Téma: Kenny Lin

bori4 2019 márc. 25. - 22:26:08 Előzmény bori4
(27/4727)
Kellett ez a kis friss levegő :)
bori4 2019 márc. 25. - 22:24:32 Előzmény bori4
(26/4727)
Még ráadásul férfiúi önérzetét is megsértették - nem csoda ha lelép...
bori4 2019 márc. 25. - 22:20:46
(25/4727)
Se szó, se beszéd jól képen törölte öcsikét....
Minden jelenlévő érthetett belőle - okos fiú eza Zhang meg kell adni.
bori4 2019 márc. 25. - 22:17:11 Előzmény Riamara
(24/4727)
Megvolt a 9-10. rész. Most egálban vagyunk? :-))
Minden apró részletre fantasztikusan emlékszel , nagyon megy a puzzle kirakás is neked úgy látom :))
Lényegesen tisztult a kép, igen a barbárok az éjszakai felvételeken a sötétben nem voltak egyértelműek, nappal minden világos.
Kép: na igen, ez a császári parancs nem jött össze :))
Riamara 2019 márc. 25. - 19:42:04
(23/4727)
Szóval valamiért csípem az ellenfeleket is. A Cao gyerekek például tök szimpatikusak. Man roppant félelmetes, ugyanakkor ámulok a ravaszsága, és a szaktudása előtt. És akkor még a főellenségeket nem is ismerjük.
Riamara 2019 márc. 25. - 19:36:55
(22/4727)
Jó az a leírás. Én minden rész végén próbálom egyeztetni a már megismert karaktereket.
Sejtettem, hogy az a harcias bajszos csakis Cao Cao lehet, de azt nem gondoltam, hogy a sokat emlegetett Guo Jia ilyen fiatal. És milyen dögös! :)) Úgy néz ki, mint Bidam.
Riamara 2019 márc. 25. - 19:27:13 Előzmény bori4
(21/4727)
Ping nagyon szeretni való. Az első pillanattól fogva megfogott a karaktere. Amikor ott habozott, hogy lelője-e a renegátot, vagy életben hagyja. És amikor elmagyarázta miért is engedte szabadon, akkor már tudtam, hogy nagyon fogom őt kedvelni.
A másik, ami miatt szeretem, az a humorérzéke. Ahogy mindenre talál riposztot. Amikor épp halálra izgulta magát a főeunuch és a nevelőapja miatt, akkor is beszólt Mannak. (meg is kapta érte a magáét a császárnétól :) )
Riamara 2019 márc. 25. - 19:19:07 Előzmény bori4
(20/4727)
Jaj, ez nekem is annyira tetszett. És ami azt illeti kíváncsi lennék, hogy mit is hallgathattak ki. Mert volt ott minden. Még egy hatalmas veszekedés is. Amikor Ping elárulta magát Man felügyelő előtt, a császárné meg leordította érte a fejét. :))
Riamara 2019 márc. 25. - 19:16:17 Előzmény bori4
(19/4727)
Igen, Xiu Yang direkt épült be. Azon még töröm a fejem, hogy ők vajon rokonok-e a másik Yanggal, akinek levágta a kezét. De valószínűleg nem.
Honnan tudta a császár? Emlékszel, amikor a császárné mesélte, hogy figyelemmel kísérte a sorsát. Hogy folyamatosan hírt kapott róla. Nekem erre van egy elméletem. Szerintem a család Pinget eleve aranytartaléknak szánta. Tehát nem úgy tűnt el a palotából, ahogy annak idején Dokman. Szerintem az se véletlen, hogy a Sima családnál nőtt fel. Annak a Sima apukának a szárnyai alatt, aki láss csodát, épp akkortájt fordított hátat az udvari életnek, és döntött úgy, hogy vidéken fog lakni. Azóta sem fogadva el semmilyen hivatalt. És amikor Yang a fiúért jött, hogy a városba vigye, akkor Sima apuka gondosan elküldte Sima Yit a hivatalba, hogy ne legyen láb alatt. Szóval én fogadni mernék, hogy Sima apuka levelezett a császárral Ping ügyben.

