-greghouse- 2012 júl. 28. - 14:49:45
(58/138)
Az összehasonítást persze lehetetlen elkerülni, akárki akármit is mond. Streep és Hoffman már nem voltak ám abszolút kezdõk. A két magyart nem ismerem, bár hallottam már a nevüket.
De nem is ezen fog sok minden múlni, hanem azon, hogy színdarab. Teljesen más kell a hozzáállás legyen, mint a filmen, nem lehet újra venni a jelenetet, nem játszhatnak a mimikával, a hanghordozással annyit.
És fõleg, ami nálunk sajnos évek óta így van, nincsenek jó gyerekszereplõk, tisztelet a kivételnek. Annak idején a Hahó Öcsi meg az Égig érõ fû meg a Bagaméri film idején voltak Kovács Krisztiánok és hasonlók, aki született zseni volt (lett is belõle villamosmérnök), de én most még szinkronban is alig hallok jó gyerekszínészt, mesterkéltek.
Ez a kis srác a filmben, Justin Henry tökéletes. De ez film. A gyerek elrontja, újra veszik. színház....
..ja igen. nekem egy régi VHS felvétel van meg, ott még tényleg "francia piritósnak" fordítják a "french toast"-ot (ahogy sajnos ma is sok más filmben), úgy látszik, azóta kijavították.
...Ez egy tökéletes film. (Benne van az én abszolút minden idõk húsz legjobbjában, tehát elfogult vagyok.)
-greghouse- 2012 júl. 28. - 12:52:43
(57/138)
Klasszikus. (Egyik kedvencem, mikor Hoffman reggel bundáskenyeret süt (idióta fordításban francia pirítóst, "french toast", az nem más, mint nálunk a bundáskenyér, nem tudom kijavították-e azóta), a fia ül mellette a konyhaasztalon, és szerencsétlenkednek...) De minden pillanata zseniális. Most színpadra alkalmazták nálunk, Kováts Patrícia és Nagy Ervin fõszereplésével, persze esküdöznek, hogy áááá, õk ugyan nem nézik meg a filmet, nem akarnak utánzatot..mind ezt mondja. Naná, hogy látták a filmet.
...Biztos nagyon tehetséges színészek, Patrícia meg Ervin, sok sikert, kéz és lábtörést. De azért Meryl Streep és Dustin Hoffman után belevágni...
...És ma ez a film talán az egyetlen olyan mûsor közel és távol, amelyik méltó kihívás az olimpiának. Aki nem sport nézõ, annak ez messze a legjobb alternatíva.
10/10
DrAnthony 2012 júl. 28. - 06:43:41 10/10
(56/138)
Aki olvasta az eredeti könyvet, de még nem látta a filmet - nézze meg. Aki látta a filmet, de nem olvasta a könyvet - olvassa el. Aki pedig nem olvasta a könyvet, és még a filmet se látta - olvassa és nézze!

Zseniális könyv, zseniális film. Mindkettõ örök mû. A film nem tudja teljesen visszaadni a könyv hangulatát és érzéseit, de helyenként mégis képes többet adni és mutatni. Mind a könyv, mind a film önállóan is a könyv- és filmmûvészet kiemelkedõ darabjai. Külön-külön és együtt is hatalmas élmény.
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 06. - 17:26:54
(55/138)
Szandéj morning.
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 06. - 17:16:18
(54/138)
Az Al Pacsínóval meg a Herrizon Forddal forgat. A Ridli Szkott rendezi.
10/10
majdnem 2012 jan. 06. - 10:25:37 10/10
(53/138)
Gyermekkorom legnagyobbja! A legjobb családábrázolás abból az idõbõl!
Imádom ezt a filmet! Verhetetlen! Bármikor szívesen nézem!
sofi 72 2011 aug. 30. - 22:05:05
(52/138)
Húúú. Ezt a filmet sajnos régen láttam. De elég jól emlékszem rá. Sajnos a részletekre annyira nem, de az egész hangulata még mindig bennem van. Meg is kell néznem valamikor mostanában. Jó, hogy elõhoztátok! :)
egona 2011 aug. 30. - 18:49:24 Előzmény Rahar
(51/138)
Neked ez egy közepes film? A filmkatalogus az imdb meg hát a port is több mint egy "közepes" értékelést adot pedig ezek a legprofibb oldalak. Én láttam a Forest Gump-ot a Phiadelphiát a keresztapát meg még sorolhatnám de Dustin Hoffman alakítása mindegyiket veri.
