Téma: Kenny Lin

bori4 2019 ápr. 19. - 13:03:55 Előzmény Riamara
(367/4727)
Így már jobban tetszik :) azaz amikor már kiképezte nagyjából, akkor kerültek az információk a birtokába.
Nagyon tetszett a három főszerepet alakító színész : Zhao Lying, Shown Dou és természetesen a topik névadója - Kenny Lin játéka. (Dou-val kapcsolatban a király alakja nekem kicsit "béna" volt, de ezt már említettem). Úgy látszik a kínai felfogás is az, hogy mivel ők sem engedik szabadjára az érzelmeiket, igen kevés eszköze van a színészeknek a különböző gondolatok, érzelmek kifejezésére, túljátszására.... Nagyon rá kell hangolódni ezért egy kínai film nézésére, de ha már sikerül, ugyan olyan mélységeket találhatunk, mint a koreai színjátszásban, elhiszem, magával ragad.... megtörténik aminek meg kell... Mégis azt mondom, a koreai színészek ebben jobbak... - hozzáteszem, nem túl sok kínai - legalábbis a koreai nagyságrendhez képest -, láttam még.
Ha harcművészetekről, mozgáskultúrájukról, kardtechnikájukról (bocsánat, ha nem túl szofisztikáltan fejezem ki magam) nem is beszélve, amit csak szájtátva bámul az ember....
A forgatókönyv nem volt hibátlan, de ez is talán csak nekem szokatlan - nincs pontosan kilogikázva, befejezve, elvarrva precízen mint egy koreai sorozat... csak túlbonyolítva. Néha meg indokolatlanul szájbarágós, picit gyerekes, aztán átcsap horrorba, vérengzésbe, kegyetlenkedésbe - érdekes mix na... :))) Összességében jó volt, köszönöm. :-DDD


Riamara 2019 ápr. 19. - 10:14:11 Előzmény bori4
(366/4727)
Majdnem kezdettől tudta. Mert őt tényleg lenyomozta. Mutatták is valamelyik utolsó részben lépésről lépésre. Kezdve ott, hogy a titkára először megemlítette neki, az orvos, aki megvizsgálta Xingert, és közölte, hogy borzasztó nagy erő szunnyad a lányban, mélyen lepecsételve. Aztán ahogy a császárné odaadja neki a végső bizonyítékot a lány adataival.
bori4 2019 ápr. 19. - 09:52:14 Előzmény Riamara
(365/4727)
Nem gondolom, hogy végig tudta Jégcsap, ki a lány... Ezt miből gondolod?
Riamara 2019 ápr. 19. - 09:46:40 Előzmény bori4
(364/4727)
A galambos szál ugye nekem már az elején feltűnt. Ezért mindig árgus szemekkel figyeltem a találkozásaikat. Viszont egyikükön sem látszott, hogy ismernék egymást, úgyhogy elkönyveltem magamban, miszerint ez egy plátói levelezős kapcsolat. Ami magában tökre normális is volna, ha itt nem két alapból gyanakvó kémfőnök levelezgetett volna úgy egymással, hogy le se csekkolták, ki lehet a másik. Ez elég hiteltelen volt.
A találkozást pedig a kémnő eleve úgy szervezte, hogy a helyet befüstölte valami kábítószerrel, ami rá nem hatott, de láthatólag Jégcsapra sem, mert csak megjátszotta, hogy elkábul. Kíváncsi volt, mit lép a csaj, ha ő kidőlne.
Tehát Jégcsap apjával párbajozott a lány a sziklánál. Lehet, hogy a pasi nem élte túl. De akkor miért beszéltek róla úgy, mintha még élne? Wu se mondta, hogy meghalt volna. Pedig ott ők voltak az eltakarítók.
Nemcsak azért volt különleges elem, hogy Jégcsap az ellenség lányát tanította, hanem azért is, mert ezt végig tudta. Így visszagondolva arra a jelenetre, mikor a fegyverkereskedő pincéjében gyorsan véget vetett az amnézia kezelésének, már sokkal érthetőbb, mitől tartott. Később is többször rákérdezett. Utoljára akkor, amikor a lány már tudta, amit tudnia kellett. Na azt megnézem még egyszer. :)
bori4 2019 ápr. 19. - 09:11:34
(363/4727)
Amire én nem kaptam választ:
Liang hercegnő és Yuwen Yue kapcsolta a személyes találkozás után sem világos, aztán hogy kábult ott el Jégcsap, mitől? és mitől tért észhez??? - levelező társak vagy mik voltak, de ez hogyan alakult ki és mi volt az agyagmadár jelentése? De úgy az egész nem világos....
A sorozat címéhez sem jutottam közelebb - bár ezek szerint itt három korabeli kémszervezet létéről, befolyásáról, országokat, birodalmakat fenntartó, vagy éppen elsöprő hatásukról és egymás elleni küzdelmükről kaptunk valamiféle történetet - ezeket a titkos szervezeteket, leszámítva Yuwen házét, nők irányították... na de csak egy volt hercegnő... szóval ez is kérdőjeles.

