Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 júl. 08. - 12:21:25
(947/4727)
Princess Silver 5. rész
Megtudjuk, hogy Rong Le megmentője nem más, mint a Lin Birodalom népszerű hadvezére Fu Cho. Ettől azért még semmit sem veszít a titokzatosságából...sőt.
A koronaherceg rájön, hogy nem épp a legzseniálisabb húzása volt orgyilkosokat küldeni az öccsére. Ezért úgy dönt, hogy a balhét a teaház hölgyeivel viteti el.
Persze ebbe Li hercegnek is lesz beleszólása.
Riamara 2019 júl. 04. - 22:50:27 Előzmény bori4
(946/4727)
Jó barátunk a Paint program. :) Az a jó benne, hogy több réteget is egymásra lehet tenni, így a montázsokhoz pont megfelel.
bori4 2019 júl. 04. - 22:07:06 Előzmény Riamara
(945/4727)
Vao.... ezeket Te csináltad? - na de hogy? ... :)))))
Gyönyörűek!
Riamara 2019 júl. 04. - 21:33:43
(944/4727)
Princess Silver, a palota
Riamara 2019 júl. 04. - 21:32:14
(943/4727)
Köszi a segítséget. Már tobzódtam is a képekben. :)
Úgyhogy elkészítettem néhány segédtablót.
Riamara 2019 júl. 04. - 13:42:10
(942/4727)
Princess Silver 4. rés
Ebből megtudhatjuk, milyen aljas tervet sütött ki a trónörökös és bandája, Rong Le ellen.
És azt is, hogy mi az oka Wu You haragjának az apja ellen.
A végén pedig két meglepetés is vár. :)
Na és itt jelenik meg a történet negyedik főszereplője, egy titokzatos férfi személyében.z
Riamara 2019 júl. 02. - 19:01:30 Előzmény bori4
(941/4727)
Azért nem annyira rangon aluli. Jó, persze nem hercegnő. De a lány apja az egyik déli tartomány vezetője. Na már most ennek a következő részekben azért nagy jelentősége lesz.
Az a helyzet, hogy Rong Le még túlságosan bízik a testőrben. Úgyhogy lesz majd koppanás, nagy.
Képzeld rájöttem annak az értelmetlen mondatnak a jelentésére. Tudod, a második részben. Mikor Qi császára elküldte a Papírsárkányt az orvosért. :D Na szóval most kiderült, hogy a "doktor" is fedőnév. Csak még nem tudni kit takar.

A képeknek nagyon örülnék, mert az én billentyűzetemmel nem lehet képet kivágni. Az eddigieket már le is mentettem.
bori4 2019 júl. 02. - 15:34:09 Előzmény Riamara
(940/4727)
A karakterlistához ha gondolod, vágok ki képeket.. :)
Határozottan éreztem én is, hogy egy ponton túl Xiao Sha testőr nem volt őszinte Ronghoz, természetesen az ura érdekei szerint. Ez viszont Rong megérezte - legalább tudja, hogy mennyire lehet őszinte a férfival, hiszen mindenről beszámol nyilván.
bori4 2019 júl. 02. - 15:25:45 Előzmény Riamara
(939/4727)
Hoztam a fiatal lányról képet, akit pátyolgat a császárnő .
Elég rangon aluli házasság lenne ez Wu You számára, nem?
Riamara 2019 júl. 02. - 13:44:42
(938/4727)
Volt egy harmadik érdekes párbeszéd is. Amikor Rong Le rákérdez a testőrre, hogy mióta ismerik egymást? Xiao Sha először buzgón válaszolgat, de amikor a lány bátyjához fűződő kapcsolatára terelődik a szó, akkor nekiáll köntörfalazni. Szóval láthatóan hazudik egy jó nagyot.
Riamara 2019 júl. 02. - 13:24:08
(937/4727)
Nekem pont az tetszik a kínai sorozatokban, hogy nem könnyen adja magát a történet. Oda kell rá figyelni, az elhullajtott információkból összerakni. (Ilyenek voltak a régebbi koreai sorozatok is. )Minden mondatnak, minden gesztusnak jelentősége van. És menet közben olyan információk kerülnek elő, amitől a fejére áll a történet, és újra kell értelmezni az eddig látottakat.
Ezért aztán néha lassabb a tempó, hogy a nézőnek legyen lehetősége feldolgozni a látottakat, mielőtt csavarnak rajta egyet. :) Vagy kettőt. :))
Itt volt az a jelenet, amikor is a koronaherceg a két cimborájával társalog. Ahol is Yu apuka felveti, hogy Rong Le-t el kéne csaklizni Li herceg orra elől. Így aztán, néhány odavetett szóval, és gesztussal jól megbeszélik, hogy kompromittálják a hercegnőt.
Érdemes még odafigyelni a császárnénak és annak a fiatal lánynak is a beszélgetésére. A leányzónak ugyanis fontos szerepe lesz majd a továbbiakban. A császárné ugye nem bánná, ha Wu You őt venné el feleségül. Viszont érdemes figyelni a lány reakcióit is. Nagyon jól játszik. Alig beszél, de mindig le lehet róla olvasni, hogy mit gondol.

