Anyóka 2012 dec. 23. - 15:24:47
(1472/1952)
Én végignéztem a 9 és 10 évadot (a 10. évad 11. részét láttam utolsónak), nekem sokkal jobban tetszik, mint Charlival. Szerintem emberibb lett a sorozat és végre Alan sokkal több lehetõséget kap. Kiváló színész. Nekem nagy pozitív meglepetés a Valdent játszó szépfiú, pedig rég elmúltam 14, sajnos. Õszintén megmondom, semmit nem vártam tõle, hiszen a magánéletén kívül mást nem hallottam róla (az meg mint tudjuk, nem éppen rózsás). Viszont hiányzik a kis Jake, szerintem többet kellene szerepelnie, persze nem tudtam, hogy gondjai vannak. Remélem minden megoldódik vele és többet lesz képernyõn.
wrossi 2012 dec. 22. - 00:16:39 Előzmény -greghouse-
(1471/1952)
Százezer dollár rengeteg pénz a mi mércénkkel,de Charlie-nak hány percet is kell dolgoznia érte?Az lett volna nagy genyóság ha meg sem próbál segíteni Lindsay-nek.Talán pénzzel segíteni könnyebb számára,szegény lánynak másféle segítségre lenne szüksége,mert az õ gondjai visszatérõek.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 21. - 16:42:40
(1470/1952)
Jó, akkor mondj még vagy kettõt!
10/10
-greghouse- 2012 dec. 21. - 16:41:27 10/10 Előzmény Sz Peter
(1469/1952)
Tljen egyétek veled.
A világ egyik (!) leghíebb rádiósa.
A zsidók biztos.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 20. - 21:02:07
(1468/1952)
Arról volt szó, hogy miért nézi valaki Charlie Sheen-t ha utálja?!
Én erre: azért amiért a Howard Stern (a világ egyik leghíresebb rádiós mûsorvezetõje) gyûlölõk is hallgatják Howard Stern-t!
10/10
-greghouse- 2012 dec. 20. - 20:43:20 10/10
(1467/1952)
Nem teljesen kristálytiszta, ki is emlegette Howard Steint? Én biztos nem mert azt sem tudom, kicsoda. Szerintem melléütöttél, nem nekem kellett volna címezned.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 19. - 22:36:31 Előzmény -greghouse-
(1466/1952)
Bár lehet ez olyan mint a Howard Stern filmben:

"– Az átlagos Howard Stern rajongó egy óra ötven percig hallgatja a mûsort. Indok: Kíváncsi vagyok, mit fog még mondani.
- Egy átlagos Howard Stern gyûlölõ kettõ óra 30 percig hallgatja a mûsort.
– De miért?
– Indok: Kíváncsi vagyok, mit fog még mondani."
10/10
-greghouse- 2012 dec. 19. - 21:48:55 10/10 Előzmény Jenny007
(1465/1952)
Jenny007: a Jump the Shark megjegyzésed teljesen igaz. Csak hozzáfûzném, hogy nem csak "egyhullámos" sorozatok vannak, hanem többhullámosak is. A Friends (Jóbarátok) teljesen leült (nézettség és tetszési indexek szerint) kb. a londoni epizód után, mikor Ross megnõsült (megint), és nem tudtak mit kezdeni, mert a Ross (újabb) feleségét játszó színésznõ, Helen Baxendale, (a való életben) állapotos nem lett (ezért van néhány epizódban jelen, de csak ágyban fekve). Az a Friends mélypontja volt, mert tényleg nem nagyon tudtak mit kezdeni a karakterekkel, Ross megint megnõsül, Chandleer és Monica összejön, stb. Nincs új ötlet.
És mégis lettek ötletek.
Ezeket egy igazán jó producer túléli, mást talál ki, és Chuck Lorre-t sokan utálják, de kevesen tagadják, hogy jó producer lenne.
Pont emiatt gondolom, hogy Chuck pontosan eltervezte a sorozat zárását. Az "utolsó hullám" effektet alkalmazza, a zárás elõtt bedob egy nagy nevet, nagy sztorit, és utána lecsillapítva zár.
Meglátjátok.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 19. - 21:13:45 10/10
(1464/1952)
Engedjétek meg, egy bulvársajtó cikk.
Ugyebár a bulvár nem arról híres, hogy jókat mond akárkirõl, õk abból élnek, hogy botrányt híresztelnek.
Szó szerint idézem (utána megadom a pontos hivatkozást is):

