Téma: Krízispont

venasszonyok#nyara 2013 ápr. 29. - 06:51:18 Előzmény Jankaou
(60/100)
Valahogy úgy képzeld el:
egy hentesnél estére megromlik egy tonna hús, erre gyorsan utasítja az eladókat, hogy lehetõleg még másnap délig adják el, mielõtt az elsõ átvert vevõ visszajön és elterjeszti, hogy a hús büdös. Az eladók használják ki a személyes kapcsolataikat és beszéljék rá a vevõket a vásárlásra.

A Jeremy Irons megformálta fickó is csak egy alkalmazott volt és évi 81millió dollárt keresett. El tudjátok képzelni, a tulajdonosok mennyit vághattak zsebre évente? És még vegyétek hozzá, hogy ez a brancs semmilyen értéket nem állít elõ, mint pl. egy autógyár, vagy egy hajógyár!
Jobb, ha tudjátok, az országok sorsát is õk alakítják, nem a kormányok.
ezso1 2013 ápr. 29. - 03:23:50
(59/100)
Egy büdös szót nem értettem belõle. Sajnos a pénzügyek ilyen szintjéhez kuka vagyok.
Viszont azt mondom, nem sajnálom, hogy megnéztem.
9/10
doktormacko 2013 ápr. 28. - 23:14:31 9/10
(58/100)
9 / 10 Az utobbi idõk egyik legjobb filmje . Mindenkinek csak ajánlani tudom.
portponthinnye 2013 ápr. 28. - 12:38:32 Előzmény zuzmi
(57/100)
Nézd meg a Bennfentesek c. filmet. (Port.hu: http://port.hu/bennfentesek_inside_job/pls/fi/films.film_page?i_topic_id=2&i_film_id=113713&i_city_id=-1&i_county_id=-1 ) az elmagyaráz pár dolgot.
Sõt, a Jeremy Irons-os jelenet bizonyos fordulatairól is szól ("nem hallom a zenét").
7/10
beo71 2013 febr. 28. - 17:30:15 7/10
(56/100)
Azt gondolná az ember egy pénzügyi krachról szóló dráma tök uncsi, de nem így lett.Ha az ember felfogja mirõl is van szó, minden percében izgalmas, feszült film szemtanúja lehet.Kiváló színészek arcait fürkészhetjük, egyedül demi Moore gáz ( mi lett abból a kis helyes nõszemélybõl, vlszleg sosem volt jó színész ) .
Ami nem tetszett az a hollywoodi pozitív hozzá állás, a végén már szinte kiderült milyen jó emberek ezek, csak rossz helyzetbe kerültek.Nos, ha bele gondolunk, minél magasabb pozícióban, minél hosszabb ideig dolgozik valaki ilyen cégnél, az nem lelkizik egy percet sem, ha máson kell áttaposnia.
7/10.Jó film, emberi drámával ( J.Irons momológja : a mindig volt, mindig lesz ilyen szöveggel megfeledkezik az egyszemélyes sorstragédiákról ) és következetesen még jobb lehetett volna.
Jankaou 2013 febr. 17. - 10:40:13
(55/100)
Nekem teteszett a film, bár a szakmai részét -pénzügyi antitálentum lévén- én sem értettem. Ettõl függetlenül szvsz teljesen világos, és érthetõ mi történik.
10/10
Pedigré.Pál 2013 febr. 02. - 13:34:44 10/10
(54/100)
Szerintem egy film akkor jó, ha késõbb "agyalsz" rajta, beszélgetsz róla és nem utolsó sorban megmarad. Errõl a filmrõl lehet beszélgetni és gondolkodni, de ettõl még nem jó a film, inkább érdekes. Azért érdemes megnézni.
9/10
Tibi5000 2013 jan. 02. - 18:52:43 9/10
(53/100)
Nagyon jó film, bár nekem a vége homályos egy kicsit. Egyébként az is eléggé fura, hogy órákat kínlódnak a cég maradásáért, másnap meg egyszerûen azt mondják, hogy sikerült megmenteni. Azért a való életbe ez nem így nem így menne.
A kutyát sajnáltam! :D
9/10
10/10
zuzmi 2012 dec. 28. - 10:38:42 10/10 Előzmény Kellerman12
(52/100)
Nos, én speciel nem értem ugyan a szakmai hátteret, a filmet mégis elképesztõen élveztem. Megkockáztatom, hogy az egyik legjobb film volt, amit mostanában láttam. Vannak azonban számomra homályos pontok a pénzügyi történések értelmezésében (bocs, de teljesen más a szakmám), ezért szívesen venném, ha egy

