Téma: Karadayi

BMariska52 2015 jún. 17. - 07:58:26
(130/1350)
Hát, sajnos, én bajusz-párti vagyok! Szerintem jól áll neki és sok - általam kedvelt pasinak!
BMariska52 2015 jún. 17. - 07:56:28
(129/1350)
Kedves Judit és Gabus! Szomorúan olvasom, hogy nem jelentkeznek segítõk és a nagy munkát egyedül végzitek, ami igazán becsülendõ és minden tisztelet és köszönet Titeket illet! Verem a fejem a falba, hogy anno lusta voltam és nem folytattam az angol tanulást, de mentségemre szólva, sok mindent hozott az élet, ami akadálya volt annak is.
Sajnos, még csak ismerõsöm sincs, aki ugyanúgy török-sorozat rajongó és angolul tudó lenne! Részemrõl beérem a napi 20 perccel is, és minden kis erõfeszítést megköszönök Nektek, amit önzetlenül tesztek értünk, akik nézzük és szeretjük. Milyen jó volna egy törökül-angolul-magyarul tudó kis csapat, saját csatornát lehetne indítani! Köszönet ezerszer!
malvinkicska 2015 jún. 17. - 07:34:00
(128/1350)
Köszönöm biztató szavaid próbálom filmnek nézni és nem élem bele magam a történesekben, és akkor sikerül úrrá lenni rajta, remélem sikerül.
10/10
gabus53 2015 jún. 16. - 22:28:05 10/10
(127/1350)
Hölgyeim!

Tegnapi kép Kenanról, gyorsan megszabadult a bajuszától...
10/10
Érsekvári 2015 jún. 16. - 21:49:33 10/10
(126/1350)
Most jövök megint a tarts ki szöveggel , mint a Ferhátnál . Tényleg ez elég durva még attól is . Viszont a Feride- Mahir szerelemért meg a sok szép jelenetért érdemes kitartanod. Nazif papa nem hal meg , ahogy ismerõs a mondás
Teher alatt nõ a pálma......õ is egyre erõsebb és kitartóbb lesz . A család feje és annyi szép dolgot fog még mondani , tenni .
Gondold meg , persze te tudod meddig mehetsz el az ilyen dolgokban .
malvinkicska 2015 jún. 16. - 21:25:29 Előzmény BMariska52
(125/1350)
Biztos olvastad rám is nagyon rossz hatással volt ha nem változik inkább lemondok róla sajnos a testvéreim is, azt mondják az én finom lelkemet zavarja egy keményebb jelenet, az öcsém azt mondja õ lavort tesz a Tv alá mikor akció filmet néz, én ilyenre képtelen vagyok, õ is ezt humornak szánta.
BMariska52 2015 jún. 16. - 20:15:34
(124/1350)
Ja, és már a sorozat elejétõl fogva le akartam írni: nagyon imádom a két kisfiút: az újságárust és a kis Nazifot! Lehet, hogy így van megírva, persze, de a kis Nazifban mennyi életbölcsesség, mennyi szeretet van! A szívem csücske, remélem, nem lesz sose bántódása!
BMariska52 2015 jún. 16. - 20:12:19
(123/1350)
Malvinkám! Én tegnap 4 részt néztem meg egyszerre este, tehát egyben éltem át az összes kínzást. Nagyon rossz volt, a gyomrom is összeállt, mikor még az asszonyt is bántották! Három dolgot nem bírok az életben: mikor kisgyereket, öreget és állatot bántalmaznak. Tulajdonképpen ezek közül mindenki védekezésre képtelen az erõszakkal szemben!
10/10
gabus53 2015 jún. 16. - 14:40:49 10/10
(122/1350)
De most már felirattal is megnézheted újra.
malvinkicska 2015 jún. 16. - 13:10:05
(121/1350)
Azt vettem észre az a két sátán fajzat.
10/10
gabus53 2015 jún. 16. - 12:57:06 10/10
(120/1350)
Kedves Fórumtársaim!

