Téma: Kenny Lin

bori4 2019 ápr. 05. - 11:25:00
(167/4727)
Na és a részvégére egymásra talál a turbékoló párunk .... :)))
bori4 2019 ápr. 05. - 11:22:58
(166/4727)
Két "nővér" inkább hátramozdít, bekavar mint segít.
Különösen a kisebbik biztos komoly galibát fog még okozni, igen jellemtelen, gyenge
Persze tényleg nem igazi testvérek és ezt már Xinger is tudja ...
bori4 2019 ápr. 05. - 11:20:27
(165/4727)
No de a történet nem állhat meg ugye - megint jókor :))
bori4 2019 ápr. 05. - 11:19:03
(164/4727)
Ez a tipikus patt-helyzet - egyik sem tudná megölni már a másikat szerintem.
bori4 2019 ápr. 05. - 11:15:51
(163/4727)
Úgy tűnik, meghajlik a nagyapja óhaja előtt , de valójában mégsem....
bori4 2019 ápr. 05. - 11:14:56
(162/4727)
Ez érdekes, úgy hallottam, hogy ezt a levelet a királyné írta az öregnek... Nem emlékszem, volt-e szó arról, hogy miért is szimpatizál és segíti a Yuweneket??
bori4 2019 ápr. 05. - 11:12:20
(161/4727)
Hopsz.... jókor, mint mindig :)
bori4 2019 ápr. 05. - 11:10:12
(160/4727)
Keményen odamondogat a gazdájának, mesterének... Ha úgy veszem igaza van, de ha nagyon belegondolok, ha nem ilyen gyereklányosra veszik Xinger karakterét, egy érettebb nő már észrevette volna, hogy a Jégcsap ugyan nagyon elrejtve, de mást is érez, volt mindig egy plusz törődés, odafigyelés....
bori4 2019 ápr. 04. - 21:37:15 Előzmény Riamara
(159/4727)
Nekem még hátravan a 22. - hogy kinyilt Xinger csipája.... húú, nagyon élvezem... :)))
Riamara 2019 ápr. 04. - 20:23:01
(158/4727)
A 21. és 22. rész nagyon mozgalmas volt. Összes hősünk kutyaszorítóba került. :(
A császár még a Yuweneknél is betegebb elme. Sajnálom a gyerekeit nagyon. Egyetlen nap alatt vesztették el az összes barátjukat, és a hitüket a szüleikben.
Riamara 2019 ápr. 04. - 11:13:49 Előzmény bori4
(157/4727)
Ettől olyan érdekes a sorozat, hogy mi nézők, több szemszögből is látlhatjuk a dolgokat. :))
Riamara 2019 ápr. 04. - 10:55:11 Előzmény bori4
(156/4727)
Hisz mutatták is. Betört a tömlöcbe, hogy kiszabadítsa az anyját. De helyette valami démont talált. Aztán volt az a kocsis-párbajos jelenet. Nem hinném, hogy ezeket munka ügyben tette volna. Évekig Jinéknél lakott, csak akkor hagyta el őket, mikor tudomására jutott, hogy az anyja bajban van. Eddig csak villanásokat tudunk arról, hogy mi történt, de eltűnt valami pecsét, vagy akármi is. Az egész ügyosztály őt kereste. A haláláról szóló pletyka pedig bejárta a fél világot. Szerintem ez eléggé kimeríti a bajkeverés fogalmát. :))

A kémhercegnő szerintem is elég érdekes karakter. Főként, ha igazam van, és van valami kapcsolat közte és Jégcsap között.
bori4 2019 ápr. 04. - 10:50:46 Előzmény bori4
(155/4727)
Bele is nyugodhatna, ha nem érdekelné a lány sorsa - de több ez már...
Két férfi szempár figyeli, óvja ennek a lánynak a lépéseit - nekünk ezt adagolják nagyon ügyesen :)
bori4 2019 ápr. 04. - 10:41:06
(154/4727)
"Szerintem a konkurenciánál sem azért híresült el Xinger, mert olyan jó ügynök lett volna. (hogy is lehetne ilyen fiatalon) hanem mert ott is hatalmas felfordulást csinált." - erről még én semmit nem tudok, vagy beszéltek már róla ?
Érdekes ez a liadoni kém hercegnő...
bori4 2019 ápr. 04. - 10:33:39 Előzmény Riamara
(153/4727)
Őszintén szólva engem nagyon megkavartak azzal, hogy a főhősnő csak 15 éves... Még akkor is, ha próbálom elképzelni, hogy milyen lehetett és hogyan élt, viselkedett az ókori kínai nép, annak egy kamaszkorú gyereklánya... hát nehéz.
Itt "helyi és korabeli" mércével mérve is annyira felnőtt feladatai, megpróbáltatásai vannak és kész amazon, gyilkológép, aki bosszút áll zsigerből, mert nem is tudja tudatával, hogy ki is ő valójában. Bár úgy tűnik el kell fogadnom, hogy akkoriban már fantasztikus női harcművészek voltak - mennyiféle fegyver forgatáshoz, kütyükhöz értettek.... :)
A két férfi remélem nem kamaszkorú már a forgatókönyv szerint... ugye uralkodó család tagjai, hatalmas rangbeli különbséggel, mit is látnak most ebben a lányban?
Yan Xun-t érzelmi dolgok is mozgatják, legalábbis szeretnék ha ezt hinnénk, míg Jégcsapot csupán hideg praktikum?
Nagyon jól összefoglaltad Xinger szemszögéből a látottakat, mozgató rugóit, csak ezt nem tudom elképzelni egy kamaszlánytól.... persze ez az én "bajom" :)
Riamara 2019 ápr. 04. - 08:48:05
(152/4727)
Az a helyzet, hogy mi a nézők szemszögéből ítéljük meg a szituációkat. Mi azt látjuk, hogy Jégcsap kedveli Xingert, és segíteni szeretne rajta.

