Jenny007 2012 nov. 17. - 15:25:04 Előzmény barbi_112
(1333/1953)
Hát még ha belegondolunk hogy Angus asszem a 6. évadig 250 ezret kapott részenként, aztán írta alá a 300 ezer/epizódos szerzõdését, plusz egy félmillió dolláros bónuszt.Ez azt jelenti,hogy most egy évadért kb 7 és fél millió DOLLÁRT kap.Ez több mint másfél milliárd forint. Az a srác 9 évesen gazdagabb volt mint én valaha is leszek.
Jenny007 2012 nov. 17. - 15:17:38
(1332/1953)
Holland Taylor és Marin Hinkle valóban nem akarták hogy elmenjen. Jonnal láttam egy interjút, abban azt mesélte hogy õ komolyan aggódott Charliért, hogy meghal.Azt, hogy kirúgták meg csak a netrõl tudta meg és nagyon ledöbbent. Gondolom nem akart ebbe belefolyni ezért nem kommentálta a döntést nyilvánosan. Charlie ezért is nevezte õt köpönyegforgató árulónak, mert nem állt ki mellette. Jon azt is mondta hogy azóta nem beszéltek Charlieval...
Angus sem akart Charlieról nyilatkozni.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 13:19:41 10/10
(1331/1953)
(Kiegészítés: "a jog háború, csak gyõztesek és halottak vannak". Shark.)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 13:18:25 10/10
(1330/1953)
...ne haragudj, egyébként már a kérdésed is ellentmondásos a véleményed ismeretében:
Ha ne adj Isten tönkremennék vagy likviditási problémáim adódnának, nem lenne jövedelmem, hogyan fizetném ki a fix összeget?
...miért, ilyen esetben az "x százalékot" hogyan fizetném ki????
Sõt, a fix összeg még csak-csak behajtható, de a százalék végképp nem. Magadnak mondasz ellent.
de mint elõbb mondtam, ez legyen a másik fél gondja, ha már aláírta nekem.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 13:07:59 10/10
(1329/1953)
Ez már legyen az õ problémája... ilyen a jog. Akinek elõször jut eszébe a jobb megoldás, az nyer.
Egy jótanács: ha a párod mûvész, vagy olyan akinek rendszertelen és nehezen ellenõrizhetõ a jövedelme, sose százalékot kérj. Különösen, ha mondjuk Amerikában vagy, ahol kaphat lakást, házat, autót stb. ami nem az övé, hanem egy cégé, de mondjuk 99 évig használhatja. azt még behajtani sem lehet. A mûvésznek meg vagy van jövedelme vagy nincs, vagy eltünteti vagy nem.
Mûvésztõl mindenképp fix összeget kérj. Milliárdostól is. Ott a százalék minimális lenne (kötvények és részvények hozama, de csak ha nem fekteti be adott idõn belül. Ha mondjuk 90 nap a határidõ, de a hozamot a 89. napon újra befekteti, elvileg nincs jövedelme. Hadd ne soroljam.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 17. - 12:07:15
(1328/1953)
Naja, és ha - ne adj isten - likviditási problémád akadna (teljesen tönkremennél) és éppen csak egy nagyon kevés jövedelmed származna az új munkádból, akkor hogyan fizetnéd ki azt a fix összeget? Illetve hogyan hajtanák be rajtad?
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 17. - 12:03:51
(1327/1953)
Pont ezt írtam elõzõleg de ne zavarjon! :(
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 12:02:16 10/10
(1326/1953)
Ha azt gondolod, hogy a levegõbe beszélek, mondom a saját példámat.
Én az elsõ feleségemnek fix összeget fizetek. Nem százalékot. Ráadásul az is rugalmas, x év(tized) alatt kell megfizetnem az egészet. Ez van. Lehet, hogy az én ügvédem volt jobb, lehet, hogy neki is így jobb. Miután ezt papírra vetettük, ügyvédek ellenjegyezték, a bíróságnak az ég világon semmi lehetõsége nincs, hogy ebbe beleszóljon.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 11:19:22 10/10
(1325/1953)
Nem tudom, miért gondolod, hogy az amerikai jog bármilyen szociális szempontot venne figyelembe a magánpereknél. A válás egy magánügy, két ember megegyezése, amihez vagy igénybe vesznek, vagy nem ügyvédeket. Millió megoldás van. Lehet a fix összegen kívül az "x százalék, de minimum ennyi", vagy - mint Mel Gibsonnál - óriási egyszeri kifizetés, utána felejtsük el egymást, vagy mint ebben a sorozatban is, ahol igenis fix összeg van, amit Alan nem is tud mindig könnyen teljesíteni, mikor nincs munkája (nem volt jó ügyvédje, Judynak volt.)