5/10
Rahar 2011 júl. 19. - 16:03:36 5/10
(50/138)
Ma láttam elõször ezt a filmet, a nõi szereplõ játéka nagyon jó, ám Dustin Hoffmané nem tetszik. Például amikor a gyerekkel veszekszik az arcán nem látok dühöt. Az alaptörténettel is van egy kis bajom, a film szempontjából lényegtelen, de én szerettem volna tudni, hogy alapvetõen milyen problémái voltak a nõnek, hogy elment. A film cselekményvezetésében igyekezett bemutatni apa és fia mindennapjait, ami sikerült is, bár ez számomra egy kicsit unalmassá tett a filmet. A végkifejlet mind problémamegoldás és mint mondanivaló nagyon jó, sokat emel az alkotáson. Örülök, hogy megnéztem a filmet, gondolom mivel nincs gyerekem, ezért számomra nem okozott katartikus élményt. Többször nem fogom megnézni, közepes filmnek tartom.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 júl. 04. - 15:22:44
(49/138)
Õszintén fúrja az oldalamat, hogy mibõl kerekedett EZEN a topicon akkora vihar, hogy nagytakarítás meg bannolás lett a vége...
offtopic
_Enzooka_ 2011 júl. 04. - 02:10:04
(48/138)
igen:S Pedig kaptam 10 pontot is... :S tök jólesett. :) az is ment a levesbe.
10/10
BLM 2011 júl. 03. - 21:19:55 10/10
(47/138)
Ps.
Ez tényleg rendes "takarítás" volt!:)
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 03. - 21:18:59 Előzmény BLM
(46/138)
Ahm, látom, itt törlés volt.
Nos:
1: ki veszekedett és személyeskedett? Én biztosan nem :)
2: amit a Bibliából idéztem, abszolút a film történetéhez illõ: két asszony marakodik egy gyermek miatt. http://www.biblia.hu/biblia_k/k_11_3.htm - 16-28 vers. Salamon meglepõ módon dönti el, hogy ki a gyermek igazi szülõje.
3: a többi, amit írtam, az "igazi keresésére" vonatkozik. Mivel a filmben szó esik arról, hogy a nõ még soha nem tudott kitartani egyetlen érzelmi kapcsolatában sem, így, amit írtam, szintén ideillik, tehát visszaírom:
Az "igazi" nincs elveszve, hogy keresni kelljen. Az igazit nem megtalálni kell, hanem igazivá válni. Valaki minél igazibb, annál igazibbnak érzi a társát.
Erre rímel a film végén Kramer asszony felismerése, aki ezt mondja: haza akartam vinni a fiamat, de rájöttem, hogy õ már itthon van.
10/10
BLM 2011 júl. 03. - 21:13:07 10/10
(45/138)
Köszi! Moderátorka!:)))
10/10
greghouse 2011 júl. 03. - 15:14:13 10/10
(44/138)
Most olvastam, hogy Dustin Hoffman szerepét eredetileg Al Pacinonak is ajánlották, de õ akkor le volt kötve. Biztos jó lett volna, de nem baj. Meryl Streep mindent el tud játszani. A Sophie választása (kedvenc filmem, és egyébként lehet szociológiai tananyag is a története) kedvéért megtanult LENGYEL AKCENTUSSAL beszélni NÉMETÜL. Egy másik filmért, ahol zenetanárnõt játszik, négy hónapig tanult hegedûlni. Hollywoodban már szállóige, hogy "az idén kit jelölnek Oscar díjra Meryl Streepen kívül?"
10/10
BLM 2011 júl. 03. - 15:12:59 10/10
(43/138)
Ez egy nagyon jó film!:)
Mi a fenének személyeskedtek emiatt???
Természetes, hogy mindenkire másképpen hat.
Az is természetes, hogy mindenkinek meg van a saját véleménye errõl. Ettõl még nem kell kardot rántani!
