10/10
-greghouse- 2012 nov. 20. - 16:58:19 10/10
(1352/1952)
Tényleg az õ karakterén kellene valamit újítani. Berta sem változott, de õ úgy jó, ahogy van, ahogy Judy is, de Jake alapötlete az undok, de szerethetõ kis pocok volt. Most tinédzserként csak teng-leng, hümmög, morog. Lehet, hogy ilyenek a tinédzserek, de nem sitcom karakter.
(A színészek jól megvannak rossz szemmel. A legjobb példák Don Johnson (Miami Vice), aki nem véletlenül hord napszemüveget mindig, mind dioptriás, 6 vagy 7 körüli. Demi Moore szemei 9-esek. Bár lehet, hogy azóta megmûttette, annyi mindent mûtöttek rajta, pont az maradt volna ki..)
Jenny007 2012 nov. 20. - 16:41:23
(1351/1952)
Én is ezt mondom! Jake karakterével nem nagyon tudtak mit kezdeni kb a 6. évadtól.Szerintem Alan karaktere onnantól kezdett emelkedni.Õ nagyon jó storyline-okat kapott, míg Jake nem. Nem is emlékszem igazán jó epizódra vele a 7-8. évadban,talán csak az emlékezetes Budapestes dalra! Charlie kiválásával már Alané az abszolút fõszerep, õ viszi az egészet.
Angust én is megnézném teljesen más szerepben is, de ki tudja hogy a sorozat után is filmezni akar e. Amúgy azt tudta valaki róla, hogy a jobb szemére majdnem teljesen vak???Az életben azért szemüveges, viszont a sorozatban ugye nem, ezért ott szegény alig lát valamit a forgatásokon...
barbi_112 2012 nov. 20. - 12:59:36
(1350/1952)
Eleve úgy kellett volna elküldenetek a hozzászólásokat, hogy nem a sima elküldésre kattintotok, hanem arra hogy elküld (offtopic). De már mindegy...
bubble 2012 nov. 19. - 20:50:16 Előzmény Sz Peter
(1349/1952)
Szerinted én már nem gondoltam rá? Viszont így is megjeleníti minden beszélgetésüket... Azért kösz.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 19. - 19:39:03 10/10
(1348/1952)
Vagy egy csavart vinni a karakterébe. Lehetne mondjuk homokos...aztán Alan nem tudná, kicsoca kinek a kicsodája..:-)
Vagy felcsinálhat egy lányt, és Alan fiatalon nagypapa lenne, mert a csajt börtönbe zárnák és Jake-re lenne bízva.
Vagy szerelmes lenne Berta valamelyik unokájába, és a csaj is odaköltözne...
(Volna még ötletem.....:-)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 19. - 14:52:43 10/10
(1347/1952)
Igazad van, bocs. Majd visszafogom magam.
Csak két megjegyzés.
Edward Furlong nevét utánanézés nélkül is tudom, mert életem egyik legjobb filmjének társ-fõszereplõje (felnõttként), az Amerikai História X- ben Edward Norton öccsét játsza, egyébként kb. harmincöt filmben játszott és játszik azóta is, igaz, nem élvonalbeliek.
Henry Thomas neve is ismert, õ még több filmben játszott és játszik, (Valmont talán a legismertebb), ahogy elnéztem fõleg horrorok és akciófilmek (Psycho 4), de ott vannak. (Mondjuk legalább nem lett villamosmérnök belõlük, mint Kováts Krisztiánból, bár ki tudja, lehet, hogy jobb lenne...)
Az az érdekes, hogy mikor az Amerikai Historia X - et bemutatták (1998) sokan Furlongnak jósoltak nagyobb jövõt a két Edward közül. Ehhez képest Norton korosztálya egyik legjobbja lett, Furlong meg maradt B kategóriásnak (de dolgozik).
Na nem offolok többet, ezer bocs és egy anyamedve.
