Téma: Kelly hõsei

10/10
Daiko 2008 nov. 15. - 13:46:19 10/10
(81/241)
A kedvenc háborús filmem!! és 20 alatt vagyok :)
Axel1 2008 nov. 03. - 11:33:28
(80/241)
Figyelembe véve, hogy majdnem 40 éves a film és még mindig vetitik a TV-ben - tehát az emberek még ennyi idõ után sem unták meg, szivesen nézik - valószinûleg mégis csak egy igazi klasszikusról beszélünk! :)

Ellenben azzal is egyetértek, hogy 20 éves kor alatt szinte felesleges rajongókat keresnünk. De ha mégis vannak, akkor nekik külön tisztelet jár, mivel a mai high-tech trükkök tömegében képesek értékelni egy régebben készült remek filmet. <peace>

Annak is lehet vmi oka, hogy sok évnyi várakozás után megjelent DVD-n! ^_^ Sõt olyan filemkkel, mint A halál 50 órája és A piszkos tizenkettõ gyûjtõi csomagban is meg lehet venni.

Enyém a 100. hozzászólás, ha minden igaz! :D

" - Olyan fejed van, mint egyikünknek sem.
- Igen? Tényleg ??? Ezért ragaszkodom is hozzá és nem lövetem szét!"
zee944 2008 szept. 25. - 09:54:01
(79/241)
Utálok beállni a sorba, ezért bizonytalanságban tartalak és nem írom meg, hogy milyen fasza hozzászólás volt ez.
sandros5000 2008 szept. 24. - 22:37:48
(78/241)
hát figyeld lemezek, te komolyan, kimeríted a gyógyszer tájékoztató szintjét, orvosi felügylet nélkül veszélyes vagy az ember egészségére.
Kelly hõsei nem ismert film, lehet hogy 21 vagy 22 év alatt, a fiatalabb korosztály nem ismeri, mert ugye már elég régen készült, de ha megkérdezed szüleid, elsõsorban apukádra gondolok, nem hiszem hogy a piszkos 12, kelly hõsei, kémek a sasfészekben, tû a szénakazalban stb.,hogy látták-e ezeket a filmeket, szerintem biztos hogy igennel válaszolnak. Az õ korosztályukban igen siker film volt, sõt annyira siker film hogy jó pár után következõ generációnak is alapnak számított ebben a háborús film kategóriában.
Csak egy adat, öt éve végeztem szegeden, ahol egy 11 emeletes koleszban laktam, s mikor ez a film ment szinte minden szinten a tv szobák tele voltak és ezt a filmet nézték, ahogy mi szintünk is és nem csak fiúk lányok is, szóval szerintem ne menj ki az utcára mert csak magadat járatod le. Az hogy te generációd zöme már nem tud meg lenni hiper-szuper technika és trükkök nélkül, és nem igazán érdekli hogy a filmnek történet legyen, remek, értelmes dialógusokkal fûszerezve, és igazi színészek által eljátszott karekterek legyenek a filmben, akiket tud az ember szeretni, vagy rajtuk nevetni, az a ti bajotok, ezért csak sajnálni tudlak titeket, és nem kéne leszólni ezt a filmet, amely a maga korában sõt még késõbb is sikert sikerre halmozott.û
Kiváncsi vagyok hogy húsz év múlva a mostani kedvenc filmeidrõl fog e beszélni valaki, vagy szép lassan mindenki elfelejti.

Komolyan fiam, az ember maradék munkakedvét is elveszed...
1/10
lemezek01 2008 szept. 24. - 21:52:51 1/10
(77/241)
Szóval ismert volna, és sikeres, hatalmas mozifilm?
Menjél már ki az utcára, kíváncsi vagyok hány embert találnál aki ismeri, de pláne elismeri ezt a rém unalmat.
Lehet több embert találnál a Forrest vagy az Esõember filmcímekkel.
1/10
lemezek01 2008 szept. 24. - 21:47:05 1/10
(76/241)
Ha valakinek a hason filmek jelentik az élmények netovábbját, azt csak sajnálni tudom.
Rém unalmas egy ember lehet.
Aki pedig ezen filmekben találja meg az értelmet, önmagában ne keresse, fölösleges.
1/10
lemezek01 2008 szept. 24. - 21:41:31 1/10 Előzmény zee944
(75/241)
Ha klasszikusnak tekintjük, akkor ismertnek kell lennie.
Ha a kutya sem ismeri, akkor csak max egy régi film.
zee944 2008 szept. 15. - 20:56:03 Előzmény lemezek01
(74/241)
A Kelly hõsei nem ismert... wehe. :) Én utálom a háborús filmeket, halálra untatnak, de a Kelly hõsei az egyik legnagyobb klasszikus a témában.
1/10
lemezek01 2008 szept. 15. - 18:18:43 1/10
(73/241)
Ha esetleg a Rekviem egy álomért, A v mint vérbosszú, a lebegés, a visszafordíthatatlan, filmekre célzol, méltatlan volna az igazán nagy filmekre nézve ezeket is közéjük sorolni. A kutya nem ismeri õket, és még emberrel nem találkoztam aki szívesen nézte volna meg. Attól hogy egy-egy beteg elméjû felhasználónak itt a fórumon különösen szép emléket állított, még nem lesz belõlük nagy, és méltán népszerû film.
1/10
lemezek01 2008 szept. 15. - 18:11:35 1/10 Előzmény sandros5000
(72/241)
Elég valószínû hogy igen, teljesítik.
Ha maradandó film kell, ami sok év múltán is megmarad majd az emberek emlékezetében, plusz altató jelleggel sem rendelkezik, ellentétben ezzel a filmmel, akkor ott van PL: a Forrest Gump, Az esõember, A bárányok hallgatnak.
Az utóbbi kettõnek különösen szép múltja van, és biztosra veheted hogy a jövõjük is biztosítva van. Ellenben ezzel a filmmel ami még csak nem is ismert, és nem tudom egyáltalán mennyire elismert.
sandros5000 2008 szept. 14. - 19:39:49 Előzmény lemezek01
(71/241)
"A halál se fog bogarászni a hozzászólások között, mikor amúgyis hidegen hagy a film. Az eféle filmek ralyongóival is csak annyi a baj, hogy a szájuk jár, beszólogatnak, csakmert leszolták az imádott filmjüket, de megvédeni azt már nem tudják mivel"

