Téma: Képlet

MosFet 2009 júl. 13. - 06:56:53
(175/615)
A film jó és kész, sõt több mint jó! Cage egyik legjobb filmje! A zenei és effekt háttér szintén nagyon rendben van. Mindenkinek ajánlom, aki nem keres összefüggéseket, hanem megmarad az izgalomnál és a látványnál. Nem értem mihez szoktak az emberek, hogy 7,3 ez a film, de szerintem igenis hogy 10!
7/10
enk 2009 júl. 12. - 23:36:44 7/10
(174/615)
A film lényegi eleme a determinizmus. Furcsa, mert úgy véltem, hogy megint egy egyszer nézhetõs film. Csalódnom kellett.. Moziban néztem a barátnõmmel nem igaz figyeltem oda az igazán pontos részletekre. Pedig oda kellett volna. Megérthetõ a sztori, és örültem neki, hogy a végén a gyerekeket is megmutatták, hogy mi az õ sorsuk, ami egyébként eleve elvan rendelve. Az nem tiszta, hogyha a számsor egy óvás arra nézve, h a kiválasztottak megmeneküljenek, miért kell elásni a föld mélyére? Érdekes. Nekem tetszett. szeretem a filozófiai fogalmak köré épített filmeket. De a végén az angyal szárnyakat soknak éreztem. Keveredtek a vallási elemek a misztikummal ami szerintem összeférhetetlen... Valamit építsenek teljesen a vallás és biblia köré ne keverjék az amúgyis jelenlévõ természeti elemekkel. Na mindegy jó szórakozást mindenkinek a filmhez!
susmuruss 2009 júl. 12. - 22:13:31
(173/615)
hat most felcsigaztatok ezekkel a kommentekkel.Olyannyira hogy azonnal meg is nezem.
5/10
Perillustris 2009 júl. 12. - 13:05:52 5/10 Előzmény slaven
(172/615)
Én is ezt gondolom.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 12. - 09:16:49 9/10
(171/615)
felelõtlenség lenne csupán két embert elvinni, ha tényleg új életet akarnak (új evolúciót) velük kezdeni. fõleg úgy hogy az egyik ha jól emlékszem szemüveges, tehát még csak nem is 100%-ban egészséges. teljesen biztosra veszem hogy több gyereket szállítottak el a bolygóról. és mondjuk az "eredendõ bûn"-nel sem értek ilyen formában egyet. nem véletlen hogy gyerekeket visznek el.
bbit 2009 júl. 11. - 21:04:27
(170/615)
* SPOILER *

Sajnos nem tetszett maradéktalanul a film... Engem leginkább a forgatókönyv zavart, nagyon látszott rajta, hogy nincs átgondolva. Nem az volt a baj, hogy ha angyalok, akiknek szárnya van, akkor minek nekik ûrhajó... Szerintem a többi ûrhajón pedig különféle állatok voltak, nem másik gyerekek. A két nyúl utazhatott a két gyerekkel...

A leginkább zavaró a lista volt. Semmi értelme nem volt neki, a világvége bekövetkezte szempontjából. Cage is hiába mentett meg pár embert a lezuhant repcsibõl, az áldozatok száma pont így lett a megjósolt... A kavicsok is csak feleslegesen zavaró dolgok voltak... És a végén milyen listát kezdett írni a kisfiú? A következõ bolygón bekövetkezõ újabb nagy katasztrófákat? LOL!!! ;-)))
houseHUN 2009 júl. 11. - 16:29:46
(169/615)
Mire a végére értem, elfelejtettem az elejét :S. Két lehetõség van: elbaszták(nem tudták befejezni rendesen) vagy épp hogy a mai világba akarták az egyházat beszuszmákolni . ha az elsõ változat az igaz, akkor sztem egy színtiszta matematika-asztrofizika kezdetû filmnek nem ádámmal-évával-tiltott gyümölcsfával kell befejezõdnie DE ha a rendezõnek a második volt a célja, akkor egész jó munkát végzett. ennek ellenére 4/10
Converse 2009 júl. 09. - 22:15:13 Előzmény raptor.
(168/615)
Most azt komolyan gondoltad hogy Uwe Boll? Õ jóval gyengébb rendezõ mint a jelenlegi Alex Proyas.

