Téma: Kossuthkifli

Cordelia 2015 ápr. 27. - 21:38:56
(430/470)
bár untam az egész sorozatot és nekem sem tetszett (meg összecsapott volt az utolsó rész, ahogy te is írod) mégis sok szép jelenet volt benne (amit szintén nem értettem): kálloy átváltozása galambbá, az utolsó képkockák haumannal és a grófnõvel (valamiért a Csokoládéra emlékeztetettek?).
a sorozat tele volt jó ötletekkel, de a gyenge kivitelezés, ki tudja miért, megölte a mondanivalót. lehet, hogy mégis kevés volt a pénz?
10/10
gézakód 2015 ápr. 27. - 20:13:55 10/10
(429/470)
Az elsõ rész volt szerintem a legjobb. A francia háborús rész, a szex a kocsmában, a rajtakapás a hálószobában érdekes volt, bár kidolgozatlan, jóval többet ki lehetett volna hozni belõle, de különösebb bajom nem volt volt vele. Az elsõ részben a hanghibák rontották le az élvezeti értéket, anélkül jó közepesre értékelhetõ.
toff 2015 ápr. 27. - 19:19:59 Előzmény Kábel Ábel
(428/470)
Köszönöm!
Közben az ABC-s listában is újra megjelentek a videók.
Balázs Skobrics 2015 ápr. 27. - 12:52:07
(427/470)
Én végig kiálltam a sorozat mellett,de az utolsó rész nekem is sok volt. Olyan gyökértelen, összecsapott rész volt,sok kérdõjellel,és döcögõ,elágazó történéssel.

Sokszor van,hogy gyenge kezdés után erõsít egy sorozat,de itt pont fordítva történt számomra.

Jó kezdés után ellaposodott a végére.
1/10
Max_Payne 2015 ápr. 26. - 21:10:41 1/10 Előzmény M41 2150
(426/470)
Rudolf Peti,te vagy az? :D :D :D
10/10
gézakód 2015 ápr. 26. - 20:34:40 10/10
(425/470)
Szép volt...:)
Sokat írtak a sorozat hibáiról, tulajdonképpen ezeket foglaltad össze, de a "De a lényeg igazából máshol van."-nal kezdõdõ fejezetben írtak miatt tetszett a hsz-ed. Teljesen egyetértek a leírtakkal, érdekes lenne az okok kutatása, de ez nem a fórum kompetenciája.
1/10
Lord Stephen 2015 ápr. 26. - 16:05:09 1/10
(424/470)
Végignézve a teljes sorozatot, az elsõ részek alatt kialakult véleményem nem változott. Elolvasva minden valamirevaló, elérhetõ kritikát, véleményt, fórumot eléggé egyöntetû a fogadtatás. Ezek túlnyomó részével egyetértek. Bár az azért feltûnt, mennyi megalapozatlan dicséretet és szimpla ostobaságot olvastam a professzionálisnak és kritikának szánt írásmûvekben.

„Mindenki jó valamire, ha másra nem, elrettentõ példának.” – ez a sorozat pont ilyen: tanítani lehetne belõle, milyen a rossz film, tévésorozat. A lényegi pontokat összefoglalva: logikátlan, kusza cselekmény, sehova nem vezetõ mondatok és jelenetek, erõltetetten régieskedõ nyelv, alig érthetõ beszéd, színészi játék helyett ripacskodás, otromba humor és giccsbe hajló ízléstelenség. Az egész összhatásában pedig egy minden különösebb szerkesztést nélkülözõ amatõrvideóra emlékeztet. Vagyis szinte minden benne van, ami egy rossz filmhez „kell.”

Amikor a készítõk végignézték az elkészült anyagot, valószínûleg meg voltak magukkal elégedve. Talán õk nem a valóságban élnek, hanem a maguk kis álomvilágában, s onnan nézve a Kossuthkifli remekmû, maga a tökély, aki meg mást mond, az hülye. Persze biztos volt aki megbánta, hogy szerepet vállalt benne. Szomorú volt látni Törõcsik Marit vagy Haumann Pétert vergõdni látni ebben a borzadályban.

De a lényeg igazából máshol van. Ha ez a film itt és most, de más rendezõvel, más irodalmi alapanyagból készül, attól tartok, nagyon hasonló lett volna a végeredmény. Lehet, hogy egy fokkal jobb, de a lényeget tekintve ugyanolyan. Ma már nem lehet olyan filmsorozatokat készíteni, mint A fekete város, A névtelen vár, az Abigél. Nincs hozzá sem szakmai alázat, sem akarat, a maximális mesterségbeli tudás nívója és technikái avultnak minõsíttettek. Helyette van a hülyéskedés, de az teljes gõzzel. S ez nem feltétlenül csak Rudolf Péternek és stábjának a hibája. Sajnos ez ma így megy, benne van a jelenkor levegõjében, a végnapjait élõ, enervált emberiség lelkiállapotának jellemzõ lenyomata. És ezzel összefüggésben külön fájdalmas volt látni a leginkább figyelmeztetõ jelzést: a szereplõk mögött feltûnõ kiégett füvet, kiszáradt fákat, a sebzett, pusztuló tájat.

