fasianus 2007 jan. 27. - 18:41:10
(15/55)
nem tudod közkincsé tenni "ereshenger" az eredetit? ha igen, dobj ide egy mailt pls: fasianus@freemail.hu
ereshenger 2007 jan. 27. - 11:30:56
(14/55)
Én még nem láttam a King féle verziót, szerdán nézem meg elõször. Így inkább az eredeti Rigetrõl szólnék. Nos szerintem minden idõk egyik legjobb sorozata, nemcsak Trier életmûvében, hanem az egész filmtörténetben egyedülálló. Aki szereti a nonstop feszültséget és a misztikumot (Lynch, Trier), annak kötelezõ!
fasianus 2007 jan. 27. - 06:40:14
(13/55)
Sziasztok, mi az eredeti film? Ha jól veszem ki Birodalom címen futott? Megvan valakinek? Ja, még új vagyok itt, Üdv Mindenkinek!
TigrisÚr 2007 jan. 25. - 22:38:57
(12/55)
Kihagyták a kistesót? Hát mit mondjak... Trier helyében én simán letiltottam volna azokat a jeleneteket, amiket egy az egyben átemeltek. Nem mondom, hogy kistesóval kerül fel az ire a pont, mert ugye a történet sosem lett befejezve (Druuse asszony és Helmer dokit játszó színészek halála miatt), de szerintem központi történet az övé. Ez a sorozat nagyon nem az a sorozat, de akkor meg minek idézik benne a Rigetet állandóan?
Egyébként hadd ajánljak egy kis olvasnivalót annak, akit az eredeti film érdekel: <a target="_blank" href="http://www.pergokepek.hu/hu/issuearticle.aspx?GUID=b0194c27-a929-4622-be98-5558cb9f1dca" title="http://www.pergokepek.hu/hu/issuearticle.aspx?GUID=b0194c27-a929-4622-be98-5558cb9f1dca">www.pergokepek.hu</a>
Redfield 2007 jan. 25. - 19:18:10
(11/55)
Nem. Ha jól emlékszem, azt kihagyták. Viszont egyfolytában mutogatják a szellemeket, és kedves, meg gonosz kis mellékszálakat szõnek bele hozzájuk. Arról nem is beszélve, hogy egy rakás új beteg van benne. (nem láttam a régit teljesen, de ebbe biztos, hogy vittek sok új karaktert) És azt gondolom mondanom sem kell, hogy a legtöbb, vagy inkább a fõ-karakterek eléggé.... áh. hagyjuk. Egyetlen szimpatikus melléksztori lesz benne: a Baseball játékos. De azt meg elszúrták valami különleges epizód-happy end-el, meg azzal, hogy szinte teljesen elszakították a történetmenettõl. Egyáltalán nem illik a többi rész közé.
Redfield 2007 jan. 25. - 10:59:33
(10/55)
és igen... Trier filmjei közül szinte az összeset láttam már, 1-2 kivétellel, és amit ebben a mini-sorozatban is nyújt... nem mondom, hogy utánozhatatlan, de azért most sem sikerült. Szerintem nem is nagyon próbálkoztak azon, hogy ugyanazt adják vissza, nagy tolvaj-nép az amcsi. Nem mondom, hogy mostmár nem nézném meg a Kingdom Hospital sorozatot többször, de ahogy egyre inkább belemélyedtem a Riget kis részleteibe, amik bírtokomban vannak.... :) hát van különbség. tényleg.
Redfield 2007 jan. 25. - 10:55:36
(9/55)
Naná, hogy kell! :) Csak az elsõ, és a harmadik epizódot sikerült eddig megszereznem. A Második-negyedik rész, + a teljes második évad hiányzik. :)
TigrisÚr 2007 jan. 25. - 09:41:54
(8/55)
Hát, nem tudom... Ha itt-ott átköltöm a Száz év magányt, és mondjuk mai amerikai helyzetre adoptálom, jólfésült, illatos színészekkel eljátszatom, telenyomom számítógépes effektekkel, és állatokkal szájba rágom, hogy mi is az ábra, akkor az vmi nagyon korcs dolog lesz, ami névlegesen az, aminek látszik, sõt, jelenetek egy az egyben megmaradnak, de lehet, hogy pont a lényege vész el, amitõl az volt, ami. Down-kóros gyerekek... Szerintem a kettõbõl az egyiket egész jól maszkíroztak annak, de mindkettõ játszik, a mimikájuk nem mongolidióta emberé. Az eredetiben viszont tényleg beteg gyerekek játszanak, jól.
Az eredeti egyáltalán nem profi, technikájában, de ez benne a jó, drága effektek nélkül az ember jobban összeféli magát, a színészek jól és hitelesen játszanak, szóval... tessék megnézni az eredetit! (Ha kell, szólj!)
