Karig 2011 ápr. 06. - 10:26:43 Előzmény cor
(192/232)
köszi :)
8/10
levina 2011 ápr. 01. - 18:46:29 8/10
(191/232)
Szerintem jó film. Jók a karakterek, és mivel igaz történeten alapszik, így egy kicsit mindig nagyobb kihívást ad az alkotóknak, mert valaminek meg kell felelni. Depp alakítása mint mindig, most is kiemelkedõ, s habár nagyon szeretem Bale-t õ most valóban eltörpül Johnny mellett. De a szerep szerint ennek így is kell lennie. :)
cor 2011 márc. 26. - 19:00:57 Előzmény Karig
(190/232)
erre a dalra táncolnak elõször együtt
Karig 2011 márc. 12. - 19:46:51
(189/232)
Az "ég veled feketerigó" mit takar?
am tényleg jó film :)
10/10
mr.nobody 2011 febr. 01. - 21:23:14 10/10
(188/232)
Sztem nagyon jó film lett.JD kíváló volt hozta a tõle megszokott szinvonalat.Olvastam a könyvet és kicsit aggódtam h h lehet annyi mindent belerakni a filmbe gondolok itt a többi gengszterre,bankrablóra de aztán láttam h szinte csak john dillingerre épül a történet így oké volt a dolog. Nekem csak az nem tetszett h sok helyen átirták a könyvet ez kicsit bosszantott de számomra így is tetszett a film 10/9!! Ja és még annyi Alvin Karpis szerepére Ribisi óriási választás volt egyszerûen zseniális nagyon hasonlitanak!!!!
Peppo 2011 jan. 30. - 18:58:09
(187/232)
Túlzónak érzem a negatív kritikákat. A kamerarángatás fel sem tûnt, amíg nem olvastam róla. Ennél sokkal durvábban rángatott, tényleg nézhetetlen filmeket is láttam már, sajnos mostanában egyre többet. Ez viszont még bõven belefért. Szerintem unalmas sem volt. Néhány jelenet kissé el volt nyújtva, de alapvetõen nem volt vele baj. Depp alakítása rendben volt, Bale meg általában nem alakít óriásit, itt sem tette. A többiek is hozták a kötelezõt.

Szerintem egy egész jó kis film volt. 10/8
8/10
szentatyam 2011 jan. 20. - 09:19:28 8/10 Előzmény Kezeslábas
(186/232)
Lehet, azt hitték szar a minõség.... :D
Kezeslábas 2011 jan. 16. - 03:52:06
(185/232)
Kivételesen magyar szinkronnal láttam másodjára a filmet és valami döbbenet volt.Már mint az, hogy mekkora dilettánsok vannak a szinkronosoknál, hogy a film végi katarzist eltosszák azzal, hogy az utolsó suttogó szavakat ami az angol verzióban érthetetlen direkt, magyarul jó hangosan érthetõen leszinkronozzák.Ekkora böszmeséget.
kataqp 2010 dec. 15. - 23:37:32 Előzmény Hester
(184/232)
Dillingert így kapták el, tehát a likvidálásának körülményeit szinte tökéletesen hozta a film (még a jobb szeme alatt a kilépõ golyó is stimmelt..), de...a film több profi része (díszlet, Depp)nincsen összhangban a témával, az eltelt idõvel (azt hagyjuk, hogy a rádió bemondja '33-ban, hogy a Szovjetuniót felvették az ENSZ-be). Például az utolsó balhé feltételei sem törvényszerûek, hogy honnét invesztálódtak. Az erdei rajtaütés olyan sötét, hogy nem láttam, ki kit lõ le...szóval maradt még a filmben. Visszatetszõ, hogy minden csilli-villi, semmi "kosz" nincs a filmben, túl steril, még jó, hogy a vérzõs jeleneteknél a fehér ing piros lett. Végignéztem, de.. 10/7
3/10
Batyumadzag 2010 dec. 10. - 10:04:16 3/10
(183/232)
Ez a film úgy, ahogy van: szar!
50 percig bírtam, utána ki kellett kapcsolnom, mert megõrültem az unalomtól.
És valóban, elég lehangolóak azok az amatõr videó felvételhez hasonlító részek. Nagyon lehúzzák az alapból sem nagy hangvételû filmet.
3/10.
Hester 2010 nov. 29. - 17:15:03
(182/232)
Egy kicsit - nem tagadom - többet vártam. Depp miatt akartam elsõsorban megnézni, meg érdekelt is a téma. Szerintem jól játszott, mint mindig, meg volt a film hangulata is, de valahogy nem tudott annyira lekötni, és volt számomra néhány érthetetlen rész. Bírom Christian Bale-t is, de Depp mellett valahogy elveszett a színészi képessége, egyáltalán nem tûnt ki, csak egy hátsó mellékszereplõnek illett be maximum.
A vége viszont nagyon nem tetszett. Arra számítottam, hogy megölik a nagy bankrabló macsót, de nem ilyen körülmények között, hogy egy golyó a tarkójába, és nyitott szemmel, félrecsúszott szemüveggel és véres arccal elterül a betonon... Kicsit ütõsebb lehetett volna, de nem lett, ez a szépséghiba fájt leginkább. Szóval max egy 10/7.
6/10
Sadenal 2010 okt. 21. - 15:25:39 6/10
(181/232)
Nah mondom Michael Mann meg Johnny Depp...csak jó lehet. De sajnos csalódtam benne....a kamera néha olyan amatõrnek tûnt (gondolom direkt ilyen, mert már a Collatarban is feltûnt)...a Tommy Gunnak király volt a hangja...de semmi extra. Johnny hozta a megszokott formáját és jó volt Bale-val együtt látni...