Egyébként a hozzászólásod nagy része elég értelmetlen a filmhez viszonyítva.
raptor. 2009 júl. 08. - 10:55:15
(167/615)
Most nem azért, de az új bolygón elfért volna még néhány ember.
Szóval ezek a földönkívüliek most már tényleg elmehetnek a picsába.
Nem elég, hogy értelmetlen számkódokat üzennek, ráadásul suttogva(!),még azt is hagyják, hogy azokat jó mélyre elássuk a föld alá.
És milyen módon? Éppen úgy, hogy csakis akkor kerülhessen elõ, amikor már biztos, hogy késõ.
Mindeközben kavicsokat osztogatnak(?) az erdõ szélén téblábolva, majd egy hatalmas labdában nyulakat transzpoltálnak el a Földrõl.
És ha ez még nem volna elég, akkor kapaszkodjunk meg: mindezek után egész egyszerûen hagynak minket szénné égni.
Ennél nagyobb szopatást már tényleg nehéz elképzelni.
Ennyit a filmrõl. Tulajdonképpen a világon nem létezik olyan rendezõ, aki ezt a történetnek nevezett akármit meg tudná menteni.(talán Uwe Boll, de õ is csak talán.)
Az egyetlen ok, ami miatt mégis érdemes végigülni, az egyszerûen nem létezik.

Még csak annyit, hogy aki az emberiség új bolygóját - amin egy darab fa van, és egy búzamezõ(?) -létrehozta, nyilvánvalóan teljesen gyengeelméjû.
Az az illetõ pedig, aki az idegenek ûrhajóit kreálta, szerintem sürgõsen kérjen bocsánatot maguktól az idegenektõl. Amíg nem késõ.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 07. - 19:03:29 9/10
(166/615)
szia.

spoiler!

már többen leírtuk ezt korábban. igen, egyértelmû hogy több embert is átszállítottak az új bolygóra. viszont én ugy gondolom, nem véletlen hogy gyerekeket vittek. õk még bûntelenek, nem úgy mint a felnõttek. kvázi tiszta lappal kezdenek. no meg ha megnézzük, nem a butábbjából válogattak az alienek, ez a kettõ is akiket mi megismertünk alapvetõen okos, tudományok iránt érdeklõdõ gyerek. az meg hogy egy ujrakezdésnél kell-e rögtön mindenhez magas szinten érteni, vagy kezdenek majdnem az alapoktól... nem baj az, ha az utóbbi. ;)
Asen 2009 júl. 07. - 18:53:44
(165/615)
Helló!

Tegnap láttam a filmet! Nekem tetszett habár a végét jobban is meg írhatták volna. Moziból kijöttem és a WX-n fogtam fel hogy ez itt most mi is volt a végén!:D

*Spoiler*
Sokan írták, hogy csak a két gyerek élte túl a világvégét! Mert az "UFO"-k vagy bármik is voltak azok elvitték õket! De ha jobban megnézzük amikor elvitték a kislányt és a fiút akkor még egy csomó UFO hajó repült fel rajtuk kívül az égbe és amikor a másik bolygóra megérkeztek, az új "paradicsomba" akkor látszik hogy nem csak õket teszik le hanem még egy rakat embert(gyereket)!
Mert ha úgy nézzük egy vad idegen bolygón ahol a növényzet és az állatvilág és a betegségek is mások mennyi esélye van 2 gyereknek....!
(Amúgy logikus lett volna még pár tapasztalt öreg embert is elvinni, hogy valami fogalmuk legyen a túl élésrõl a gyerekeknek)
Szóval ebbõl gondolom, hogy vittek még másokat is nem csak õket! Különben miért lenne a hátérbe az a sok hajó?!

Kiváncsi vagyok errõl kinek mi a véleménye!:)
Bye!
6/10
tetraeder13 2009 júl. 07. - 12:56:27 6/10
(164/615)
A nagy kérdés: Mára már tényleg elfogytak az ötletek, amelyekbõl jó filmet lehetne csinálni??? Hát úgy látszik.
Ez a film is tele van klisékkel és "hihetetlen hogy még ezt is beleszõtték a történetbe" részekkel.
A látvány viszont elég jó lett, fõleg a repülõ lezuhanása és a film végi világot elemésztõ tûz.
Egy 6/10-t megérdemel a film. Mert nem ez a legrosszabb amit mostanában láttam.

A legviccesebb dolog amin kacagtam is, az, hogy a kis Coppola a lezuhant repülõbõl csak úgy mentegette az embereket. HA-HA
_alesi_ 2009 júl. 06. - 12:01:34
(163/615)
Tipikusan az a film, amin a gondolkodás luxusát le kell kapcsolni, különben a film felénél leveri a biztosítékot.