A barbár horda az a lovassereg, amelyik felkoncolta a felkelőket. Ha megfigyeled, akkor teljesen másképp vannak öltözve, igazi nomád harcosok. Emlékszel az első részben arra a jelenetre, amikor a két srác beszélget a folyóparton, és elrobog mellettük az a lovascsapat? Ping még utánuk is nézett, hogy mit keresnek itt az ellenséges csapatok, és hová mennek olyan sietve. Őket hallotta meg akkor éjjel a felkelés alatt. És amikor reggel a palotában úgy kikelt magából, akkor épp ennek a csapatnak a vezetőjét akarták neki bemutatni.
bori4 2019 márc. 25. - 19:02:02
(18/4727)
Na még egy aranyos....
A háziasszony kiképzi a cselédséget, hogy a császári pár minden mozdulatát, szavát lessék, illetve hallgatózzanak...
Akkor is, hiszen olyankor a legóvatlanabbak, fecsegőbbek.... :)
bori4 2019 márc. 25. - 18:58:52
(17/4727)
Ez nem a palota - "csak" a munkaügyi miniszter fogadóterme.
bori4 2019 márc. 25. - 18:53:54
(16/4727)
Találtam egy főbb karakter ismertető oldalt ...

http://www.dramapanda.com/2017/09/character-introductions-secret-of-three.html
bori4 2019 márc. 25. - 18:49:50 Előzmény Riamara
(15/4727)
Amikor a császárné mesél a férjével való kapcsolatáról, meg hogy hogy került a palotába, én úgy értettem, annyira nem érdekelte a császárt a nő, hogy el sem hálták az éjszakát...
Mindig azt emeli ki vele kapcsolatban, hogy igazi császárként viselkedett mindig, aki természetesnek tartotta, hogy őérte mindenki az életét áldozza, ugyanakkor az érzéseit senki előtt nem mutatta. Szóval az uralkodás mintaképe volt. Nem győzi Pinget visszafogni, hogy ne legyen már olyan érzékeny, együtt érző, ne érdekeljék azok az emberek, akik között felnőtt.... Képtelenség, ez egyik pillanatról a másikra nem sikerülhet. Látjuk, ahogy csetlik-botlik, de nagyon szimpi - nekem legalábbis... :)
Honnan tudhatta volna, hogy mit jelent, ha császárnét magához hívja?
bori4 2019 márc. 25. - 18:36:21 Előzmény Riamara
(14/4727)
A három légy közül az első maradéktalanul megvan.... nálam kipipálva :)
A második ponthoz: szóval azt mondod, hogy Xiu Yangnak (ennek a cinikus alaknak) direkt az a szerepe, hogy árulót játsszon, azaz beépüljön...
A harmadikhoz: honnan tudhatta a terv kiagyalásakor a császár, hogy hogy fog az öccse erre a helyzetre reagálni? nem is ismerte - szóval ezt már csak mi láthatjuk így.
Arra se gondoltak, hogy az ágyas ebbe az akcióba belehal, de ha jól értettem az egész "felkelés" -ért az apja a sáros....így ezt a császárné nem igen bánhatja...
Barbár hordát meg egyáltalán nem láttam.... vagy még majd ezután fogok?
Kép: Yang Biao (akire anno Wang ágyas bízta a csecsemőt és Xiu Yang a cinikus ....ez stimmel? :)
Riamara 2019 márc. 25. - 18:02:33 Előzmény bori4
(13/4727)
A császárné szerette a császárt, ezért volt hajlandó végig csinálni minden utasítását. Szerinte ez egy teljesen jó terv volt. Egy kivétellel. :)) Amire nem átallott minden, a tervben résztvevő pasi rákérdezni. Mármint, hogy együtt is fognak hálni? Mert a császár egyértelműen ezt akarta. Na ezzel a részével lesznek problémák. :))
Riamara 2019 márc. 25. - 17:51:26 Előzmény bori4
(12/4727)
Az öreg egy köpönyegforgató. De itt nem is ő volt a lényeg. Ping mindannyiukra haragudott, amiért egy ellenséges barbár hordát eresztettek a fővárosra, hogy elfojtsák a felkelést. Olyan csapatokat, akik pár évvel ezelőtt felperzselték az országot.