6/10

SPOILER

Azért durva, hogy úgy lazán tarkón durrantották a végén....Elég lett volna, ha leütik hátulról vagy karon lövik, de nem! 1 m-errõl fejbe...De hát így kellett befejezni.
6/10
Krisz280 2010 aug. 07. - 12:19:48 6/10
(180/232)
Nagy várakozással ültem a film elé,már Depp miatt is,de nekem csalódás volt mind a történet, mind Depp alakítása.Nálam 10/6-ot kapott.
horas 2010 júl. 19. - 13:07:18
(179/232)
...és akkor a teljesség kedvéért Mickey Rourke:
horas 2010 júl. 19. - 13:05:23
(178/232)
Persze engem is érdekel a film,meg bírom Depp-et is,de Dillinger annyira izgalmas figura volt,hogy örültem volna,ha megproblálják minél élethûbben megjeleníteni,minél többet megmutatni a személyiségébõl,minél árnyaltabb képest kapni róla.

Depp ezt egyértelmûen nem tudja hozni,mert Dillinger egy kérges arcú igazi tahónak tûnik,míg Depp egyáltalán nem.
Talán Mickey Rourke karizkmája hasonlít az õvere,de nála meg a kor nem feltétlen lenne jó választás,mert ugye Dillinger 31 volt mikor meghalt,bár szerintem áltlehetne hídalni ezt a problémát,a másik választásom pedig Sean Penn lett volna akiben ugyanúgy megvan ez a romlott,törvényen kívüli jellemvonás,és Dillinger eléggé profán fizimiskája is jobban sajátja,jobban passzol az õvéhez mint Depp,finom vonásaihoz.
sakit felut 2010 júl. 19. - 03:04:30
(177/232)
nahhh, fent vagyok még pont én is, idenéztem :)...

nagyon tetszik amit írsz, hasonló okok miatt nem ugrok a filmre, nem vagyok biztos hogy ez a Dillinger fickó jó neki ..

de azért a "lányos" sármú Depp- nek van egy kemény rafinált tulajdonsága is, amit ezen a képen a legendás bûnözõ úron is észreveszek ...... hhha és ha még hozzáveszem hogy Mann az film rendezõje, aki karaktereiben is elég komolyan megtalálja a szinészeket sokszor az Utolsó Mohikán- tól a Heat- en át a Collateral- ig, azt mondom hogy ha mást nem, egy jó filmet nagyon lehet kapunk .. még azt is el tudom képzelni hogy nagyon jó a film, csak lehet sok dologban azért sántít a valósághoz képest ;-` ....