Jenny007 2012 nov. 18. - 19:05:05
(1346/1952)
Rengeteg gyerek van az USÁ-ban akinek az az álma hogy színész legyen de legtöbbjükrõl valóban nem is hallunk soha. Maximum egy két sehol nem jegyzett tucatfilm és ennyi.Angust az anyukája hordta válogatásokra és õ annyira cuki volt hogy kiszúrták. De valószínûleg õt is eléri/elérte a gyerekszínészek átka. Ha felnõ, már nem kell Hollywoodban. Ez tényleg csak nagyon keveseknek sikerül. Hova lett Haley Joel Osment? Vagy Henry Thomas az E.T.-bõl? Jake Lloyd a Baljós árnyakból?Edward Furlong a Terminátor 2-bõl? Gyerekként sztárok lettek, viszont nem vitték semmire felnõttként.
Ha Angus nem szúrja el, akkor soha nem lesz gondja az életében, akár filmezik akár nem.
Jenny007 2012 nov. 18. - 18:39:38
(1345/1952)
Te amúgy tényleg baromi sokat offolsz!
10/10
-greghouse- 2012 nov. 18. - 17:53:08 10/10 Előzmény Jenny007
(1344/1952)
...ja, és hogy hova tûnnek a gyerekszínészek..(bár itt a példa kicsit sántít de azért példa, hogy sántítson.)
.A Shark-ban James Woods lányát játszó Danielle Panabaker tinédzsert játszik (húszévesen). Viszont szerepéhez méltóan (olvasom az életrajzát, az eddigit) elképesztõen okos csaj, 14 éves korában leérettségizett, utána elvégzett egy rövid fõiskolát, és mellette 19 éves korában(!) megszerezte a diplomáját az University of Californiáról. Tehát mikor az (egyetemre "készülõ") tini lányt játsza, már zsebében volt a Kaliforniai egyetem diplomája. 19 évesen.
...legutoljára azt olvastam róla, hogy egyáltalán nem biztos, hogy színésznõ akar lenni, a modellkedésrõl pedig szó sem lehet, akármilyen szépnek tartják (mert az). Reméljük színésznõ marad, mert nemcsak szép, hanem tehetséges is.
..Persze, az apját játszó James Woods-t is a legjobbak közt tartják számon, a gimit osztályelsõként végezte, és ösztöndíjjal jutott be a világ egyik élvonalbeli egyetemére, a Massachusetts Institute of Technologyra (MIT), politikatudományt hallgatott. Aztán színész lett. Az MIT "Ivy League" egyetem, vagyis a több, mint kétezer amerikai egyetembõl a legjobb tíz között van.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 18. - 17:37:19 10/10 Előzmény Jenny007
(1343/1952)
Nyilván ilyenek is vannak. Persze, a szerencsét és a kapcsolatokat arra is értettem, hogy te például akárhogy is nézel ki, nem sétálhatsz csak úgy be egy Hollywoodi meghallgatásra Chuck Lorrehoz. Oda ügynökök juttatják be az embert, tehát eleve filmközelbe kell lenni. Híres történet hogy Harrison Ford éppen díszletmunkás ács volt, mikor megkérte Lucas hogy álljon be "standin"-ként egy jelenetre ("standin" nem kaszkadõr, hanem az, aki csak kb. olyan mint a szereplõ és oda áll, és úgy mozog ahogy kell, hogy bevilágítsák, stb., bocs, hátha valaki nem tudta), és ott ragadt Han Solo-nak. DE azért tegyük hozzá, hogy õ már játszott színészként akkor, nem is akármilyen filmben, az American Graffitiben, és nem véletlenül a filmstúdióban ácsoskodott, elment minden meghallgatásra.
...Mindazonáltal Angus rendkívül jó gyerekszínész, olyan fapofával tudja a legjobb poénokat elsütni, hogy elképesztõ. (Nálunk sajnos - tisztelet a kivételnek - magyar hangokban sincsenek jó gyerekszínészek, hallgassátok meg, alig van gyerekhang, aki sírást vagy nevetést tudna hallatni anélkül, hogy ne ordítóan erõltetett lenne.)
...Reméljük, Angus megmarad (bár õszintén szólva a post-Charlie, illetve már a Charlie korszak végén is a kamasz Angus már kevésbé vicces, nemcsak a karakter, hanem Angus is, mintha kissé unná. Heti 300 ezer dollárért azért nekem unottan játszon valaki. De mint gyerekszínész, kevés ilyen jót láttam. (Jobban tetszett mint Culkin, bár nem ugyanaz a mûfaj.)