Az akkor egyértelművé vált, hogy Luo He - Xinger anyja - és a Mennyek szeme komoly ellenfelei voltak már a múltban is egymásnak, ezért volt érdekes elem, hogy kinek a lányából faragott tökéletes harcost, kémet Jégcsap.... Milyen szívszorító volt látni, ahogy ez a 40 kilós törékeny tanítvány mint az oroszlán küzd a mesteréért, igazi katartikus vég volt.... És ennek a feladatnak a teljesítésével került a lány a legmagasabb szintű misztikum, erő birtokába, megkapta a jelet!

Sűrű homály viszont, hogy ki volt Yuwen Hao, - akiről a karakterismertető azt írja, hogy Zhuo fia, elvileg akkor Jégcsap apja? és mi lett vele?
De több szereplő is "félbe lett hagyva" , feltűnt, aztán eltűnt....
bori4 2019 ápr. 18. - 23:10:37 Előzmény Riamara
(362/4727)
Nem gondoltam, hogy az utolsó vacsorájukat élik együtt.... Jégcsap szemei nagyon szomorúak voltak, de azt hittem végleg tudomásul vette, hogy Xinger Xun asszonya lesz és elbúcsúzott tőle csendben, hang nélkül, csak a szemével.... Na ehhez képest... Jégcsap a jég hátán emberfeletti erővel küzd, majd alámerül a jeges vízbe... Stílszerű volt meg kell adni.
Vannak kérdőjeleim, de majd holnap felteszem, ma már nem megy.... :)
Riamara 2019 ápr. 18. - 22:51:28 Előzmény bori4
(361/4727)
Nagyon megrendítő volt a vége. Mindenki hozta a szokott formáját, szóval szavam se lehet a befejezést illetően.
Megható volt az az utolsó közös vacsora a templomban. Meg az a pillanat, amikor Xinger rádöbbent, hogy Jégcsap mégsem halhatatlan.
bori4 2019 ápr. 18. - 22:31:44
(360/4727)
Áááááh.... na ennyit az én jóstehetségemről.... :(
Parádés volt a vége, még akkor is, ha nem az én elképzelésem szerint zárult.
bori4 2019 ápr. 18. - 19:30:48
(359/4727)
Most kezdem az utolsó hármat.... :)
Arra tippelek, hogy tőle örökre elbúcsúzunk...
Riamara 2019 ápr. 18. - 19:20:01
(358/4727)
Megnézve az utolsó részeket, én nem hinném, hogy lesz második évad. Nekem úgy tűnt, hogy Xinger átváltozásán kívül szinte minden szálat elvarrtak.
Riamara 2019 ápr. 18. - 08:18:09
(357/4727)
Annyira tetszett az a jelenet a befagyott tó partján. :) Ahogy a kapitány kedélyesen közli, ez bizony tényleg egy csapda volt. :) Xinger meg valósággal felragyog, mikor meglátja Jégcsapot.
Persze ez igazán az előzményekkel üt. Ahogy Jégcsap kivárta, mennyire képes a lány irányítani Yan Xut. Tudta, mennyire kényes helyzetben van, de direkt nem nyúlt bele. Hadd próbálja megoldani ő. Úgy kalkulált, hogy amíg ott van mögötte a Xiuli sereg, addig nagyobb baj nem lehet. (micsoda véletlen, hogy ő hozta őt össze a sereggel. Tudta előre, hogy remekül meg fogják érteni egymást) Viszont ahogy kikaszálták a lány alól a sereget, azonnal lépett.
