Téma: Kim Nam-gil

hanguktaekwondoo 2017 júl. 11. - 11:06:01
(65727/65967)
Mitõl vagy ilyen zaklatott, Micike?
Én csak kérdeztem valamit.
Nem rejtegetek én semmit, mindig fárasztott az etikett.
én csak olvasgatok.
és felmerült a gondolat.
Miért gondolod, hogy nem szeretlek látni?
Talán mert te nem akarsz engem? ;-)
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 10. - 23:31:05
(65726/65967)
Nem, ezért írok offtopic.
Ha elrejted, akkor engem nem látsz...
Jó éjt! :)
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 10. - 23:28:23
(65725/65967)
Én is úgy imádtam a hangját,... aztán LMH-ét, és most SSH-ét.
Volt egy szavazás március elején Vajandi blogjában a legjobb hangú koreai színészrõl. 12 "ismeretlen" hang 20 másodpercben - és SSH nyerte. :)))
Eléggé le kell görgetni az oldal aljára, ha valakit érdekel: https://vajandisub.wordpress.com/page/4/
hanguktaekwondoo 2017 júl. 10. - 23:18:25
(65724/65967)
Kim Nam-gil szerepel benne?
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 10. - 23:08:19
(65723/65967)
ÉDENTÕL KELETRE.
Nagyszerû történet, kiváló színészi alakításokkal. A jó és a rossz küzdelme, a család fontossága, a bosszú hiábavalósága...
Nem véletlen a címadás, az utalás Steinbeck eredeti regényére, azon belül vagy azon túl a bibliai Káin és Ábel õsi történetére - de persze mindez koreai módon találva, jól kidolgozott jellemábrázolással, lelki küzdelmekkel, fülbemászó dallamokkal.
(Írtam is róla jó sokat korábban, amiket aztán feltettem SSH-topic-jába is...)
Talán az egyik legjobb sorozat, amit eddig láttam (sajnos nem volt olyan túl sok).
Bár az is igaz, hogy SSH miatt nagyon elfogult vagyok. Lee DongCheol Forever! :)))))
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 10. - 23:01:42
(65722/65967)
SAIMDANG. A Sillában Illionával már tûkön ülve vártuk, hogy végre elkezdõdjön; persze elsõsorban SSH miatt, de én a Palota ékkövét is szerettem, így LYA visszatérésére is kíváncsi voltam.
Lelkesen néztük, nagyon tetszett, ahogy a jelenben és a múltban párhuzamosan zajlott a történet... Voltak azonos szereplõk mindkét idõsíkban, az alaptermészetük hasonló volt, de egyéb közük nem volt egymáshoz. Volt lendülete...
Aztán úgy a 8. rész környékén elmaradt a jelen, részeken át csak a múlt volt. Majd megint egy kis jelen, részenként 15-20 perc, majd megint csak a múlt - pedig izgalmas kérdések merültek fel a jelenben a hamis kép utáni nyomozás és Saimdang naplója kapcsán.
Aztán a 23. rész után kiderült, hogy másnap nem lesz 24., sõt lerövidítik a sorozatot 28 részesre. Ekkor kezdtem kajtatni a nemzetközi verzió után, ahol végig párhuzamosan futott a két idõsíkban a történet, így a jelen eseményei elõrébb, a múlté hátrébb tartottak. (Yt-on elérhetõ volt a maláj feliratos verzió, azt is néztem közben.)
Nagyon leesett a nézettség, a kezdeti 16% fokozatosan 12-10-ig csökkent, a végén már volt 8%-os is... de közben a nemzetközi verzió hatalmas sikerrel futott (ha véletlenül megvenné valamelyik magyar csatorna, remélem, ez utóbbit fogja)...

LYA ezzel a sorozattal tért vissza 13 év után, ugyanaz a korszak, ugyanaz a király, ugyanaz a nemzeti hõsnõ, mint a PÉ JangGeum-je, csak most az 50.000 won-os "Bölcs Anyát" keltette életre... A koreai verzió szerintem az õ elképzelése szerint zajlott (pl. állítólag kikötte, hogy nem vállal csókjelenetet), Saimdang nagyszerûségét, ugyanakkor szenvedélyességét kívánta ábrázolni.
http://koreainhungary.blog.hu/2017/03/27/egy_tiszta_no_475