szóval én még tervezem a megpillantását az alkotásnak ;)
horas 2010 júl. 19. - 02:26:29
(176/232)
Nem láttam a filmet,de nálam már a szereplõ választás is eléggé sántít.
Johnny Depp teljesen más karakter mint John Dillinger volt.Nem feltétlen tartom jó ötletnek az õ szerepeltetését és most nem az alakításáról beszélek,hanem fizikai és kisugrzás béli különbségekrõl.
Dillinger pofátlanúl gátlástalan,baromi dörzsölt és örült,eszelõs kisugárzása,tekintete volt,míg Depp egy szimpatikus lányos szépfiú.

Amúgy nonszensz,hogy John Dillinger-nek gyakorlatilag nincs magyar nyelvû életrajza,képtelenség a neten találni.Alig tudok valamit a paliról,pedig marhára érdekelne,ha valaki tud ez ügyben segíteni azt nagyon megköszönném.

Most megnézi az ember ezt a képet,köze nincs Johnny Depp-hez az arcnak,de semmilyen vonatkozásban.
franszoá81 2010 júl. 07. - 19:25:33
(175/232)
az újonnan kijött gengszter filmek, mint ahogy ez, vagy az amerikai gengszter sajnos már nem tudnak már újat mutatni az embernek. régen még volt rangja egy ilyen filmnek, akár akeresztapaát, akár a sebhelyesarcút nézzük. a maiak már egyre laposabbak. ez is tele van vicces jelenettel, amiken csak mosolyogni lehet... depp vmelyest dobott az összhangon, de ez sajnos nekem kevés volt. egy 10/6-ot adok neki. többet sajnos nem ér.
8/10
ghostraider 2010 júl. 06. - 00:26:48 8/10
(174/232)
Johnny Depp - szokásosan - nagyon jó =) És a "taxis" csaj is tetszett benne. Michael Mann meg már csinált pár jó filmet szóval már amikor leül az ember akkor érzi, hogy jó lesz =) A 15. (esetleg 20.) perc után tényleg kicsit leül a dolog, de egész élvezhetõ (sõt =) ). Aztán megint felpörög kicsit, a végén meghökkent és aztán kicsit furcsán néz az ember és jön a stáblista ;) Van olyan amikor elkeveredik a szál, de az nem a mi hibánk hanem azé, hogy a karaktereket nem ismerjük csak úgy hanyagul odavannak rakva. Nem tudjuk, hogy a szereplõk kapcsolata milyen egymással (****SPOILER******ezt még nehezebbé teszi, hogy sorra halnak meg, aztán jönnek új cimborák akikkel nem ismertet meg minket Mann =S ******SPOILERVÉGE*******) Véleményem szerint ez nagy hibája a filmnek (valahogy anno a Keresztapában is csavarogtak a dolgok, de ott mindennel tisztában voltunk végig, mondjuk tény hogy lassabb film volt és nem túl hasonló genszterekkel, de az valahogy tisztább volt) Ez persze nem a történet hibája hanem a perspektívájé amit kapunk a dolgokról, néhány értelmetlenül túlnyújtott lövöldözõs jelenet helyett nem ártott volna kicsit lassítani és talán dialógusok árán/segítségével megmutatni, hogy kb. mi a is történik éppen. A másik hibája, nagy hibája, hogy Bale-bõl csináltak rosszfiút és Depp-bõl pedig jót. Milyen érdekes lett volna megnézni egy filmet úgy, hogy a rossz szemszögébõl látjuk futni a sztorit, ám mégis õ marad az ellenség, akit el kell kapni, esetleg megmarad az aljas bankrablónak ahelyett, hogy megint próbáltak csinálni egy Robin Hood-ot, ami kicsit már unalmas sablon.
Végülis szerintem csak ez a két nagy hibája van a filmnek úgyhogy 10-2=8 tehát 8/10-et kap nálam =) És még egy lehetõséget arra, hogy a késõbbiekben megtudjam tévedtem-e valamiben =)
6/10
Ze74 2010 jún. 14. - 13:41:56 6/10
(173/232)
Az elsõ 15 perc nagyon jó volt aztán nagyon leült.