Téma: Kontroll

Vikke 2007 ápr. 26. - 17:49:31
(24/344)
Én nem látok benne semmi fantáziát. Elég lapos...
Vikke 2007 ápr. 25. - 20:33:46
(23/344)
Csak én nem értem, hogy miért kapott ennnyi elismerést ??
morzsa 2007 ápr. 08. - 21:19:22
(22/344)
nem is tudom miért most írok csak ide.
a kontroll volt talán az a vízválasztó, ahonnan -az azóta is elementáris erõvel buzgó- kényszeres filmnézésem eredeztethetõ.
körülbelül tízszer láttam, persze a végére kívülrõl ment és már nem is annyira volt érdekes.
ennek ellenére azt gondolom, hogy a kontroll igenis egy kiváló alkotás, mind történetileg, mind kivitelezésileg, mind a színészek, a rendezõ, az operatõr és cuzámmen az egész stáb szempontjából. szóval én keresve sem találnék benne hibát. ebbe persze belemagyarázható némi elfogultság, de mindenkinek lelke rajta.
amit pedig azóta se tudok megunni, az a neo zenéje. ha létezik olyan ember széles e világon, aki nem indul be erre a ritmusra, az szóljon, mert találkozék vele személyesen is.
(zárójel: sajnálom, de õszintén ,hogy a kontroll óta a csányi sándor arra ment el amerre, azt hittem, "szebb" szakmai jövõ lesz az övé. hejj..)
anonymus75 2007 febr. 04. - 19:56:41
(21/344)
Egy megfigyelés... Eszenyi Enikõ valami eszméletlen jól hozta a "nyúlfarknyi" szerepét... díjra érdemes módon!
A filmrõl egyébként annyit... hogy magyar (vígjáték) viszonylatban egy egész jó film... jó humorú.. mûfajon belül remek. A helyszín miatt különleges hatású... s bár eléggé kretén a humora (gondolok itt a helyzetkomikumokra)... de ez benne a klassz, ettõl könnyed. Badártól, Mucsin és Pindrochon át, Nagyig óriási szerepet (és poénokat) kaptak mind, mint rezonõrök. A baj, azt hiszem azokkal a dialógokkal van, amikor Bulcsú önmagát keresi... ellentétben Kováccsal, aki szerintem nagyon jól hozza a szerepét. A "keményebb", komolyabb, negatív figurákat persze nehezebb is eljátsszani, gondolok itt pl. Cserhalmira vagy Schererre... de Kulka is beledõlt a kardjába, nem hiteles! - bár vannak ilyen alakok. Összességében a film a humora, a látvány és esetlegesen a zene miatt kellemes, a többirõl nem érdemes beszélni. Ajánlom! ...márcsak Eszenyi miatt is, mindenképp! :)
szoma 2007 febr. 04. - 15:55:06
(20/344)
az olvasott infok alapjan nagyon sokat vartam a filmtol,azert is neztem vegig. egyszeruen vartam,hogy mar valami tortenjen, de semmi.es az a "nyakelvagas",tiszta gaz...
ugyan igy voltam az uvegtigrissel is,nagy elvaras , nulla film...
az egy privat velemeny,senki se vegye magara bocs
Crazy Horse 2007 febr. 04. - 10:15:07
(19/344)
A zenék eszméletlen jók benne (na persze annak, aki szereti ezt a stílust).
Fõleg e miatt néztem meg újra.
bebeto11 2007 febr. 03. - 11:10:46
(18/344)
Badár, Mucsi és persze Scherer, mindig mindenhol jók. Kár hogy sok, igazán kiemelkedõ magyar filmet nem ad soha a tv, csak az ilyen(Koltai Robis) könnyen emészthetõ publikus darabokat.De ennek a filmnek azért tényleg jó az elsõ fele.
Több is volt ebben a filmben, és nem biztos hogy egy nyálas fõszereplõ volt a legjobb megoldás.De oké, tudom, ez a film a bevételre ment.
amatõr 2007 febr. 03. - 10:19:18
(17/344)
Nézhetõ, de nekem is csalódás volt, többet ki lehetett volna hozni ebbõl. Addig jó a film, amíg poénkodik, amikor elkezd komolykodni, meg rejtélyes lenni, az már nem tetszett, eröltetett és naon nem eredeti, max a magyar filmek között, de hát vakok országában a félszemû is király...
De a poénok jók, azkon lehet kacagni, Badár és Mucsi baromi jó.