Eredetileg egy másik színész játszotta volna Lee Gyeom-ot, Saimdang (kitalált) fiatalkori szerelmét, akitõl el kellett válnia, de mivel visszalépett (?), így végül SSH lett a Herceg megszemélyesítõje. Korábban dr.Jin-ként nem volt osztatlan sikere, most sem vártak tõle sokat elõzetesen, õ mégis lubickolt a szerepben és tkp. végül nagyobb sikere lett, mint LYA-nek. Valószínûleg egy kicsit át is írták a forgatókönyvet, mert eleinte rengeteg célzás volt a jó megjelenésére és számtalan nõi (sõt férfi) rajongója is volt... :))))
De persze aztán ahogy haladt elõre a történet, úgy komorodott a hangulata, de ez nem baj.
A fordítók oldalán számos fontos és hasznos kiegészítõ információ található a szereplõkrõl és egyebekrõl:
http://www.d-addicts.com/forums/viewtopic.php?f=13&t=163060

És bár vegyes volt a sorozat fogadtatása (elsõsorban Koreában), de mégis olyan gyönyörûen mutatja be egy halhatatlan szerelem történetét (is), hogy érdemeSSH idõt szánni rá... :)))
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 10. - 22:57:46 Előzmény Maryu
(65721/65967)
Szép estét Mindenkinek!
Én is már régebb óta szimpatizáltam a keleti filozófiákkal, a gondolkodásukkal, a Távol-Kelettel, azon belül Japánnal, bár kb. csak az "utolsó szamuráj" meg az "egy gésa emlékiratai" típusú sztereotípiákon keresztül tudtam róluk valamit.
Aztán 2009-ben még éppen itthon voltam gyesen, így belekeveredtem a Palota ékkövébe. Még somolyogtam is magamban a dél-koreai történelmi sorozaton, hogy mifene, aztán egyre jobban tetszett (a koreai egzotikumon túl) a sok fõzõcskézés és a gyógyítás (fõleg eüs-ként). Mindig megnéztem az ismétléseket is. A Sillát elõször nem is akartam nézni, amolyan hatalmi harc a koronáért... de végül belekezdtem, teljesen bevonódtam, elkezdtem keresgélni a neten, így találtam rá a Port-ra, a Silla-topicra. Olvastam, hogy "na, majd ha jön Bidam", de elõször semmi különös, aztán pedig teljesen beleszerelmesedtem. Írtam is róla és a Silláról jó hosszú elemzéseket, még 2011-ben... :)))
És párhuzamosan Koreába is belezúgtam. Mindent tudni akartam az országról, a történelmükrõl, a szokásaikról, a természetükrõl. Begyûjtöttem jó pár könyvet, albumot, magazint. És minél többet tudtam róluk, annál többet tudtam a japánokról is, ami ugyebár utóbbiakat tekintve nem túl hízelgõ rájuk nézve...

KNG-tõl a BadGuy-t, Lovers Vanished, Miindo-t láttam, ezek mellett a 49napot Lee YeoWon-nal és pár UTW-sorozatot, filmet láttam akkoriban. KNG-t a katonasága alatt fokozatosan elhanyagoltam, egy rövid idõre befurakodott helyette Oh JiHo (a Chuno második megnézése során elcsábított, néztem vele is 1-2 filmet, sorozatot), aztán õt meg LMH ütötte ki a nyeregbõl. A Faith-ben persze elõször még nem is tetszett, aztán meg mégis elcsábított - meg is néztem sorban a BOF utáni sorozatait és a Gangnam Blues is nagyon bejött; csaknem 2 évig tartott...
Végül úgy másfél éve "éppen nem volt más", megnéztem az Obsessed-et és SSH megvett kilóra... A 2000. utáni sorozatait (7) és 6-7 filmjét láttam eddig, a Saimdang után pedig a saját oldalán írom ki magamból a lelkesedéSSHemet... :)))))
Ott a meglehetõsen szubjektív film- és sorozat-ismertetõim is fellelhetõk.

KNG-t még megnéztem a Shark-ban, az nagyon tetszett, a zenéje, a története, tkp. minden, de pl. a Kalózokat eddig nem bírtam végignézni... Elõször pocsék volt a felirata, a javítottal meg nem volt kedvem újrázni, mert a "fergeteges vígjáték" meghatározást túlzásnak éreztem; volt a tv-ben is szinkronizálva, de akkor meg lemaradtam az elejérõl... A Pandorát és a One Day-t sem láttam még.

