Téma: Kenny Lin

hópehely 2019 szept. 21. - 21:41:17
(1367/4727)
Bori4 jó hogy ezt így leírtad. Én sem régóta nézek kínai sorozatokat, (én is koreait néztem), de egyre többet nézek kínait és egyre jobban beleszeretek. Többet is nézek egyszerre, alig tudok elszakadni a monitortól. Ez a fórum úgy látom segítségemre lesz, ha valami elkerülte a figyelmemet.
bori4 2019 szept. 21. - 21:33:32 Előzmény hópehely
(1366/4727)
Én viszonylag új kínai néző vagyok, eddig csak koreai sorozatokat néztem, igaz abból nagyon sokat... Tapasztalatom szerint a kínaira sokkal jobban kell figyelni, mert elég nagyvonalúak az információkkal, viszont cserébe sokkal több szereplősek, összetettebbek és nehezen érthetőek az elején... Tényleg könnyen elandalítja az embert látvány, a jelmez és a díszletek pazarsága.... Aztán 10 rész után kezd rájönni az ember, hogy - te jó ég!, mit is láttam eddig??? Szóval ne csüggedj, itt jó helyen vagy, Mara kitűnő elméletgyártó, még a forgatókönyvírók gondolatát is ismeri... :-P
bori4 2019 szept. 21. - 21:28:21 Előzmény Riamara
(1365/4727)
Csaptam egy kis hírverést a facén a port fórumnak - ezen belül természetesen gyönyörű ezüst hercegnőnknek, a fordításodnak miután hópehely jelezte, hogy nézi és nagyon tetszik neki. Már többször betettem néhány sorozat (koreai is természetesen) linkjeit egy-egy csoportba, de hópehely az első, akit új beszélgető társként üdvözölhetünk. Nem tudom miért, nem szeretik a fórumot, jobban szeretnek egy-két mondatot váltani a FB-on, meg "tetszikelni" azzal jól van... :))
hópehely 2019 szept. 21. - 21:16:08
(1364/4727)
Én is örülök, hogy itt lehetek. Néhány hozzászólást elolvastam, és annak hatására újra elkezdtem nézni a Princess silvert. Bevallom, hogy bizony nem igazán figyeltem a részletekre, így az első rész után értettem meg, hogy ki is valójában Rong Le. Másodjára nézve jobban fogok figyelni a részletekre is. Mikor először nézek egy sorozatot, akkor csak nézem és nézem. Gyönyörködök és nem figyelek a részletekre. De ez változni fog remélem. Nagyon élvezem a beszélgetéseket, hiszen ezért is léptem be.
Riamara 2019 szept. 21. - 21:07:15 Előzmény hópehely
(1363/4727)
Szia! De örülök, hogy csatlakozol hozzánk!
hópehely 2019 szept. 21. - 20:52:34
(1362/4727)
Igen én vagyok. Végre sikerült belépnem. Örülök, hogy itt lehetek és elkezdem olvasni a hozzászólásokat.
bori4 2019 szept. 21. - 20:49:27 Előzmény hópehely
(1361/4727)
Jön a tél? - bocs' ezt nem bírtam kihagyni :-)))
Üdvözlet a fedélzeten, Te vagy a Filmrajongók klubjából???
hópehely 2019 szept. 21. - 20:41:46
(1360/4727)
Helló! Megérkeztem
Riamara 2019 szept. 20. - 18:11:07 Előzmény Riamara
(1359/4727)
Chen Yu egy évig lakott a teaházban. Fél évig a Qi kémek között, aztán mikor Fu Chou újra kinyittatta a teaházat, akkor ő vette át az irányítást. Közben pedig jól kihasználta a helyzetet. Mindenre figyelt, és majdnem mindenről tudomása volt. Az utóbbi fél évben ő volt Rong Le legbizalmasabb barátnője.

