Téma: Kolibri kód

2/10
csanyi82 2014 júl. 27. - 22:34:14 2/10
(33/73)
Borzasztó rossz film, kínosan rosszul megírt történettel, gyenge színészi játékkal. Statham inkább maradjon a Feláldozhatók-stílusú filmeknél, nagyon rosszul áll neki a mûfilozofálgatás.
vandamme11 2014 ápr. 17. - 15:18:04
(32/73)
jó film
Csonger 2014 ápr. 16. - 00:33:50
(31/73)
Jó film. Statham végre nem agyatlan akcióban szerepel, hanem valami elmésebb történetben.
Azzal, hogy a nõi fõszereplõ egy apáca, csak tovább fûszerezték a sztorit. Érdekes volt látni a kapcsolatuk kibontakozását.

Megtekintésre ajánlom.

Csak a címét nem tudom hova tenni. Kolibri kód. Hol volt itt a kód?? És azok a kolibrik egyébként mit szimbolizáltak?
4/10
M.Zs.F 2014 ápr. 12. - 01:36:51 4/10
(30/73)
Ahogyan az elõttem hozzászóló is írja, Jason Statham-bõl szerettek volna kihozni valami újat, valami mást, olyat amit eddig tényleg nem igazán csinált. Én szeretem ezt a férfit, és az eddigi filmjeit, mert hozta amit elvártam tõle, azonban ezzel az új feladattal számomra nem tudott úgy élni ahogyan kellett volna, vagy ahogyan vártam volna. Sajnos.....:-( ....pedig alapvetõen a sztori nagyon jól ki van találva....

10/4
stalone 2014 febr. 10. - 18:21:48
(29/73)
De hogy a filmrõl is mondjak valamit, ez a film meglepetés akar lenni a Jason Statham rajongóknak. Szakít a már megszokott sémával. Ünnepélyes pillanata Jason Statham pályafutásának, talán elõször kapott " drámai " szerepet, bár nem ismerem a teljes munkásságát, lehet ,hogy tévedek. De nyugi a film nem mellõzi a Jason Statham féle akciót, de most a történet inkább az emberi kapcsolatokra van " kihegyezve ". Az hogy Jason Stathamnak jól áll e a drámai szerep azt döntse el mindenki magában.... A törekvés mindenesetre dícséretes, hogy próbálják Jason Statham figuráját kimozdítani az "üresfejû akcióhõs skatulyából".
stalone 2014 febr. 10. - 18:02:41
(28/73)
Én nem tartom színésznek Jason Statham nevû embert. Õ a " ha ló nincs, jó a szamár is " tipikus esete. Félreértés ne essék, nem bántom ezt a filmgyári munkás embert, õ csak elválalja a felkéréseket amivel pénzt kereshet - nem is keveset. Tegye is meg mert megdolgozik érte. A probléma nem vele van, hanem a rendezõkkel és a nézõk igényével.
Hiszen nagyon sokan szeretik, szeressék is. Én jó szórakozást kívánok hozzá. De én magamtól az életben nem néznék meg egyetlen Jason Statham filmet sem. Sajnos Õ egy üres karakter, nincs benne semmi emberi, nem tudok azonosulni vele. Taszít a kisugárzása, nincs benne semmi megkapó. Nincs felépítve a karaktere, egy üres fejû akcióhõs. DE ez nem az õ hibája, egyszerûen a forgatókönyvírók sem veszik a fáradtságot , hogy a Jason Statham karaktert felépítsék.
Egyszerûen nincs szövegkönyve az õ szerepének. Tõle csak anyit kérnek a rendezõk: nézz mindíg olyan marconásan , legyen szúrós a tekinteted és "enyi". Hiányzik az intellektus. Hát nekem ez édes kevés.
10/10
KlarkKent 2013 dec. 29. - 01:03:51 10/10
(27/73)
Teljesen rendben van a film. Nem kell mindig csihi-puhi. Nagyon jó kis dráma volt ez. Elvégre ha színész, legyen az és jó úton halad. Nagyon tetszett ez a film. Ha valaki szeret egy színészt, szereti a filmjeit és alakítását, de ha csak Stathamat a Szállítóval és verekedéseivel azonosítjuk és csak a verekedéseit szeretjük, akkor nem adunk neki esélyt.
6/10
beo71 2013 dec. 24. - 17:15:30 6/10
(26/73)
Na, letudtam azt a Jason Statham filmet, ami a legkevésbé Jason Statham film.....stb,satöbbi.
Biztos sokan leegyszerûznek, de én nem estem hasra ettõl a történettõl, rendben van, 6/10, megnéztem, majd szépen el is felejtettem. Nem tudom, hol kellett volna valami nagyot éreznem, én is láttam az exkatona önmarcangolását, érdekes kapcsolatát az érdekes arcú hölggyel, de nem éreztem, hogy egy hatalmas történettel találkoztam volna, vagy óriási alakítást láttam volna.
Sõt, megkockáztatom : Jason Statham akkor jó, ha odavág, jobban szeretem, ha úgy néz az ellenre, hogy öreg, most te nagyon megleszel verve baszod, mert megérdemled, mint ezt a "jól elverlek, de nem érzem magam jobban tõle" féle nézést. Bocs, hogy most nem éreztem a drámát !
dzsimboo 2013 nov. 26. - 08:50:18
(25/73)
Szerintem kifejezetten jó film. Nem akció, inkább dráma. Életszagú, borongós. Javaslom mindenkinek, hogy nézzem meg, meg fog lepõdni. 8 pont.
8/10
m3246 2013 nov. 07. - 23:06:12 8/10
(24/73)
Hát ez a film elég érdekes. Egyáltalán nem indult mégcsak nézhetõnek sem, de valahogy nem kapcsoltam le. És egyre jobbá és jobbá vált. Sõt kifejezetten jó film, erkölcsi-morális kérdéseket boncolgat és mégcsak nem is finomkodnak benne. Kifejezetten izgalmas egy gyilkos apáca és egy gengszter exkatona gyilkos kapcsolata. Imádom ha nincs happy end, még ezt sem szurták el. Nincs semmi bajom JS-mel szeretem az akciófilmeket, de nem tartom többre mondjuk Van Damme-nál. Itt próbált színész lenni, nem mondom hogy sikerült de elõrelépés az eddigiekhez képest. Szóval kifejezetten jó kis film ez, de többször nagyon nem nézhetõ. 8/10
Ref 2013 okt. 18. - 15:14:16
(23/73)
Nekem tetszett. Nem volt benne sok csihi-puhi, de nem is ez volt a lényeg. A történet nagyon jó, de talán egy másik rendezõ még többet ki tudott volna hozni belõle.
7/10
King Diamond 2013 okt. 17. - 20:18:39 7/10
(22/73)
Mindig szívesen nézem meg az újabb Jason Statham filmeket, így vártam már a következõ filmjét. Többen írják itt, hogy a tipikus Statham rajongótábor valószínûleg csalódni fog ebben a filmben. Én magamat ebbe a táborba sorolom, viszont nekem e filmje is tetszett. Jó, annyira talán nem, mind mondjuk a Szállító, vagy mondjuk a Blitz. Való igaz, hogy nem annyira pörgõs, mint amit tõle megszokhattunk, de szerintem egyáltalán nem volt unalmas. A történet jó volt, a többi szereplõt is jól megválogatták, Agata Buzek (aki a filmben Cristina nõvért alakította) nevét itt a színészeknél fel kellene tüntetni, mivel õ Statham mellett a másik fõszereplõ, és mellesleg elég csinos is. Nem láttam még filmjét, de majd ezután hátha. Voltak benne keményebb jelenetek is (és nem feltétlen verekedõs jelenetekre gondolok itt). A magyar szinkronnal sem volt baj, a standard Epres Attila-Jason Statham páros nem szakadhat meg.
Nagyon ritkán adok Jason Statham filmre 8 alatti értékelést, de azért ez nincs olyan jó filmje, mint a már elõbb említettek például, vagy lehetne még sorolni.
7/10
6/10
Sadenal 2013 okt. 11. - 20:30:14 6/10
(21/73)
Nem egy megszokott Statham-film, egy fokkal tán jobb is mint az eddigiek, de messze van Jason még az igazi alakítástól. :)


