Téma: Kenny Lin

bori4 2019 aug. 08. - 11:06:07
(1027/4727)
Igyekeznek a legények a lányok után, de van akit feltartóztatnak....
Riamara 2019 aug. 07. - 13:08:55
(1026/4727)
Princess Silver 15
A sorozat első negyedének tetőpontja. A magyar ismertetőből direkt kihagytam ezt a fordulatot, hogy nagyobbat üssön.

A lányok a szabadságot ízlelgetik, a kérdés viszont inkább az, hogy ki éri utol őket előbb?
Riamara 2019 aug. 05. - 12:48:23
(1025/4727)
Sokkal egyszerűbb lett volna a személycsere, ha nem fürdőznek előtte. :)) Nem is értettem miért gyalogol be a hasonmás a vízbe, ahelyett, hogy gyorsan levenné magáról a ruhát, meg az álarcot. :)
Persze nyilván így hatásosabb volt. :D
Riamara 2019 aug. 05. - 12:18:47 Előzmény bori4
(1024/4727)
Az álarcot a szolgáló hozta a ruhával együtt. Még mondta is neki, hogy legyen szíves azt is vegye fel. (előző rész utolsó jelenete) Ezt az álarcot és ruhát használták a múltkor is a trónteremben.
Nem tudom mire volt jó ez a színjáték. Fu ennél egyszerűbben is megoldhatta volna az átverést. De nyilván nem ez volt a célja.
Nagyon nehéz valakinek a terveit lekódolni, ha nem tudja az ember a motivációt. Nyilván törtető, na meg álszent. De mindez nem magyarázza azt a késztetést, hogy Li herceget mindenáron bele akarja döngölni a földbe. Én az egészből azt éreztem, hogy botrányt akar kiprovokálni. Lehet erre szolgált az a bor is. De
Wu You, magához képest, meglepően visszafogott volt.
Riamara 2019 aug. 05. - 12:07:10 Előzmény bori4
(1023/4727)
A könyv végül is egy térképgyűjtemény. Hablaty herceg meg azért nem olyan ostoba ám, amilyennek legtöbbször tűnik. Persze nyilván nem kicsi eltérések lehettek a térképeken, ha ez első látásra neki is feltűnt. De ugye a legtöbb időt (a bordélyokon kívül) Wu You könyvtárában töltötte, ahol alapból egy böhöm nagy, és részletes térkép van, nyilván kiszúrta hogy a könyvben lévő hibás.
Riamara 2019 aug. 05. - 12:00:53 Előzmény bori4
(1022/4727)
Szerintem is gyanút kellett volna fognia Rong Le-nak. Pedig még furcsállotta is. Csakhogy annyira a lányok kiszabadítására koncentrált, nem gondolt bele rendesen.
Tudhatta volna, hogy a bátyja nem megy el csak úgy a könyv nélkül, még ha jól meg is sértődött. Ez egy veszélyesen nagy hiba volt.
bori4 2019 aug. 05. - 10:38:19 Előzmény bori4
(1021/4727)
Ez a fránya könyv.... megkutyulnak rendesen. Tisztázzuk: Rong Le odaadta Wu Younak, amiről ő maga is azt gondolta, hogy az az igazi. Még mindig nem tudom, miből jött rá Chen herceg, hogy az hamis, amikor sose látták a valódit... Aztán Rong Le kábítja a bátyját, hogy majd oda fogja neki adni, ha elengedi a lányait. Közben a bátyja lelép.... na most ennyire fontos neki a könyv? Ott hagy csapot-papot, még az esküvőt sem várja meg Fu tábornokkal? Naggggyon furcsa no...
bori4 2019 aug. 05. - 10:33:50 Előzmény bori4
(1020/4727)
Ő azért egy másik színésznő, ugye? Bár a hangjáról fel kellene ismernie Wu Younak a turpisságot, na de hagyom magam elringatni... :)
bori4 2019 aug. 05. - 10:32:30 Előzmény Riamara
(1019/4727)
Micsoda véletlen .... ! vajon ki tett oda még egy álarcot? A hasonmás nem vette le, amikor a víz alá bukott. Meseszerű, ahogy valaki mindent előre megrendez, de még inkább, hogy az úgy is történik.... :) Arról már nem is szólva, hogy Rong Le azonnal kapcsol és vált mikor éppen-kit "alakít". Picit kezd nekem olyan "lányregény" lenni az egész. Vissza repít a fiatalkori romantikus olvasmányaim világába, igaz sokkal egzotikusabb környezettel fűszerezve.... :)
Riamara 2019 aug. 04. - 13:15:57
(1018/4727)
Princess Silver 14
Megtudhatjuk végre ki is a hasonmás. Persze ő is tele van titkokkal, mint eddig mindenki. :)
Rong Le, miután mindhárom pasinak kiadta az útját, úgy dönt, hogy végérvényesen lelép. Persze előbb megmenti a barátait.
