Téma: Krampusz

offtopic
If Bódi Mihály 2016 jan. 07. - 19:52:50 Előzmény melody03
(12/32)
tudja valaki hol lehet megnézni a neten a teljes filmet
1/10
melody03 2015 dec. 28. - 23:16:01 1/10
(11/32)
Örülök, hogy neked tetszett. Képzeld, utána néztem a filmnek is, és a krampusz-legendának is, de sehol sem említettek emberevõ-gyilkos mézeskalács figurákat és szörnyekké változó plüssmacikat. Ha ez neked nem a nevetséges kategória, akkor irigylem a naivitásod, de tiszteletben tartom. Ezek szerint már megérte leforgatni ezt a filmet. Egyébként egyet kell, hogy értsek, a havas táj igazán kellemes volt, és a Krampusz meganimálása is jóra sikerült, a busójárást is értékelem, de részemrõl ez a film harmatgyenge és ultragagyi volt. Kellemes ünnepeket!
9/10
King Diamond 2015 dec. 28. - 18:02:16 9/10
(10/32)
Most azt hiszed, nagyon poénos vagy, mi? Te "mondtál" valamit, én meg erre azt mondom, hogy hülyeség. Mégis mire számítottál? Ha már moziban nézted meg, gondolom valamit utánanéztél, vagy megnézted a trailert, stb...én egy másik filmnél láttam a bemutatóját és egybõl megtetszett, VÉGRE nem egy 112 egy tucat családi karácsonyi film. Inkább kicsit utána kellett volna olvasni Krampusz történetének, mint ahogy én megtettem, és remekül ábrázoltál a filmben, akárcsak a "segédeit/segítõit". Ez egy kellõen beteg, de azért poénokban sem szûkölködõ inkább horror, mint vígjáték, mert azért olyan rengeteg nevetnivaló nincs benne. Nekem tetszett a történet, a színészek is tökéletesek egy ilyen filmbe, még ha annyira nem is ismertek (leszámítva egy-két rendkívül idegesítõ gyereket). A segítõk/segédek nagyon ötletesek, õk is és Krampusz is remekül vannak ábrázolva. Éppen annyit és olyankor szerepelnek, amennyit és amikor kell. A gyilkolászások is ötletesek, jók voltak. A szép, komor, havas, sötét táj nagyon látványos volt, az egész film hangulata egybõl magával ragadott. A végét pedig szintén remekül eltalálták, ám remélhetõleg lesz folytatása. A zenéje is remekül támogatja a film hangulatát és a magyar szinkronnal sem volt probléma. Még ugyan remek volt moziban megnézni, de mellettünk is ültek ilyen kis hülye tinilányok, akik az egyik percben majd' felugrottak a székbõl, annyira megijedtek, a másikban meg mindenen nevettek, mint a fakutya. Hát, egyáltalán nem az ilyeneknek készült ez a film.
9/10
1/10
melody03 2015 dec. 28. - 16:40:19 1/10
(9/32)
Az év legjobb filmje. Alig várom a második részét. Jövõ karácsonykor ugyanitt, Krampusz 2!



Viccet félretéve!



Ez a film viccnek is rossz volt. Ha van egy csöpp eszed ne nézd meg, vagy legalább ne moziba. Ha mégis moziba néznéd, ülj a kijárathoz jó közel... Garantálom, hogy meg fog fordulni a te fejedben is, hogy felállj és hazamenj! Elejétõl a végéig, az összes szereplõ és minden egyes jelenet szörnyû volt.
Áhh nem is mondok többet, ez a film egy büntetés volt!
10/1
6/10
ttth 2015 dec. 14. - 13:03:06 6/10
(8/32)
Meglehetõsen gyenge film. Az elõzetes sokkal többet mutat, mint ami valójában. Nagyon spóroltak az effektekkel, érzõdik a költségvetés "nagysága". Vontatott, nagyon lassan bontakozik ki a történet, bár a krampusz szépen meg lett animálva, a film utolsó 10 percéig csupán statiszta. Sikeresen átemeltek pár jelenetet a Poltergeistból, a film eleje és vége ugyan ötletes, kreatív, de ami közötte van, az "pokol". És nem abban a jó értelemben. Félni nem fog senki, ezen maximum röhögni lehet, sokszor sajnos inkább kínosan éreztem magam.

