1/10
fkefir 2011 szept. 12. - 21:53:23 1/10
(17/77)
..."..mindenre rájöttünk mi emberek"...ne máááá.....elkapcs!!
1/10
fkefir 2011 szept. 12. - 21:51:07 1/10
(16/77)
Nagyon sok tudománytalan faxság van ebben...az idõ létezése mint olyan...nem létezik...csak változás..folyamatos..ezért nem állna meg az óra pl. a fekete lyuk közelében..stb....abszolút hipotézisek!!
1/10
Razze 2011 szept. 12. - 20:27:25 1/10
(15/77)
A céltalanságot nem arra értettem,hogy az életében nincsenek céljai,hanem arra,hogy a létezésünk céltalan,és véletlen
Nem ugyan az

És szerintem ez az egész feltevés,amit Hawking próbál magyarázni egy nagy baromság,és semmilyen bizonyítéka nincs
A semmibõl nem lesz valami
Ez a fizika egyik alapja
Akkor most saját magának mond ellent??
És ez az egész minden,csak nem bizonyíték Isten nem léte mellett

Sztem hülyeség vitatkozni rajta,hogy van Isten,vagy nincs,mindenki azt hisz amit akar
Bár elképzelhetetlennek tartom azt,hogy minden a semmibõl lett,és csupán a véletlenek játéka,hogy most itt vagyunk a földön,vagyis az ateista elméletet
Ez a józan észnek,és a logikának is teljesen ellent mond
Véletlenül,a semmibõl lett az élet,aztán megint csak véletlenül,egy féregbõl fejlõdött ki az ember
Hol van ebben a racionalitás??
Ez olyan,mint ha azt mondanád egy repülõre,hogy véletlenül,a semmibõl keletkezett
Egy baromság lenne ilyet kijelenteni,nem??
Ugyan ez a helyzet a világegyettemmel,az élettel,és az élõlényekkel is
10/10
pubem 2011 szept. 12. - 18:38:20 10/10
(14/77)
Azt hiszem a musor ideje alatt modosult tudatallapotba kerultem.. :-)

Nagyon erdekes, attol fuggetlenul, ki mit gondol/erez/hisz.
Vrahno 2011 szept. 12. - 17:22:52
(13/77)
Semmilyen vitát nem akarok kiváltani vagy folytatni én itt (és elõre elnézést kérek, ha ellenségesnek hangzom), de nem szaladtál kicsit elõre mások megítélésében?

Úgy értem, attól, hogy valaki nem hisz isten(ek)ben, netán a lélek létezésében sem, hogy következik az a többi, amit írtál, például a céltalanság? Szerintem egyik itteni fórumtag sem fejtette ki, hogy céltalan lenne -- épp ellenkezõleg, gyanítom, hogy van céljuk az életben, pl. a jólétre törekedni, amihez pedig nem tudom, mi köze lenne holmi léleknek vagy az abban való hitüknek.

Másfelõl, ha még csak ki sem vártad, hogy megválaszolja a kérdéseid az illetõ, akihez intézted azokat, milyen jogon állíthatod ki olyan biztosan, hogy mik a nézetei vagy hogy mit fog fel? Vagy költõi kérdések voltak? Arról meg ne is beszéljünk, hogy más hozzászólókra is ráaggattad a megállapításodat a "ti" szó és a többes számot jelentõ toldalékok használatával.