Jenny007 2012 nov. 18. - 13:45:34 Előzmény -greghouse-
(1342/1952)
Azt olvastam,hogy úgy került be a sorozatba hogy Chuck Lorre kiszúrta õt egy filmben(Késõn kezdõ). Behívták castingra, õ volt a legelsõ kisfiú a válogatáson és ahogy Chuck Lorre egy interjúban elmesélte "bejött és azonnal tudtuk,hogy õ lesz az. Annyira különleges, fantasztikus kisfiú. Meg sem néztük a második gyereket." Ennyi a története. A filmezést meg úgy kezdte hogy amikor még kicsi volt, az anyukájának feltûnt hogy bárhova megy vele, mindenki mondja, hogy milyen édes kisfiú. Ezért elkezdte reklámfilm válogatásokra vinni a fiát, hátha bekerül és legalább annyi pénzt keresne ami majd az egyetemre kell. Hát rendesen bejött...Szóval nem kellettek jó kapcsolatok, egyszerûen csak szerencsés volt.
Azóta elkezdte az egyetemet és nem biztos benne, hogy folytatni akarja a színészkedést a sorozat után.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 18. - 12:36:00
(1341/1952)
"offtopic elrejtése" gomb!
bubble 2012 nov. 17. - 23:32:17
(1340/1952)
Olyan jó, hogy szét offoljátok az oldalt, de válaszolni már nem tud senki..... :D
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 20:27:11 10/10 Előzmény Sz Peter
(1339/1952)
(Kiegészítés:)
Azért nem tettem idézõjelbe amit mondtál, mert az általam értelmezettet írtam. "Likviditási" probléma a bevételek és a kiadások közti különbséget jelenti, illetve a kötelezõ aktuális kiadások fedezetének hiányát. Mivel te amellett érvelsz, hogy a jövedelem x százalékát vonják le, feltételeztem, hogy a likviditás nálad a jövedelem hiányát jelenti.
Ezért nem szabad százalékban kérni (mondom mint az ördög ügyvédje, a feleség nevében), hanem fix összegben "szabadúszó" mûvésztõl.
A szabadúszó mûvész vállalkozónak számít, akinek van vagy nincs bevétele.
De ha munkanélküli lenne, hadd pontosítsak:
A munkanélküliek jövedelempótló támogatása (munkanélküli segély) mentes a tartozás végrehajtásától (1994. évi LIII. tv. a bírósági végrehajtásról, 74§, /b bekezdés). (Ez nem azt jelenti, hogy nem kell megfizetni, de addig nem kell, míg csak ez van.)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 19:59:06 10/10
(1338/1952)
Oké.
1.Én úgy tudom, hogy a munkanélküli segélybõl semmit nem lehet levonni.
2.Mûvészrõl beszéltem, akik általában szabadúszók. Amikor épp nincs munkája, ihlete, ötlete, akkor nincs jövedelme. De attól még nem fog "munkanélkülinek" számítani, tehát segélyt sem kap.
3. Még ha a fenti kettõ nem is lenne igaz, akkor a követelõ fél nem sokra menne a segély 33 százalékával, ami a maximum amit le lehet vonni ilyen jelleggel.
Na mindegy, a vita így akadémikus, mert a konkrét helyzeteket kell ismerni hozzá.
Ami tény, hogy NINCS olyan jogszabály, hogy mennyinek KELL lennie a gyerektartásnak, illetve két magánember megállapodását jelen esetben nem írhatja felül bírósági döntés.
Ami lehet, az annyi, hogy a követelõ fél (nevezzük feleségnek) rosszhiszemûség címén megtámadhatja a bíróság elõtt a férj bizonyos szerzõdéseit. De ez már messzire vezetne, bocs, de megyek vissza a mai naphoz.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 17. - 19:26:25
(1337/1952)
"nem lenne jövedelmem"

Ilyet nem írtam, olvasd el még egyszer.


