Téma: Krízispont

9/10
sanderb 2012 okt. 25. - 14:52:29 9/10
(40/100)
Remek film a legutóbbi gazdasági világválság elõestéjérõl név és cím nélkül. A szereposztás és az általuk alakított karakterek parádésak, a dialógusok nem kevésbé; az egész embertelen történet mégis olyan emberi, emberközeli, ami az alkotókat dicséri. Egyetlen negatívuma a filmnek, hogy a témában ( adott területen) járatlanok részére nehezen átlátható és még nehezebben érthetõ a történet, mert nem fecséreltek idõt a könnyed befogadhatóságra, inkább a realisztikus ábrázolást domborították. Összességében lebilincselõ és megdöbbentõ film. 10/9
10/10
Koboll1983 2012 okt. 19. - 21:33:47 10/10
(39/100)
Páratlan szereposztás! Kiváló operatõr! A forgatókönyv is remek, de ha nem ezek a színészek lettek volna... A sztori életszerû és zseniális, de túl kedvesek a nagymenõk, pl. Kevin Spacy... MAjdnem, hogy sajnálja az ember, de pont ez benne a bizarr, abszolút 10.-es!
10/10
Koboll1983 2012 okt. 19. - 21:31:18 10/10 Előzmény zolesz
(38/100)
Teljesen egyetértek!
10/10
Koboll1983 2012 okt. 19. - 21:28:51 10/10 Előzmény rob83
(37/100)
Demi ?oore szinkronja tényleg iszonyatos, de nem véletlenül közöny szerû, ebben a filmben rengeteg "drámai" fordulat van... Ez egy kultuszfilm! A kegyetlen üzleti élet... Aki ezt nem látja annak tényleg 1x... Ez egy hatalmas fil,
7/10
magicvoice 2012 okt. 18. - 12:22:13 7/10
(36/100)
A film a Lehmann Brothers által kirobbantott 2008-as amerikai hitelválságot próbálja feldolgozni, több-kevesebb sikerrel. Ez a válság Magyarországot is elérte (lásd itthoni hitelválság, az ingatlanpiac tönkretétele, a szocik 20 milliárd eurós IMF hitele, azóta tartó "megszorítások", stb.). A film leggyengébb pontja a forgatókönyv. A színészek se nõttek fel a feladathoz, pl. Demi Moore ritka rosszul játszik. Mivel 10 évig hasonló közegben dolgoztam, ezért talán elmondhatom, hogy a befektetési bankárok/bókerek valóban ennyire gátlástalanok, pénzért bárkit átvernek, és ahogy a filmben is elhangzott, még az anyjukat is eladnák. Ahhoz az aljassághoz képest, amit akkor tettek, szerintem túl jó színben tüntetik fel õket.
7/10
rob83 2012 okt. 14. - 21:21:36 7/10
(35/100)
Demi Moore szinkronja nagyon rossz volt idegesítõ,teljesen gáz volt!
7/10
rob83 2012 okt. 14. - 21:17:59 7/10
(34/100)
1x nézõs!
Tanúságos,de valamiért jobbat vártam kiszámítható volt,drámai fordulatoktól mentes!
3/10
Rahar 2012 okt. 03. - 19:22:08 3/10 Előzmény Segítõ Béka
(33/100)
A filmnek van mondanivalója, ez már legalább egy jó pont, a színészek kiválóan hozzák a karaktereket, ez még egy jó pont. Megtörtént eseményt dolgoztak fel, sajnos nincs megfelelõ információm arról, hogy a film ilyen szempontból mennyire hiteles. Viszont a Segítõ béka kritikáját végigolvasva, úgy gondolom, hogy rátapintott egy, illetve több fontos dologra. Persze attól még a film mondanivalója nem enyészik el, csak hát ez a farizeus duma mégiscsak megvilágítja, hogy nem biztos, hogy a dolgok így vagy akár hasonló módon történtek a háttérben. Mert ha már nem célszerû hazudni tovább és célravezetõbb valamit mondani, mint hallgatni, akkor következik a féligazságok kimondása. Ami az átlagember számára még mindig jobb mint az elõzõ változatok, de attól függetlenül mégiscsak félrevezetés.
portponthinnye 2012 jún. 22. - 13:24:17
(32/100)
DVD megjelenés mikorra várható, ha lesz egyáltalán mifelénk?
Úgy értem kellene szinkronosan néznem valahogyan... :P