Persze ha ismered az itteni embereket (mert én nem), és megalapozott indokokkal állapítottad meg a nézeteiket és gondolkodásmódjukat, akkor bocs, ne vedd figyelembe a hozzászólásom. ·_·
1/10
Razze 2011 szept. 12. - 16:37:35 1/10 Előzmény stev3ns
(12/77)
A faszkodás kimaradhatott volna:)
Az emberiség 2%-a ateista
Mutassak grafikonokat,linkeket is???
Gondolom ha Istenben nem hisztek,abból egyenesen következik számotokra,hogy lélek sincsen
Vagyis szerintetek 2 lábon járó,beszélõ,lelketlen hústornyok vagyunk,akik csak úgy véletlenül céltalanul tengõdnek egy a semmibõl,véletlenül lett világban:D
Ez a ti nézetetek
Azt viszont már nem bírjátok felfogni,hogy Istent nem a fizikai világban kell keresni
Másrészrõl ha valamit nem látsz,nem jelenti azt,hogy az nincs
Az ateisták nagy része ezért ateista
Egy zuhanó repülõn pedig nincsen ateista:D
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 11. - 21:01:56
(11/77)
Ezen most szakadtam. :D
Vrahno 2011 szept. 11. - 20:16:11 Előzmény Animer
(10/77)
"Minden nagyon tetszett, csak az utolsó mondatok, miszerint csak egy életem van, na az nagyon nem tetszett. :-("
Miért, komolyan, mire számítottál? Hogy majd Hawking a végén benyögi (illetve felolvastatja a beszédprogramjával), hogy "Isten az nincs, de a tudomány bebizonyította, hogy reinkarnálódunk, szóval nyugodtan vesztegesse el a létét a kedves nézõ"? :P

Amúgy ja, kár. Mint ahogy az is, hogy mikor elõször vetítették a mûsor, én oda-, aztán elkapcsoltam, mert azt gondoltam, hogy egy másik mûsort látok -- ugyanazzal a jelenettel és szöveggel kezdõdött, és még a magyar hang is ugyanaz volt. Félre lettem vezetve.
10/10
stev3ns 2011 szept. 11. - 16:36:36 10/10 Előzmény Razze
(9/77)
honnan veszed ezt a 98at? megkerdeztel mindenkit? :F a hulyeket ne szamoljuk bele :D az abban hisz amit mondanak neki. szerintem az ilyen musor csak azt irritalja aki fel valamitol.. talan az igazsagtol.
1/10
Razze 2011 szept. 11. - 00:31:26 1/10
(8/77)
Az emberiség 98%-a hisz valamilyen Teremtõben,sztem elég meredek ilyet kijelenteni egy tudományos mûsorban,hogy nincs Isten
Engem rohadtul irritáltak ezek a fajta fejtegetések a filmben
A hit és a tudomány 2 olyan dolog,amiket nagyon jó lenne,ha nem próbálnának meg összemosni,mert a kettõ teljesen másról szól
Másrészrõl fel nem tudom fogni,hogy egy ember,hogy képes ilyen mentalitással végig élni az életét
Hol lehetnek ezek az emberek erkölcsileg is..
Animer 2011 szept. 06. - 23:15:09
(7/77)
Minden nagyon tetszett, csak az utolsó mondatok, miszerint csak egy életem van, na az nagyon nem tetszett. :-(
10/10
stev3ns 2011 szept. 06. - 22:58:53 10/10
(6/77)
na remelem most mar vegre mindenkinek vilagos :P
astini 2011 szept. 06. - 22:08:00
(5/77)
Van. Van. Van. Ott van Benned. ..vagy akár egy kõ alatt.
10/10
Pickwick 2011 szept. 06. - 18:22:00 10/10
(4/77)
Kíváncsian várom! Örülök, hogy Stephen Hawking lesz a mai részben, mert amikor megláttam arról a csajról a képet a frász jött rám. (Nem tudom miért, de engem nagyon irritál az a nõ.)
Másrészrõl már csak azért is érdekel a mûsor, mert meglepõ számomra a mûsorvezetõk személye.
Nagyon remélem, hogy színvonalas mûsor és nem megy át valamiféle laza, délutáni beszélgetésbe. Tehát nem lesz "lebutítva".
Ford Mustang 2011 szept. 06. - 17:50:26
(3/77)
Kinek hogy. Nekem/számomra nincs.
Szamocka 2011 szept. 06. - 17:46:24
(2/77)
Van.
Ford Mustang 2011 szept. 06. - 15:39:30
(1/77)
Nincs.