Pl. érdemes összevetni a fõorvos kiakadásait. Az eredetiben az egy szál, hogy Helmer fõorvos svéd, és utálja a dánokat, lenézi õket rendesen, mindenki hülye és neki ezen a szemétdombon kell(ene) rendet raknia, miközben nemcsak hogy káosz van, de még ugye misztikus dolgok is történnek. Persze a színész (Ernst-Hugo Jaregard) kellõen trottyos, kellõen rangkóros és az eszelõs bekattanásai is ülnek. Az amcsi változatban adott egy átlag amcsi kispolgár, jólfésült, illatos, stb. és azon túl, hogy esetleg jellemhibája, nem érted, honnan jön a felsõbbrendûségi érzése, már ami egyáltalán van a filmben (holott kell lennie, mert alapvetõ szála a történetnek), ergo amikor begurul, akkor az korántsem olyan erejû és hitelességû, mint a Rigetben... Szóval nekem túl amerikai remake.
soma200 2007 jan. 25. - 09:31:31
(7/55)
uncsi egy film
Redfield 2007 jan. 25. - 05:53:58
(6/55)
Kösz, igyekszem. Miért írták, hogy Stephen King írta? Gondolom mert õ írta át a forgatókönyvet. Ez a sorozat sokmindenben más, mint elõdje. Ki van bõvítve rengeteg kis melléksztorival. Bár igaz: azt hittem fejbelövöm magam, amikor meghallottam az elsõ részben a sok gondolatot, még az állatokét is. Fõleg szinkronosban, ugye... A két "próféta" pedig valóban nem ugyanaz a tisztesség, állítólag ebbe (nem tudom az eredetiben hogy volt) igazi Down-osokat szerepeltettek. Én azt mondom, így utólag: vannak jól sikerült karakterek, de nagyjából nem olyan jók, mint az eredetiben, és ez így kevés, akárhány adalék-sztorival, meg egyáltalán nem rémisztõ fantasztikus eseménnyel akarják feldobni.
TigrisÚr 2007 jan. 25. - 00:36:48 Előzmény Redfield
(5/55)
Volt szerencsém látni a Riget-et...
Ez a film az amcsi remake-ek minden butaságát hordozza. Azok a lényegi szálak, mind tartalomban, mind formanyelvben az amcsik számára nehezen érthetõek, le lettek gügyésítve, és hiányzanak a filmbõl (pl. a mongolidióta gyerekek szánalmas kis szerencsétlenek, míg az eredetiben szinte próféták, a torzságuk ellenére -vagy épp ezért- mindenkinél tisztábban látnak mindent). Ugyanakkor bizonyos kevésbé fontos elemek szinte szó szerint lettek átemelve az eredetibõl, de csak azért mert egy átlagamcsinak érdekesek. Az eredeti sorozat folyamatosan lebegõ bizonytalanságát és bizarrságát itt nem érzem.
Szerezd be a Rigetet és hagyd ezt a csudába!
(És még vmit nem értek... Miért írják, hogy Stephen King írta, ha nem õ írta az eredetit, ez meg nyilvánvaló koppintás? Szerintem ez csak reklámduma, mert SK húzónév.)
Redfield 2007 jan. 24. - 16:01:05
(4/55)
Megvan az összes része. Még régen letöltöttem, amikor csak amerikában ment, a tévében. Nem rossz, nem rossz. A Trier sorozatot most próbálom megnézegetni valahogy, érdekel összehasonlítási alapon. Bár azt hozzá kell tennem: a Kingdom Hospital egyáltalán nem rossz. Modern, látványos, és gyakran ugyanazokkal a poénokkal operál, de kiélezettebben. Szórakoztató, és kb: annyira parás is, mint a hosszabb tévéfilmek King-tõl. Pl: A rózsa vére, Ragyogás. Nézzétek meg, nem rossz. :) (de a Twin Peaks-es hangulat, amit Trier próbált megközelíteni, már nincs benne)
lala 2007 jan. 24. - 12:12:49
(3/55)
Arra lennék kiváncsi, hogy ki volt az az eszement aki ilyen késõre rakta a kezdést?????
torin 2007 jan. 24. - 11:57:51
(2/55)
Szia
A Kingdom Hospital Lars von Trier sorozatának a Birodalomnak (riket) az amerikanizált változata. Az eredeti annyira jó, h nem hiszem h jobbá lehetne tenni!!! Ha még nem látad a Birodalmat mindeképpen nézd meg!!!
moxika 2007 jan. 24. - 08:00:13
(1/55)
tudunk errõl a fimrõl valamit, mert azonkívül, hogy a nagy Stephen King is játszik benne, ja és az egyik írója a storynak... látta már valaki? milyen?