Véget ért egy 3 éven át tartó sorozat forgatása. A stáb a tegnap esti utolsó epizód adása után a képernyõn is elbúcsúzott nézõitõl. :-)

Én megnéztem,nagyon szép volt.
10/10
Érsekvári 2015 jún. 16. - 12:26:22 10/10
(119/1350)
A báli rész végre kicsit feledteti a sok szörnyûséget . Nagyon szépek , csinosak mindketten .
A durvább jeleneteket azért a rendezõ mindig oldja , követi valami szebb , nemesebb eseménybeli jelenet .
Feride anyja ( Kerime ) még nem sokat szerepelt majd késõbbiekben , de sokáig az a mániája Turguttal összeboronálja a lányát . Szerencsére ez nem sikerül neki .
Turgut és Necdet mindkettõ maga a sátán :((

Megy majd privi is !
malvinkicska 2015 jún. 15. - 21:58:09
(118/1350)
Nem elég , hogy az öreget kínozzák, még a feleségét is úgy láttam aláírta azt a mocskos papírt. Ayten csak elment énekelni, mert félti Mahirt, és így akar bosszút állni rajta.
BMariska52 2015 jún. 15. - 18:53:12 Előzmény malvinkicska
(117/1350)
Aranyos Malvinkám! Köszönöm kedves érdeklõdésedet, privi-ben válaszolok most Neked!
malvinkicska 2015 jún. 15. - 14:05:35
(116/1350)
Hiszek neked és remélem úgy lesz. mert ez nekem nagyon kemény.
malvinkicska 2015 jún. 15. - 12:44:46
(115/1350)
Ezt a kínzást nem hagyják annyiba nem nézem tovább teljesen kiborít, na meg aza sok hazugság, ilyennel nem találkoztam, hogy az ujj lenyomatot is hamisítják valahogy ez nekem hiteltelen, szerintem ilyen csak a filmekben van, mert akkor sok gyilkos megúszná. Ez keményebb, mint az Ezel.
malvinkicska 2015 jún. 14. - 18:48:29 Előzmény gabus53
(114/1350)
Nem találok szavakat mikor elolvastam egy igazi jó csapat volt tele szeretettel, meg oda adással. Nektek köszönjük, hogy meg osztottátok ezt a csodálatos beszélgetést, velünk áldás rátok,szívembõl ezt kívánom nektek.
10/10
gabus53 2015 jún. 14. - 16:02:00 10/10
(113/1350)
Kedves Fórumtársaim!

Megjelent egy cikk az utolsó forgatási napon, Judit lefordította, a linket is beteszem, de be is másolom https://www.facebook.com/notes/karadayi-hungary/interj%C3%BA-berg%C3%BCzarral-%C3%A9s-kenannal/498566470295566