6/10
8/10
Mr.Stájsz 2013 okt. 08. - 13:48:19 8/10
(20/73)
Nos,ez egy egész f.sza kis film volt. Nem egy megszokott Statham akció-film, viszont éppen ezért tetszett. Sötét, komor, és egészen valósághû, életszagú az egész film. Szóval igaza lehet annak, aki azt mondja, hogy Londonban sem fonják kolbászból a kerítést.
6/10
horipapa. 2013 okt. 07. - 10:58:59 6/10
(19/73)
Vegyes érzéseim vannak a film megnézése után.
Az tény, hogy nagyon nehezen indul be, ennek ellenére elég jól fel van építve.
Nem feltétlenül értek egyet azokkal, akik szerint ez a film a bizonyíték arra, hogy Statham képes eljátszani komolyabb szerepeket, hiszen ez a szerep sem volt annyira nehéz. Az viszont igaz, hogy drámaibb filmekben egy elvontabb karaktert is el tud játszani hitelesen.

Az, hogy a legtöbb filmjében öltönyben és ingben van, néha úgy érzem, hogy ráerõltetik a nézõre a Szállító filmben való kinézetét.

Nem volt rossz film, bár még egyszer nem nézném meg.

10/6
10/10
tonijani 2013 okt. 05. - 13:55:59 10/10
(18/73)
egyetértek, nagyon kellemes meglepetés volt, csak így tovább jason! :-)
8/10
8/10
_Freddy_ 2013 okt. 05. - 00:15:27 8/10
(17/73)
Nem láttam túl sok Statham filmet, de ez kifejezetten bejött. Mondhatni most kedveltem meg. Érdekes mi? :)
Korrekt film, szerintem egyáltalán nem gyenge, és nem akarom összehasonlítani semmivel.
Esti kikapcsolódásnak tökéletes volt ez a film.

10/8
raczkia 2013 okt. 02. - 11:50:01
(16/73)
Végre új dolgot láthattunk Stathamtõl. Ez a film a bizonyíték arra ,hogy komolyabb szerepekre is alkalmas. Nekem bejött 10/7
1/10
ferenczsolt 2013 szept. 29. - 18:16:30 1/10
(15/73)
Csalódás volt. Kiszámítható és unalmas.
8/10
visormail 2013 szept. 28. - 22:14:28 8/10
(14/73)
Nem gyenge, nem unalmas, nem vontatott. Ez egy nagy lépés tõle a minõségi film irányába, az eddigi nem szól semmirõl csak lövöldözök, verekedek alkotásoktól.