Téma: Krrish

e-batta 2012 nov. 04. - 23:17:20
(28/48)
.
e-batta 2012 nov. 04. - 23:16:58
(27/48)
.
e-batta 2012 nov. 04. - 23:16:37
(26/48)
.
e-batta 2012 nov. 02. - 02:55:59
(25/48)
hm, vicces, de a 2. számú kép nem a Krrish-bõl, hanem a Dhoom 2-bõl van... esetleg a szerkesztõ átpakolhatná oda, ott úgysincs egy kép se :DDDDD
e-batta 2012 nov. 01. - 04:18:33 Előzmény Saphir
(24/48)
Nem értek egyet azzal a mondatoddal, hogy Hrithik játéka erõsen eltúlzott, mint szinte minden filmjében. Ugyanabban az évben (2006-ban) mutatták be a Dhoom 2-t, el is nyerte vele a FilmFare díját (indiai Oscar-nak is nevezik), ahol még nyugati mércével nézve is nagyon-nagyon visszafogott volt a játéka, mégis rettentõ ütõs volt (engem legalábbis lenyûgözött). Vagy pl. Lakshya-búcsújelenet, amikor úgy hiszi, nem tér vissza... Guzaarish: itt hosszasan sorolhatnám a példákat, saját véleményem szerint élete legjobb alakítását nyújtotta, nem is értem miért nem kapott díjakat. Vagy a Jodhaa Akbar, ahol egy végtelenül merev szabályok között élõ császárt alakított... stb. stb. Hrithik már az új generációt képviseli, aki igyekszik kikerülni a maszala-filmek hagyományait, és apró gesztusokra építi a szerepeit. (ha összehasonlítjuk a Kareena Kapoor játékával, hát, na az tényleg eltúlzott...)
9/10
Saphir 2012 febr. 20. - 00:14:56 9/10
(23/48)
Jó, hogy végre valamit leszinkronizáltak a rengeteg BW-i filmbõl, de hogy ilyen pocsékul!!! A vájtfülüek, fõleg azok, akik már látták a filmet németül, rögtön levághatták, a fõszereplõ csajszi nevetése egyértelmûen nem Törtei Tündéé (hanem Sonja Scherff-e...). De ha már leszinkronizálták, miért nem az elsõ résszel kezdték...?! Amúgy a film egész jó, de nem hozza az elõzmény hangulatát. H. Roshan játéka, mint szinte minden filmjében, erõsen eltúlzott, de tõle már megszokhatta ezt, aki nem elõször látta szerepelni.
Nem vagyok híve a filmek újraszinkronizálásának, de erre ráférne...
Ford Mustang 2011 szept. 02. - 13:57:08
(22/48)
Nagyjából igen.
Ford Mustang 2011 júl. 20. - 17:51:13
(21/48)
Jó hosszú kalandfilm, a mûfaj kedvelõinek talán tetszene.
apuska 2011 máj. 30. - 03:59:07 Előzmény McJames
(20/48)
A szipojlázadásról szóló filmet nem az akció/kaland/stb-be, hanem a kevés, és ritkán vetített indiai filmek csoportjába soroltam. Olyan kevés indiai film van nálunk forgalomban, hogy mûfaji besorolásban nincs mit összehasonlítani. Egyébként, félelmetes mértékû a filmiparuk.
McJames 2011 máj. 24. - 23:45:45 Előzmény apuska
(19/48)
Igazad lehet, de azt azért kétlem, hogy szipojlázadásról szóló film a vígjáték/kaland/akciómozik közé sorolható... :)
A Patyomkint sem szoktuk pl. a Négy páncélos és a kutyával összehasonlítani. Tekintsünk most el attól, hogy az utóbbi sorozat és lengyel "filmalkotás" (és egyébként gyerekkoromban nagyon tetszett).
* * *
A Krrish-rõl: tipikus bollywoodi cucc, romantikával, kötelezõ tánccal, zenével és történetvezetéssel(!). Nem véletlenül tûnik "gyerekesnek" és "egyszerûnek"! Nekünk idegen, de az indiai tömegkultúra az bizony ez. ... és ha most valaki nagyon röhögni kezdett, akkor gyorsan gondoljon pl. a Dáridó és "társai" csatornákra és az ott feltûnõ, és igencsak magát beleélõ viszonylagos tömegre és persze a tv nézõszámokra, de eszébe juthatnak mondjuk a németek fingóversennyel egybekötött hasonló mutatványai és még sorolhatnám. Csak még egy dolog: ha a hazai sorozatokban megszólaló szí.., vagyis inkább szereplõk "természetes" intonációjára, mozgására, arcjátékára stb. gondolok, akkor inkább ez a "szirupos" izé...
1/10
Dalmát 2011 máj. 08. - 23:57:18 1/10
(18/48)
30-40 percig bírtam nézni, aztán elegem lett belõle. A férfi fõszereplõ játéka iszonyat idegesítõ volt. A drótköteles mutatványok pedig röhejesek.
Bikalakat 2011 máj. 03. - 14:01:56
(17/48)
Gyakorlatilag az összes filmet belezsúfolták, ami valaha is elkészült (ET, Mátrix, JAckie Chan filmek, Avatár, Rómeó és Júlia történet, fõgonoszos történetek, musicelek, mesefilmek, stb...)
Önmaga paródiája.
Szerintem egy európainak nehezen komolyan vehetõ, rikító, túlhúzott alkotás minden ízében. Egy õszinte dolog sincs benne.
Ettõl függetlenül lehet szórakoztató, nekem is az volt.
apuska 2011 máj. 03. - 02:14:29 Előzmény apuska
(16/48)
Persze, ez csak az én véleményem, nem akartam senkit sem megbántani, akinek tetszett.
Számomra valójában mind a sztori, mind a megvalósítás nagyon visszás, süt belõle a nyugatmajmolás, és az amerikai filmipar szépfiú-széplányos, pókemberes korszakának feltétlen utánzása.
A legfõbb csalódást, ez a mérhetetlen identitászavar okozta a számomra. Csináltak egy olyasmit...indiai pókember-képregényfilm...
Amúgy, az élénk színek, a zene és a tánc, elengedhetetlen kelléke egy indiai filmnek, csakúgy mint a nyílt tekintetû, rendíthetetlen férfi fõhõs és némi romantika - legyen az szórakoztató, vagy történelmi témájú film.
Ennyi azért megmaradt.
Nem olyan régen vetítették a "Ballad of Mangal Pandey" (A felkelés) c. 2005-ös indiai filmet az 1857-es szipojlázadásról. Nekem, az a film nagyságrendekkel jobban tetszett.
Persze, izlések és pofonok, mint tudjuk....
apuska 2011 máj. 01. - 05:08:07
(15/48)
a moderátori * = o

