10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 19. - 09:03:02 10/10 Előzmény lany_l-lel
(348/988)
"végre egy útitársnak van szerelme, akivel össze akar házasodni, és nem csak a Doktorért epekedik"

Rosenak is volt párja, mégis beleszerelmesedett a Doktorba... Szóval várjuk ki a végét... :-P
10/10
lany_l-lel 2010 ápr. 18. - 12:22:12 10/10
(347/988)
Hm, vegyes érzelmek kerítenek hatalmukban, mikor az új évadra gondolok. Egyrészt jó a változás - kevés sorozat tud idõrõl idõre úgy megújulni, hogy ne veszítse el a lényegét, és ugyanolyan élvezhetõ maradjon. Másrészt Matt, Karen, az új TARDIS és szonikus csavarhúzó továbbra sem tudtak meggyõzni, el bírják vinni a hátukon az új évadot.

Innetõl SPOILERESEN:

The Eleventh Hour: mikor Marr elõször kikászálódott a TARDIS-ból, és csupa vizesen állt a fiatal Amy Pond elé, azt gondoltam, itt a vég. De Matt egészen jól hozta a formát a vacsorás jelenet alatt, és késõbb is, mikor tizenkét évvel késõbb újra megjelent Amy életében. Zero fogoly nem volt félelmetes, de maga az ötlet, hogy egy ûrlény kómás betegek emlékeit felhasználva váltson alakot, jó gondolat. A vége szerintem kicsit elsietett, nem fejtették ki eléggé, mi miért történt (gondolok ezalatt arra, miért nem próbált meg Zero elmenni a Földrõl, vagy a kristályban csücsülõ szemek miért csak a Doktort tudták követni). Kedvenc jelenet azért van, mikor a Doktor ruhát cserél. A zene is új, nagyon friss, és az ember legszívesebben maga is felpattanna a székrõl, és futna Doktor után.

The Beast Below: kevésbé tetszett, mint az elsõ, tele van ellentmondásokkal, de még mindig jobban élvezhetõ számomra, mint bármelyik cassandrás rész:) A legnagyobb baja, hogy tele van ellentmondásokkal és hibákkal: ha nincs motor, hogyan termelnek áramot? Nem fogynak ki a vízbõl és az élelembõl? Miért Anglia volt az utolsó, aki elhagyta a Földet? Ha a Doktor és Rose jártak az 5 milliárdadik évben, mikor a Nap bekebelezte a Földet, és Cassandra azt mondta, az õ szülei voltak az utolsók, akiket oda temettek, akkor kétezer évvel az 5 milliárdadik elõtt még kellett ott élnie embernek. Márpedig, ha 29. században - ahol ez a rész játszódik - a Föld már felégett a nap sugaraitól, akkor ez nem is kis ellentmondás. (Persze, ehhez utólag kitalálhatnak még valami magyarázatot) Amúgy nem volt olyan rossz rész, tetszik, hogy a színek élénkebbek és a Doktor nem sajnálja bemocskolni a kezét. Ha kell, akkor akár bálnahányással is:)

Victory of the Daleks: számomra ez a mélypont. Ha abbahagynám a sorozatot - amit nem teszek meg soha -, ennél a pontnál tenném. Az ajánlóból érdekesnek tûnt, de mikor megjelentek az újfajta Dalekok - fehér, kék, narancs, sárga, piros -, legszívesebben kikapcsoltam volna a gépet, és ha nem kerestem volna olyan sokáig egy mûködõ proxyt, hogy láthassam, talán meg is teszem. Persze, tudom, régen is voltak színes Dalekok, de azok még mindig félelmetesebbek voltak, mint a mostaniak. Ráadásul a kiherélt géphang helyett most a fehér Dalek hangja legalább olyan mély, mint anno a Császáré volt. Egyébként senkinek nem tûnt föl, milyen modern volt Churchill hadigépezete? Ráadásul a Dalekokat se furcsállotta senki a Doktoron kívül. Meg a repülõk, amik ûrhajókként viselkedtek - nagyon abszurd volt.