...A polgári peres eljárásokban Amerikában (de a legtöbben nálunk is) a két fél úgy egyezik meg, ahogy akar. Abszolút semmi köze az államnak hozzá, ha csak külön erre fel nem kérik. Nálunk kivétel mondjuk az örökösödésnél a gyerekek köteles része, és mások. Amerikában a válásnál viszont megegyezés kérdése minden. (De pl. bizonyos esetekben még nálunk is megkerülhetõ a köteles rész is, igaz, nehezen.) Tehát ne keverjünk bele olyan érveket, hogy "jaj istenem, mi van, ha nem lesz jövedelme, nem tudja fizetni a fix összeget". Ebbe a megállapodásba nyilván belement a két fél, tehát a férj (jelen esetben) vállalta, hogy havonta fix összeget, és nem százalékot fizet.
A százalék sem feltétlen jó megoldás, mert lehet sokkal kevesebb, mint a fix összeg.
Ha tegyük fel (mint Charlie) valaki azért gazdag, mert örökölt, de nincs állandó magas jövedelme, akkor a százalék lenne az esetleges elvált asszony számára a rosszabb megoldás, mert Charlie a vagyonát éli fel, nem a jövedelmét. Ezért ha egy nõ egy vagyonos embertõl válik, inkább a fix összeget kéri, esetleg azt is elõre egy ház formájában, mint összeget, mert lehet, hogy évekig pár centet fog kapni, a meglevõ vagyon felélése ugyanis nem jövedelem.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 11:08:15 10/10
(1324/1953)
..még nagyon halkan teszem hozzá, hogy az "..x százalékát KELL fizetni" még nálunk sem így van. Fõleg nem az angolszász precedens jogban és az ügyvédi gyakorlatban.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 10:29:14 10/10
(1323/1953)
Még egyszer mondom, az ügyvédek állapodnak meg. Bíróság csak akkor szól közbe, ha végképp nincs megállapodás. Mivel mindkét ügyvéd érdeke a megállapodás, ezért mindig meglesz. Mindketten tudják, hogy a felénél többet kérnének, bíróság elé kerülne, ezt nem akarják. Ezért van, hogy ha pl. házat, vagy más vagyontárgyat adományoz a fél, akkor lemondanak a gyerektartás egy részérõl. A fix százalék nem biztos hogy a legjobb összeg, mert ha valakinek egyáltalán nincs jövedelme, csak vagyona, akkor nem kapna az asszony semmit. A legjobb mindig a vegyes, de mindig a vagyon-erõsebb fél gyõz, egyrészt mert õ tudja a jobb ügyvédet megfizetni és a jobb ügyvédnek magas sikerdíjat adni, másrészt fel tud ajánlani mondjuk egy házat azért, hogy ne kelljen évente x összeget, csak annak egy részét fizetni.
Szerintem ez teljesen normálisan mûködik.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 17. - 09:45:32
(1322/1953)
Akkor sem lehet fix összeg. Mi van ha valakinek a felé csökken a jövedelme?
Tegyük fel, elõtte oda kellett adnia az 50 %-ot utána pedig adja az egészet és haljon éhen?
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 01:41:23 10/10
(1321/1953)
"Jól figyelj kiscsávó, mert csak egyszer mondom el!.."
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 01:27:10 10/10
(1320/1953)
Hm. (Nyitnom kellene egy TAAHM weboldalt, annyit olvasom, de vannak ilyenek.)
Chuck Lorre olyan producer, aki nagyon egy kézben szereti tartani a dolgokat - olvasom - személyesen ellenõriz mindent, tárgyal mindenkivel (tehát nem bölcs dolog sértegetni), a fõcímzenét is õ szerezte. Elsõnek Hugh Grant-et kereste meg Charlie utódjául, aki majdnem aláírta, de több beleszólást kért a sorozatba, mire Grant is otthagyta, pedig "ilyen" közel volt....:-)...na az is érdekes lett volna. Rob Lowe neve került még szóba, de Lorre végül nem õt választotta, hanem Ashtont, és ketten leülve találták ki a figurát. Holland Taylor (az "anya"), és Marin Hinkle (Judy, Alan volt felesége) könyörgött Chucknak hogy ne rúgja ki Charliet, õk szerettek vele dolgozni. Jon Cryer nem kommentálta, õ örült titokban, bár sosem nyilatkozik róla, nagyobb szerepet kap, most tényleg õ van a központban inkább (egyelõre). na jó abbahagyom (mára).