***SPOILER***

társaságában leírnád az alapproblémát, ahogyan Jeremy Irons is kérte, teljesen laikusoknak. Miért jelentett a jelzálog alapú értékpapír üzlet kipukkant lufit? Miért hozott az egy hónapos átfutási idõ akkora értékcsökkenést, illetve kockázatot, és a kockázat miért manifesztálódik biztos kudarcban? Hogyan lehetett ennyire biztosan megjósolni a következõ nap csõdjét, ha addig senki sem látta elõre?
9/10
Kulcskészítõ 2012 dec. 27. - 10:13:56 9/10
(51/100)
Csendes és nyugodt folyású, de ennek ellenére mégis feszült film, ami jól megmutatja a pénzügyi szektor árnyékos oldalát. Rokon film a Tõzsdecápákkal, még akkor is, ha az alapkoncepció egészen más. Akit érdekel ez a "belsõ" világ, az valószínûleg élvezni fogja.
7/10
King Diamond 2012 dec. 22. - 17:48:11 7/10
(50/100)
Az elõttem hozzászóló valóban jó dolgokat írt le, köszönöm neki ezt. Habár én sem vagyok 'szakmabeli', számomra élvezhetõ volt a film. Pedig nagyon szeretem a pörgõs, akciódús filmeket is, mint például a Feláldozhatók, ha már korábban szóba került. De miért is ne tetszhetne nekem ez is, nem csak az olyanok. Szeretem a drámákat is, ezt is abba a kategóriába kéne sorolni, mert inkább volt ez dráma, mintsem thriller (IMDb is elõbb a drámába helyezi). Szerintem érthetõ volt a történet, a cselekményvezetés is követhetõ, a színészek nagyon jók. Jeremy Irons belépése zseniális, bár Helyey László hangja nem illett hozzá, a többiek is remekelnek (Spacey, Bettany, Tucci, Baker, nekem Demi Moore is bejött, meg a két fiatalabb is). A többi szinkron jó volt, illett a szereplõkhöz.
Mondjuk annyira sûrûn nem szoktam nézni ilyen témával foglalkozó filmeket, a Tõzsdecápák részeit sem láttam még, de meg szeretném majd nézni valamikor a közeljövõben, mert érdekel.
7/10
Kellerman12 2012 dec. 11. - 13:05:41
(49/100)
És most olvastam csak szomorúan, hogy Port.hu-ról belinkelt kritikák írói közül egyik sem értette a filmet :( Nekik azt üzenem, nézzék meg még egyszer, figyelve különösen arra a lényeges momentumra, hogy a filmben szereplõ cég NEM megy csõdbe.
Kellerman12 2012 dec. 10. - 01:51:54 Előzmény gusztavka
(48/100)
***HELYENKÉNT SPOILERT TARTALMAZHAT

Szeretnék néhány dolgot tisztázni a közönségnek, mert a fórumot olvasva sajnos elég komoly félreértéseket tapasztaltam. Aki azt gondolja, hogy a film a Lehman Brothers befektetési bankot vagy ahhoz hasonló sorsút modellez, sajnos a film legalapvetõbb mondanivalóját nem értette meg. A Lehman 2008-ban csõdbe ment, elsõsorban mert sok milliárd dolláros veszteséget halmozott fel olyan termékekkel, mint pl. a jelzáloghitel alapú értékpapírok (mortgage backed security - MBS). Ezzel szemben a film egy olyan cégról szól, ami nagyon korán felismerte (talán elõször a versenytársak közül) azt, hogy a piac által beárazott termékek valójában sokkal kevesebbet érnek, mert az általuk becsomagolt hitelek sorra dõlnek be, mivel rossz minõségûek voltak, kipukkan az ingatlanlufi (aki errõl a jelenségrõl akar részleteket, nézze meg az Inside Job-ot). Megmondta a CEO is: elsõnek kell lenni, és ennek a tudásnak a birtokában sokkal kevesebbet veszítenek, mint a piac többi, hasonló nagy bankja. Nem, a film végén nem a céget számolják fel, csak a cégen belül azt a divíziót, ami ezen termékek kereskedésével foglalkozott. A végén azt a kis zsenit elõ is léptetik egy másik pozícióba("kellenek a jó agyak a konszolidációhoz!" - Irons zseniális volt, már akkor a következõ üzleti lehetõségekre gondolt), és Spacey is marad a cégnél, mert nem mentek csõdbe. Ennek megfelelõen egy olyan befektetési bankot modellez a film, mint pl. a Goldman Sachs vagy a Morgan Stanley, akik túlélték.

