kovicsek 2007 jan. 20. - 13:55:26
(39/239)
Lehet, hogy te valami más filmre ültél be véletlenül. :-))))) Hogy a Kisváros mirõl jutott eszedbe azt nem nagyon értem. Ha adni fogják a moziban a Hamlet új feldolgozását, azt se nézd meg ilyen alapon, mert ugyis tuod a végét. :-) Na jó, ez csak poén. Ha nem tetszett neked, akkor nem tetszett. Nekem nagyon, de nagyon tetszett és nagyon sok barátomnak ajánlottam, akik elmentek, megnézték és eddig mindenkinek nagyon bejött. Már azt találghatjuk, milyen díjakra lesz jelölve, mert hogy ez a film kap majd díjakat és jogosan kap majd, az szinte biztos.
kovicsek 2007 jan. 20. - 13:53:01
(38/239)
Ne azzal foglalkozzál, hogy mi mit mondunk a filmrõl pro és kontra. Láthatod, hogy ahogy már más is írta, aki elment és megnézte, azt nem hagyta közömbösen a film. Vagy rajong érte, vagy utálja. Tehát kivált belõled is valamit, ha meg ezt eléri, már van ok arra, hogy elmenj és megnézd. Ne habozzál. Én amikor láéttam, akkor rendesen telve volt a terem, pár üres hellyel.
Geréb 2007 jan. 20. - 11:08:55
(37/239)
Változó. Én amikor elmentem, akkor nem voltak a teremben túl sokan. Olayn háromnegyed ház körül. A sogorom délelõtt nézte meg félházzal, a kollégám este ment el a feleségével és teltház volt.
A film szerintem nagyon jó, nagyon valószinû, hogy jól fogsz rajta szórakzoni. Szerintem sokkal jobb, mint a promociója. :-))))
Geréb 2007 jan. 20. - 11:07:18
(36/239)
Szerintem nincs semmi gáz abban, hogy nagyon sokaknak taetszik és van pár ember akinek nem. Olayn ez mint a halászlé. Azt hsizem az ország nagyon nagy része imádja, és van pár ember, aki utálja. Ettõl még persze nem lesz rossz étel a halászlé.
A vége kiszámítható volt? Igen. De ez nem így volt akár a Hair esetében például? Amikor Berger bement Bukowsky helyett a barakba, már tudni lehetett, hogy elviszik és meghal. De ez nem rontott semmit a film értékén. Ahogy a krimikben is elõre lehet tudni ugye, hogy a gyilkost elkapja a nyomozó.
Nekem az tetszett benne, hogy tele volt jó poénokkal. Nagyokat röhögtem miközben néztem. És kedves, sármos történet volt, amit jól esett átélni ott a moziban. Ja és szerintem a szinészi játékok azok különösen jók voltak.
tollas 2007 jan. 20. - 10:01:39
(35/239)
Még mindig nem láttam a filmet, mert kicsit aggaszt, hogy 12 budapesti nagymoziban adják napi ötven elõadásban.

A promóció igen nagyszabású, vajon a film is van legalább ennyire jó?

Hányan ülnek a mozikban? Aki látta már mit tapasztalt?

Persze egy film minõségét nem a nézõszám határozza meg, de a film alkotói úgy tûnik mégis a szuperlátogatottságot tûzték ki célul.
Magyar film esetén ugyanis ritka az ilyen számú kópia.
palosgabor 2007 jan. 20. - 01:16:24
(34/239)
Srácok! Mi ugyanazt néztük??? Nekem az elsõ 10 perc után a Kisváros c. sorozat jutott eszembe. A sztori sajnos gyenge, néhol erõltetett. A vége kiszámítható. Komolyan mondom mondjátok meg mi tetszett?