"Sõt, a fix összeg még csak-csak behajtható, de a százalék végképp nem. Magadnak mondasz ellent."

Már miért mondanék? Még egy munkanélküli segélynek is le lehet vonni az x %-át.
barbi_112 2012 nov. 17. - 17:24:51
(1336/1952)
Forintra gondoltam persze.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 16:36:38 10/10
(1335/1952)
..szegény Marin Hinkle mindig olyan slamposra, elhanyagoltra van öltöztetve, ahogy a klisék szerint egy elvált, egyedülálló, depressziós nõnek lennie kell, pedig egy részben megjelenik Charlie erkélyén bikiniben, igencsak beférne Charlie nõi közé (még ha nem is olyan agyon szilikonozott lufimellû playboy csoda, mint tegnap Jenny McCarthy Ashtonnal),és jó karakter, félelmetesen tud nézni Alanre, és tud komikus lenni. Valahol már láttam, majd utána nézek hol, de tipikusan "supporting actress" sajnos. Alakjának nyilván köze van ahhoz, hogy balerinaként kezdte...Charlie nevében is kösz neki a támogatást...:-)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 16:18:43 10/10
(1334/1952)
Igen. Jó helyen volt, jó idõben. (Nyilván jó kapcsolatokkal.) De a szerencse, meg a jó kapcsolat semmit sem érne hosszabb távon,ha elqrja az életét (lásd Macalay Culkin, "Reszkessetek betörõk", aki szintén gyerekként keresett dollár milliókat, most kb. annyi lehet mint te (a lapod szerint), és szétdrogozott, szétalkoholizált roncs, parkokban ébred a saját vizeletében, és senki nem ad neki munkát. A milliói meg...fuccs. Ellenpélda Drew Barrymore, aki szintén gyerekszínészként kezdte, és el is kallódott tinédzserként (alkohol, drog, korán jött siker), de kemény munkával visszaküzdötte magát. Még ellenebb példa Jodie Foster, aki a Taxisofõrben tiniként volt Robert DeNiro partnere Oscar jelölten, és sosem kallódott el, sõt. (És ennek semmi köze nemi vonzalmához...)
...Nagyon kevés gyerekszínész marad meg, aki gyerekként zseniális, gondoljunk itt a magyar Kováts Krisztiánra, (Hahó öcsi, meg a Bagaméri film, stb.), nem kallódott el, ha jól tudom villamosmérnök lett.
..Sajnos nálunk nagyon kevés a jó gyerekszínész. Amerikában meg a showra nevelik eleve a gyereket (ami nem jó szerintem, de tény). Ott már ovodában elõadásaik, produkcióik vannak, megtanulják a "keep smiling"-ot, meg hogy bármikor tudnak egy musical számot elénekelni, mindig a (vélt) közönség felé fordulva, mindenki a showba akarja a gyerekét juttatni.
...Most halt meg Brooke Shields mamája, aki vaskézzel menedzselte a lányát, minden forgatásra követte, nélküle egy lépést sem tehetett felnõtt korában sem (el is tûnt Brooke egy jó idõre, iszonyúan nyomasztotta az anyja..ja, témánál is maradjunk, Brooke Shields is Charlie egyik filmbeli nõje volt.)
...Angus T. Jones nagyon jó, csak nehogy vele is elszálljon..."vigasztaljon", hogy azt a pufók kisfiús karaktert, akit egyszerre utál és szeret mindenki, elvesztette. Most jön a kérdés, tud-e újat mutatni, vagy Macauley Culkin lesz belõle a Central Park egy padján, mely utóbbi esetben ne irigyeld.
Jenny007 2012 nov. 17. - 15:25:04 Előzmény barbi_112
(1333/1952)
Hát még ha belegondolunk hogy Angus asszem a 6. évadig 250 ezret kapott részenként, aztán írta alá a 300 ezer/epizódos szerzõdését, plusz egy félmillió dolláros bónuszt.Ez azt jelenti,hogy most egy évadért kb 7 és fél millió DOLLÁRT kap.Ez több mint másfél milliárd forint. Az a srác 9 évesen gazdagabb volt mint én valaha is leszek.