RAIN. Eddig csak a Please, Come Back Mister-ben láttam, amikor a pocakos, tohonya fõhõs Rain kockáshasú testében tért vissza - ahogy gyönyörködött magában, nagyon cuki volt. Bár villámcsapás nem ért, viszont a sorozatot szerettem. :))))
A Love to Kill és a Fugitive Plan B le van töltve (lehet, hogy más is, most ezt nem tudom), de ezeket még nem láttam.
Maryu 2017 júl. 10. - 21:41:07
(65720/65967)
Én is szeretem hallhatni õt. Nagyon kellemes orgánuma van. Az énekhangja is kiváló. csak néha csúszkál egy kicsit.
hanguktaekwondoo 2017 júl. 10. - 18:11:15
(65719/65967)
Kedvesen csordogál, de nem unalmas.
Nincsenek effektek, ordítozás se zavarja túl sokszor a mûélvezetet
és nincs majomkodás.
A majomkodás a mostani, immár semmitmondó, mindenféle ötletsallanggal túlspilázott sorozatok egyik velejárója.
A színész nem képes átélni az ostoba, gyakran irracionális karaktert és a valószínûtlen helyzetet
ezért haknizik. általában lélektelenül, rutinból, kliséket halmozva.
A hakniszag ott van a mostanában készült eposzok jelentõs hányadán.
De egy helyeskére operált fizimiska meg egy -két hot vagy annak szánt jelenet elfeledteti a kábulnivágyóval, hogy voltaképpen szemetet néz.

Ez a sorozat nem tartogat rettenetes izgalmakat, de igényes szórakozást nyújt azoknak, akik nem vágynak éjjel rémálmokra.
Bevallom, nehezen nyúltam hozzá,
mert esztétikai és szellemi kínt okozott Kim Sun-ah rettentõen hiteles alakítása
és a kameraszûrõ is cukrosra színezte a színvilágot
-mint a legtöbb, 2008 -elõtt készített sorozatot.

Min-Rin ajánlására talonba raktam, most rászántam magam.
Nagyjából a felénél járok és sztem jól tettem, hogy belefogtam.
A fsz. nem egyszerûen trampladék, hanem egyes helyzetekben valódi tartásról tesz tanúbizonyságot.
Esze is van -kellemes meglepetés- és roppantmód élvezem, mikor egy -két bunkoid hyungnak bemos egyet.
Végre egy igazságosztó, meg nem alkuvó perszóna.
au gratin.
Felüdülés, csincsa.
Érzékenysége nem érzelgésben merül ki -Sun -ah kisasszony szívbõl játszik ebben a filmben
Esendõ és szeretetre vágyik
-amellett, hogy a húzós helyzetekben is megmarad embernek és nõnek
többször fel -felvillan valami tiszta, gyermeki fény benne, ami rendesen a szemébe tûz annak, aki inkább a félhomályban sumákolna.

Visszatérve fogaspityura:
Min-Rin hívta fel a figyelmemet ma egy másik remek Kim Nam-gil cameo -ra.
Avatott szemmel kiszúrta, ami felett elsiklottam annak idején.

A Personal Taste c. merényletben
-jó lett volna, ha nem a cápás nõ tátogja végig a cuccot Minyó mellett, aki viszont tényleg megtett minden tõle telhetõt, lsd. Elevator scene-
Kim Nam-gil nagyjából harmincegynéhány másodpercben megjelenik egy kávézóban.
A tube -on ebbõl úgy 20 mp látható.

A jelenet fsz.je két nõi embernek látszó lény, akik éppen vmi hímért ölik egymást, mint ahogy ez már unalomig szokás ezekben a szellemi folyondárokban.
A gond az, hogy Namgil pajtás miatt az egész párbeszédük vhogy nem túl érdekes.
Pedig õ csak olvasgat, meg kávézgat...
de a figurának máris van jelleme, hangulata, múltja és jelene.
ha valakinek kedve van kreálja meg a jövõjét is ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=XDdgwv9RoYw
Maryu 2017 júl. 10. - 17:35:00
(65718/65967)
Augusztus 12-én?! Hú ha, az mindjárt itt van.
Maryu 2017 júl. 10. - 17:32:33
(65717/65967)
Érdekes a My name is Kim Sam soon-t valamikor régen, még a KNG rajongásom elején letöltöttem és elkezdtem nézni, mint a legtöbb KNG filmet. Vártam - vártam, hogy megjelenjen Õ, persze tudtam, hogy kis szerepe van benne, de azt nem, hogy ennyire kicsi. Az elsõ részben borzalmasan idegesített a nõ idétlensége .... KNG még sehol ... aztán alig valamit lehetett látni belõle .... hát nem tagadom, mérgesen abbahagytam.
Már annyian dicsérték ezt a sorozatot, most neki vágok újra. Most már biztos más szemmel fogom nézni. HB valahogy nem a szívem csücske, biztos ez is belejátszott az elõbb említett "utálatomba". A nõi fõszereplõt viszont azóta kifejezetten megkedveltem. Jó színésznõnek tartom én is.
hanguktaekwondoo 2017 júl. 10. - 12:36:11
(65716/65967)
Kotrok ebben a sorozatban, My name is Kim Sam soon.

