Téma: Kis Vuk

rapanui 2008 ápr. 21. - 00:27:35
(110/590)
ami magyartalan és üldözendô:)
Siliana 2008 ápr. 20. - 19:47:36
(109/590)
260 milla belõle a közpénz
Bajezid 2008 ápr. 20. - 18:56:52 Előzmény peca1000
(108/590)
Igazad van, annál is rosszabb.
Hát, hogy is kezdjem. Nem találok szavakat. Nem vagyok egy kritikus alkat sem jól író. De ez nem sok volt olyan borzalmas volt amit sem kívánok ember gyerekének de a szülõnek sem. Az animáció minõsége csapnivaló volt (idõnként feldolgozhatatlanul felgyorsult) máskor meg a karakterek kidolgozásának módja egy 1992-es számítógépes játék színvonalát meg sem közelítve sokkolt. Azt sem értettem, hogy bár a Gangszta Zoli mint varjú miért énekelt érthetetlen módon amikor én pl. a zenéjét elfogadom talán még tetszik is, de a szöveg és a hangbeállítás itt teljesen érthetetlen volt.
Több indokot már nem írok, mert hosszú lenne a levelem. Összefoglalva kritikán aluli, olyan rettenetes volt a színvonala amit még soha nem kellett megállapítanom fennállásom 40 éve alatt. Büszke voltam arra, hogy a magyarok nagyon jó rajzfilmeket készítenek, ezt meg azért sem értem, mert a számítógépes animációkban is a világ legjobbjai között vannak a programozóink.
Én közpénzt sejtek e mögött. Amolyan tuti pénzt, amikor a minõség tizedleges szempont.
Gyermekeim (3) 30 perc után ki akartak jönni, én nem engedtem, mondtam nekik ezt most már végig kell nézni, hogy utána el tudjuk mondani mindenkinek, hogy mit kell elkerülni.
1/10
king_crims_on 2008 ápr. 20. - 17:49:45 1/10
(107/590)
Sziasztok! Azt hiszem ezzel nem leszek offtopic (ld. a fagyi visszanyal...: ) Szinte az utolsó pillanatban vettem észre, hogy ma játszák a nem-kis-Vukkot is! Cinemy City Aréna
rapanui 2008 ápr. 19. - 23:53:50
(106/590)
milyen kritikát és hol?
virt.smac.csill.bog.nak.stop:)
1/10
peca1000 2008 ápr. 19. - 23:41:41 1/10
(105/590)
Jó lesz ez a film! Ha másra nem is, vallatásra megfelel :) Azért letöltöm, és megnézem kiváncsiságból. Vállalom a az ezzel járó következményeket :)
rapanui 2008 ápr. 19. - 23:33:01 Előzmény Siliana
(104/590)
Helló:-)

Ezzel egyetértek veled teljes mértékben, de akkor már inkább veszek 990-ért egy kukori, pompom, nils holgersson, 8o nap alatt ..Wwilly foggal, pumukli, tom & jerry....stb dvd-t, s azzal táplálnám gyerkemet ilyen "mozik" helyett:)
Jó rajzfilm annyi van mint a tenger, és a mozijegyek árából nem is egyre futná.
Persze tudom más élmény a gyerekeknek is moziban nézni egy filmet, mint otthon, de moziba akkor menjen, ha arra érdemeset találsz nekik. Pl. Lecsó, Shrek, Jégkorszak, Madagaszkár....stb...persze ezeken is lehet vitatkozni, de itt most a VUK a téma:)

peace

rapanui
rapanui 2008 ápr. 19. - 22:47:12 Előzmény efes
(103/590)
Helló:-)

Te szerintem nem érted a lényeget...a gond nem az, ha egy filmmel pénzt keresnek!
A GOND az hogy a filmek amikrõl beszélünk CSAK és kizárólag pénzszerzési célból készülnek, és mindenki aki a készítésében részt vesz, magas ívbõl tesz a nézõkre, ízlésre, mûvészetre és mindenre, amitõl egy film, FILM lenne.
És ne feledjük el, a rendezõ, operatõr, színész ugye azért csak-csak a mi pénzünkbôl él:)
Aki ezeket a "filmkészítõket" dotálni kívánja, annak váljék egészségére...

