Téma: Kiképzés

zszoltan 2007 aug. 13. - 18:15:40
(10/230)
Szerintem is teljesen jó volt a vége. (Azért egy SPOILER feliratot nyomhattál volna a többiekre tekintettel. Nekem mondjuk mindegy.)
Az egész film is nagyjából rendben volt. Mondjuk én szinkronnal láttam. De valahogy nem vonz annyira, hogy másodjára is meg akarnám nézni.
sipka 2007 aug. 13. - 13:46:04
(9/230)
Én még a moziba tekintettem meg ezt az alkotást (feliratosan). El is meséltem mindenkinek hogy nagyon király volt. S vártam is, hogy a szûk családi köröm megtekinthesse, és véleményt alkosson a filmrõl. Így egy idõ után eljött a nap amikor végre megjelent a Videotékákban!!!! Ki is vettem azonnal, hogy újra érzékeljem szemeimmel, az érdekfeszítõ képsorokat. Bekészítettem a fotelt, teljes kényelem, mondhatnánk Hawaii hangulat lett a szobában. Határozottan beteszem a videólejátszóba a filmet, s mikor elkezdödött egy majdnem szívinfarktus közeli állapotba kerültem. A szinkronja olyan rossz, hogy teljesen élvezhetetlenek a párbeszédek!!!!! Tehát ezt a filmet csak eredeti hanggal érdemes megnézni!!!!! Mivel eredetiben olyan jók a dialogusok, hogy teljesen hatalmába kerít a film, de így szinkronosan csak alig jön át valami az alkotásból. Például amikor Denzel elmegy Ethannel az egyik ismerõsének lakására. Beszélgetnek, és egyszer csak az "ismerõs" el kezd mondani egy viccet, egy csigáról. Na, az a jelenet felíratosan sokkal jobb volt meghallgatni, mint szinkronosan. De a filmvégi tetõpontot is jobb eredetiben meghallgatni, amikor is Denzel ellen fordul mindenki, õ meg felháborodva kiáltozik Ethan-höz. Szóval ez egy nagyon kemény, illetve mesteri kivitelezésû zsarufilm, amit mindenkinek érdemes lenne megnézni (feliratosan).
Rince 2007 aug. 13. - 13:33:35 Előzmény hornasec
(8/230)
***SPOILER***

Miért gondolod hogy elrontották a végét? Én kízárólag eredeti hanggal nézem ezt a filmet D.W miatt, hiszen a hanghordozása legalább annyi színészi teljesítményt tartalmaz mint az arcjátéka. " I am shit here! You JUST live here!" - ordítja a Dzsungellakók arcába. Volt benne királyi magatartás, vagy inkább zsarnoki.
Irónikus a vége amikor zafatokra lövik a zsarut az út közepén. Az utca törvénye. A film közepén még kérdõre is vonta Ethan Hawke-ot "Mi a baj vele?".
Ezen a filmen semmit nem változtatnék és egyszerûen sehol nem ül le a sztori. Szerintem mesteri.
10/10
hornasec 2007 máj. 12. - 20:55:38 10/10
(7/230)
az rtl-es szinkron pedig valóban gáz volt, az elsõ azonban nézhetõ.
ezkiamaradt.
10/10
hornasec 2007 máj. 12. - 20:52:06 10/10
(6/230)
egyik nagy kedvencem nekem is, kár, h a végét elrontották csöppet. de így is remek.
Alternat 2007 máj. 02. - 11:18:02
(5/230)
Jó film volt. Nem gondoltam volna hogy ilyen jól áll Denzel W.-nak a negatív szerep is.
dodega 2007 máj. 01. - 11:31:57
(4/230)
Ez a film az egyik kedvencem.Denzel alakítása tette felejthetetlenné számomra,ezzel az egyik kedvenc színészemmé lépve elõ.Mégsem fogom megnézni...mármint az rtlen...Amúgy sem vagyok oda a szinkronos filmekért,de ennek a filmnek az elsõ szinkronja egész jóra sikerült,a szöveg stílusa,szókimondósága mind-mind szerves részét képezik a filmnek,mely hozzátartozik a karakter jelleméhez (Alonzo).Múltkor mikor leadták az rtlen észrevettem,hogy valami nem stimmel.A szinkron valami bûn gyenge minõségû volt...Mintha valaki szánt szándékkal lecenzúrázta volna a csúnya szavakat helyette idiótán hangzó,kevésbé csúnya szinonímákat használtak,vagy teljesen kihagyták ezeket.És ez nem az elsõ ilyen film, ugyanezt megtették pl.: a Die Hard 3-al.
Saját véleményem szerint ha teheted inkább feliratosan nézd,vagy ha jobban szereted a szinkront akkor próbáld valamelyik TK ból kihozni,szerintem ott nem a "butított" verziót kínálják.
Zolkó 2007 ápr. 29. - 14:50:32
(3/230)
Emlékezetem szerint egy igen jó film. Most lesem, hogy van olyan díj, hogy legjobb gonosz?:) Az Oscarnál is bevezethetnék:)
Zotyipotyi 2007 ápr. 29. - 14:25:27 Előzmény rajnaip
(2/230)
:D Tartalmas hozzászólás? Egyéb vélemény?:)
Nagyon jó film, Denzel Washington jól alakítja a szemét zsarut, megérdemelte érte az Oscart! És persze Ethan Hawke se játszik rosszul.
rajnaip 2006 márc. 04. - 20:56:53
(1/230)
18+!!