Nincs benne se trancs, és még egy guminõt se láttam. Olyan kellemeske.
Sok tekintetben übereli a mostaniak többségét.

Kim Sun-ah remek trampli,
ez a nõ bármikor visszavedlik királynõvé.
Hyun Bin sztem eredeti fejjel is volt eléggé markáns, hagyhatták volna, ahogy volt
-igen zsenge, de meglepõen hihetõ az alakítása.

Viszont jelen topik névadójára nem számítottam -az asianwiki stáblistája fel sem tünteti a nevét.
Pedig ott van õ, a nyolcadik részben. meg egy pillanatra, vmeilyik elõzõben.

Mindenki batmanje orvosi köpenyben vitorlázik ki a CT -bõl
Kim Nam-gil mint pergõnyelvû doktorbácsi;
csupán pár mondatos szerepe van, de el kell ismernem, hogy nagyon ügyes.
Sajnos, nem kap közelit: a kamera még akkor is Hyun Bint pásztázza, amikor Namgil folyamatosan beszél.

Az a helyzet, hogy megint beigazolódott: nem a szerep hossza a lényeg.
A dikciója ugyan nem a legtökéletesebb, gyakran keni a szavakat, bár ezt egyfajta ifjonti bájjal tesz
-viszont a Bad Guyig pompásan kicsiszolta a csõrét.

Ebbõl a nyúlfarknyi szösszenetbõl is a legtöbbet hozta ki.
Egyéniséget adott az orvos karakterének
az ember szinte várta, hogy
na..?
és még..?
De nem volt és még, mert abban az idõben Hyun Bint tolták
és nem kellett egy pillanatra sem rivális.
Tuti, hogy felismerték: ez a névtelen színészecske végén ellopja a show -t :-)

Ugyanis feltûnõ,mennyire nem mutatják közelrõl, még akkor sem, amikor nagyon kéne.

akinek van kedve, tekerjen bele a sam Soon 8. részébe.
lehet, hogy késõbb is felbukkan.
Maryu 2017 júl. 07. - 19:40:01
(65715/65967)
Maryu 2017 júl. 06. - 20:28:10
(65714/65967)
Szia Micike!
Azt hiszem a legtöbbünk hasonló utat járt be, mint Te.
Az enyém is hasonló, csak ehhez még hozzájön annyi, hogy hosszú évek óta érdeklõdöm Ázsia iránt. Ott is leginkább a japánok iránt. A kollégáim mondták is nekem "Biztos elõzõ életedben japán voltál, azért van ez".
Majd bemutatták a TV-ben a Sillát és magával ragadott Korea különleges világa. Ja és persze minden filmet, sorozatot látni akartam amiben KNG játszik. Ez a "szerelem" máig megmaradt, ha már nem is lángol. Na persze a szívem elég nagy, hogy beférjen még jó pár kedvencem.
Ha sorba kell állítanom õket, Rain (Jung Ji-hoon) volt rám a legnagyobb hatással. Csak úgy belenéztem a Love To Kill elsõ részében és akkor ért a villámcsapás. Láttad?