Mikor Zhen Bei azt találta mondani, hogy ő nem hagyná a szerelmét olyan baljós házasságban sínylődni, akkor már száz százalékig biztos voltam benne, hogy jól kibeszélték Rong Le-t egymás között.
Riamara 2019 szept. 20. - 17:58:02 Előzmény bori4
(1358/4727)
Vannak dolgok, amiket nem mondanak el, viszont a történtekből logikusan kikövetkeztethető.
Honnan tudta Rong Le, hogy Muzsikuslány a főminiszter titkárának a lánya? Mert ezt mondták neki a Qi kémek. Ezt nyomozták ki. Márpedig ez nem igaz. Vagyis a logika azt mondatja, hogy Chen Yu maga terjesztette ezt a pletykát magáról. Ez azért is ésszerű magyarázat, mert valahol neki is el kellett kezdenie a nyomozást.
A harmadik részben, amikor Rong Le felkeresi őt, beállítanak a Wu fiúk. Wu Yu tiszta lelkes, mert hogy talált magának egy szuper csajt a bordélyban. Na ez volt Chen Yu. Így visszagondolva, több mint valószínű, hogy a muzsikuslány szedte fel a herceget. Végül is ő egy kém, aki épp egy fontos könyvet keres. Ami Wu You tanítójáé volt. Hát persze hogy be akarta cserkészni a hercegeket. Csakhogy Li herceg nem volt alkalmas a csábításra. Ezért választotta Wu Yut.
De aztán jött Rong Le, és változott a terv. Úgy gondolta, jobb lesz, ha hozzá társul.
A táncot Wu You előtt Rong Le tanácsolta, mert tudta, hogy bukta lesz belőle, és Muzsikuslányt kidobják miatta a bordélyból.

Zhen Beit és Chen Yut pedig azért kötöm össze, mert minden rész elején egy képen szerepelnek. Ez akkora spoiler, amit képtelenség figyelmen kívül hagyni. És mindabból, amit a herceg Linben csinált, vagy mondott, egyértelműen ki is derül, hogy kitől kaphatta az információkat. Miért pont a teaházba hívta meg Wu Yout és Rong Le-t? Olyan dolgokra kérdezett rá, amit más nem tudhatott. Nekem kétségem sincs, hogy Muzsikuslány súgott neki.
bori4 2019 szept. 20. - 17:05:04 Előzmény Riamara
(1357/4727)
Na álljon meg a gyászmenet! no és Mara is.. nem bírlak követni ugyanis.. : -D
Éppenséggel nem Wu You-t akarta elcsábítani??? Mikor mondta el a fiúknak, hogy ő a miniszter titkárának a lánya??? - ezeket Te csak úgy gondolod így utólag Mara? Mert én semmi ilyesmire nem emlékszem...
"Így aztán nem csoda, hogy Zhen Bei olyan fenemód jól tájékozott volt. :))" - amikor Zhen Bei Linbe volt, akkor ők találkoztak egyáltalán? tudtak beszélni? én semmi ilyesmire nem emlékszem....
Aztán ezt honnan tudhatta a muzsikuslány, amikor maga Rong Le sem tudja magáról? - "Vagyis a herceg pontosan tudta a Muzsikuslánytól, hogy Rong Le voltaképpen a főminiszter lánya."

Riamara 2019 szept. 20. - 15:43:51 Előzmény bori4
(1356/4727)
A válási papírt akkor írhatta meg Fu Chou, mikor hazaértek az esküvő (meg a síremlék) után. És a lány ráállt az egyéves alkura.
Gondolom nem véletlenül pont az esküvői ruha alá rejtette. Sejtette, hogy azt nem fogja addig Rong Le elővenni, amíg közük nem lesz jobb a viszony.
Csak Ling Yu-val nem számolt. Amúgy vicces a szolgálólány. Először a Qi császárnak kampányolt, aztán meg Fu-nak. Ő az egyetlen, akinek nem tűnt fel, hogy úrnője Li hercegbe szerelmes.
Riamara 2019 szept. 20. - 15:37:12 Előzmény bori4
(1355/4727)
Ez a kő,. amit akkor adott a lánynak, mikor azt mondta neki, hogy szereti. Emlékbe adta. A lánynál volt a fehér, nála pedig a fekete kő. Így most ez nagy meglepi volt neki, mert ez azt jelentette, hogy a lány a szakítás után is megőrizte .
Chen Yu nagyon ravasz. :)) És már rettenetesen unja, hogy annyit totojáznak. :)) Ezért kicsinység besegít. (persze nem érdek nélkül, mert azért a könyv kell neki. Vagyis nem neki, hanem Zhen Beinek. Pedig a herceg milyen angyali ártatlansággal mondta, hogy ő aztán nem lopná el. Na persze! )
Riamara 2019 szept. 20. - 15:29:37 Előzmény bori4
(1354/4727)
Annyira jól, és aprólékosan fel lett építve Chen Yu karaktere. Most így visszanézve végig ott voltak a jelek.
Nekem is az a tánc jutott az eszembe. Sőt.... Amikor megismertük, akkor épp azzal volt elfoglalva, hogy elcsavarja Wu Yu, azaz Chen herceg fejét. Tehát ő már akkor is a könyv után nyomozott. Gondolom kiszivárogtatta, hogy ő a volt miniszter titkárának az elveszett leánya. Ez volt a csali. Úgy gondolta, majd a Wu fiúk ráharapnak. Ehelyett viszont Rong Le kereste meg őt. És emlékszem is arra a pillanatra, amikor átrendezte magában a terveit. Azt a feltételt szabta, hogy szabadítsa meg őt a Wu fiúktól. :) Miután megtette, jól rátapadt Rong Le-ra.
Ebben persze most az a vicces, hogy ő mindenkinél jobban ismeri a hercegnőt. :)) Egy sereg fontos szituációnál ott volt. A többire pedig rájött. Egyedül azt nem tudta, hogy a könyv már Wu Younál van.
Így aztán nem csoda, hogy Zhen Bei olyan fenemód jól tájékozott volt. :))
A zsák, meg a foltja. :))
Még el is töprengtem azon a mondatán, amikor azzal nyitott Rong Le felé, hogy először azt hitte egy hivatalnok lánya, aztán kiderült róla, hogy Qi hercegnő. Vagyis a herceg pontosan tudta a Muzsikuslánytól, hogy Rong Le voltaképpen a főminiszter lánya.