"Az idén áprilisban bemutatkozó Horrorra akadva 5. címû mozi forgatásán Charlie Sheen és Lindsay Lohan nagyon jól összebarátkoztak. Erre valószínûleg sokan rávágják, hogy "zsák a foltját", hiszen a hollywoodi csillagok az elmúlt néhány esztendõben szinte csak botrányaikkal tudták magukra felhívni a figyelmet. Nos, Charlie-ék a közös munka óta remek kapcsolatot ápolnak, ezért ha az egyiküknek valami komolyabb problémája akad, akkor a másik rögtön a segítségére siet. A közelmúltban ezt tette a 'Két pasi meg egy kicsi' sztárja is. Lindsay ugyanis állítólag olyannyira eladósodott, hogy szinte már élelmiszerre sem maradt pénze. Charlie azonban nem hagyta cserben kolléganõjét, ezért százezer dollárt (azaz közel huszonegy millió forintot) adott neki, vagyis pontosabban a producerének - mert Lindsay ezt nem akarta elfogadni - , aki ezt az összeget a színésznõ tartozásainak törlesztésére fordította."

(mondom, a forrás bulvársajtó, amely a rossz és gonosz hírekbõl él. Ez esetben "Epizód" magazin, 2012 december 5., p. 37. )

Nem védeni kívánom Charliet, nyilván megvan a maga rossz és jó tulajdonsága.
Az vesse rá az elsõ követ - aki akarja.
gh
10/10
-greghouse- 2012 dec. 19. - 20:16:34 10/10
(1463/1952)
Ott a pont.
Ráadásul nemsokára bemásolok egy cikket, ha megtalálom, Sheenrõl. Érdekes.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 19. - 09:52:34 Előzmény -greghouse-
(1462/1952)
Akik zsigerbõl utálták Charlie Sheen-t, azok egyáltalán miért nézték volna a sorozatot? :)
10/10
-greghouse- 2012 dec. 18. - 17:40:56 10/10
(1461/1952)
Mindez elég pontos megfogalmazás. (Nem voltál te tanítványom a...X...egyetemen?) Hosszasan lehetne sorolni, hogy miért laposodik.
De ha igazán külsõként (és nem rajongóként) nézzük, akkor vajon miért van a Kutcher változatnak is majdnem annyi híve, mint a B.C.-sornak...?
Erre több válasz is lehet média-esztétikai és szociológiai szempontból. Az elsõ, a legkézenfekvõbb (és ugye Occum borotvája alapján is) az, hogy a lendület hajtja. Vannak fanatikusok, akik akkor is nézik, ha fél óráig csak a monoszkóp megy. (Sarkítás.) Egyelõre szerintem ez megy. Mások, pontosan az ellenkezõje, akik zsigerbõl utálták Charlie Sheent, és imádják Ashton Kutchert, és nem érdekli õket, hogy a többi szereplõ ellaposodik (õk általában a 18 alatti nõk). Harmadik, a közönyösek, akik eddig szerették, most látják, hogy esik a színvonal, de azt gondolják, minden sorozatban vannak mélypontok, és lesz majd jobb (és ez általánosságban igaz is)zi. Negyedik, akik eddig nem is láttak C.S. epizódokat, hanem most ismerkednek vele (14 alatti lányok a jellemzõk). Lehetne még sorolni.
...Én minden szakmai tudásomat felteszem arra, hogy ez a vég kezdete. Most még Kutcherral elmennek egy vagy két évet, utána szépen lassan mindenki leépül (és aki régóta nézi, mint Te (bocs, nyilván nem olyan régóta mint én), az tudja, hogy ez a leépülés megindult. Aki pedig ért a médiához, azt is tudja, hogy ezt így kell profi módon csinálni, mármint kétféle befejezése lehet egy sikeres sorozatnak:
..Az egyik a Friends, (Crane a fõ producer), ahol szépen lassan felkészítik a nézõt, hogy vége lesz, és annak az az elõnye, hogy a nézõ már szinte várja, könnyes szemekkel, de várja a végét (mindenki összejön, szerelmek, stb.)
..A másik a hirtelen vég. Ez történt a MASH-ben, ahol egyszerûen véget ér a koreai háború, vagy a Dadus-ban (Nanny), ahol mindenki Kaliforniába költözik (bár azt én nem így csináltam volna, nem kellett volna elõtte összeadni Shaugnessyt és Dreschert.
Chuck Lorre nagyon okos ember, nagy tapasztalattal, és kemény. Nekem úgy tûnik, õ az elõkészítõs variációt játsza, szépen leépíti Bertát, Jake-et, és a többit, laza lecsengés lesz a vége. Ez is egy megoldás. Elõnye, hogy mindenki a két fõszereplõre, Alanre és Waldenre fog emlékezni, Chuck "agymosást" végez, azaz bosszúból kitörli a nézõ agyából Charliet, akire eredetileg az egész épült.
A hátránya ugyanakkor az, hogy a poénok lehetõsége vészesen zuhan. Nagyon meg kell gondolni, hogyan, milyen epizódnál ér véget.
Lehetne elvileg egy harmadik út is, ahogy a House ért véget, hogy évekkel elõtte elkezdték harangozni, hogy vége lesz, és pletykákat szivárogtatni. ezzel is egekbe ment a végsõ epizódok nézettsége (mert ez az egyetlen cél), és a végén a lényegében átlagos epizód nézettsége mindent megdöntött. De ehhez évekig tartó kemény PR munka kell, amivel a színészek is együttmûködnek.
Itt hiányzik a színészi együttmûködés, tehát a harmadik kizárva, szerintem a lassú leépítés dramaturgiáját választotta Chuck.
....dehát ki vagyok én, hogy ....
Jenny007 2012 dec. 18. - 14:02:44 Előzmény -greghouse-
(1460/1952)