A legzavaróbbak számomra minden esetre Amy titkolázása; a Doktor "Geronimo" üvöltése (bár a harmadik részbõl ez szerencsére kimaradt); és azok a repedések vagy törések, amiket egyre pofátlanabbul tolnak az orrunk alá - rosszabb még a Bad Wolfnál is;

Pozitívum: Karen a vártnál jobban teljesít, bár maga a karakter nem egy nagy szám; a kis Ameliát játszó lány nagyon ügyes; és végre egy útitársnak van szerelme, akivel össze akar házasodni, és nem csak a Doktorért epekedik.
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 16. - 19:44:13 10/10
(346/988)
Na, megnéztem elejétõl a végéig a legújabb részt. Hát, tényleg jobbnak tûnt, mint amilyen volt... :-( Viszont arra is rájöttem, hogy tévedtem. Nem szoktam meg az új Doktort, sõt, ebben a részben kifejezetten idegesített is... :-/

A Churchilles rész viszont tetszeni fog szerintem, megint lesznek Dalekek... I love Daleks... :-D
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 14. - 08:22:00 10/10
(345/988)
Ón, nekem mindez semmit nem von le az értékébõl, meg a poénokból sem. Különös tekintettel, hogy angolból különösen béna vagyok. 3-4 másodperc meg "semmi", nem igazán szoktam beletrafálni valami hûdenagy poénba, amin késõbb ne nevettem vagy lepõdtem volna meg. :-)
Igen, én is ezt írtam, hogy biztos kompenzálni akarják, vagyis "különösen koravént" gyártottak belõle. :-)
Hehe, majd egyszer csak "megkopasztják". :-P Én nem bánnám. :-D
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 14. - 08:18:06 10/10
(344/988)
Hát igen, ugyanis nem szokásom letöltögetni elõre a dolgokat... X-) A Matt-es részeket is csak azért szedtem eddig le, mert nem bírtam ki, kíváncsi voltam az új Dokira. :-)
Egyébként a 4. évadot még csak most vettük meg egy hónapja kint Londonban, úgy néztük meg. Mi nem tõõõõttünk. :-P Amúgy a 4. évad díszdobozán ott virít Billie Piper is. X-)
A harmadik évadot sem úgy szedtük le a netrõl, hanem azt még tavaly vettük meg szintén kint Londonban. Szintén díszdobozban. Évente egyszer megyünk, de akkor egy díszdobozos Doctor Who kötelezõ program. X-) Szerintem így lesz ez jövõre is, a Matt Smith-es, új évaddal is. :-))) Kivéve, ha nem kiindulási áron fogják osztogatni, ami 70 font. 30-nál többet nem adunk érte. :-) Tavaly a 4. évadot azért nem vettük meg, mert akkor még 70 font volt. Idén már csak 30. :-P
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 13. - 18:31:49 10/10
(343/988)
Nem. 3-4 másodpercekre, találomra belekattintok a sávba, és belenézek a részbe. Plusz már olvastam a rész rövid összefoglalóját a gundás oldalon.

Igen, a Doktor idõs, többszáz esztendõs. De Chris meg David is milyen kis lazán, fiatalosan öltözött. Hozzájuk képest meg a kölyök Matt ebben a nagypapi szerelésben... :-)