A Westend mozija különösen kerülendõ - lehet csak én voltam peches - de a filmben az összes háttérzaj (sikoltás, dübörgés, kísérõzenék, effektek hangjai, stb.) baromi hangosak voltak. Ebben az évben legalább 6 alkalommal voltam moziban, az elmúlt 2-3 évben pedig legalább 20 filmet megnéztem. Még soha nem találkoztam ilyen üvöltõ, idegesítõen feltekert hangerõvel. Kellemetlen volt és egyben szánalmas, hogy így próbálják meg félelmetesebbé tenni a filmet. Ha nem adott társasággal lettem volna, a film elsõ 20 perce után felállok és visszakérem a jegy árát, már csak az elviselhetetlen hangerõ miatt is. Nehogy már munkavédelmi füldugóval kelljen moziba ülni, bassza meg.

Ugyan egyszer meg lehet nézni, de hogy nem moziban, az is biztos.
8/10
idõjós1010 2015 dec. 14. - 09:12:46 8/10
(7/32)
Köszönöm. Így összeáll. Nekem is eszembe jutott ez egy röpke pillanatig, de valami miatt azonnal elhesegettem a gondolatot :-) Talán mert a krapmusz léte ellenére is, valóság közelibb magyarázatot vártam :-)
csuccs 2015 dec. 13. - 22:47:49
(6/32)
SPOILER
hat,lehet, hogy a krampusz adott,de mindenkit magaval vitt,nem ugy,mint regen,az oregasszonyt. most is meghagyta volna a kisfiut,de o a csaladdal akart lenni. szoval nem alom volt az egesz,hanem a krampusz elvitte magaval az egesz csaladot,es a hogombben elnek es tokeletesen kijonnek egymassal. ami nem a valosag. szerintem.

SPOILER VEGE

nekem csalodas volt. osszecsaptak a veget. inkabb nevetseges volt.
8/10
idõjós1010 2015 dec. 13. - 11:01:04 8/10
(5/32)
Jó volt egy egynek (hogy úgy mondjam), viszont amit vártam tõle, az nem történt meg. Valahogy nem jött át az ünnep hangulata, a vásznon keresztül. Krampusz pedig nem ártott volna ha többet szerepel, és egy hangyányit szelídebb. Viszont volt benne némi humor, amiért hálás voltam, no meg az óriási hó, ami a mi karácsonyainkból sajnos mostanában hiányzik. Am a vége sem volt számomra teljesen tiszta.
SPOILER
Vajon mindenki emlékezett, amikor ránéztek, ajándékokat bontogatva, arra a fém csörgõre (vagy mire)? No meg állítólag a krampusz elvenni jött, ehhez képest adott.: az ünnep valódi lényegét varázsolta a sivár szívekbe, és a kisfiúnak is új reményt. No meg a zárókép, a hógömb..... Az is érdekes volt.
Csodakapitány 2015 dec. 12. - 20:13:49
(4/32)
Régen ilyen filmeket akkor néztem, amikor 3 kölcsönzés mellé +1 lehetett választani.
És a videótékás azt mondta, nézzem meg biztos tetszeni fog.
Viszont jó esély van rá, hogy ez valakinek nem fog tetszeni.
macska78 2015 dec. 08. - 17:57:36
(3/32)
Bertáról a Két pasi meg egy kicsibõl nem is beszélve,aki itt is nagy fazon.
macska78 2015 dec. 08. - 17:53:55
(2/32)
És tényleg a 80-as 90-es évek horror-vígjátékaira emlékeztet.És ez tök jó.Azoknak a filmeknek még volt hangulata,amit itt sikerült valamennyire visszaadni.
10/10
Csanad Zaszlos 2015 dec. 04. - 22:40:51 10/10
(1/32)
Nagyon jó! A 80-as, 90-es évek horror-vígjátékai jutottak eszembe róla, mint pl a Tremors és az Evil Dead.