Elõre is köszi!
3/10
Segítõ Béka 2012 jún. 16. - 13:45:05 3/10 Előzmény blowup
(31/100)
beszélnek a takarítval - egy helyiségben, de nem hozzá beszélnek
nagyon elértetted, rossz színészt mondtál, én azt javítottam ki
blowup 2012 jún. 11. - 22:14:58 Előzmény Segítõ Béka
(30/100)
Annyit azért még hozzátennék, bár nem tudom hogyan nézted, a mozis felirat sokkal minõségibb volt, többet adott mint a netes, szövegre és hejjesírásra(sic!) is.
blowup 2012 jún. 11. - 22:02:24 Előzmény Segítõ Béka
(29/100)
Valóban, rosszul emlékeztem. Nem a takarítóval beszélnek, páriaként kezelik.
3/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 jún. 10. - 22:42:34 3/10 Előzmény blowup
(28/100)
az nem bettany, hanem simon baker demivel, aki a liftben beszél a takarítóval
3/10
Segítõ Béka 2012 jún. 10. - 22:37:04 3/10 Előzmény zolesz
(27/100)
szerintem nem ütött, hanem rendkívül buta volt.
jeremy jobb az ebédlõasztalnál a végén, az legalább életszerûbb és nem olyan buta
3/10
Segítõ Béka 2012 jún. 10. - 22:34:31 3/10
(26/100)
nem tetszett, nincs kibontva, nincs felvázolva, nem értem a problémát, pedig szeretem a gazdasági kérdéseket, józan paraszt ésszel csak, de szeretem.
nem érzem hogy ez most miért rossz? nem fordítottak semmilyen gyakorlati problémára fókuszáló monológra semmilyen erõfeszítést sem.

de fõként nem tetszett ez a mesterkéltség, ez a színtisztán látható hofi-szelep szindróma, ami jeremy irons elsõ megjelenése közepénél tûnik nagyon elõ, nagyon erõteljes a jelenet ahogy feltûnik a színen, de a beszédére már nem tellett spiritusz, gyakorlatilag látszik, milyen amatõr a szövegíró.
nem tetszett ez az affektált világ, ez a mûanyag, szintetikus megjelenés, szinte tapintható az erõlködés: "gyûlöld ezeket, mert ezeket gyûlölnöd kell". persze igazuk van, csak nehogy már a ellenségünk barátja határolódjon el a barátaitól feltüntetve magát a mi barátunként.
a filmet azok készítették, azok fizették, akik együtt teniszeznek azokkal, akik a bankok vezetõi.
nyilvánvaló, de a mostani tendenciális, tendenciózus divathullám az, hogy a szóbeli propagandában el kell ítélni a bankokat, bankárokat, ezáltal próbálva levezetni azt a jogos feszültséget, amit a bankok keltenek.
a szóbeli, szájtépõ propagandában, de tenni nem tesz senki ellene semmit. márpedig a tetteket kell nézni, nem a farizeus, álnok és hamis, hazug ígéreteket. obamáék pont hogy kisegítették ezeket a bankokat, milliós prémiumok a csõdbe ment bankoknál, nem különb az itteni helyzet sem, csak itt még primitívebbek az állapotok.
ugye, Hofi géza volt kádár kedvenc humoristája, õ kritizálhatta a rendszert, de a mosolya nem volt õszinte, egy szelep volt csupán, aki a rendszer egyenletességét biztosította.
dzsondzs 2012 jún. 05. - 16:25:47
(25/100)
Még csak az elsõ 11:30 percet néztem meg, de már tetszik. Méghozzá azért, mert a mai krízishelyzetben sokan éppen ugyanilyen módon kényszerülnek arra, hogy felálljanak a munkájukból egyik percrõl a másikra. Míg a másik csapat nagy része teljesen érzéketlen velük szemben. Aki ezt eddig el sem tudja képzelni, legalább meríthet némi valóságnak tûnõ képkockákat a filmbõl.
Kíváncsian várom, milyen lesz a film a végéig! Bár tudom, nem a létszámleépítés ténye a fõ témája.
9/10
zolesz 2012 jún. 02. - 22:32:29 9/10
(24/100)
Egy film nem attól jó, hogy puffogtatnak benne az elejétõl a végéig, vagy hogy letolt gatyával nyomják benne a sekélyes poénokat.
A Krízispont nem mondható éppen egy tipikus közönségfilmnek, ennek ellenére (vagy talán épp ezért) rendkívüli módon élveztem. Amikor pl. Paul Bettany a kis rinyagép srácnak rendkívül cinikus, de mégis lényegre tapintó módon elmagyarázza a fogyasztói társadalom lényegét (hogy kik az ún. tisztességes emberek), az valami kegyetlenül ütött.
9/10
lapointe 2012 ápr. 08. - 02:40:43 9/10
(23/100)
Nagyon jó film, bár én a Közgázra jártam, de szerintem mindenki számára érthetõ. A színészek zseniálisak.Bár a játékidõ túlnyomó részében a szereplõk zárt térben (fõleg irodában) beszélgetnek, az izgalom és a feszültség végigkísér.Nem szájbarágósan vonja le a tanulságokat, inkább egy-egy arckifejezés, gesztus hordozza azokat a gondolatokat,amiken még napok múlva is rágódsz.
5/10
GAP 2012 márc. 27. - 00:03:00 5/10
(22/100)
Gyenge, vontatott, unalmas, jó színészekkel. Ha nem érted a pénzügyeket, akkor jobb ha otthon maradsz mert még nálam is jobban fogod unni. Ha már brókerek, válság stb..., akkor Tõzsdecápák 2. százszor jobban bemutatja, sõt el is magyarázza.
8/10
aleila 2012 márc. 23. - 22:23:55 8/10
(21/100)
Csak megérkezett a magyar mozikba- jobb késõn mint soha. Szerintem is kötelezõ darab, tényleg kaphatott volna több jelölést. (Na nem mintha az Oscar jelölés az adott filmek értékét tükrözné minden esetben. Az is csak üzlet)