azaz az eredeti jelentés = shit
(angolul nem mûködik a szerkesztés)
apuska 2011 máj. 01. - 05:05:43
(14/48)
F.O.S.
10/10
hozsike 2011 febr. 25. - 16:14:03 10/10
(13/48)
Én nagyon szeretem ezt a filmet, olyan szép. És készül a második része Hrihtik IMDB -s adatlapján már ki is van írva.
http://www.imdb.com/name/nm0004335/
twillight 2010 aug. 06. - 13:02:45
(12/48)
Hát, asszem ez az indiai filmmûvészet csúcspontja, legalábbis abból a mûfajból ami számunkra is emészthetõ.
Nem sokban marad el szvsz a Superman-filmektõl, csak persze indiai háttérrel és némileg ócskább felszereléssel forgatva (ottani viszonyokhoz képest viszont ez tényleg überkafa).

És van benne majdnem-csók! Ehhez azt kell tudni, hogy Indiában még az egyetlen angol (ti. külföldi kézben lévõ) csatorna filmjeit is megvágják (pl. Terminátor-ban - amit más adón elképzelhetetlen hogy leadjanak - Arni pucér hátsója úgy repült a filmbõl mintha ott se lett volna). Szóval ez NAGYON merész és haladó szellemû alkotás!

Kicsit ugyan erõsen szirupos, és a felénél mikor a fõgonosz odafordul a kamerába és elmondja hogy õ most mitõl is a fõgonosz - na az nagyon fáyyy. De egyébként remekül nézhetõ, sajnálom hogy végül nem került be a magyar mozikba.