Persze igazán akkor durrant el az agya, amikor rájött, hogy az egészet a bátyja tervelte ki.
Riamara 2019 márc. 25. - 17:43:27 Előzmény bori4
(11/4727)
Azért találod nehéznek, mert maximalista vagy. Mindenkiről mindent azonnal tudni akarsz. Én csak azokat a neveket jegyzem meg, akiket már láttam.( Persze a dupla névhasználat miatt így se kevés. )

A sorozat úgy építkezik, mint a Silla. Kivéve, hogy itt nem Ádámnál meg Évánál indítják a történetet. De a Sillában is mindent csepegtettek, és így egyre többet és többet ismertünk meg a múltjukból. Én úgy gondolom, később úgy is elmesélik, miért is él Tang a szentélyben, és miért lett belőle kardforgató. Azt már tudni lehet, hogy az a fiatalember tanította harcolni, aki a merénylet idején is megmentette.

Ami pedig a felkelést illeti. Mondtam, hogy a császár egy nagyon ravasz, de elég gonosz tervet eszelt ki. Mondjuk ezt a tervet egyszer már elsütötték az Empress Ki-ben is. Amikor Wangju egy kamu felkelést szervezett az öreg ellen, majd jól bemószerolta a résztvevőket, hogy elnyerje az öreg bizalmát.

A halott császár is ugyanezt csinálta. Így három legyet ütött egy csapásra.
1. Semmivel sem lehet jobban elfedni egy botrányt, mint egy még nagyobb botránnyal. A felkelés miatt a császár ellenfelei megfeledkeznek az utóbbi napok fura körülményeiről. És elterelik magukról a gyanút.
2. Az az emberük, akivel elárultatták a felkelést bekerül az ellenség köreibe. (Bár attól tartok, ez nem sikerült maradéktalanul. Man rendőrfelügyelő szörnyen gyanakvó, mellesleg rohadt jó zsaru)
3. Helyzetbe kellett hozni Pinget. A fiú ugyanis másképp aligha lépett volna ki a maga kis komfortzónájából. Ehhez az kellett, hogy jól felhergelik. Most aztán felébredt az utolsó Han sárkány, és pályára állt. :))
bori4 2019 márc. 25. - 09:23:43
(10/4727)
Ezzel az öreggel pöröl a 8. végén a császár, és Jia Xu-nak nevezi. Ki ő tulajdonképpen? - igaz több nevük is van, hogy lehet ezt megjegyezni.... a sírba visznek :)
bori4 2019 márc. 25. - 09:09:54 Előzmény bori4
(9/4727)
Az előző császár hitvese Tang Ying .... tulajdonképpen ő is császárné volt? Totál zavaros, hogy honnan a harcművészet tudománya...
bori4 2019 márc. 25. - 09:05:36 Előzmény Riamara
(8/4727)
Három királyság...
Nekem nagyon nehéz is... bevallom, a sok szövegelés , szófacsarás, kínai cselszövős gondolatok követése és a rendkívül sok név, személy megjegyzése nagy kihívás :)) Messze nem olyan szórakoztató és követhető, mint a King's woman volt. Kemény agytorna :)
A múlt felidézése és egy-egy szereplő általi "ismertetése" még rátesz egy lapáttal, a jelent sem érti a néző még pontosan.
A 8. után most totál káosz van a fejemben :)) Végül a lázadásban lázadás történt??? Most akkor az elhunyt császár így hagyta ezt jóvá???? Egyáltalán nem vagyok biztos, hogy a császárné és a szentélyben lakó hercegné néhány emberrel nem homlokegyenest mást csinál... vagy hogy a császárt nem ölték-e meg és a többit ők rendezték???? Gyanús, naggyon gyanús, tán bolondját járatják az "új" császárral.