Hát fiam, ez az öngól...S még az értelmezés is nehezen megy, mert nem azért szóltam be neked, mert nem tetszett, mert nem voltál képes visszaolvasni. S mi az az "eféle"!
A színvonalas filmek, aminek van egy kidolgozott forgatókönyve, remek dialógusok és színészi alakítások vannak benne, amit még 20 év múlva is meg lehet nézni, kiváncsi vagyok hogy az általad preferált filmek mindezeket teljesítik-e.
offtopic
hErO 2008 szept. 14. - 12:03:34
(70/241)
jah télleg, most h így mondod már rémlik h én is így tanultam...:D
de akkor most már kvittek vagyunk!:)))
leopard26 2008 szept. 14. - 11:11:28
(69/241)
nekem attól függetlenül is hogy régi,még azért inkább elõveszem ezt,mint bármelyik mai filmet
1/10
lemezek01 2008 szept. 14. - 10:55:13 1/10 Előzmény Dantes
(68/241)
Akkor már értem mért volt ez a film nekem túl kevés.
Semmi ütõs nem volt benne, plusz nagyon régi.
Ez egy kis laza film, amit lehet imádni, de ha még sosem láttta az ember, elég valószínû hogy nem fogja elnyerni a tetszését.
offtopic
hErO 2008 szept. 14. - 10:54:04
(67/241)
ja és még az 'efféle' is
offtopic
hErO 2008 szept. 14. - 10:53:08
(66/241)
jav.: rajongó
;))
1/10
lemezek01 2008 szept. 14. - 10:49:07 1/10 Előzmény sandros5000
(65/241)
A halál se fog bogarászni a hozzászólások között, mikor amúgyis hidegen hagy a film. Az eféle filmek ralyongóival is csak annyi a baj, hogy a szájuk jár, beszólogatnak, csakmert leszolták az imádott filmjüket, de megvédeni azt már nem tudják mivel. Képtelen vagy teis a témában maradni, és akár egyetlen pozitívumot felsorolni a filmed mellett.
sandros5000 2008 szept. 13. - 14:39:49 Előzmény lemezek01
(64/241)
"Megtehetik, én már csak abban reménykedem, hogy valaki azt is fel tudja majd vázolni nekem röviden hogy ebben a filmben azon kívül hogy õs régi, mit tart oly nagyszerûnek."

Látod ezért vagy egy idióta vagy troll, ahogy tetszik, nem azért mert szerinted fos film, bár engem már ez is irritál, akit azt írja hogy fos, meg szar, mert csak a primitív szókincsét hangoztatja. Te ostoba ha vennéd a fáradságot és elolvasnád a többi hsz-t amit eddig írtak, akkor nem írnál ekkora ökörséget. Na az ilyen idiótákat utálom az életben is, jár szája, ahelyett hogy az eszét használná, te vagy a tipikus példája annak, aki nem tud kikeveredni a zsákutcából és segítségért kiabál....remélem soha nem találkozunk mert jó nem sülne ki belõle...
Dantes 2008 szept. 12. - 20:17:11
(63/241)
Jó hát akkor, azért jó ez a film,mert bár háború van, nem a hõsies hõs amerikaiak, és nem is a jaj de kegyetlen maga a pokol realisztikus a film , hanem egy egy jó pofa kaland történet...ahol nem a hõsiesség a lényeg, hanem hogy a katonák elcsórjanak egy kis aranyat.

Nem kell komolyan venni az egészet, de mégis vannak benne nagyigazságok is...pl:hogy az a jó esõben hogylegalább a saját légierõnk nem száll fel és nem bombáz minket...mondja az egyik amcsi katona...
1/10
lemezek01 2008 szept. 12. - 19:30:20 1/10
(62/241)
Szó se róla vannak ilyen filmek, amikben van valami ami megfogja az embert, de nem igazán tudja megmagyarázni az okát. A legtöbb film viszont nem ilyen. Ha a nagyátlag megszeret egy filmet, azt nagyonis kézzel fogható dolgok miadt teszi. Látvány, humor, akció, feszültaség, mély mondanivaló, erõs érzelmek, sok vár, és brutalitás......stb. A legtöbb film ezekbõl épül fel, a legtöbbet ezekért a tulajdonságokért szeretjük. Nálam ,és még sok más embernél ezek mind kritériumok, egy film megnézése elõtt. Valamelyik tulajdonságnak szinte mindíg benne kell lennie az adott filmben, máskülömben jórészük üressé, unalmassá válik.
Tisztelet a kivételnek: Nálam az Idõjós c film ilyen. Bár még arról is tudnék bõven jellemzést adni, hogy mért is szeretem annyira.