Téma: Karadayi

10/10
borbakata 2014 nov. 13. - 11:18:04 10/10
(30/1350)
Egy kis segítség azoknak akik elkezdték nézni törökül. https://www.facebook.com/KaradayiforEnglishSpeakers/notes itt angolul is megtalálható a szöveg. Az eleje hiányos, de kb a 16. résztöl egyre részletesebb
Trivia Showtime 2014 nov. 12. - 19:32:34
(29/1350)
Akar latni madzsar nezo isz bajuszos Ezelt!
10/10
karesz57 2014 okt. 20. - 07:42:09 10/10 Előzmény gabus53
(28/1350)
Köszönet az infóért '
10/10
gabus53 2014 jún. 26. - 01:53:43 10/10
(27/1350)
Kedves Fórumozók!
A Hoxa portálon is van egy fórum, amely eredetileg a Seherezádé c. sorozattal indult, de most már a Szulejmán és leginkább a Karadayi sorozattal foglalkozik (illetõleg a színészekkel kapcsolatos infókkal). Itt van egy pár fórumozó, akik nagylelkûen és önzetlenül az aktuális részek tartalmát is leírják.
Ajánlom mindenkinek, aki bõvebbet szeretne tudni a Karadayi sorozatról. http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=92235&p4=0
És még egy jó hír: a YouTube-on angol felirattal is fennt van jó pár rész.
offtopic
Petrapetrus 2014 febr. 28. - 10:43:52
(26/1350)
Inkább nem reagálok, mert még azt is félreértik az itt jelenlévõ mimózalelkû fórumozók. :)

Ha a szerkesztõk címe kell, ajánlom szíves figyelmükbe az impresszumot, melyet direkt erre a célra találtak ki...
malvinkicska 2014 febr. 28. - 10:12:53
(25/1350)
Szerintem A végsõ akarat is nagyon szép történet volt, a törökök sokat adnak a díszletekre ami már fél siker, a sorozatok felépítése is jó én ezt tapasztaltam még eddig.
1/10
Godóné Baráth Zsuzsanna 2014 febr. 26. - 19:12:31 1/10
(24/1350)
Irhatnám hogy visszavonom az elõzõ hozzászólásomat mível a stáblista még mindig rossz. De ez legyen a legnagyobb baj. Nem von le a film értékébõl semmit.....igaz bosszantó és nem értem hogy honnan szed az oldal ilyen "eszement" összevisszaságot....de nem baj. Majd ha itt lesz nálunk úgy is tudni fogjuk - bár mi Karadayi nézõk tudjuk.
1/10
Godóné Baráth Zsuzsanna 2014 febr. 26. - 19:07:25 1/10
(23/1350)
Petrapetrus! Nagyon köszönjük a "jó tanácsot" ami inkább kioktatásnak tûnik. A Ker.Tv. csatornák már többször meglettek keresve Karadayi témában. Válaszra sem méltattak bennünket. Ki sem "oktattak". Ha ismernénk az "illetékes elvtárs" email címét biztosan megkeresnénk, de ami késik nem múlik. Már az is egy nagy elõre lépés hogy a stáb listát kijavították. Ha igaz a "hír" amit írtál hogy az érintettek közül senki nem olvassa amit írunk akkor nem értem hogy ki javította a stáb listát....talán Te? Ha igen akkor eljárhatnál sok-sok magyar nézõ érdekében. Nagyon megköszönnénk ha valamelyik csatornának az eszébe jutna egy nézhetõ, nagyon jó filmet megvásárolni. És nem csöpögne a tv. a VV-tõl az agyon ismételt csapni való ordenáré "saját gyártású" mûremekektõl, amit személyem és családja egyáltalán nem néz.
Várjuk hogy felfigyeljenek a kérésünkre és hozzák el Magyarországra a Karadayi c. török sorozatot. Addig marad a web mert a tv nézhetetlen....
10/10
klmama 2014 febr. 24. - 15:55:36 10/10
(22/1350)
Kedves Petrapetrus! Oda irogatok ahová éppen a kedvem tartja,,,, vagy talán tílos????? Egyébként a kereskedelmi csatornáknak (TV2,RTL) már többször írtam a sorozattal kapcsolatban jó lenne ha elhoznák Magyarországra is mert szívesebben nézném mint a Való Világot vagy a már többször ismételt Ezek megõrültek-et,,,,De ezzel nem egyedül vagyok azt hiszem:))))))))))))))))
offtopic
Petrapetrus 2014 febr. 24. - 14:09:48
(21/1350)
A sorozat levetítéséért ne a port.hu fórum topikjába írogassatok, hanem a csatornáknak közvetlenül. (esetleg indítsatok online petíciót, írjátok alá és azt küldjétek be nekik)