peace

rapanui
Hoz_Hun 2008 ápr. 19. - 20:20:56
(102/590)
Abban egyetértek efes-sel, hogy pl egy IMDBn filmet beutató elõtt lepontozni,.. khm nem illik. Amúgy ez nem magyar szokás, ott van Uwe Boll mester Bloodraine-je, amit jóval bemutatása elõtt alápontozták (hozzáteszem joggal, mint késöbb megtapasztaltam), és ugyan ez áll a Kis Vukra is (hozzáteszem itt is joggal sztem ezt nem sokan vitatjuk). Ez viszont nem jellemzõ dolog. Én legalábbis ritkán találkozok ilyen mértékû ellenállással és ennek oka van, amit véleményem szerint figyelembe kell venni. Kíváncsi lennék hogy azok az emberek akik lepontozták a Kis Vukkot az IMDBn azok hány hasonló esetben jártak még el így. Szerintem egyben sem. Nem hiszem hogy azért tették mert bunkók hanem mert valahol mélyen sértve érzik magukat.
Tetszett az éttermes hasonlat. Efes azt mondta, hogy sokan el se mentek ebbe az étterembe és húztál le ezt a "(v)étket". Ez igaz. De az elõzetes hírekbõl, képek, trailerek már adtak "ízelítõt" a kajából. És azaz íz nagyon pocsék volt.
Nem emléxem hogy a macskafogó 2 elõtt ilyen mértékû, de még csak feleekkora ellenállás lett volna. Szerintem azért mert az elõzetes képek bizalomra adtak okot. Én nem láttam még a Macskafogó 2-t, de meg akarom nézni, és bízom a pozitív filmélményben annak ellenére, hogy sokaknak nem tetszett. A Kis Vukról viszont tudom, hogy nem fogom megnézni.
kambekk 2008 ápr. 19. - 19:07:43
(101/590)
ha pedig szerinted is sz@r, akkor meg a bocsánatkérésed esne jól, amiért beszóltál a látatlanul is jól itélkezõknek!

szóval ennyit a hivatalos kritikusságról!

Béke veled!
kambekk 2008 ápr. 19. - 18:44:24
(100/590)
efes, én ajánlok neked egy boltot. Ha kifizeted a jegyem árát, esküszöm megnézem végig a filmet, és után írok csak róla kritikát. De míg a saját pénzem bánja, ha valami sz@r (mint amilyen a Macskafogó 2 volt), addig ne nagyon hints nekünk a filmkritikai instrukciókat! Várom tehát az igyenjegyeket!
manni23 2008 ápr. 19. - 17:17:35
(99/590)
Én még nem láttam ezta filmet.. de nem is nagyon szeretném megnézni. Lényeg hogy bár nem akarom kritizálni, de szerintem a Vuk úgy volt jó ahogy, és nem kellett volna még rajzfilmesebbé, vagy nemtom milyenné tenni.. na mind1 lehet hogy ez hülyeség.. :s
vamzer 2008 ápr. 19. - 17:08:13
(98/590)
"Inkább foglalkoznának a gyerekkel, aztán nem ugranák át a csókolózás fázist."

Igen, rátapintottál a lényegre. Épp ezt próbáltam leírni, hogy a szülõ felelõssége a gyerekre vigyázni.
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 16:40:48 3/10
(97/590)
Részemrõl amúgy befejeztem, elmondtam, amit akartam. Uff.
vamzer 2008 ápr. 19. - 16:37:49
(96/590)
"A mai fiatalok duma nagyon gyenge, az emberek mindig egyformák, csak a helyzetek mások."

Hát, nem tudom Te hogy vagy vele, de pár évtizeddel ezelõtt a kamaszok csókolóztak mikor ismerkedtek, mostanában pedig a szexuál-pszihológusok próbálják megértetni a fiatalokkal, hogy az orális szex már igenis az intim aktus része, nem egyenlõ a csókolózással.

Ha neked ez ugyanaz, hát lelked rajta...
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 16:37:41 3/10
(95/590)
Akkor elmondom neked is, hogy értsd is, mirõl van szó. Én az írásomban azt tettem szóvá, hogy elítélem azt, hogy a bemutató elõtt az imdb-n már nemtudomhány szavazattal 1 ponton állt ez a film. Szóvá tettem az a priori ítélet jogosságát, és a különbözõ fórumokon kialakult hecckampányt, amely nemtelenül, a film tapasztalata nélkü, Gát Göyrgy származására, politikai beállítódására vonatkozóan, elõzetesen már agyonfikázták a filmet. Ami egy nagy darab ***, de ez, a fentiektõl független.
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 16:34:25 3/10
(94/590)
érthetetlen
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 16:33:29 3/10
(93/590)
arról van szó, hogy el se mennek az étterembe, úgy fikázzák az ételet, hát mi értenhetetlen ezen?!
3/10
efes 2008 ápr. 19. - 16:32:06 3/10
(92/590)
Végre valaki megért...:)
vamzer 2008 ápr. 19. - 16:31:40
(91/590)
Marhaság. Neked az a dolgod, hogy végignézd, és írj kritikát.
Nekünk pedig az, hogy ha jónak ítéljük, akkor pontozzuk amennyiben van lehetõség rá. Ha pedig rossznak, akkor bizony kevés pontot kap.

efes, Te hogy ha elmész étterembe és rossz ételt kapsz ami nem ízlik, azért megeszed, hátha van jó része is, mert hát az egészet meg kell tapasztalni???

Ha emberek úgy pontoznak, hogy nem is látták a filmet, akkor annak valami oka van, nem? A trailerbe nem szokás a legunalmasabb részeket belegyûrni, ha pedig valakinek már itt megakad a film, akkor miért ne véleményezhetné? A másik pedig, hogy gyanítom ha végigszenvedné sem lenne más a véleménye. Én végignézem anno a Hé haver, hol a kocsim c. agyrémet, de még a Magyar vándort is, nem gondolom azonban, hogy aki a negyedénél feladja az nem véleményezheti. Annyira rossz, hogy végig sem tudja nézni. Mi ezzel a baj? Mi nem kritikusok vagyunk, nem KELL végigülni...