De, csináltak a fejével... Vagy csak pont kifogtam azokat a másodperceket, amikor véletlenül pont rendesen belõtték a séróját..? :-D
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 13. - 18:28:22 10/10
(342/988)
Vártam még bele csattanót, és amikor láttam, hogy egy szõke lányhoz megy oda Donna... Plusz ugye köztudott, hogy Billie is fel-feltûnik a 4. évadban, hát én egybõl rá gondoltam. Én nem lepõdtem meg, hogy Õ az. :-)
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 13. - 11:26:16 10/10
(341/988)
Már elérhetõ: "The Beast Below". Belepörgettem, érdekesnek tûnik. De még nincs hozzá magyar felirat, olyan jó meg nem vagyok angolból. De majd a "házi szinkrontolmácsom" lefordítja. :-))) Matty fiú buráját meg mintha kicsit "kikupálták" volna... Így már egy fokkal jobb, azt hiszem... Bár érdekesnek találom, hogy ilyen "koravént" faragtak az új Dokiból. Eddig ugye Õ a legfiatalabb, a kis tejfelesszájú, de ilyen "nagypapis" zakóba, meg "csokinyakiba" öltöztették... Nálam kicsit képzavaros, de biztos az új Doki személyiségét hivatottak tükrözni, mely még egy rész alatt nem kristályosodott ki 100%-osan, sõt. Na, lényeg a lényeg, jónak tûnik az 5. évad második epizódja... :-)
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 13. - 07:56:56 10/10
(340/988)
Igen, bár amikor hátulról mutatták, már tudtam, hogy Õ az. :-))) Nekem egyértelmûnek tûnt, hogy ez csak Õ lehet... :-)))
BAD WOLF 2010 ápr. 12. - 19:08:22
(339/988)
jaj XD igen amikor én néztem legalább 3x visszatekertem XDD
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 12. - 18:03:07 10/10
(338/988)
Hmm, azért be is linkelem... Great: http://www.youtube.com/watch?v=O8WZ4q6G_dw :-D
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 12. - 11:18:18 10/10
(337/988)
Megnéztem a "Bûntársakat" tegnap. Nagyon jó az a rész, szeretem... Mondjuk a zsírocskák elég hülyére sikeredtek, viszont Tate és Tennant zseniális benne... Egyik örök kedvenc marad a mutogatós jelenetük... Óriási... X-) A nagyfatert is nagyon bírom. :-)))))
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 09. - 19:48:54 10/10
(336/988)
Látom mindenkinek a fejével van baja... X-D
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 09. - 18:39:31 10/10
(335/988)
Megnéztem az 5. évad elsõ részét. Hát ez a Matt Smith... 'Érdekes' egy feje van... X-) A rész végére egész' megszoktam Õt, nem lesz ezzel probléma, eleinte David is totál fura volt... Egyébként szerintem hasonlít Matt Davidre. Nem külsõre, de játékilag mindenképpen. Például szerintem simán lehetett volna akár David is, csak a fejüket kellett volna visszacserélni. X-D Az új fõcím nem jön be nekem, a "felturbózott" zene sem... Az új útitársnõ viszont aranyos. Nekem Õ már a forgatási képekbõl is szimpi volt. :-)))
Az új évad elsõ része pedig... Moffat, Moffat... (Õ írta, jól rémlik?) Hol van ez a Blinktõl..? Fényévekre... Tûkön ülve várom újra a könnyezõ angyalkák visszatérését. FÉLSPOILER: Biztosan áramszünet lett a házban, ahol Sally Sparrow-ék otthagyták a kõangyal-kört, aztán ment mindegyik, amerre (nem)látott - LOL :-) FÉLSPOILER VÉGE
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 07. - 19:26:26 10/10 Előzmény BAD WOLF
(334/988)
Tudom, nem csak az az egy post van a blogban ebben a témában. :-)
Sajna én csak ma leltem rá, de lelkesen olvastam a bejegyzéseket, óriási, tényleg. Miközben olvastam, fejben pörögtek a képsorok, elképzeltem... Hihihi... Ezt tényleg meg kellene filmesíteni... Bár a briteknek olyan sokat nem mondana a dolog (bár fene tudja), mi meg, magyarok, úgy besértõdnénk rajta, hogy ihajj... Én mondjuk nem, én magamon is tudok jóízût nevetni, ha úgy alakul... :-)
BAD WOLF 2010 ápr. 07. - 14:06:31
(333/988)
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 07. - 12:27:22 10/10
(332/988)
Ezt ismeritek? : http://hamster.blog.hu/2008/03/02/dr_who_magyarorszagon

Én csak most találtam rá, de még mindig fetrengek a röhögéstõl... Great! :-D
BAD WOLF 2010 ápr. 06. - 15:34:02
(331/988)
ÁÁ ezt nem hiszem el az az oldal ahonnan töltöttem a 3. dokis részeket most meghalt vagy nem tudom valaki mondjon már egy olyat ahonnan le lehet tölteni XD
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 06. - 13:11:52 10/10
(330/988)
Igen, ez az. :-)
A mintát feltöltöm, ha megtalálom. Valahol megvan, de hol..? Majd megkeresem. :-)
10/10
Petrapetrus 2010 ápr. 06. - 12:54:45 10/10
(329/988)
Cyberman? LOL, eszembe sem jutott, na mindegy, majd legközelebb! :-D