Csakhogy ezt a lány teljesen másképp látja.

Mikor megismerkedünk Xingerrel, akkor épp az életéért küzd, mert néhány nemes jó mókának tartja, ha emberekre vadászhat. Az ő szemében mindegyikük szörnyeteg volt.És habár a vadászat szabálya úgy szólt, hogy aki életben marad, az szabadságot kap, eszük ágában sem volt őt szabadon ereszteni, hanem csak még inkább bajba került. Ennek pedig a kedvenc nővére lett az áldozata. Ugyanekkor a bátyját a szeme láttára ölték meg ártatlanul. Én nem csodálkozom rajta, hogy az egész nemes famíliát szívből gyűlölte. Az ő szempontjából mindannyian gonoszok voltak. És ő, meg a maradék testvérei, ezeknek voltak kiszolgáltatva.
Akkor az volt a jelszava, hogy túl kell élni. Ezért jelentkezett Jégcsaphoz szolgálónak. A hidegen veszélyest választva az őrülten veszélyes helyett.
A Jégcsap mellett töltött idő alatt a férfit átminősítette szörnyetegből, veszélyes, de hasznos pasivá. Viszont ettől ő, meg a családja továbbra is kiszolgáltatott maradt. Márpedig, ha Xinger valamit nem bír elviselni, az a kiszolgáltatottság. Mert ő egy született lázadó. (Ezért gondolnám, hogy Yan Xun azért jóval előrébb áll nála, mert ő ismeri a varázsszót, amivel hatni lehet a lányra: szabadság. )

És akkor most térjünk vissza a bosszúhoz. Xinger néhány résszel korábban megadta az esélyt Jégcsapnak, hogy igazságot szolgáltasson a bátyja ügyében. Szinte tálcán kínálta fel Hauint. Viszont a férfi nem élt vele. Xinger ezt úgy élte meg, hogy a férfinak fontosabb a család hírneve, mint az igazság. És akkor egy nap rádöbben, hogy a nagyapa nem is halt meg. A bátyjával meg potyára vitették el a balhét. És még csak lelkifurdalásuk sincs az esettel kapcsolatban. Sőt... a nagyapa szerint (akit Jégcsap a titkos palotában rejteget) a lány is csak egy feláldozandó gyalog a sakktáblán.
Mivel a Boldogság pavilonban csak az öreget érhette el, nem akart úgy távozni, hogy Haui megússza. Ezért mondta, amit mondott. Most már egyik unoka sem tehet úgy, mintha nem akarná a másikat belefojtani egy pohár vízbe. Xinger kavarása miatt ezt a meccset most már kénytelenek lejátszani.

Hozzátenném, hogy ezzel megkérdőjeleződik egy másik tévhit is. Szerintem a konkurenciánál sem azért híresült el Xinger, mert olyan jó ügynök lett volna. (hogy is lehetne ilyen fiatalon) hanem mert ott is hatalmas felfordulást csinált.
Riamara 2019 ápr. 03. - 23:13:33 Előzmény bori4
(151/4727)
Nem kellett volna. De ő azt hitte, hogy a férfi kihasználta őt. Neki ez jött le a beszélgetésből, amit kihallgatott.
Végül is még nagyon fiatal és tapasztalatlan. Így könnyebben félreérti a dolgokat.
Jégcsap idősebb mégis leszúrta a lány bátyját, holmi félreértés miatt.
Mindazonáltal, az az odavetett mondat, miszerint ő se kutyája, se macskája nem lesz senkinek, az mind a két pasinak szólt.
bori4 2019 ápr. 03. - 23:01:21 Előzmény bori4
(150/4727)
Talán Yue-t nem kellett volna ilyen hátulról mellbe támadni...
A többivel egyetértettem :)
bori4 2019 ápr. 03. - 22:59:05 Előzmény Riamara
(149/4727)
Igen, a 20. nagyon ütős volt.... csak addig a sok időhúzást nem tudják elhagyni. Ez valami mániájuk úgy tűnik, altatás, aztán durr bele ébresztő :)
Riamara 2019 ápr. 03. - 21:49:45
(148/4727)
Megnéztem a 19. és a 20. részt. Az utóbbi kifejezetten erős volt. A császárnak totál elment az esze.
Xinger pedig megcsinálta. :) Nem végzett félmunkát. Azt azért sajnáltam, hogy a cselédek főnöke kimaradt a büntiből. Haui-nak meg ugye máshol volt elfoglaltsága. Megjegyzem az egész Yuwen család felkerült Xinger listájára. Ki így, ki úgy.