--------------------

Interjú Bergüzarral és Kenannal
Közzétette: Szentkutiné Csányi Judit · 2015. június 14., 15:38
Mai nap van a Karadayi utolsó forgatási napja Beykozban. Mindenki részt vett a forgatáson, aki közremûködött a forgatások alatt.
Ez a nap a szomorúságról, büszkeségrõl és örömrõl szól. 3 év alatt több millió ember életének részesei voltunk minden hétfõ este… és ennek most vége.
A legendának vége. A 3 év alatt a technikusok, sminkesek, színészek, rendezõk mind egy nagycsalád lettünk.
Minden reggel úgy keltünk, hogy ugyan azt a munkát végeztük és este kellemes fáradtsággal tértünk haza.3 év alatt több idõt töltöttünk együtt, mint a családunkkal, együtt részesei voltunk házasságnak, születésnek, halálnak, örömnek, boldogságnak, aggodalomnak, bánatnak, haragnak. Egyszóval jóban-rosszban. A Karadayi sorozat mától beírta magát a történelembe!
Az elsõ forgatási nap is Beykozban volt, mintha tegnap lett volna, sosem felejtem el. Amikor azt javasolták én állítsam be az utolsó napot nagy szomorúság fogott el. Amikor elõször jártam Bergüzar Korelnél kávét ivott, aztán mentem Kenan Imirzaliogluhoz aki kedvesen szórakozott velem.Megkérdeztem Bergüzart hogyan érezte magát az utolsó forgatási napon.
Bergüzar Korel:
S: Hogy érzed magad?
B: 3 év egy nagyon hosszú és sajátos utazás… Minden sorozat végére kialakul egy kötödés, de a Karadayi teljesen más. Most az egyszer sokkal gyümölcsözõbb minden. Megéltünk házasságokat, veszteségeket, de mindig együtt voltunk. Úgy érzem sose tettünk kivételt egymás között így tudtunk egy családdá válni. És most vége. Be kell vallanom nagyon fáradt, vagyok! Minap amikor a tükör elõtt álltam rájöttem nem játszom többé Feridét. Elhagyom és visszatérek a saját életembe. Nehéz volt Feridét alakítani, hideg és kemény karakter. Aztán a 6 rész teakerti jelenete után megváltozott Mahir és Feride. Kenan és én nagyon jól megértettük egymást. Nagyon fegyelmezett ember, sosem késtünk a jelenetekkel. Mindig megbeszéltük és Kenan a legélethûbben valósította meg. A rendezõk hagytak minket érvényesülni és támogattak. A nézõk szerették Feridét és Mahirt, sose térünk vissza ezt még nehéz elfogadni, hogy milyen lesz az élet Karadayi nélkül nem tudom.
S: Ez a leghosszabb munkája…
B: 115 epizód. Nehéz elképzelni, hogy újra ilyen hosszú sorozatban szerepeljek. 3 évet töltöttem Cetin Tekindorral. Cetin úr minden nap oda jött hozzám bele csípett az arcomba és azt mondat: „miattam öregszik az arcod”. A forgatáson olyanok voltunk, mint a gyerekek. Kenan és köztem természetesen sok volt a feszült pillanat. Durva volt és én is. Meg tanultam kezelni õt és õ is engem. Sokat adott nekem. Õ nem tud éhesen dolgozni én pedig hidegben. Én úgy alszom éjjelente, mint egy gyerek az éjjeli forgatás alatt.
S: Van olyan pillanat, amit együtt töltöttetek és megosztanád velünk?
B: Az Új Év. Nagyon jól éreztem magam, együtt volt az egész csapat reggelig. Nem tudtam aludni. Lövöldöztünk reggelig és utána egész nap. Mindenki rossz állapotban volt. Az autóban voltam és nyitott szemmel aludtam, Kenan megütötte az ablakomat és kivett a kocsiból, elkezdett velem futni a forgatáson. Mindenki meglepõdött, összeszedtem és futottam vele. Hatalmas energiája van!
S: Voltatok valaha dühösek egymásra?
B: Volt, ami rosszul esett és ideges voltam. Másnap azt mondta „jó reggelt!” Én duzzogtam õ meg elkezdett velem beszélni „mit csinálok?” Egyszer megdobott hógolyóval. Nagyon vicces ember, sok szép idõt töltöttünk együtt. Többet tanultam, mint az iskolában. Sokat köszönhetek a sorozatnak. Sajnálom, hogy vége. Versenyt futottunk az idõvel.
S: Mit csinált reggelente a lakókocsiban?
B: Olyan, mint egy ház. Minden reggel a smink asztalhoz ültem, hagytam, hogy megcsinálják a sminkemet és a hajamat. A zene… a kávém… együtt ittuk meg. Hoztam egy kosár snacket, éjszakánként ezt ettük. Sokat sírtunk nevettünk ezen a helyen. Ez a hely olyan, mint az otthonom. nagyon magasba emelkedett a Karadayi, várom, hogy mi lesz a folytatásban. Kenan İmirzalıoğlu szeretete nagy nyomot hagyott bennem.
Kenan Imirzalioglu
S: Általában 2 évig tart egy sorozat, a Karadayi a 3. évben van. Van valami titkod?