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 01:02:50 10/10
(1319/1953)
Ki kell javítsam magam, megnéztem Ch. Sh. weboldalakat, a 7. év után követelt õ is 1 milliót epizódonként, de nem kapta meg (az addigi 700 ezre helyett). Aztán hosszas vonakodás után aláírt két következõ évadot, több, mint 1 millióért (ezen eltérnek a források, mert elvileg ezek üzleti titkok míg fut a sorozat). De közben bevonult (megint) valamilyen elvonóra, és ott nagyon csúnyákat mondott a producerrõl, Chuck Lorre-ról (aki, ha jól tudom, nem rokona a Casablancaban látott Peter Lorre mûvésznevû, magyar származású színésznek), ezért Chuck és tsai. visszavonták a több, mint egymilliós gázsit, maradtak a réginél, mire Charlie besokallt, összevesztek, és kirúgták.
(Rengeteg ellentmondó információ van, próbálom azokat összefoglalni, amiket átnéztem). A szereplõk közül az anyját játszó Holland Taylor, és a "Jake" Angus T. Jones kimondottan sajnálták hogy elment, Jon Cryer (Alan) nem kommentálta.
Ashton pénzérõl több ellentmondó forrás van, a két véglet 750 ezer és 1,3 millió per epizód, amit én olvastam.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 00:50:24 10/10 Előzmény Sz Peter
(1318/1953)
Az amerikai jogban a gyerektartás, asszonytartás, stb. akármi lehet. Legtöbbször nem kerül bíróság elé, hanem a két fél ügyvédje megegyezik. (Feleségem volt amerikában jogász, elsõ kézbõl tudom, sajnos.)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 00:48:06 10/10 Előzmény _goldie_
(1317/1953)
goldi, kösz, tudom, megpróbáltam, költõi kérdés volt, "kérném nem lehetne" (Cseh Tamás-Bereményi Géza: Eszpresszó nyomán. Ott is költõi a kérdés.) Sorozatot egyszer lecsillagoztad, annyi lesz, szánhatod bánhatod. Mindegy, csak az itteni fórumozókat érdekli, mert a csatornák a Nielsen indexet nézik, az meg percre pontosan követi a nézettséget és a tetszési indexet is (nem nekünk mondja meg, azért fizetni kell.)
De szerintem - ezt továbbra is tartom - aki ezt a honlapot elkészítette (köszönet érte, akármilyen furcsa, a Port magyar találmány és tulajdon, bár már sok országban jelen van), annak fél órájába kerülne talán megbolondítani a csillagozási rendszert úgy, hogy lehessen epizódonként is csillagozni, sokkal érdekesebb lenne (gyönyörû grafikont és regresszió analízist lehetne csinálni...:-)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 17. - 00:43:02 10/10 Előzmény barbi_112
(1316/1953)
barbi112: 150 millió mire gondolsz? Forint lehet. Dollár nem. A sorozat-történelem fejenkénti gázsiját még mindig a Friends utolsó háromévében a fejenkénti/epizódonkénti kerek 1 millió dollár tartja. Ha jól emlékszem Hugh Laurie sem kapott ennyit a House-ért, talán kb. 750 ezret/epizód (de agig nyilván beleköt és majd ledorongolva ír egy pontos számot), és még Charlie Sheen is ha jól tudom alulról célozta az 1 milliót, de nem érte el. Nem hiszem, hogy Ashton megkapná az egy milkát. De ha Forintban érted, akkor igen, mert 150 millió forint nincs 1 millió dollár. Sorozatok 50-70 ezerrõl indulnak, és 500-800 ezer/epizódnál (dollár) érnek véget, kivéve a Friends-t eddig. De az IMDb-n belül vannak linkek ehhez.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 16. - 21:51:18
(1315/1953)
Csakhogy a gyerektartás sosem fix összeg, hanem a keresete x százaléka.
offtopic
_goldie_ 2012 nov. 16. - 21:42:25
(1314/1953)