Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 aug. 23. - 11:30:14
(1167/4727)
Princess Silver 20. rész
Befut az utolsó főszereplő is, Zhen Bei herceg személyében. Itt ugyan még olyan kis huncut benyomást kelt, de nem szabad bedőlni neki, mert egy igazi nagy zsivány. :))) Azt hittem Wu Yout nem lehet lekörözni, ha provokálásról van szó. De mellette ő is csak tanítvány lehetne. :D
Riamara 2019 aug. 23. - 11:22:26
(1166/4727)
Princess Silver 20. rész
Tele tanulságos jelenetekkel. Jó sokat megtudunk hőseinkről. És szokásukhoz híven a válaszokkal együtt újabb titkok is érkeznek.
Riamara 2019 aug. 22. - 14:43:44 Előzmény bori4
(1165/4727)
Ja és még valami. Még az elején mesélte a Qi császár, hogy az anyja valami tűzben sérült meg.
A következő részben pedig Long Yue említette, hogy a Li császárné valami tűzben veszett oda. Még említetted is, hogy micsoda véletlen egybeesés.
Riamara 2019 aug. 22. - 14:40:19 Előzmény bori4
(1164/4727)
Azt már nagyon sokszor elmondta a császár, hogy igen, a császárné keze volt abban, hogy megölte Wu You anyját. Csak még azt nem tudjuk hogyan, és miért.
De, még egy dolgot tudunk. Valamiképpen közrejátszott benne az a különleges bor. Ami talán nem is bor. Hiszen Hablaty is azzal kábította el Rong Le-t. Szóval inkább egy tudatmódosító szer lehet. Ééés... lehet, hogy emiatt a szer miatt végeztették ki, Qi minisztert.
bori4 2019 aug. 22. - 13:22:55 Előzmény Riamara
(1163/4727)
Nem elég a szokásos testvér-féltékenység, ráadásul egy nőért bomlanak.... Nem hagynak ki egy ziccert sem....
Na most a császárné vajon hogy tette át a telephelyét? Kit (kiket) ölt meg ezért???? És akkor Le császár lehet hogy miatta ölte meg Wu anyját? - költői kérdések :)))))
Riamara 2019 aug. 22. - 11:20:08 Előzmény bori4
(1162/4727)
Jajj, annyira tudtam! :)) A folytonos puffogása miatt. Mert bezzeg Wu You..., meg miért pont Wu You...! :D
Én egy másik spoiler miatt léptem ki azonnal arról az oldalról. Direkt nem is olvastam el, miket írtak a nevek mellé. Viszont egy név ismerősnek hatott. Mégpedig a Qi császárné neve. Azért vélem úgy a sorozat kezdete óta, hogy ő a konfliktusok rákfenéje. Ő mozgatja a háttérből a szálakat. És ezért nem lehet ő Rong Qi mamája, mivel amikor a császár született, akkor ő még Lin (nem túl közkedvelt) császárnéja volt.
bori4 2019 aug. 22. - 09:41:44 Előzmény Riamara
(1161/4727)
Köszönöm a segítséget, jó időnként "rendet vágni" mert messze még a vége és a titkok csak gyűlnek, alig-alig akarnak megoldódni :)
SPOILER - (Most ezeket odaírtam a pár főszereplő mellé , amit még az elején volt erőm összeszedni,.... hát mit látok a jegyzetemben?? Fu Chou - Észak-Lin tábornoka/Wu You testvére.
Na ez meglepett, bizonyára a eredeti sorozatszereplők ismertetőjéből írtam még ki a legelején, amikor még nem mondott ez nekem semmit. Most annál inkább.... :)) Ezért is hagytam abba a szereplők további kiírását, mert óriási spoilerekkel van tele - beszéltünk már róla. )
Riamara 2019 aug. 21. - 21:17:47 Előzmény bori4
(1160/4727)
Két titkos társaság van Linben
1. Bosszú hite nevű orgyilkos szervezet. (ennek tagja Fu Chou , de nem biztos, hogy ő a vezére, mert Hasonmás folyton jelentgeti őt a főnökségnek)
2. A "Sötétben rejtőzők" társasága (ennek a vezetője a 3. Wu, Wu You gyerekkori barátja)
Viszont, mint mindenhol, Linben is vannak kémek. (ezt már a Princess Agentsnél jól kitanultuk) A Qi kémek a Papírsárkányok, folyamatosan segítették a hercegnőt. Tőlük volt folyton jól informált, ők vezették a teaházat. Rajtuk keresztül levelezett a bátyjával. És kezdetben ők tartották a kapcsolatot Fu Chouval is. Ezt a szerepet később átvette a Bosszú hite.