K: Nem meglepõ, hogy 3 évig tart mostanság. Hál istennek a 3. évben is ugyan olyan büszke vagyok. Boldogok vagyunk! Az egyik oldalon a sors… holnap után bemutatják az utolsó részt sose tapasztaltam még ilyen érzést. Remélem, megmarad ez a szeretet. Az adás elõtt még rengeteg munka van és utána is.
S: Hogy érzed magad így a végén?
K: Kicsit olyan, mint a diploma. Évekig készülsz rá és a végén csak izgulsz, hogy sikerüljön. Az elsõ érzésem a harag, mert elválok a kollegáktól. Megtapasztaltam büszkeséget és becsület, szomorú vagyok és melankolikus. Befejeztük és elõre nézünk a jövõbe.
S: Vannak ismétlõdõ pillanatok?
K: Ez a sorozat az igazságot keresi. Az arra való törekvés, hogy kiderüljön az igazság. Mahir Kara és Feride szerelme hihetetlen volt. Egy nõt így szeressenek, csak szavakkal emeljék a magasba. Egy olyan macsó férfi, mint Mahir külsõ szemlélõként igazán izgalmas. Feride azt mondja Mahirnak: Mit történt Mahir Kara, mi szerettük volna a Karadayi-t. Erre Mahir azt mondja: Szerelmes lettem egy gyönyörû nõbe, /kifejezõ szemekkel/ akiért bármire képes. Nagyszerûen tudja magát kifejezni. Elõtte sokat gyakoroltunk, hogy Mahir egyrészt dacolva a világgal mégis mély szerelemmel a szemében el tudja mondani, és Feride elolvadjon tõle. Minden nõ egy ilyen férfira vágyik, ez a szerelem nyomott hagyott bennem.
S: Mindenkinek van valami mondanivalója te, hogy álltál ellen az éhségnek…, hogy éltétek át ezeket 3 év alatt?
K: Hipoglikémia, de nehéz volt! Az elsõ két évben azt mondtam, hogy az elsõ az éhezés megszüntetése a második a feladatom, 2 óra múlva újra ettem. Idõvel mondtam Kenannak menjünk enni. Ez év elején elkezdtem használni Nigella stevia olaját /szerecsendió virág/ mára ezt esszük a csapattal.
S: Ön, Bergüzar Korelt megfuttatatta hógolyóval megdobtad…
K: Ha egyikünk elaludt a másik biztos tett olyat, hogy a másik felébredjen. Õszintén szólva nem volt éppen bölcs dolog. De mivel mindenki fáradt volt és kimerült, nem jutott jobb dolog az eszünkbe. Õ talán száz métert futott, de magához tért. Amikor havat látok mindig a gyerekkorom jut eszembe, a falu ahol felnõttem megszokás volt a hógolyózás. Megdobtad Bergüzart és a hátán találtam el. Szerencsére õ nagyon türelmes és megértõ volt velem. De amúgy sem bírom, ha sokáig haragszanak rám. Sose voltunk nagyon durvák, de nagyon jó volt a hangulat. Egy teljes egészet alkottunk. Mindenki tudta mit kell tennie és ez az összhang tükrözõdik vissza a képernyõn.
S: Mit fogsz most csinálni?
K: Pihenni fogok egy kicsit, nem akarok a képernyõn szerepelni. Nem akarok sorozatban szerepelni. Ha nem változik a sorozatok hossza, nem lesznek, csak 60 percesek nem fogok sorozatban szerepelni. Eddig 85 országban vetítik a sorozatot. Ha nem változatunk ezen elveszítjük a sorozatokat. Törökország bebizonyította, hogy jók vagyunk, de változtatni kell. Ehhez egy kis idõ kell, míg kitaláljuk a megoldást.
S: Melyik jelenet volt a legnehezebb?
K: Az idei elsõ jelenet volt a legnehezebb. Anyám és unokaöcsém elvesztése Mahir Karanak aznap lett volna az esküvõje. 10 napig forgattuk nagyon sokat sírtam már fájt a fejem. De mindenképpen õszintének kellett lennie.
S: Könnyen sírsz?
K: A magán életemben nem jellemzõ. hamar könnybe lábad a szemem, de nehezen sírok. De a forgatásokon megoldom
Cem Özkan Produkciós vezetõ.
S: Cem úr még mindig feszült mikor fog nevetni?
C: Nem volt semmi gond a színészek között. A bizalom és a családi környezet volt a legjellemzõbb ebben a 3 évben. Kenan úr volt a csapat legjelentõsebb tagja. Nem hagyhattuk éhesen, mert ha megéhezik, nem lehet vele dolgozni.
Összeesett bukdácsolt, ha nem ehetett. Volt, hogy ezért vettünk fel étkezõs jelenetet. Akár lövöldözõs jelentet is félbe hagytunk emiatt. becsületes és õszinte.
Begrüzar a mi lányunk, nincs vele semmi probléma könnyû volt vele dolgozni. Sokszor hiányzott neki a fia Ali, és amikor lehetõség volt rá elhozta magával, vagy õ ment el érte, akár forgatás közben is. Cetin úr egy nagyon kedves ember, mikor dühös lett sem kiabált. Nem volt külön kérése velünk evett ivott.
Uluck Bayraktar egy csodálatos ember. Mindannyian egy csapat voltunk máskülönben nem tarthatott volna 3 évig ez a sorozat.
malvinkicska 2015 jún. 14. - 15:31:23
(112/1350)
Itt megtalálod a linket Gabu jóvoltából, a FB-on fordítják mert nem vették még meg eddig.
varzsu 2015 jún. 14. - 14:43:55
(111/1350)
Melyik csatornán vetítik Karadayi címû filmet?