Riamara 2019 ápr. 18. - 08:00:18
(356/4727)
Chuner és Yan Xun olyanok, mint két elszabadult hajóágyú, ami agyatlanul elsüllyeszti a hajót.
Nem tudom, hogy annyira jó ötlet volt-e a hercegnőt elengedni. Mert ugyan hová tudna menni? Csakis az ellenséghez. Liang hercegét meg hát ismerjük. Mestere annak, hogy lehet felhasználni az embereket a saját céljaihoz.
Riamara 2019 ápr. 18. - 06:04:46 Előzmény bori4
(355/4727)
Valóban nem lehet kiolvasni a motivációit. De lehet, hogy ez rendezői utasítás volt, és a megszállottságot volt hivatva kifejezni.
Ez sok mindent megmagyarázna. Bizonyos szempontból Yan Xun is olyan volt, mint Chuner. Egy tökéletes álomvilágban élt. Aztán, mikor találkozott a valósággal, egyszerűen megzakkant. Először csak kicsit, de ebből kirángatta őt Xinger, a harag segítségével. Igazántiból akkor hatalmasodott el rajta, mikor a lány visszafordult a katonákért, és nélküle kellett hazamennie. Aztán meg jött a hazatérés, ami ugye komplett csalódás volt az álmaihoz képest. Ezt pedig képtelen feldolgozni. Talán ezért nem tud logikusan tervezni. Ezért csúsznak ki a kezéből a dolgok.
Amikor Xinger ott az esőben lecseszte a csapatát, akkor azok a szavak Yan Xunak szóltak, és nem a katonáknak. "Rugalmatlan vagy" mondta. A kapitány nézett is ki a fejéből, mert ha valami nem jellemző rájuk, akkor az a rugalmatlanság. Lévén épp emiatt kerültek az áruló csapat szerepkörébe. Ők így együtt képviselik azt a vonalat, ami megmenthetné az országot. Képesek mindig az adott helyzethez viszonyulni, kihasználni a lehetőségeket, és előnyt kovácsolni a hátrányokból. A herceg viszont erre képtelen. Bezárta magát az álmaiba, és mindent elutasít, ami ezt veszélyezteti.
bori4 2019 ápr. 17. - 22:13:54 Előzmény Riamara
(354/4727)
Az nem világos , hogy Chunerből mikor és hogy lett újra hercegnő.... Az utolsó állás szerint a császár megfosztotta a rangjától és bezáratta valami helyre.... A kaját is az ajtaja elé tették.... Hogy került most a császár ágya mellé?
És igen, egyformán látjuk, amit Chuner az apja fejére olvasott, az mind igaz. Azonban a hercegnő megszállottsága Xun iránt indította be az apját is arra, hogy megjátssza az esküvőt. Minden helyzetet ez a szerencsétlen hercegnő generál, aztán hullanak mellőle az emberek.

Chen tábornok biztos, hogy nem egyenes és valakinek a kémje, ez a Yambeihez való állítólagos hűsége hazugság. Esetleg nem lehet, hogy azzal a Zhang zöld gyűrűs hajókázós emberrel áll kapcsolatban?