*Spoiler*
-Miért súgták meg a kislánynak a jövõt? Mivel ismerték a jövõt, így azt is tudták elõre, hogy a lista soha nem kerül nyilvánosságra, legalábbis már túl késõn.
-Ha a kislány kiválasztott volt, akkor miért kellett a "hangokkal" az õrületbe kergetni?
-Miért nem vitték el anno 50 éve?
-Saját lányának halálát külön megsúgták. Nettó jó fejek, biztos boldog élete lehetett, hogy tudta, a lánya se fogja a katasztrófát túlélni.
-Térdig érõ bõrkabát + Vanilla Ice frizura = nem menõ. Miért akarnak az idegenek jól láthatóan idegennek látszani?
-A fekete kövek mire voltak jók? Mert semmi szerepük nem volt, azon kívül, hogy látványosan lebegtek a film végén egy sort.
-Miért nem szóltak az embereknek, hogy "T. Földlakók! Egy napon belül a bioszférát kisöpri a naprendszerbõl a napszél, kár ásni a gödröket." Úgyse élnek sokáig, a figyelmeztetés nem oszt, nem szoroz. Ha meg nem akartak az emberekkel tárgyalni, akkor mi a frásznak mondták el a jövõt az egyiknek?
-A két gyerekkel együtt ellopnak egy autót az idegenek? Most komolyan, tényleg nem volt hatékonyabb eszközük a helyközi szállításra?
-Miért csak gyerekeket vittek el? Nem mellesleg a két nyúl tényleg fontos lehetett, elvégre az új bolygó vegetációja gyorsan taccsra vágja a két szõrmókot. Esetleg vihettek volna egy ágrólszakadt bantu négert, annak se nagyobb a tömege két zsíros nyúlénál.


És ez csak pár kiragadott példa, de az egész film zsúfolva van ezekhez hasonló bakikkal és illogikus elemekkel. Persze ez az UFO-s megközelítés, próbálhatjuk az Isten+Bibliai képek oldalról is nézni, de ott még nagyobbat hasal az egész történet. Úgy látszik odaát még mindig sztrájkolna a forgatókönyvírók...
10/10
sabinho2 2009 júl. 05. - 20:50:48 10/10
(162/615)
Nagyon jó film, sima 10/10!! Nincs elcseszve a vége mert honnan lehet tudni hogy ez nem történhet meg okostojások?????
sivatagicapa99 2009 júl. 05. - 16:53:28
(161/615)
Viszont ez a Diana nagyon idegsítõ volt számomra.
sivatagicapa99 2009 júl. 05. - 16:45:49
(160/615)
Film alaptörténete és a katasztrófa jelenetek is nagyon jók, 10/10 esek nálam, viszont valóban a végét szó szerint elcseszték. Sokkal jobb és idegenek nélküli befejezést vártam. Mind1 ez van, összességében 6,5 pontot tudnék rá adni.
Converse 2009 júl. 04. - 23:52:13 Előzmény Surko
(159/615)
A véleményem szerint egy kicsit sokat képzelsz bele a filmekbe. Nem mondom hogy nem fedezhetõ fel benne utalás a bibliára de ez nem feltétlen szól arról. Ezen logika alapján szinte az összes világ vége témát feldolgozó filmre rámondhatnád.

Egyébként a film szerintem egész jó volt. Tetszett hogy nem mondható különösebben sablonosnak a történet pedig jól ki van dolgozva. A feszültséget egész sokáig fenn tudta tartani. A végén voltak érdekes dolgok melyekbe bele lehetne kötni dehát kevés az a film amelyikben nincsenek hasonlók. Az idegeneket mostanában egy kicsit erõltetik hisz elég sok filmben jelennek meg viszont itt nagyon mást nem tudtam volna elképzelni maximum a teljes pusztulást újrakezdés nélkül. De akkor már merõben más lenne a film képe.
minerva9 2009 júl. 04. - 11:53:12
(158/615)
Ez a világ vége kérdés érdekes,az amerikaiak már több filmben próbálták vázolni,de igazából amikor volt az szeptemberi dolog,ami közelsincs a világvégéhez,mégis
hogy bevoltak pánikolva,akkor meg mi lenne ha igazából komolyabb katasztrófák történnének.? de persze ezek csak filmek mondjuk magunkban,semmi valóságalapjuk nincsen mert hát ez azért scifi müfaj.
ibacs 2009 júl. 03. - 13:46:23
(157/615)
***SPOILER***
Mirõl is szól valójában?
Egy propaganda film, ami megmutatja milyen jövõt szán nekünk a "bosszú népe".
A film gyerek fõhõse Caleb õsi héber név.Õ volt az egyik hírnök ,akit elõre küldtek az ígéret földjére, Kánaánba.
A kislány Abby (Abigail) -jah kérem minõ véletlen- szintén õsi héber név.
Az úgynevezett "ufók" nevén nevezik õket: Õk lettek a kiválasztottak (ki is a kiválasztot nép?)

És a jövõ világában, az új Kánaánban csak nekik és leszármazottaiknak van hely.
Mi pedig, vágyaik szerint elégünk , hamuvá leszünk. Ez lesz az igazi holokauszt.
Évibébi 2009 júl. 01. - 19:31:07
(156/615)
Nekem jobban tetszett, mint számítottam rá. A vége valóban nem az igazi, de az alapötlet nagyon jó. És igen, végre egy olyan világvége film, ahol valóban lesz világvége - majdnem mindenkinek.
8/10