Továbbá ha valami nem stimmel a sorozat/film adatlapján, azt sem itt kell felemlegetni, mert a kutya nem olvassa az illetékesek közül. A szerkesztõknek kell írni privát e-mailt és majd ha idejük lesz, javítják.
10/10
klmama 2014 febr. 24. - 13:03:41 10/10
(20/1350)
Ma este "Karadayi" Török sorozat a Török aTV-n ,aki tudja az nézze mert nagyon - nagyon jó!!!!! Föszereplõk: Bergüzar Korel (Sehrezat) és Kenan Imirzalioglu (Ezel)
malvinkicska 2014 febr. 05. - 19:47:59
(19/1350)
Texas Bill a dél koreai sorozatok az összest ütik, nem régen találtam a neten egy párat, most éppen A palota ékkövét nézem nagy élmény számomra, a Maricruz hót baromság még eddig. A másik A vihar arról meg nincs véleményem tartalmatlan üres, semmit mondó történet.Az örökség ami nézhetõ és élvezhetõ volt ma vége, olyanokat vesznek meg ami nekik tetszik, vagy, hogy van nem tudom.
malvinkicska 2014 febr. 05. - 19:47:25
(18/1350)
Texas Bill a dél koreai sorozatok az összest ütik, nem régen találtam a neten egy párat, most éppen A palota ékkövét nézem nagy élmény számomra, a Maricruz hót baromság még eddig. A másik A vihar arról meg nincs véleményem tartalmatlan üres, semmit mondó történet.Az örökség ami nézhetõ és élvezhetõ volt ma vége, olyanokat vesznek meg ami nekik tetszik, vagy, hogy van nem tudom.
offtopic
Texas Bill 2014 febr. 05. - 16:49:43
(17/1350)
Nem tudom, nekem valahogy a dél-koreai sorozatok jobban bejöttek. Ott is van sok gyenge alkotás, meg erõsen hajlanak a túldramatizált, szélsõszentimentalista szemléletmódra. Ugyanakkor nagyon sok olyan sorozatuk van, amelyikben a sztori nem ül le, nem ragad meg egy ponton, hanem álandóan új és új irányokat vesz, új és új kalandokkal gazdagodik. Azaz nem áll rájuk az, hogy ha kihagysz belõlük tíz-húsz epizódot, akkor is gond nélkül tudod követni az eseményeket.
A legszörnyûbb élményeim e téren kétségkívül a mexikói sorozatokkal kapcsolatosak. Ezek némelyike olyan, hogy a pl. 195 részbõl elég megnézned az elsõ ötöt (hogy ismerd a szereplõket, tudd az alapkonfliktust), meg az utolsó egyet és szinte teljesen tisztában leszel a történésekkel.
1/10
Godóné Baráth Zsuzsanna 2014 febr. 05. - 14:43:14 1/10
(16/1350)
Egyetértek klmama megjegyzésével. Nagyon jók a török filmek, persze itt is akad gyengébb és nagyon jó is. De a latin-amerikai sorozatokkal összehasonlítani vétek. A Karadayi egy idõutazásnak is nagyon jó. A 70-es évek elején Isztambulban játszódik. A felsõbb körök és a szegényebb családok életét is megismerhetjük, már akit érdekel. Az biztos hogy tartalmas és minden perce leköti a figyelmet. Persze akinek nem tetszik az ne nézze. Mi jópáran nézzük és rendre dönti a nézettségi rekordot és nem csak a törököknél. Hoztam ismét egy kis izelítõt :)

http://www.youtube.com/watch?v=L9iv3MvJekM
10/10
borbakata 2014 febr. 05. - 12:42:14 10/10 Előzmény klmama
(15/1350)
Ez nem a filmbõl, hanem egy magazin forgatásán készült, de jók a képek
Texas Bill 2014 febr. 04. - 15:58:05
(14/1350)
Igen, néztem jó sokáig a Seherezádét, az Ezelt, a Szulejmánt is. A többibe csak alkalomadtán néztem bele, mert már nem volt hozzájuk hangulatom. Nekem nem jöttek be. Az Ezel valóban nagyon érdekesen kezdõdött, de nem lett volna szabad harminc résznél tovább húzni. A Szulejmánt inkább Hárem néven kellene forgalmazni. A Seherezádé meg ugyanott szenvedett szinte végig - mondjuk pont a legvégét nem láttam, így azóta sem tudom, hogy mi lett a nagy huzavonából. Van itt, aki nézte a többit is, ha kihagytál belõlük húsz részt, akkor sem maradtál le a sztoriról, stb.
De jó, legyen igazad, a mexikóiak tényleg rém unalmas és tartalmatlan sorozatokat készítenek, némelyiket kín végignézni, a törököké talán egy kicsivel jobb, de a rétestészta jelleg náluk is nagyon erõs.
malvinkicska 2014 febr. 04. - 15:44:38
(13/1350)
Klmama teljesen egyezik a véleményünk, ami a török sorozatokat illeti, én most az Igazgyöngyöt nézem a Viast3-an. A TV2õn épp a Marcruz megy de lehet nekem nem sokáig lesz türelmem ehhez, a sok rosszindulatú emberekhez eddig még nekem nem nagyon, nyerte el a tetszésemet.
10/10
klmama 2014 febr. 04. - 15:10:24 10/10
(12/1350)
Egy kis izelítõ!! http://youtu.be/Yb_Hw0Ewmoo
10/10
klmama 2014 febr. 04. - 15:05:23 10/10
(11/1350)
Kedves Texas Bill! Ha nem szereted a Török sorozatokat hát ne nézd!! De,hogy összehasonlítani a Mexikói sorozatokkal az abszurd,,, Néztél már Török sorozatot??? Ha igen akkor azt nem írod ,hogy vontatottak, mert ez nem így van...A "Karaday" amit most nézek, nézzük nagyon sokan Törökül még így is élvezhetõ ,hogy a párbeszédeket nem értjük. Persze tudjuk mirõl szól a tartalma,, Az utobbi évek legjobb sorozata,,, Pedig nagyon jó volt az Ezel, Sehrezad, Tiltott szerelem, Végsõ akarat, A szív útjai stb ,de a "Karadayi" az összeset übereli,,,,szerintem!!!!!