princessbibu 2007 febr. 13. - 15:47:23
(99/239)
Múlt szombaton láttam a filmet egy barátnõmmel és neki is, nekem is nagyon tetszett. Mikor elõször hallottam róla, nem tartottam nagy durranásnak, de mivel általánosságban szeretem a magyar filmeket, ezért kíváncsiságból elmentem megnézni. (Kritikát se elõtte, se utána nem olvastam róla, de engem ez különben sem szokott befolyásolni.)
Szóval, gondoltam, valami üldözõs-hepiendes átlagfilm lesz, de sokkal többet kaptam tõle. A sztori maga jópofa, jó dolgokat hoztak ki belõle, a képi világ különösen tetszett, a színészi játékot tekintve Földi Teri alakítása fogott meg igazán - egyetlen negatívumként talán azt tudom felróni, hogy Djoko Rosic, illetve Keres Emil beszédét nem mindig lehetett érteni. A végén kissé elbizonytalanodtam a hepiendet illetõen és jól meg is sirattam a felrobbanó Csajkát, de aztán vidáman, egy újabb kellemes élménnyel gazdagodva jöttem ki a moziból.
Rózsa Misi szavaival szinte teljes mértékben egyet tudok érteni az itteni hozzászólók közül, tollas barátunkat meg hagyjuk inkább békén, az "ízlések és pofonok..." jól bevált alapelvét követve.
Üdv mindenkinek!
Tessék rá elvinni még több ismerõst! :)
kovicsek 2007 febr. 12. - 11:41:52
(98/239)
Bár nem vagyok szakértõ, de azt tudom, hogy a közönségfilmnek a populárisabb alkotásokat szokták nevezni. A konyec a szakmai zsüri és a nézõk szavazatai alapján nyerte el - szerintem jogosan- a díját. Többen leírtuk még a díj elõtt is, hogy ez a film van olyan szinvonalú, hogy biztos nyerni fog. Benne volt erõsen a pakliban és be is jött. Jogosan nyert. De ezt valójában te is tudod.
10/10
döme1 2007 febr. 10. - 23:32:13 10/10
(97/239)
a szemlén 3 teltházas vetítés volt
tollas 2007 febr. 10. - 19:22:22 Előzmény Rózsa Misi
(96/239)
Igen, megosztott elsõ díjas lett, vagyis a közönségdíjat kapta, zsánerfilm elsõ lett, vagy mûfaji film elsõ, kicsit zavaros ez az egész elnevezés.

(az mi a túró, hogy mûfaji film, tudod, ha ilyen otthonos vagy a témában?)

Szóval nem mûvészfilmként lett elsõ, hanem közönségfilmként. Ez annál érdekesebb, mert a filmszemlén alig nézték meg. Pedig csak négy film volt ebben a kategóriában.
Akkor meg mitõl olyan népszerû?

Ez csak egy kérdés, nem a filmet akarom vele bántani, csak elég furcsán mennek itt a dolgok.
Rózsa Misi 2007 febr. 07. - 21:09:01
(95/239)
Hányan megjósoltuk ezt ugye elõre! Várható volt. Ha egy film ennyi embernek tetszik és hagy benne maradanadót, akkor az érték, amit a szakma díjazni is szokott. És még nem ért véget számára minden megmérettetés!
Rózsa Misi 2007 febr. 07. - 21:04:39
(94/239)
Tanult szakmám a filmhez és színházhoz köt, így azért elég világosan tudom kezelni egy adott film szakmaiságát. Szerinted a rendezõt nem lehet külön dicsérni. Dehogynem! Sõt tudok neked olyan filmeket mondani, ahol a film egyik jelenetében zseniálisan dolgozott a rendezõ, a beállítások tökéletesek, a többiben meg elfolyik, így ott már gyenge, csak a szinészi játék menti meg a filmet. Ilyen volt például az Ámbár tanár úr. Ebbena filmben viszont a rendezõ végig tudta mit akar, nem kapkodott, amit meg akart mutatni, azt nagyoin jól mutatta meg, zseniálisan használta és állította fel a kamerákat és a képeket.
Rózsa Misi 2007 febr. 07. - 21:01:32
(93/239)
Tollas! Azt ugye tudod, hogy kedden ez a film elnyerte a legjobb film díját a fesztíválon! Pedig elég sok jó film indult. Tehát a szakma is úgy látta, hogy ez a legjobb. Õk is hülyék lennének, vagy õk is rokonai a szerzõknek?
Noncsa 2007 febr. 07. - 11:06:22
(92/239)
szerintem ezen az ávós vonalon nincsen mit annyit háborogni. azért van benne a filmben, mert egyszerûen ez az idõs házaspár múltja, így tudják bemutatni hogy ismerkedtek meg és szerettek egymásba. ennyi
tollas 2007 febr. 06. - 21:52:58
(91/239)
Ja, a rokoni, ismerõsi szálat elfelejtettem...