Lehet, hogy csinálok egy karakter listát. De majd csak a 4. rész után, amikor belép a negyedig főszereplő is.
Riamara 2019 júl. 01. - 21:01:46
(936/4727)
Tényleg nem szabad megnézni a DramaWikin a karaktereket, mert akkora spoilerek vannak benne, mint a ház.

Riamara 2019 júl. 01. - 20:52:57 Előzmény bori4
(935/4727)
Chen Yu, a muzsikus lány a bordélyházból. Az édesapja és az exminiszter együtt írták a "Hegyek és folyók" könyvét. Amikor a minisztert összeesküvéssel vádolták, akkor nem csak az ő családját ölték meg, hanem a társszerző beosztottjáét is. És csak a lánya Chen Yu menekült meg.
A miniszter Wu You tanítója volt. Jobban szerette, mint a saját apját.
Riamara 2019 júl. 01. - 20:46:15 Előzmény bori4
(934/4727)
Igen. A korábbi császárné egy tűzesetben vesztette életét. Abból, amit eddig mondtak róla, egy elég gonosz nőszemély lehetett. A következő részben utalnak rá, hogy Wu You anyjának halálában is benne volt a keze.
A Yun hercegnő, (akinek problémája akadt azzal a zaklatóval) nem a fiúk testvére. :) Ő csak egy oldalági rokon, aki elvesztette a szüleit, és az egyik királyi herceg. (szerintem a király öccse) neveli. Amúgy szerelmes Chen hercegbe.
bori4 2019 júl. 01. - 20:00:10 Előzmény Riamara
(933/4727)
Ezt a családot emlegeti Rong a kurtizánnak, amikor "beszervezi"... juj-juj-juj....
Direkt nem akartam megnézni a szereplőgárdát és a karakterleírásokat, mert tele van mindig spoilerrel, de nem tudom összehozni így , ha csak név és rang kiírás nélkül látom őket...
bori4 2019 júl. 01. - 19:56:01 Előzmény Riamara
(932/4727)
Hopsz.... igaz-igaz.... most már beugrott :)))
A könyv írója a korabeli miniszterelnök, ha jól emlékszem és akkor a kurtizán a lánya lenne?
bori4 2019 júl. 01. - 19:54:34 Előzmény Riamara
(931/4727)
Igen, tehát Yun úrnőként emlegetett hölgy ágyas volt és Wu You édesanyja, Chen nevelőanyja. De volt itt még egy ilyen nevű hercegnő, ő akkor Wu huga? (921-es kép lejjebb...)

Ő a mostani császárné, Te korábbiról írtál itt?
Riamara 2019 júl. 01. - 19:42:50 Előzmény bori4
(930/4727)
Igen, a Yu família, a minden hájjal megkent apa, és minden rosszra kapható fia. Ők intézik a koronaherceg piszkos ügyeit.
Riamara 2019 júl. 01. - 19:40:16
(929/4727)
A díszletek gyönyörűségesek. Nem is tudom melyikük házát fogadnám el legszívesebben. Wu You háza például nagyon pazar. De a teaház is nagyon szépen van berendezve.
Riamara 2019 júl. 01. - 19:38:40 Előzmény bori4
(928/4727)
A teaház egy kémközpont. Oda futnak be az információk. Az előző részben a teaház valódi tulajdonosa mondta el Rong Le-nek, hogy eddig mit nyomoztak ki a könyvről. Akkor említette ezt a lányt a bordélyházból.
Rong Le bátyja már jó előre megkérte őket, hogy nyomozzanak, aztán mielőtt elküldte volna a húgát, neki is mesélt a könyvről, meg arról, hogy ha a könyv meglenne, akkor talán házassági szerződés se kéne.
Ezért állt neki Rong Le a nyomozásnak.