Szerintem a legjobb poén az volt, amikor -és itt ha nem láttad, ne olvasd tovább - a srác lehányja Mucsit, az meg: Semmi baj, ha gondolod le is pisálhatsz. Ezen sokat röhögtem.

perry 2007 febr. 03. - 07:11:36
(16/344)
Bár a téma vándor volta tagadhatatlan pl. Zazie a metróban és a
az Alvilági történet is ezt a témát dolgozzák fel . Amitõl ez a film jó az én olvasatomban az a társadalom nagyon pontos látlelete. Maga a mertó is utalás az haladásra és a "körbenforgásra".
Rajta pedig az emberek testesítik meg a mindennapok hõseit antihõseit.
Rohanó világunkban - magam is - hajlandóak vagyunk elõnyben
részesíteni a könnyen emészthetõ filmeket. A Kontrol
azon kevés filmek körébe tartozik melyek szórakozásnak is jó.
Viszont ha valaki tovább fûzi a második rétegét , egy pontos , szinte sebészi élességü társadalomrajzot kap.
szoma 2007 jan. 27. - 13:35:15 Előzmény zsombor
(15/344)
eletem egyik legsz*rabb filmjei koze tartozik,sajnalom azt az idot amit ra szantam...
bocs a oszintesegert,de ez a velemenyem...
sanyibakter 2007 jan. 21. - 21:02:48
(14/344)
Nem:Fekete lamourtól kérdeztem!
Azért a Quimbyt meg a Neo-t meg tudom különböztetni:)
Fekete lamour mir mur
sanyibakter 2006 aug. 29. - 10:06:44
(13/344)
Quimby??
Redfield 2006 júl. 22. - 01:28:58
(12/344)
Na jó. A Rengeteg nem kifejezetten szórakoztató. :) De a hatása szerintem páratlanul lelombozó, és maga a film nagyon mélyszántású.
Redfield 2006 júl. 22. - 01:26:14 Előzmény sanyibakter
(11/344)
Valljuk be, ez nem az a tömegfilm típus, amit mostanában küldenek a magyarok, de mégiscsak keverve van az amerikai stílussal. eléggé, viszont minõségi film. Eredeti, és aktuális ötlet, rongyosra használt elemekkel, mégis feldobja az embert, mert magyar. Én személy szerint bírom a filmet. Nem nézek sok magyar filmet, de az utóbbi évek három legjobb filmje tõlünk szerintem: a De kik azok a Lumnizter Nõvérek?, a Rengeteg, és ez. Nem pimaszul hagyományrombolók, van bennük mûvésziesség, és ugyanakkor szórakoztatók is. Ez így elég ritka nálunk. :)
sanyibakter 2006 jún. 28. - 12:50:01
(10/344)
Ja a zene!Hát az fasza!
sanyibakter 2006 jún. 28. - 12:49:29
(9/344)
Szerintem ennyire nem konkrét!Lehet skizonak is értelmezni meg hogy mindenki a saját démonai elõl menekül!A vége pedig azért tetszik mert fel mer menni az életbe bár már egyszer nem jött be neki de a zseni egyik jellemzõje hogy van ereje újrakezdeni!Meg a lány is hején van benne mert szerintem elég sok embert az ment meg hogy társra talál!
Newcastle United 2006 ápr. 05. - 13:07:08
(8/344)
Csalódás volt.
Antita 2006 ápr. 04. - 16:50:50
(7/344)
Nekem is nagyon tetszett. Tényleg az utóbbi idõk legjobb magyar filmje. És azért a biztonság kedvéért körbenéztem a metrón este, amikor hazamentem a film megnézése után....
mikes 2006 ápr. 04. - 08:48:43
(6/344)
Én is ajánlom mindenkinek! Szerintem az egyik legjobb magyar produkció.
<a target=blank href="http://www.epkar.gportal.hu" title="http://www.epkar.gportal.hu">www.epkar.gportal.hu</a>
PeanheaD 2006 febr. 11. - 17:19:14
(5/344)
Egyébként imádom ezt a filmet... kb félévente elmegyek az Európa moziba (attól függ adják-e ott :D), beülök, és megnézem. Nem tudom megunni.
Hihetetlen a hangulata, a zenéje... imádom!
Sokan kritizálják, mert nem értik benne a mûvsézi vonulatokat.
Hát kérem. Nem kell megnézni. Nem azért készült, hogy mindenki imádja.