Riamara 2019 aug. 21. - 21:02:13 Előzmény bori4
(1159/4727)
Naná, hogy azt mondta. Persze nem eszik olyan forrón a kását. Így Fu sem tehet meg mindent csak úgy, saját szakállára. Ott van ugye a saját társasága. Mármint a "Bosszú hite" . Nekik is elszámolással tartozik. Amikor a közös nagy tervről beszélnek, akkor abban a "Bosszú hite" is benne van. Csakhogy Fu Chou mostanában mintha kissé lanyhábban foglalkozna ezzel a nagy tervvel. :)) Ezt a szakítást a Qi császárral sem beszélte meg velük. Márpedig neki is ott van a saját mószerolós testőre. Aki minden ilyesmit azonnal jelent a Bosszú hitének (no meg Hasonmás úrnőnek)
bori4 2019 aug. 21. - 20:07:11 Előzmény Riamara
(1158/4727)
No várjál.... valamit akkor nem értek! Ha a Papírsárkány Qi királyságé teaházastól, akkor Fu tud róluk, és ismeri őket személy szerint? A szabadulj meg tőlük tulajdonképpen azt jelenti, hogy ölje meg őket?
Juj kezd összekuszálódni bennem most hány titkos izé van....
Riamara 2019 aug. 21. - 19:29:01 Előzmény Riamara
(1157/4727)
Ja, és a szívatáson kívül Wu You azért akarna még maradni délen, hogy be tudja csukatni Sunt is. :) De persze ebből nem lesz semmi, mert a császári papa már roppant türelmetlen. :)
Riamara 2019 aug. 21. - 19:26:48 Előzmény bori4
(1156/4727)
A "Papírsárkány" a Qi kémügynökség neve. Nekik volt a teaház a központjuk. Long Yue volt a helyi kémkoordinátor. Ezért mondta neki a császár, hogy áruló, amikor elszöktek Rong Le-val.
Mondjuk elég nehéz lesz úgy megszabadulni az összes papírsárkánytól, hogy Rong Le ne tudja meg, mert ő azért párat ismer közülük a teaházból.
Riamara 2019 aug. 21. - 19:19:17 Előzmény bori4
(1155/4727)
Wu You arra gyanakszik, hogy külföldről pénzelik Sunt. Egész pontosan, hogy Qi pénzeli a lázadásokat. (mint ahogy ezt láttuk is) De ehhez bizonyíték kellene még. Zhent azért tudta lecsukatni, mert őket rajtakapták.
bori4 2019 aug. 21. - 18:40:48 Előzmény bori4
(1154/4727)
Ők kik is voltak??? :)
bori4 2019 aug. 21. - 18:35:14 Előzmény Riamara
(1153/4727)
Valójában az előző részben arról volt szó,hogy a helyi kiskirállyal, Zhen-nel együtt tették földönfutóvá a parasztokat és kihasználták az eseményeket a saját gazdagodásukra. Ehhez hozzá is akarta adni a lányát.... Most őt nem büntettette meg a császárral Wu You, sőt ..... Akkor ez most hogy van? miért úszta meg?
Riamara 2019 aug. 21. - 12:48:47
(1152/4727)
Princess Silver 19.
Volt még két jelenet, amin jót derültem. Az egyik, ahogy Wu You jól lelombozta Sun papát, aki lelki szemeivel már úgy látta magát, mint a császár apósát. Az az ártatlan tekintet, amivel bejelentette, hogy inkább itt marad vidéken, távol a hatalmi harcoktól, békében szeretné leélni az életét. Annyira bírtam az öreg leforrázott képét.

A másik pedig, ahogy Ya Lival véd és dacszövetséget kötöttek.
Riamara 2019 aug. 20. - 22:28:01 Előzmény bori4
(1151/4727)
És ez megmagyarázná azt is, hogy miért keres égre-földre egy bizonyos orvost.
Azért a csajokkal hogy tudott keménykedni. Anyjával meg nem mer. Persze nem tudhatjuk Pszichocsászárné mi mindenre képes. :)
bori4 2019 aug. 20. - 21:43:19 Előzmény Riamara
(1150/4727)
Na, milyen egyszerű, tényleg erre nem is gondoltam.
Na de milyen császár? miért nem kapcsolja le az anyját? - elég tesze-tosza legény.
Riamara 2019 aug. 20. - 20:40:54 Előzmény bori4
(1149/4727)
Nyilván erősen ki van színezve, a harcművészeti tudomány. Nem tudom hol a realisztikus határ, de repkedni aligha tudtak. Csak olyan jól mutat a filmeken. :)
Riamara 2019 aug. 20. - 20:35:46 Előzmény bori4
(1148/4727)
A Lin császárné azt csinálja, amit a férje mond neki. A császár megkérte, puhatolja ki Rong Le-nál, levelezik-e a bátyjával. A válasz egyértelmű volt. Nem.
Én ennél a beszélgetésnél inkább azon gondolkodtam el, vajon tudta Rong Le, miért érdeklődik a császárné? Ha igen, akkor most jól betartott a Qi-Fu szövetségnek.