Egy filmmel kapcsolatban nem szokás úgy fogalmazni: jó a rendezés, ügyes a rendezés. Mint ahogy azt sem, hogy ügyetlen.

Lehet dicsérni a szinészi játékot, a fordulatos cselekményt, a szép képeket.

De a rendezõi munkát ? Azt nem szokás. Mert az önmagában nem látszik. Az maga az egész film.

Ha valaki azt mondja, ügyes a rendezés, az nem a filmrõl mond véleményt, hanem kifejezetten a rendezõt dícséri, egy film esetén pedig ez teljesen öncélú, csak valami személyes kötõdés lehet az oka, pld. rokoni, közeli ismerõsi kapcsolat.

Bocsánat...
tollas 2007 febr. 06. - 21:45:37
(90/239)
Mert az élet ilyen, hol fekete, hol fehér, de többnyire szürke.
Mint ez a film.
A fehérségrõl: az öregek játéka, amit korábban is dicsértem.
A idõnkénti finom humor.
A feketeségrõl: a fiatalok szerepének szinte teljes feleslegessége. A tévéadók támogatásának lólábszerû kilógása. Az ávós vonal érthetetlensége.

Az ezen felüli részek a szürkék.

A közönségdíjhoz gratulálok. Te jó ég, milyen lehetett a többi film!
graniti 2007 febr. 06. - 18:12:11
(89/239)
Szemle díjat nyert a film. Többet is.
Rózsa Misi 2007 febr. 05. - 15:12:16
(88/239)
Nagyon jól fogalmaztál.
Rózsa Misi 2007 febr. 05. - 15:11:38 Előzmény tollas
(87/239)
Én szivesen lennék Schell Judit közeli hozzátartozója! .-))))
Butaságot beszélsz. ha egy külföldi film lenne akkor is hasonló butasáûgokat mondanál, hogy akiknek nagyon tetszett és dicsérik, azok azért teszik, mert rokonaik az alkotóknak ? Butaság. Leírtam én is és mások is elég részletesen, hogy miért tetszett nagyon ez a film.
Amikor tények kerültek szóba, kényszeredetten te is azt mondtad, hogy jó, jó elismered te is, hogy egy jó film ez. Aztán ujabb fordulat. Miért? Nem kell válaszolnod, költõi kérdés volt ez részemrõl.
para 2007 febr. 05. - 13:31:57
(86/239)
Fiatalok, ne nézzétek meg ezt a filmet , nem rólatok szól!
A szocializmusból, sõt a kommunizmusból ( látta valaki azt?) itt maradt emberek, öregek csúnyák, esetlenek. Ti pedig fiatalok, szépek és fogyaszóképesek vagytok (ideális marketing célpontok.) Szóval nem rólatok szól. Más kérdés, hogy e rendszerben nem tudnak élni .
Úgy 1984 táján -túl az elsõ olajválságon-- egy Országvezetõ, azt mondta az éppen lázongó ifjúsági vezetõknek, akinek nem tetszett, hogy ("Nekik már minek !" felkiáltással.) a nyugdíjakat emelik. "Hogy legyen elõttetek perspektíva!"-volt a válasz. Meghökkentünk, belegondoltunk, és igaza volt. Nekünk volt fontosabb.
Ne olvassátok el Dino Buzatti: "Hajtóvadászat öregekre" címû novelláját. Nem ma íródott, régen, s valahol a keresztény Itáliában. Csak nem utolértük a hetvenes évek Olaszország. Szép siker!
A film persze nagyon jó, szép és tiszta. A színészi játék tökéletes, mi más is lehetne, a legszebb hangú férfiszinésztõl, a legfinomabb léptû nõi színésztõl. Érzelmek kifejezése, melyeket ember- emlékezet óta nem láttunk már Magyarországon .
Csend, meghittség, és humor. A szeretet kifejezése mozdulatokkal, gesztusokkal.
De ne nézzétek meg Fiatatok, nehogy rádöbbenjetek, hogy Ti is csak ágyútöltelékei lesztek a kornak, ahogy fõhõseink azok voltak az elõzõ kornak, és vesztesei a mainak.
Miért "lenne" tûzveszélyes az Öregek lázadása? Mert õk tudják, hogy csak a élet folytonossága a minden, nem élhetnek tehát a pillanatnak. Ezért “ellentmondása a tárgynak”, s figyelmeztetés a jelennek: " Lázadás: élj a pillanatnak , rabold ki a jelent!"
Akkor nincs jövõ, nincs folytonosság.
Emlékezzetek arra a jelentre, amikor az idõs asszony a nyomozólány hasára teszik kezét, és azt mondja , csak Õ fontos, semmi más. A folytonosság.
Vége van a világnak, ha az öregek lázad(ná)nak. Gondoljátok meg proletárok!
tollas 2007 febr. 03. - 09:20:24
(85/239)
Örülök, hogy ennyire tetszett a film.
Továbbra sem tudom (a többiek hozzászólásaiból sem) hogy miért?