Sokak szerint a sorozat Jump the Shark-ja (ha vki nem tudja mit jelent: egy sorozat azon pontja amikor már tudjuk,hogy elérte a csúcsot és innen már csak lefelé vezet az út) az volt hogy Jake kamasz lett. Szerintem is be kéne itt fejezni, Jake már 19 éves, teljesen visszaesett a szerepe. A Jóbarátok is azért ért véget (többek között) 10 év után mert a sorozat jellemzõje az volt, hogy huszonéves fiatalok együtt élnek, poénkodnak, munkahely szerzés, szerelem, szakítás stb. 24-26 éves koruktól a harmincas éveik közepéig tartott a sorozat, aztán házasság, gyerekek, elköltözés, mindenki felnõtt végre (kivéve talán Joey :D ) és a sorozat befejezõdött. A TAAHM arculata szerintem Jake felnõtté válása volt és ezt elértük. Mikor már 16-17 éves volt, akkor Charlie és Alan került elõtérbe,de most már Charlie sincs, vele talán még maradt volna a színvonal, de Kutcherrel lehetetlen.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 17. - 21:38:16 10/10
(1459/1952)
Ez a mai (dupla) epizód "Teddy" halálával, és Jenny McCartney játékával, a Harper család teljes átverésével, szerintem csúcs volt, talán az egyik legjobb a sorozatban.
...Ilyen szövevényes, mégis vidám epizódokat aligha tudnak a post-Charlie (Kutcheres) változatokban csinálni.
Fel is veszem, hogy tudjam hogy kell jól csinálni, ha már csak Kutcher marad, és a sótlan, nagyranõtt Angus "Jake".
10/10
-greghouse- 2012 dec. 16. - 14:04:38 10/10 Előzmény Danny Wilde
(1458/1952)
Lehet, hogy leszakadoznak, de nem biztos. Lehet, hogy csak arról van szó, hogy a teljesen új felállásnak, szereposztásnak, karakter-struktúrának egyelõre nem tudnak olyan ütõs poénokat kitalálni, mint mikor C. jelen volt. Egyrészt egy sorozat tényleg elfárad tíz év alatt, de az utolsó évben fõszereplõt cserélni....
...autós hasonlattal, ha le kell vezetned ezer kilométert, és a 999. kilométernél cserélnél gumit.
Hát ez a gumicsere (most akármilyen áthallással is) mintha nem jött volna be.
10/10
Danny Wilde 2012 dec. 15. - 19:50:19 10/10
(1457/1952)
Charlie-val a régi írók is leléptek?Annyira bénák a poénok!Bertából nem maradt más csak egy dagadt,gonosz szemétláda,Jake hülyébb mint valaha,ez már olyan bugyuta,hol van Eveline?Még jó hogy Rose feltûnt.Az új berendezés is olyan rideg...Na mindegy azért még nézem,tetszik Ashton,bár a szinkronhangja nem a legjobb.Szerintem.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 14. - 22:30:32 10/10
(1456/1952)
Egy ideig jópofa, hogy Walden a nagy gyerek akire minden nõ hajt, de egy idõ után unalmas. A gorillás kész Karácsonyi nyáldömping volt.
A komédiához sok minden kell, de minimum két ellentétes figura. Waldan más mint Alan, de nem ellentéte, Charlie az volt. A többiek elvannak. Csajok jönnek, mennek. Charlienál ez poén volt, most alig. "Chuck" kitalálnak valami jót...
Jenny007 2012 dec. 14. - 21:24:52
(1455/1952)
Ez a gorillás baromság már sok volt. Rá sem ismerni a sorozatra. Most Alan sem segített. Nulla cselekmény nulla szereplõk, kínlódás.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 12. - 00:13:02 10/10
(1454/1952)
...csak még valami (mint Columbo)
A (jelenleg legmegbízhatóbbnek tekintett Nielsen szerint) a TAAHM legnagyobb tetszési indexe, valamint nézettsége a 2004 szeptember 20-i (amerikai) epizódnak volt, 16 és fél millióan nézték, csak az USAban. Azt követte a 2008-as évad (valamelyik) epizódja, 15 millió amerikai nézõvel. A 9. évad (After Charlie I.), 14 millió 640 ezer nézõvel zárt átlagban. A 10. (most futó, A.C. II.) évad megint 15 milliós átlagnál tart (és az évad még nem ért véget, de ne felejtsük, ez évad elõtt robbant ki elõször a Charlie botrány, aztán most az Angus.) A Nielsen tetszési rátája kicsit bonyolultabb, azt ú.n. Bayes-statisztika alapján számolják, amibe hadd ne menjek most bele, részben kiszûri a teljesen szélsõséges értékeket, részben eleve csak azokat veszi figyelembe, amelyek egy bizonyos alapszámot elérnek (nálunk fõmûsoridõben jelenleg 25 ezer nézõ, de ez változik, és ehhez viszonyít.) A TAAHM legjobb tetszési indexe a 2005-2006-os, illetve a 2007-2008-as évad volt, normalizálva 17-es tetszéssel (20 a max.) utána még a tavalyi, 2011-es (post charlie év) szintén 17-es tetszésû Amerikában, jelenleg a 12-es (de ez még statisztikailag nem mérvadó mert nincs vége az évadnak) MINDÖSSZE 8-as. Fele sincs a B.C. korszaknak.
....Imádnék még matematikáról, statisztikáról, nézettségrõl, Nielsen számításokról beszélni, de ki fogtok utálni (ha eddig nem történt meg.
..de ez van. Ha valakit bõvebben érdekel, megadom privátban a forrásokat.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 11. - 23:27:39 10/10
(1453/1952)
A legutolsó hsz.-dal teljesen egyetértek. Nyilván egyértelmûen Alan a középpont, még ha Ashton Kutcher többet is kap (de miért...), a többiek elhalványultak. Ahogy írod, Berta is laposabb lett (no nem fizikailag..:-)), szinte semmi más nincs a karakterében, csak két dolog, hogy imádja Waldent, és hogy ott lakik a házban és lustán tévét néz.

