bandikaa 2008 ápr. 02. - 19:48:35 Előzmény Alderon
(35/55)
"ehet hogy a film sz*r de a könyv zseniális,"

Akkor mondok ellenpéldát: A remény rabjai. A könyv állítólag olvashatatlanul gagyi, a film pedig második az IMDB-n, nem véletlenül...
Alderon 2008 ápr. 02. - 14:14:52 Előzmény Samurai Jack
(34/55)
Azert elég kemény hogy azt gondolják egyesek, hogy Stephen King milyen sz*rul csinálta meg ezt a filmet, és még felsorolnak párat...(Uj Ragyogás, Rose stb stb)
VAlamit tisztázzunk: Stephen King bármily meglepõ is egy iró és könyveket ir nem filmeket forgat, rendez. Lehet hogy a film sz*r de a könyv zseniális, és ez vonatkozik szinte az összes müvére...
Ragyogás? Egy alapmü a thrillerek közt, és Dean R. Kontz (ha jol irtam) valamint barátai még most is csak probálgatják hátha sikerül a közelébe érni Kingnek. A filmmel kapcsolatban(Ragyogás) meg az a véleményem hogy jo adaptáció volt, köszönhetöen Kubric-nek és Nicolsonnak.
Tehát ha egy film 15 éveseket sem ijesztene meg az nem az iró hibája, hanem a rendezö, (Forgatókönyviró!!!) baklövése...
Samurai Jack 2007 ápr. 29. - 20:18:45
(33/55)
Nem biztos szerintem, hogy Stephen King horrorfilmnek tekinti ezt a sorozatot. Attól még lehetnek benne szellemek, szörnyek és gonoszok. Bár szeretem a Félelem kórházát, azt én is észrevettem, hogy eléggé kísérletezõs lett, plussz még, hogy nyújtották, mint a rétestésztát. De legalább befejzték. Amúgy kitartok amellett, amit gondolok a történetrõl. Sok Stephen King film kimaradt az életembõl, de biztos nem azokkal fogom kezdeni amiket, mondtál, mert azért adok a véleményedre.
Redfield 2007 ápr. 29. - 13:42:03
(32/55)
ez mind nagyon szép, de ha Kinget annyira érdekli ez a dolog, és fontosnak tartja, egy komolyabb sorozatban hangsúlyozza ki, nem pedig olcsó klisék közé beékelve, röhejesen bénán bemutatva egyáltalán nem borzongató képeik, és egyáltalán nem mulatságos poénok közt. Az amcsik talán kicsit átgyúrták a sorozatot, de ez sztem a legcsekélyebb értelemben sem lett elõnyére. a Trier-félébõl csak két részt láttam, de az mérföldekkel jobb, és egyáltalán nem erõltetett. Azzal, hogy benned felkeltette az érdeklõdést egy elemével, (amit talán még a készítõk sem gondoltak ennyire végig, mint te) szerintem még nem igazán jó sorozat. Az egyik legjobb példázata a King-széria félresikerült darabjainak, pl.: az új: Ragyogás, Rose red, stb... Hogy miért? Mert se nem horrorok, se nem ijesztõek. (max: egy 14-15 éves számára), ami lássuk be: a LEGTÖBB King adaptációtól szégyen. (fõleg, hogy próbálkozik, de nem használ)
Samurai Jack 2007 ápr. 29. - 01:26:06
(31/55)
Nézd Redfield. Tényleg hülyének tûnik a befejezés. Akikkel beszéltem errõl rajtam kívül csak egy ember értett egyet velem. Ez azért van, mert a Félelem kórháza valójában "rétegfilm". Elõször is ez a sorozat a fõszereplõ festõmûvész álomparalízise köré épül, 90%-ban csak arról szól ( a fennmaradó százalék szerintem csak a történet elnyújtásához kellett). Amit õ átélt, a valóságban sok más ember is átéli nap, mint nap (mármint az álomparalízist). Ha valaki olyan cípõben jár, mint a sztoriban Peter Rickman, gyakran kerül olyan helyzetbe, hogy ha pl. este lefekszik, elalvás helyett lebénul, de tudatánál van, nagyon ritkán nehezen beszélni is tud. És ilyenkor nagyon élénk vizuális és testi hallucinációk lépnek fel nála (esetünkben pl. a szellem kislány). Erre nincs orvosi magyarázat, ráadásul teljesen egészséges embereknél is elõfordul. A film több pontján próbálták bizonyos jelenetekkel hangsúlyozni az alvással, álmodással való kapcsolatát a filmnek. Ilyenek voltak az álomgéppel és a fiatal orvossal történt furcsaságok, lehetetlen helyzetek, de pl. hangsúlyozták a kialvatlanságot is azzal, hogy valamelyik részben dr Hook-nak lent volt a slicce. Aki megreked az ébrenlét és az alvás között, gyakran tudja azt is befolyásolni, hogy mit lásson, vagy hogy mi történjen vele álmában, vagy álomparalízise alatt. És azért tették bele a filmbe a poroltót, mert gyakran olyan élénkek és értelmesek ezek a hallucinációk, hogy néhányan akik ezzel élnek beépítik az illúzióikat a valós életükbe. Az utolsó részben ezzel is próbálnak párhuzamot illetve kapcsolatot keresni az álom és valóság között. Valójában a film, úgy közelíti meg a kérdést, hogy szerinte az álom is egy valóság és a poroltós jelenettel próbálják lezárni az egész filozofálgatást a témáról. Mivel az álomparalízis nagyon kevéssé ismert jelenség (ráadásul nem is számít pszichiátriai betegnek senki csak azért, mert ez jelentkezik nála) és semmilyen tartós magyarázatot nem tudnak mondani a kutatók és orvosok ennek a miértjérõl, Stephen King megpróbálta okkultista oldaláról kutatni és megérteni ezt a jelenséget. Valójában ezért is rétegfilm, hiszen kevesen ismerik ezt a jelenséget és mégkevesebben foglalkoznak a kutatásával.