Persze egy film öncélúan is tetszhet, vayis azért tetszik, mert tetszik.

Ez elsõsorban közeli rokonoknál, ismerõsöknél fordul elõ gyakran.

Le merném fogadni, az itteni lelkendezõk közeli ismerõsei a film alkotóinak.

A nézõszámról: hát nem fogja behozni a bevétel az elõááltási költségeket, az tuti, de ez egy magyar filmnél nem is követelmény.

Viszont az összes nagymoziban orrán száján ez megy, akinek a mollokba és mozikba járás az életformája, az elõbb utóbb kénytelen megnézni.
Errõl korábban már írtam a film promóciója kapcsán.

Én nem tudom senkinek jó szívvel ajánlani a filmet, mert elszalasztott lehetõségek tömege van benn, igaz lebeszélni sem akarok senkit.
kovicsek 2007 febr. 02. - 10:43:03 Előzmény zsuzska001
(84/239)
Nagyon sokunk nevében beszélt. Ma a kocsiban hallgattam a rádiót. nem tudom pontosan melyik adó volt. Ott is a filmrõl bezéltek és arról, hogy milyen érdekes hatása van az emberekre. Ritka, a kritikus szerint is, hogy egy film ennyi embernek tetszik ennyire.
zsuzska001 2007 jan. 30. - 18:50:13
(83/239)
Nevemben is beszéltél szinte.
zsuzska001 2007 jan. 30. - 18:49:53 Előzmény tollas
(82/239)
Pedig ebben a filmben nyíltabb és burkoltabb formákban, de valóban jelen van a teljes magyar valóság. Nem biztos, hogy politikai értelemben kell benne keresnünk.
Ma a rádióban azt mondták be, hogy bemutatása óta elég sokan látták a filmet és ilyen menjünk magyar filmre moziba láz, legutóbb az Üvegtigrisnél volt tapasztalható, azóta nem. Két hétig kevesebben mentek el mint várták, aztán hirtelen beindult az áradat. Ma az unokaöcsém ment el megnézni és azt mondta alig kapott rá jegyet, dugig volt a mozi.
Rózsa Misi 2007 jan. 29. - 15:46:32 Előzmény qwq
(81/239)
Amit leírtál, azzal majdnem maradéktalanul egyet tudok érteni.
Rózsa Misi 2007 jan. 29. - 15:44:24 Előzmény tollas
(80/239)
Nekem miért tetszett? leírtam már többszõr, de ha akarod leírom ujra. Azért mert el tudott gondolkodtatni, azért mert nagyon jókat tudtam olykor röhögni rajata, mert nagyon jó képek vannak benne, mert ügyes a rendezése és a szinészek játéka is nekem nagyon bejött. Egy szóval nem mondtam, hogy neked azért kell, hogy tetszen, mert nekem tetszett ez a film. Csak nem nagyon volt hiteles, ahogy kirhantál ellene, de persze lehet az én véleményem errõl s ítlrõl túl szubjektív.
Azt tudom, hogy nagyon megszerettem ezt a filmet és az elmúlt idõszak legjobb magyar filmjének tartom. És tudod én beszélgetek másokkal is, nagyon sokan látták már ismerettségi körömbõl és mindenkinek eddig csak jó véleménye volt róla. Azért itt is ahogy látom, a többség nagyon dicséri, te meg itt vagy egymagadban, akinek nem tetszett. De ehhez persze jogod van.