Vagy ti csak kedvcsinálónak irtátok?
Movie Star 2007 jan. 19. - 17:54:37
(33/239)
Én is ma láttam a Corvinban és szuper a film! Köszi azoknak akik ajánlották, ezt tényleg bûn kihagyni!
Bakkecske 2007 jan. 19. - 17:52:19
(32/239)
Rózsa Misinek nagyon tetszhet ez a film, mert én egy hírlevélben olvastam kritikáját és bemutatóját. Ma délután volt egy kis szabad idõm, ellógtam a családtól és beülltem egy jó adag popcorn baráti társaságában a moziba. Nekem is nagyon tetszett a film, hogy a legjobb magyar film, amit eddig láttam, azt azért nem állítanám, de egy nagyon vidám, szórakoztató és tényleg olykor elgondolkodtató film amit érdemes megnézni, az tuti.
Rózsa Misi 2007 jan. 19. - 16:06:28
(31/239)
Remélem ezután kedvet kaptál több magyar filmet is megnézni, mert szerintem érdemes, hiszen a magyar film az nagyon jó. Ajánlom például még az Üvegtigrist vagy a Hasutasokat . :-) De az tény, hogy az elmúlt idõszaknak ez a legjobb magyar filmje.
Rózsa Misi 2007 jan. 19. - 16:05:24
(30/239)
Köszi, örülök, hogy tetszik.
kovicsek 2007 jan. 19. - 11:05:01
(29/239)
off. Rózsa Misi tök jó a blogod, gratulálok hozzá.
kovicsek 2007 jan. 19. - 11:04:15
(28/239)
Én a mozi hírlevélben olvastam amit Rózsa Misi írt a filmrõl. Bevallom nem igen szeretem a magyar filmeket, de amit írt, annyira felcsigázta az érdeklõdésemet, hogy elmentem este megnézni a filmet. Nekem nagyon tetszett, hatalmasakat tudtam nevetni rajta, a barátnõmnek is nagyon ott volt. Ez tényleg egy remek film. Schell Judit, meg ahogy írjátok gyönyörû nõ. Mindenkinek ajánlom tiszta szivbõl, ha jól akar szórakozni, akkor válassza ezt a filmet.
10/10
döme1 2007 jan. 18. - 21:45:26 10/10
(27/239)
Én azt bírom a Schell Juditban hogy ezer arca van. A Csak szexben egy jónõt játszik a Konyecben pedig egy felszarvazott rendõrnõt aki haragszik a palijára de kénytelen vele dolgozni. Szerintem az ilyen szerepek hálásabbak mint állandóan dívát alakítani. Gondolom színészileg is izgalmasabb egy ilyen feladat megoldása.
Rózsa Misi 2007 jan. 18. - 21:36:29
(26/239)
Természetesen én is jókat röhögtem a filmen. Pont ezért meg nem tudnám határozni pontosan mi is a mûfaja! Találja ki a dramaturgja, irója, rendezõje, vagy a kritikusok, nekem elég annyi, hogy qrva jó! :-)
Rózsa Misi 2007 jan. 18. - 21:35:24
(25/239)
Rózsa Misi 2007 jan. 18. - 21:35:03
(24/239)
Geréb! Itt is van szó a filmrõl, ha érdekel.
Rózsa Misi 2007 jan. 18. - 21:33:37
(23/239)
Ez így igaz. Nekem jobban bejön õ, mint a Dobó Kata.
Geréb 2007 jan. 18. - 21:05:16
(22/239)
Ja és amit még le akarnék írni, Schell Judit egy bombanõ! :-)))
Geréb 2007 jan. 18. - 21:04:30
(21/239)
Lehet én vagyok a hidegebb tipus, de nekem nem annyira a mélyfilozófia volt az ami megragadott a filmben. Jókat tudtam röhögni rajta és élveztem minden percét. Kifigurázza a mai magyar masszát. Nem vitatom ezzel, hogy persze benne van az is, amit te leírtál róla, de azt hiszem a lényege, hogy az ember beül, nézi és megdöbben, hogy máris vége van, annyira elszáll alatta az idõ. Nekem ezt az élményt elõtte az Üvegtigris adta meg, fõleg a második része. De ez még annál is jobb film. Csomó havernak ajánlottam, hogy nézzék meg, és aki látta annak mind pozitív volt a véleménye róla. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet.
Rózsa Misi 2007 jan. 18. - 21:00:28
(20/239)
Több is ez egyszerû sírva vigadásnál. Utána kedvesemmel hosszan beszélgettünk arról, hogy vajon az élet az mi. Ha eljön az öregség, akkor az egyenesen arányos azzal, hogy jön a lelassulás, az unokák terelgetése és többé a kaland, a szerelem, az csak távoli emlék marad?! A film is megmutatta, hogy nem. Az öregség nem az élet végét jelenti, csak egy másik periodusát, amiben ugyanúgy jöhet a kaland, az izgalom és akár még a Nagy Õ is. A film összességében egy pozitív üzenet szerintem.
És benen van a való világ. Mert jönnek a számlák, amiket nem tudunk fizetni és lehetünk engedelmes bábok, akik lehajtják a fejüket és fogadják a sorsot, vagy lehetünk életkortól függetlenül Don Quiothék, akik harcba szállnak akár van realítása a harcnbak, akár nincs. Zseniális a szinészi játék a filmben, az apró mimikákban ezer csoda tudott elrejtõzni. És persze igazad van, ott van benne a humor is, mert az életben mindig van min nevetni. Csak észre kell tudni ezt is venni.
Nekem nagyon bejött ez a film.