Kapott itt a film hideget-meleget, de ahogy láttam ez a külföldi közvéleményben is így van. Ez azért is valószínû, mert a film szerintem csak a nézõk egy elég szûk csoportja számára igazán élvezhetõ. Nem élvezi az a nézõ, aki nem szereti a pörgést, hangos-bömbölõs jeleneteket, robbanásokat és szexjeleneteket nélkülözõ filmeket. Ebben a filmben igenis kevés a helyszín, nincs sok látványos jelenet, sok a beszéd. Az sem élvezheti teljes egészében, aki nem érti a szakmai hátteret. Ezzel nincsen semmi gond, bevallom õszintén szakmából jövõként, hogy néhány részlet nekem is csak második nézésre vált teljesen világossá. Persze ilyen tudás hiányában is lehet élvezni, mert a film mint tudjuk elsõsorban nem a szakmai oldalt erõltette (sõt, talán túl kevés részlet volt benne), hanem az emberi helyzeteket, döntéseket, konfliktusokat, a cég hierarchiáját, erkölcsi dilemmákat. De kétség kívül, aki nincs tisztában a tõkepiacok, nagy NY-i befektetési bankok, értékpapír piacok alapvetõ mûködési mechanizmusaival, annak ez korlátozza a film teljes megélését. A színészi alakítások megítélése szubjektív, ami tovább differenciálja a véleményeket. Sajnos kevés volt az idõ ennyi karakter részletes kidolgozására, de több esetben szerintem remekül sikerült: Irons, Spacey, 2 fiatal elemzõ srác. Nekem tetszett a film, mondjuk 8,5/10, de megértem a csalódott nézõket, mert a fent leírtak miatt tényleg nem annyira tág a célcsoport (legalábbis nem sikerült akkora körben népszerûvé tenni a filmet), mint pl. egy populáris, könnyen érthetõ vígjáték esetében, amit az emberek nagyobb hányada szívesen néz.

Mindenesetre remélem tudtam néhány hasznos infóval szolgálni a könnyebb megértéshez, ha esetleg vannak még kérdések, szívesen válaszolok (ha tudok).
8/10
reklam40 2012 dec. 08. - 16:23:16 8/10 Előzmény Inv1sus
(47/100)
Így van. Jó film, csak figyelni kell hogy mit is mondanak.
Akinek ez nem megy, az persze hogy azt írja hogy nem jó film.
Én 10/8 ra értékeltem.
8/10
Inv1sus 2012 nov. 30. - 00:55:47 8/10 Előzmény tonijani
(46/100)
Ne vegye senki figyelembe ezt a hozzászólást, nem figyelt a filmre. Nem volt milliómos és megvolt az oka sírásnak is...
Ajánlom inkább az ilyen embereknek a feláldozhatókat vagy a csihi puhi akciófilmeket.
10/10
richiecame 2012 nov. 22. - 22:30:09 10/10
(45/100)
Szerintem tök jó film! Érdemes megnézni - bár aki 15 perc után nem jön rá, mirõl van szó, annak felesleges ...
1/10
sogam 2012 nov. 18. - 17:42:40 1/10
(44/100)
Sajnálom a ráfordított idõt. A szereposztás sem menti meg ez az alkotást. Erre mondhatnánk, hogy inkább kisszéket csináltak vona helyette!!!!!
tonijani 2012 nov. 12. - 10:57:39 Előzmény Fishwash
(43/100)
unalmas, "amerika-szarság".... 4/10
A legvégét már meg se néztem (kezdõdött a gyilkos elmék a tv-ben, az ezerszer érdekesebb), de szerintem igen gyenge.
spoiler lehet:
egy és háromnegyed óra tömény unalom, a történet: egy hatalmas cég elõbb jön rá hogy válság lesz, és eladják a cuccaikat hogy kevesebbet bukjanak. Ennyi.
Az meg hogy egy kb 30 éves férfi, aki már szarrá kereste az agyát, a vécén zokogjon, mert elveszti a munkahelyét, szánalmas....
én is párszor váltottam már munkát, de az én zsebenben nem volt pár száz milla és mégse folyt taknyom nyálam...
unalmas, gyenge
Fishwash 2012 nov. 02. - 22:08:40
(42/100)
Szerintem hatalmas film. Az ahogy bemutatja, hogy milyen "apróságokon" múlik a világ sorsa. Szenzációs.
Spoiler:
Az vajon véletlen, hogy az igazgatót Tuld -nak hivják? Csak egy betû választja el a Fuld -tól. :)
2/10
gaboca19810216 2012 nov. 02. - 11:46:55 2/10
(41/100)
úgy szar ahogy van.........