Feltétlen eredeti hanggal érdemes nézni!
eagleburger 2010 ápr. 12. - 10:49:36
(11/48)
FIGYELEM
Nyomokban S P O I L E R -t tartalmazhat.

Na nézzük meg ezt a Krrisht, ha már itt van a wincsin hónapok óta, lássuk, mit tudnak az indaiak.

1. perc: nagyon szép tájak, gyönyörû színek.
2. perc: ilyen jó kéglikben élnek Indiában?
4. perc: ez a nagymama? ez a csaj?
8. perc: na ha ez a b**i lesz a fõhõs, akkor nem biztos, hogy végignézem
15. perc (elõzmény:ejtõernyõ esik lefele): ez nagyon gagyi, te jó ég, ez nagyon gagyi
16. perc: azért humor is van benne, talán mégsem kell ezt annyira komolyan venni
23. perc: ez a siker receptje? egy bájgúnár izompacsirta debil vigyorral, egy szépségkirálynõ, némi humor, háttérben a gyönyörû tájjal?
38. perc: atyavilág! ezek énekelnek is! hát ez kész (LOL)
40. perc: meg kell hagyni, jól mozog a srác. Ekkora termettel ekkora rongylábat. Michael Jackson elbújhat, talán Travolta is. És a csaj is nagyon ott van.
43. perc: na ezt az utolsó 5 percet megnézem még egyszer.
55. perc: Ahá... Superman-Pókember után egy kis "Üzenet a palackban" (http://www.port.hu/uzenet_a_palackban_message_in_a_bottle/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=5405) -utánérzés...
1 óra 10 perc: csak nem valami sci-fi-vonal jön?
1 óra 17 perc: megnézem a 2. részt is, most már tuti, de eldicsekedni nem fogok ezzel senkinek
1 óra 35 perc: Tarzan Amerikában, Krokodil Dundee New Yorkban... meg a Mátrix, persze
2 óra 10 perc (kb.) : ez a zenei betét is nagyon ott volt. A nõi fõszereplõt játszó szinésznõbe kezdek szerelmes lenni.
3 óra 01 perc: ezt nem lehet könnyek nélkül kibírni...


Bugyuta történet, giccses jelenetek, szirupos az egész. (A dalok meg egyszerre emlékeztetnek a roma dallamokra, a román diszkóra (nomá-nomáje...), az Arash-féle számokra.)
De mégis...
Ha az ember képes ráhangolódni, akkor egy szerethetõ történetet kap, és kellemes 3 órát.
(ettõl függetlenül remélem, hogy nem ez a film az indiai filmmûvészet csúcspontja)

Ja és a dalokat már le is töltöttem...
(Chori - chori ...)
9/10
fredi60 2009 dec. 06. - 17:32:57 9/10
(10/48)
Egy indiai filmet sosem európai/amerikai szemmel kell nézni. Mint általában a többi ázsiait sem.

"a fõszereplõ mozgásához kapcsolódó speciális mozgási jelenetek gyengék, a mátrix elsõ részében sokkal igényesebbek voltak pedig az 1999-ben készült és nem 2006-ban"

Azért mintha Hollywoodban több pénz és komolyabb technikai háttér állna a filmesek rendelkezésére, mint Bollywoodban. Mi még most, 2009 végén sem tudnánk utánozni. Ennyit errõl.
3/10
Rahar 2009 dec. 06. - 12:50:15 3/10
(9/48)
Nekem összességében nem tetszik ez a film, nagyon primitív a története, a képi megvalósítás felemás, a természeti képek nagyon jók, a fõszereplõ mozgásához kapcsolódó speciális mozgási jelenetek gyengék, a mátrix elsõ részében sokkal igényesebbek voltak pedig az 1999-ben készült és nem 2006-ban, mint ez a film, a színészek túljátsszák a szerepüket. Számomra nagyon unalmas és semmitmondó ez a film, megtekintését senkinek sem ajánlom. Elvileg én a családi film kategóriába sorolnám, de vannak ennél jobb ilyen jellegû filmek is. Erre kár idõt pazarolni, bár meg kell hagyni a fõszereplõnõ szerintem nagyon szép, de ezért nem érdemes megnézni egy filmet :)