Mindezek ellenére nekem nem volt szenvedés végigülni a hat epizódot, mert a téma, az utazás folyamata mindig kecsegtetett, hogy kialakulhat valami történet-szerû, valami értékelhetõ. Itt-ott ki is alakult, az idõ elõrehaladtával egyre inkább, pl. a „hajfodrónál” játszódó jelenet jól eltalált poénja („Tanulja meg, hogy a hajfodró érkezési sorrendben fogad!”), vagy az ezt követõ fürdõzési jelenet finom erotikája. De a sorozat hosszához képest ez kevés, nagyon-nagyon kevés.
Texas Bill 2015 ápr. 25. - 07:26:03
(423/470)
Létezik egy szemlélet:
Kit érdekel, hogy a közönségnek mi tetszik?!
Az a fontos, hogy mi mit akarunk megcsinálni!
A közönség majd nézi, amit adunk neki!
3/10
far vik 2015 ápr. 24. - 22:38:41 3/10
(422/470)
Vége? Jaj, vége! Vigasztalan vagyok! Mit nézzek most minden vasárnap, aztán meg péntek este még egyszer?
3/10
far vik 2015 ápr. 24. - 22:38:19 3/10
(421/470)
Vége? Jaj, vége! Vigasztalan vagyok! Mit nézzek most minden vasárnap, aztán meg péntek este még egyszer?
offtopic
teatea 2015 ápr. 23. - 21:58:16
(420/470)
Uncsi már a kossuthkifli? Egyik szemed itt, a másik szanaszét? :)
Nahát!
1/10
Anna.C. 2015 ápr. 23. - 10:03:33 1/10
(418/470)
Biztosan ezt a cikket akartad belinkelni ide? :-)
4/10
Kábel Ábel 2015 ápr. 23. - 00:36:15 4/10
(417/470)
10/10
gézakód 2015 ápr. 22. - 21:13:48 10/10
(416/470)
Jó esély van arra, hogy az alkotók is olvassák itt és máshol is a kritikákat. Talán sikerül a politikai indíttatás sallangjait lemetszve, valamit levonniuk az értékelésekbõl. Ebben az esetben van remény arra, hogy a Fapad, Marslakók, Kossuthkifli, stb. után születhet egy jó hazai sorozat is. Véleményem szerint nem a képesség hiányzik, a szemléletmódon kell csak változtatni. Nem könnyû, tudom...
Kovács kolléga 2015 ápr. 22. - 19:34:20
(415/470)
Borzalmas volt ez a sorozat.

Megjegyzem, manapság az az egyik trend, hogy a 20-30 évvel ezelõtti, moziban játszott sikerfilmek történetét folytatják a tévéképernyõn (Pl. Hannibal) vagy csinálnak egy spin-offot (Fargo), esetleg elõzményfilmet (Fekete vitorlák).

Csak azért mondom, mert milyen érdekes lenne egy olyan sorozat, amelyik a Sose halunk meg fõhõsének ifjúkorát mutatja be (a fõszerepben mondjuk Szabó Kimmel Tamással).
olahmiki1959 2015 ápr. 22. - 14:15:44
(414/470)
Megint egy elszalasztott lehetõség...
4/10
Kábel Ábel 2015 ápr. 21. - 17:36:41 4/10
(413/470)
... és összességében a sorozatról.

Egyetértek azzal, hogy a forgatókönyvet meghúzva ebbõl sokkal inkább lehetett volna egy jobb egész estés film, mint sorozat. Volt egy csomó jelenet és történetszál, ami simán kihagyható lett volna.
Például az a rész, amikor a rendezõ is szerepelt, vagy az Anyácskás dolgok. Oké, Batykó megszerezte a tollat, odaadta az anyjának aztán ketten elrepültek. És??? Unalmas volt és semmivel nem vitte elõre a történetet. Vagy a Kéri Kitty féle bujálkodások, a kísértet kastély stb.

Hatalmas öngól volt egy olyan sorozatot március 15-én indítani, amiben a "nemzeti hõs" egy pszichopata és nincs egy igazán szerethetõ karakter se benne.

Lengyel Tamást kedvelem, de ez az szerep nekem túljátszott volt.
Trokán Nóra viszont bántóan unalmas és fénytelen alakítást nyújtott.
Valószínûleg egyedül vagyok a véleményemmel, de Nagy-Kálózi Eszter szerintem nagyon jól alakította kotnyeles öregasszonyt. Nagyon hálás karakter volt, számtalan nagy életbölcsesség az õ szájából hangzott el.

Összességében gyenge közepesnek érzem a végeredményt.
4/10
Kábel Ábel 2015 ápr. 21. - 17:21:30 4/10
(412/470)
Akkor, az utolsó részrõl...
Hát, valami nagyon nagy formajavulás kellet volna, hogy kicsit helyre rázza a dolgot, de nem jött. Nagyjából ugyanazt kaptuk, mint korábban. Kb. az epizód felénél megvolt a csúcspont, aztán szép lassan lepergett még az a 25 perc. Szerintem is kicsit elõzmények nélküli volt a dolog és nélkülözte a logikát. Ekkora feszültséget nem éreztem a sorozat során apa és fi a közt, ami ide vezetett.

A Lúdas Matyit követõ újra elõjövõ mesei szál Kukorica Jancsival eléggé erõltetett volt. Nem tudom, hogy a könyvben is szerepelt-e, mindenesetre ezt elérte a film, hogy a könyvet biztos el fogom olvasni.
A kõszívû ember fiaira tett utalás még belefér a poén kategóriába.
Újra elõjött az '56-os motívum is, mikor a falra akasztott kürtbõl Nagy Imre hangja szólt. Na, ezt nehezen tudom elképzelni, hogyan mûködne a könyvben, szól valószínûleg rendezõi lelemény volt.

Ami tetszett az a szokásos néhány mellékszereplõi alakítás, a mélabús zene a csónakázás alatt, illetve mikor megérkeztek Elepi Kõszálhoz. Utóbbi jelenet, ahogy a tornácon át bementek a házba, nagyon jól volt fényképezve.
Papp Sándorné 2015 ápr. 21. - 12:51:14
(411/470)
Isten bocsássa meg, ha a szerzõ(k) nem annak szánták, de nekem a kor paródiájának tûnt,így akár jó is lehetett volna.