Nekem az is nagyon furcsa volt, hogy Xun tisztában van azzal, hogy Chen provokálja a xuili "árulókat" áskálódik , mégis kivégzi a katonákat... Aztán odalopakodik az ajtófélfához és bocsánatot kér Xingertől. Egyáltalán milyen kapcsolat ez most? Miért nem megy be és beszél vele face to face? Tudja hogy a lány nem szerelemmel szereti őt és nem mer nyíltan beszélni? Vagy mi van? Amúgy nem tetszik Shawn Don király alakítása, szerintem nincs neki meg ez a szerep. Mély hangon beszél, mint király egyfolytában, meg komoran néz, de nem belülről jön a karakter ....
Riamara 2019 ápr. 17. - 19:49:46
(353/4727)
Megnéztem az 55. részig.
Én Xinger helyében jobban megszorongattam volna Chen tábornokot, mert tényleg olyan, mint egy belső kém. Ha végig gondolom eddigi ténykedését, akkor csupa olyan dolgot tett, ami Yanbei vesztéhez vezet. Az a nyafogása pedig, hogy Xinger rossz hatással van Yan Xunra, szintén ezt támasztja alá. Mert mitől is tart legjobban? Attól, hogy a lány ráveszi a herceget a békekötésre.

A herceget meg nem egészen értettem, most miért baj az, hogy Xinger a vezetője a Xiuli csapatnak? Ha féltékeny lenne, még megérteném. A kapitány igazán megér némi ajtócsapkodást. :) De láthatólag nem erről van szó. Mintha legszívesebben vattába csomagolná és dobozba rakná a lányt. Az az érzésem, hogy zavarja őt Xinger harci tudása, vezetőképessége. Régen ugye, ő volt a megmentő, aki kiragadta a lányt a rabszolgaságból. Ez a szerep nagyon tetszett neki. Az is, amikor össze voltak zárva. Viszont ezzel a magabiztos, elkötelezett amazonnal nem nagyon tud mit kezdeni.



Chuner nem semmi. Ha a 7. herceg nincs résen, akkor simán megöli az apját és átveszi a hatalmat. Azért jól beolvasott a kedves papának. És minden szava igaz volt. De tényleg olyan, mintha meg lenne átkozva. Lassan mindenki kihal mellőle. Persze ezt részben magának köszönheti. Ha nem merül el a gyűlöletben, akkor képes lett volna tovább lépni, mint a bátyja.
Riamara 2019 ápr. 16. - 21:54:36 Előzmény bori4
(352/4727)
Igen, így lehetett, bár ezt nem mutatták, de ki lehetett következtetni abból, amit meséltek.
bori4 2019 ápr. 16. - 21:51:07 Előzmény Riamara
(351/4727)
... és a fogadott testvérei már mint a Yuven-ház rabszolgái találják meg és viszik magukkal oda??? Majd ezután volt az embervadászat farkasokkal, ugye?
Riamara 2019 ápr. 16. - 21:48:01 Előzmény bori4
(350/4727)
Igen, volt róla szó, még az elején, hogy a fogadott családjával nőtt fel, a gyerekek úgy tudták, hogy az apjuk zabigyereke. Aztán egyszer csak jött a hír, hogy az anyját bebörtönözték. Erre otthagyta a családot, és elment megkeresni az anyját. Akkor tört be a börtönbe, de nem találta. Hogy aztán mi történt, az még teljes homály. Csak azt tudjuk, amit álmában látott. Hogy párbajozik valakivel, aztán lezúg a szikláról. Közben viszont megölik a fogadott szüleit. A fogadott testvéreiből pedig rabszolga lesz. Aztán mit ad isten megtalálják Xingert a folyóparton, de nem emlékszik semmire.Ezért azt hazudják neki, hogy az édestestvérük.
bori4 2019 ápr. 16. - 21:37:46 Előzmény Riamara
(349/4727)
Mert az anyját már úgymond "felnőttként" ment kiszabadítani? És honnan tudta, hogy hol van és ő az anyja.... jaj annyi minden érthetetlen .... Vagy már elfelejtettem az elejét??? :)
bori4 2019 ápr. 16. - 21:35:25 Előzmény Riamara
(348/4727)
Wu időnként összejön Yu testőrrel, és információt meg ki tudja mit cserélnek... aki eredetileg népvezér volt Yanbeiben... Ez az ember amolyan háttér biztosító lehet....