Redfield 2007 ápr. 28. - 15:53:08 Előzmény Samurai Jack
(30/55)
Hogy érted, hogy a legjobb befejezések közé? Mi tette szerinted olyan naggyá? Nem kötekedés, tényleg. Csak személy szerint röhejesnek, és gyermekinek gondolom, valamint erõtlennek, (mivel 1-2 karakter pont erre épült az egész sorozat alatt) Szóval érdekel, hogy mi miatt tartod... hát nagyon jónak.
Samurai Jack 2007 ápr. 28. - 15:01:42 Előzmény Carnivora
(29/55)
A végén a poroltó egy gagyi csattanónak tûnik annak aki nem tudja mirõl szól a film. Ez valójában az egyik legjobb befejezések közé tartozik amiket eddig láttam. Aki nem ért ezzel egyet nyugodtan írogasson. Amúgy az eredeti Riget sorozatból kevés részt láttam, azokat is csak részleteiben, de azok alapján szerintem a Félelem kórháza és a Birodalom sorozat között csak annyi hasonlóságot vettem észre, hogy mindkettõ egy kórházban játszódik szellemekkel és gonoszokkal. Nekem nem tûnt a Riget felújításának a film, ha az lenne, szerintem Trier nem adta volna hozzá a nevét.
Carnivora 2007 márc. 29. - 01:20:46
(28/55)
Nah a végét jól elb*szták poroltó ... áh
Redfield 2007 márc. 24. - 20:45:45
(27/55)
Ebben nem tudom, hogy mi az értelmes. Szerintem rettenetes, legalábbis a Riget-hez képest. telepatikusan dumáló hangyász... meg német akcentusú kutya... meg na jó! Ezek mintha Trier sorozatából akarnának gúnyt ûzni. mindegy, végülis amcsik. Ez mindent megmagyaráz...
little_girl 2007 márc. 24. - 20:05:35
(26/55)
azért vannak értelmes sorozatok...
Carnivora 2007 márc. 21. - 23:46:59
(25/55)
Ez az egyetlen értelmes sorozat megy az RTL-en mióta nincsen Kemény Zsaruk meg maffiózók ...
Kockás 2007 márc. 21. - 20:51:20
(24/55)
Nagy csalódás ez a sorozat.Sokkal többet vártam tõle.1-2 jó ötlet van/volt benne,de nekem nem jön be.
little_girl 2007 márc. 09. - 20:50:54
(23/55)
Annyi...
Redfield 2007 márc. 09. - 18:33:20
(22/55)
Asszem 13 részre vágták.
Kockás 2007 márc. 09. - 18:22:49
(21/55)
Nem tudja véletlenül valaki hogy hány részes a sorozat?
little_girl 2007 márc. 09. - 17:47:54
(20/55)
Látod? csak részben :) néha picit elgondolkodtató dolgok azért voltak/vannak a filmben. A "rémísztõ" meg szubjektív dolog, valaki már attól megrémül, ha azt látja, hogy van egy másik világ, de valakinek meg vér kell :) de abban kiegyezek, h nem igazán erõs :)
Redfield 2007 márc. 07. - 18:20:08 Előzmény little_girl
(19/55)
Hát mint ahogy mondtad: semmi rémisztõ nincs benne. :) És talán azért nem jó sorozat, mert részben az lenne a célja, hogy legyen.
cicamacs 2007 márc. 07. - 18:10:29
(18/55)
hát tudjátok én a Toy Storyn is megijedtem:) amikor nézem ezt a sorozatot, annyira be vagyok tojva hogy észre sem veszem és elalszom, pedig bagoly vagyok.
little_girl 2007 febr. 28. - 21:18:37
(17/55)
én spec. a Riget-et nem láttam, de Kinget szeretem...
és sztem a KH-val sincs gond, tény h nem annyira rémisztõ, néhol komikus. Antibus, azaz Anubis meg igencsak jó - persze nem szinkronosan.
Tekintve, h ilyen késõre tették a sorozatot, pedig semmi olyan nincs benne (sztem), kénytelen voltam megszerezni, feliratosan, és természetesen, sokkal élvezetesebb, mint szinkronosan. Mrs.Druse aranyos kis idõs hölgy és a fej nélküli emberke, nos vicces.
Szóval, annyira azért nem egy rossz sorozat...
Redfield 2007 febr. 01. - 14:43:56
(16/55)
SPOILER
A hangyász... nem emlékszem pontosan, de a lényeg: szinte mindenkinek van köze az egészhez. Még annak is. csak már régen láttam. De télleg. A vége kicsit oltári hülyeség lesz, de nem hiába olyanok az emberek, amilyenek.