B.C. (Before Charlie's leave, ezt most találtam ki, tudom, olyan hülyeség amit Alan próbál elsütni néha és senki nem nevet rajta), szóval B.C. Berta sokkal sokolodalúbb volt. Poénjai voltak Charlie lepedõivel, nõivel, anyjával, sok mindennel. Most ez lényegében megszûnt. B.C. Jake is sokoldalúbb volt, hájas folyton evõ buta de szeretnivaló kölyök, most meg egy átlagos kamasz.

Én személyesen hiányolom Judyt is, Marin Hinkle, aki a rémálma minden pasinak, de imádnivaló komédiás (és szép is, csak slampos a karaktere), és az új férjét is, a kicsit tohonya és papucs Herb-et is. A rossz nyelveknek nem hiszek (mert B.C., Charlie Sheenrõl már mindent leírt a bulvár, csak talán azt nem, hogy õ árulta el Jézust kétezer éve, de lehet, hogy holnapra ez is megjelenik), nem hiszem, hogy igaz lenne, hogy Sheen és "Judy" Marin Hinkle kapcsolata lett volna ok ami a szakadáshoz vezetett.

Azt gondolom, amit te is leírtál, hogy Chuck Lorre nagyon okos producer, hajszál pontosan mindent kiszámít, mindent vaskézzel tart magánál (ezt külföldiek is írták), és pontosan tudja hogy kell egy sorozatot lezárni. Tudja, hogy 10 év már rengeteg, kevés volt amelyik túlélte (10 évig ment minden idõk legsikeresebbje, a Friends, Jóbarátok, az eredeti Dallas is, ettõl több (tudtom szerint, most nem nézek utána) csak a Cheers volt, 11 év, és a M.A.S.H. 12 év.
Tehát Chuck pontosan elõkészíti a zárást. Én még azon sem csodálkoznék, picit ismerve a tévés bizniszt, ha ezt elõre megbeszélték volna Charlieval és most Angus-szal. Elvégre "mindegy mit, csak írjanak - növeli a nézettséget."
Nem biztos, hogy így volt, de ha én lennék a producer, ezt nagyjából így terveztem volna.