SSH-t eddig csak két sorozatban láttam. My Princess és a Saimdang, de tervezem, hogy megnézek vele még pár filmet.
Maryu 2017 júl. 06. - 20:04:02
(65713/65967)
Alighanem mi is ilyen képet vágnánk, ha hirtelen 500 év múlva találnánk magunkat .... Nagyon jó.
Maryu 2017 júl. 06. - 20:02:38
(65712/65967)
Nagyon jó képek. Köszi.
Itt vajon mit csinál, halászik?
Persze gondolom, hogy csak fenékre ült.
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 06. - 15:10:10
(65711/65967)
Szép napot!
Bár nekem is KNG volt az elsõ nagy szerelmem (a 2011-es levelet a 30. szülinapjára végül én adtam postára anno), de aztán egy idõ után elhalványult a rajongásom, jött egy rövid Oh Jiho-s korszakom, aztán úgy két évig LMH, majd legutóbb, már másfél éve teljesen "megSSH-sodtam". Alapvetõen hûséges típus vagyok, mindig csak egy paSSHiba szerelmesedem bele, de akkor nagyon... :))))))
Meg is néztem vele szinte minden filmet, sorozatot, némelyiket többször is. A Saimdang után pedig sikerült nyitni neki egy saját topic-ot, így legalább már nem kell szétoffolni a Sillát... :))))
Meg ott legalább összeszedtem azokat az infókat, amiket tudni érdemeSSH: filmjeit, sorozatait, meg a meglehetõsen szubjektív véleményeimet...:)))
(Pl. az Édenrõl bõségesen írtam, hatalmas kedvencem az a sorozat, úgy cakk-pakk, a Saimdang-ot pedig a Silla-topicban veséztük ki, sõt egy idõ után vetítettünk is.)

De ez KNG oldala, ezért mást is hoztam, ha esetleg még nem olvastátok:
http://m.erzeki-korea.hu/stars/ikon-2017/kim-namgil-visszter-a-tv-be/#!
Elég részletes, ami a sztorit illeti; ez a "hipochonder doki" pedig, mint alapkoncepció, jónak tûnik...

További szép napot kivánok mindenkinek! :))))
Maryu 2017 júl. 01. - 18:49:41
(65710/65967)
A két idõsíkban értelemszerûen más emberek élnek, mert ez nem idõutazós film. Viszont ugyanazok a színészek játszanak mindkettõben. Csak, amíg a XVI. századi részben egy színész a királyt játszotta, a ma játszódóban a professzort.
Szerintem semmi zavaró nincs ebben. Hiszen két különbözõ történetrõl van szó. A XVI. századi rész a korabeli mûvészekrõl, arról, hogy a társadalom hogy ítélte meg õket. Arról, hogy a király, a fõurak hogy viszonyultak hozzájuk. Érdekes volt. Ja és persze arról szól, hogy született meg az a bizonyos híres festmény a Geumgangsando hegyrõl.
És e körül a festmény körül bonyolódik a ma játszódó történet is. Ez köti össze a két részt. A festmény évszázadokra eltûnik, és hatalmas feltûnést kelt, amikor megtalálják, de kiderül, hogy amit találtak az egy hamisítvány. A professzor viszont anyagi és egyéb okból valódinak mondja .... olyan nagy pénzrõl, presztízsrõl és egyébrõl van szó, hogy még a gyilkosságtól sem riadnak vissza.
Maryu 2017 jún. 30. - 19:38:10
(65709/65967)
Azt még nem láttam.
Viszont a Saimdang-t kár kihagyni. Egészen különleges hangulata van. Nem a szokványos sztori, talán ezért nem tetszett sokaknak.
Nem kifejezetten kosztümös, mert a jelenben is játszódik. Voltaképpen kicsit olyan, mintha két különbözõ történet lenne, ami egy festmény körül bonyolódik. A szereplõk ugyanazok mind a kettõben, de más-más embereket személyesítenek meg.
Maryu 2017 jún. 30. - 00:02:11
(65708/65967)
Megkaptam. Köszönöm szépen. Már le is töltöttem a sorozatot. Ha izgi, én is megnézem. Jó lesz majd az után, amit most nézek.

Ez a Saimdang Light's Diary. Egy nagyon szép, mûvészetekkel foglakozó, mondhatni filozofikus sorozat. Saimdang egy a Csoszon korban élõ festõnõ volt. Kibe beleszeret a kor egyik leghíresebb festõje, egy herceg, a királyi család tagja. Sajnos szerelmük nem teljesedhet be, mert a sors szétválasztja õket, de a herceg örökké el nem múló szerelemmel, mindig oltalmazza a nõt. Együtt megalkotják a kor egyik legszebb, leghíresebb festményét.

A történet két idõsíkon játszódik. Mondhatni két külön álló történet. Ez a híres festmény köti össze a két részt. Mert a jelenben e körül a festmény körül bonyolódik a történet. Igazi? Nem igazi? Egy mindenre kapható mûvészettörténész professzor próbál ebbõl ebbõl hasznot húzni, úgy hogy semmitõl sem riad vissza.