Fõleg nem kell a BIBLIÁT belekeverni ebbe a történetbe.
A Biblia jó, sokakat átsegít a problémájukon, erkölcsösségre és testvéri szeretetre tanít, meg egyéb jónak mondott dolgokra. Már azoknak, akik hisznek ilyenekben...
Semmi köze a filmhez.
A történetrõl már nincs is kedvem beszélni, mert akinek van agya, az amúgy is felfogta.
A színészek tökéletes munkát végeztek.
Béküljetek ki!!!
10/10
BLM 2011 júl. 03. - 14:51:38 10/10
(42/138)
10/10!!!:)
Tökéletesen egyetértek Veled!:)
gabriella_ 2011 júl. 03. - 14:51:00
(41/138)
Huh! Nem láttam még a filmet, de nagyon jó! Eleve nagyon szeretem Dustin Hoffmant, nem is láttam vele olyan filmet, ami ne tetszett volna! A kisgyerek meg egy tünemény! :)

Nagyon, de nagyon nehéz helyzet ez , és az ember soha ne mondja, hogy "soha", de a gyereket úgy otthagyni, aki aztán semmirõl, de semmirõl nem tehet, hogy kvázi felszívódik az anya... Persze ha egy olyasfajta "szünetrõl", útkeresésrõl van szó, ami késõbb jobbá teheti a gyerekkel való kapcsolatot, akkor abszolút megértem, és szükségesnek is tartom, de hogy ilyen szinten eltûnjön valaki, ennyi idõre...
Sok minden megtörténhet az emberrel, amirõl késõbb álmában sem gondolta volna, olyan kapcsolatok mehetnek tönkre, amiket sziklaszilárdnak hittünk, így nem is ítélkezem (azért itt jegyzem meg, hogy a legtöbb esetben viszont már az elején pontosan érezzük, hogy nem fog menni, de az önbecsapás erõsebb, mindegy milyen okból...). Persze, más, ha benne van az ember egy helyzetben, kívülrõl könnyû okoskodni, nem is akarok, de ez az egyik legszomorúbb: a szülõk életének keserû levét a gyerekük issza meg - ha értelmes emberekrõl van szó, akkor "csak" egy ideig, ha nem, akkor meg egész életében érezni fogja az ízét...
A válásnál rosszabb már csak az, ha úgy maradnak együtt a szülõk, hogy minden egyes nap ölik egymást...
Hatalmas felelõsség egy gyerek, amit sokan nem is fognak fel: a saját életüket képtelenek irányítani, azért felelõsséget vállalni, nem hogy egy másik embert az életre nevelni... Sokszor a gyerek léte téríti észhez õket... Sokszor ez sem elegendõ... Persze, mindennek meg van a maga oka. (és következménye)

Egy szó, mint száz: jó film, még jobb színészek, örülök, hogy megnéztem!
10/10
greghouse 2011 júl. 03. - 13:59:47 10/10
(40/138)
Ehhez a filmhez nincs mit hozzátenni.
Aki egyszer látta, sohasem felejti. Én vagy tizenötször láttam. Tegnap is elhatároztam, hogy nem nézem meg a Millió dolláros bébit sokadszor, de képtelen voltam otthagyni. Halál, szomorúság. Átkapcs a Presidio-ra, Sean Conneryvel katona temetés. Átkapcs az RTLre, tûzoltó temetés.
Utánuk egy sokat igérõ, ám rém gyenge Mel Brookson aludtam el.
Közben valami barom fröcsög rettenetes magyarsággal(?), hogy miért nem dolgozunk szombat este, meg ilyen nagy bölcsességek, egyszer válaszoltam és kész. Nem tekintem partnernek. Õ meg csodálkozik, hogy senki nem válaszol neki, brühühü...
Ez egy ilyen nap volt.
Most Kramer, utána Columbo, ezerszer láttam azt is. Ha fenn tudok maradni, a filmmúzeumon a Michael Collins.
10/10
BLM 2011 júl. 03. - 12:15:34 10/10
(39/138)
Húha! :)))
A könyvet olvastam, de nem láttam a filmet:(
Micsoda szereplõk! Szenzációs film lehet a hozzászólások és értékelések alapján!
Itt a helyem!:)