Riamara 2019 aug. 03. - 22:11:49
(1017/4727)
Amúgy csak két résszel járok előtted. A minap utolértem magam. Az első fölbuzdulásomban eddig néztem meg a részeket. Most pedig hősiesen visszafogom magam. :) Nem szaladok előre. :)
Riamara 2019 aug. 03. - 21:59:10 Előzmény bori4
(1016/4727)
Honnan ismeri Fu a Qi császárnét? Még ezt se tudjuk. De elvileg Qi császárát sem kellett volna ismernie, mégis jól kifőzték együtt azt a műsort ott a trónteremben. Viszont én még mindig úgy vélem, hogy nem a császár ötlete volt az esküvő. Egyik esküvő sem. Ezt az anyja módolta ki. Márpedig akkor igenis kell lenni kapcsolatnak Fu és a császárné között.
Riamara 2019 aug. 03. - 21:51:45 Előzmény bori4
(1015/4727)
Azt kérdezed miért akarja Qi, hogy Fu szerezze meg a hatalmat? Jó kérdés. Remélem hamarosan kiderül. De annyi bizonyos, hogy hatalmas energiát, és jó sok cselt vetettek be már eddig is, hogy sikerüljön neki. Ha megfigyeled mit csinál Fu, akkor lehet látni, hogy folyamatosan fúrja a hercegeket. Persze roppant álszent módon. Mint mikor a korrupciós ügybe beleállt. Vagy amit éppen most csinál. És mindezt Qi támogatásával. Na meg persze a "Bosszú hite" közreműködésével.
Riamara 2019 aug. 03. - 21:37:00 Előzmény bori4
(1014/4727)
Nem tudom miért gyűlöli annyira a császárné Rong Le-t. Az az én tippem, hogy azért mert a fia barátnője volt. Miből gondolom? Az most már nyilvánvaló, hogy nem a húga. Márpedig ők sok időt töltöttek együtt. Erre még a lány is emlékezett. A császár szerelmes belé, ez egyértelmű. És mintha a lány amnéziáján is átjönne a kötődés. Én úgy vélem ezért szorgalmazta olyan sokáig, hogy megszerzi a könyvet és visszamegy hozzá. Csak aztán jött Wu You és borult minden.
bori4 2019 aug. 03. - 21:05:36 Előzmény Riamara
(1013/4727)
Honnan ismeri Fu a Qi császárnét? Nekem az sem világos, hogy miért utálja Rong Le-t a császárné... azt mondod, mert a fia barátnője volt. Ez sem követhető nyomon, vagy nem láttuk.... Mind-mind feltételezés, vagy annyira előttem jársz, hogy én az "egyszerű" néző ezt nem tudhatom és fel sem merült még... Miért szeretné Qi, hogy Fu szerezze meg a hatalmat?
Riamara 2019 aug. 03. - 20:43:09 Előzmény bori4
(1012/4727)
Hogy Fu Chou haragszik a császári családra, az egyértelműen lejött abból a jelenetből, mikor hazaért a hadjáratból és mindenki körbeajnározta, ő meg csak húzta a száját mindenre. Kihúzta magát az ünneplésből, és udvariasan lekezelő volt a trónörökössel.
Amikor azt mondtam, hogy összeszűrte a levet a császárnéval, nem úgy értettem, hogy összejöttek, hanem hogy együtt módolták ki a tervet. Gondolom a házasság Rong Le-val is a császárné ötlete lehetett. Szerintem eléggé utálja a lányt. (gondolom azért, mert a fia barátnője volt)
A terv lényege éppen az volt, hogy Qi támogatással Fu Chou egyre magasabbra jusson a ranglétrán, aztán teljesen szerezze meg a hatalmat. Ezt beszélték meg a Qi szászárral, amikor Rong Le kihallgatta őket.
Riamara 2019 aug. 03. - 20:32:02 Előzmény bori4
(1011/4727)
Rong Le biztos volt benne, hogy jó könyvet adott. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, amin aztán végképp megsértődött. Nem elég, hogy kicsalják tőle a könyvet, de még meg is gyanúsítják, hogy hamis. Azt hitte hazudnak.
Megvallom először én is azt gondoltam, hogy Long Yue cserélte el a könyvet. Én végig azt gyanítottam, hogy ő a császár embere. De nem. Szóval fogalmam sincs, hogy mi lehet a könyvvel.
bori4 2019 aug. 03. - 18:35:59 Előzmény Riamara
(1010/4727)
"Miért is haragszik a császári családra, miért szűrte össze a levet Qi császárnéval. " - ez nekem új információ.... az a nő sokkal idősebb nála, nem? és hol jöttek össze? Két külön országról van szó...
bori4 2019 aug. 03. - 18:33:57
(1009/4727)
Ez a lány vajon mennyire őszinte, vagy totál benne van ő is az összeesküvésben? - lehet hogy ő manipulált a könyvvel?
bori4 2019 aug. 03. - 18:32:46
(1008/4727)
Vajon Rong Le tudta, hogy hamis könyvet ad a hercegnek? Egyáltalán mi az hogy hamis? - ezt például a kelekótya honnan tudhatta?