Mindazonáltal én kedvelem Chen Yut. Sok közös van bennük Rong Le-val. Mindkettejüket azért küldték Linbe, hogy szerezzék meg a könyvet. Egyedül kellett boldogulniuk. Végül is, ellenség létükre, jó párost alkottak. :)
Bírtam, ahogy Chen Yu folyton nógatta a hercegnőt, hogy folytassa a nyomozást. És a lényegtől eltekintve nagyon is nyílt volt vele. Mindig jó tanácsokat adott. És tényleg nagyon kedveli Rong Le-t. :) Ha ez most nem is látszott annyira. :))
bori4 2019 szept. 20. - 14:35:18 Előzmény bori4
(1353/4727)
Ezt a levelet Fu még az esküvő után írta, ugye? .... és ha előbb megtalálta volna Rong ....???
bori4 2019 szept. 20. - 14:33:19 Előzmény bori4
(1352/4727)
Biztos Te emlékszel : kivel volt megbeszélve ez a jel... ? volt erről korábban szó? Azt jelentheti, hogy Rong Le bajban van, de Chen Yu csapdát állít ....
bori4 2019 szept. 20. - 14:29:48 Előzmény Riamara
(1351/4727)
Igen sejtettük és gondoltuk is ezek szerint :-DDDD
(Amúgy borzasztó, hogy mindenki képmutató, de erről már értekeztünk párszor..... csak újra és újra megdöbbenek, hogy egy forgatókönyv gerince a kínai sorozatoknál...)
Beugrott az a kép, amikor még a bordélyban táncolt Wu Younak .... ezek szerint az is mind-mind mese volt? - aztán mekkora teret kapott illetve adott neki Rong Qi az életében, a bizalmasa lett.... na vajon kinek az embere?
bori4 2019 szept. 20. - 14:23:32 Előzmény Riamara
(1350/4727)
Hú necces volt.... de visszafogta aztán magát...
Rong Le nem annyira.... :))))
bori4 2019 szept. 20. - 14:22:11 Előzmény Riamara
(1349/4727)
Ilyen is létezett? - elég furcsa, mert akkor bárkinek, bármikor érvényteleníthette mondjuk a császár a házasságát? Éppenséggel egy boldog, jól sikerült kapcsolatba is akármikor beletenyerelhetett?
Itt mos nem is tudom mennyire hatódjak meg... nem jött össze a szövetség, viszont Wu You-ra nagy szüksége van, mert egyedül ő normális a fiai közül, a Wei elleni hadjáratról még nem mondott le őfelsége - tehát a kedvébe akar járni és ezzel is "megfogni" Yout...
Riamara 2019 szept. 19. - 15:13:57
(1348/4727)
Princess Silver 28.
A legnagyobb meglepetést mégis Chen Yu, a Muzsikuslány produkálja. Mit mondhatnék? Sejtettük, sejtettük, csak nem gondoltuk volna. :)))