9/10
norton15 2007 okt. 12. - 16:04:26 9/10
(20/220)
Ez egy fordulatos, izgalmas sci-fi. Még Tom Crousie is kitett magáért. Mindenkinek ajánlom.
sipka 2007 szept. 04. - 22:43:44
(19/220)
Nekem ez a film nagyon rendben volt!!! Mindvégig izgalmasnak, és szórakoztatónak találtam. Az alkotás látványvilágáról pedig csak jókat lehet mondani :) Mind a kocsikat, a fémpókokat, a jetpackkal rendelkezõ rendõröket, a hologramos reklámokat, illetve az egész várost klasszul megalkották!!! :) S tetszett még a szürkés-kék színû képi megvalósítás :) A sci-fi, illetve akció rajongóknak, mindenképp kötelezõ megnéznie!!! Az én kedvenc jelenetem a filmbõl, amikor is Tom Cruise a saját szemét kergeti :DDD Hát, azon rengeteget nevettem :DDD Rengetegszer megtudnám nézni.....ha meg lenne :( De mivel nincs, így néha felidézem magamban a jeleneteket..... Fussál Cruise, fussál...... DE ETTÕL MÉG NEM VAGYOK ÕRÜLT, MERT KÉPEKET LÁTOK A FEJEMBEN!!!!! :) Na mindegy. Ez volt az én "Különvélemény"em. (Ha-ha de poénos voltam! Sajnálom, de nem tudok ennek a szellemes egyéniségemnek ellenállni :)
Neszfor 2007 jún. 16. - 16:43:10
(18/220)
Eléggé blockbusteres de szerintem akkor is jó. A történettõl hasra estem (a történet jó, a történetvezetés viszont nem tökéletes). Akármilyen megbotránkoztató is amit mondok, de szerintem ez Spielberg legjobb filmje (még akkor is ha sokak szerint õ isten... szerintem egy középkategóriás rendezõ). És ezen a Philip K. Dick vonalú sci-fin rendezhetne még egy, max kettõ filmet és akkor máris jobban kedvelném.
9/10
Paul Ricard 2007 máj. 12. - 11:17:07 9/10
(17/220)
A filmbéli jövõ bemutatása nagyon hitelesre sikerült. Itt elsõsorban a jármûvekre, a fegyverekre, a kémpókokra, a személyre szabott reklámokra vagy éppenséggel a szemeken keresztül való személyazonosításra gondolok. Simán elképzelhetõ, hogy ilyen lesz a jövõ vagy legalábbis hasonló!
A sztori kissé ingatag lábakon áll (jövõbe látó lények), ám a megvalósítás csillagos 5-ös.
A film akciófilmként, thrillerként, neo-noirként és sci-fiként egyaránt megállja a helyét, ráadásul filozófiai töltettel is bír: kérdéseket vet fel az ember sorsának determináltságáról.
Külön felhívnám a figyelmet a film címére, ami igencsak "becsapós": hisz amint az kiderül John Anderton(Tom Cruise) esetében nincs szó semmiféle különvéleményrõl :-)
5/10
zszoltan 2007 máj. 03. - 15:45:46 5/10
(16/220)
Nekem ez nem okozott gondot. Mármint elfelejteni egy felejthetõ véget. "Miféle happy end? Hol álltak? Kik? Mirõl beszélsz? Megvágták volna a kölcsönzõben a filmet?"
Egyébként az volt a baj nálam, hogy elkezdett egy mély sztorit, és nem fejezte be, illetve -ki, hogy mi is a lényeg. Ezért csalódtam. De amúgy jobb volt, mint sok kor- és fajtársa.
operalight 2007 máj. 03. - 03:06:54
(15/220)
Jó a mozi, bár nem a legjobb Dick adaptáció.A Szárnyas Fejvadászt nem üti. Az Imposztor is majdnem van ilyen jó, ötöd ennyi pénzbõl, még, ha nem ilyen látványos is. Igazi blockbuster mozi ez. A cálja, hogy szórakoztasson.A látvány magáért beszél.A legtöbb színész nagyon megállja a helyét.Peter Stormare a Legjobb!!!Bár az igazat megvallva rég láttam Max von Sydow-t ilyen pocsékul játszani.A Dredd Bíró óta csak ilyen szerepeket vállal.Ne is értem.Tetszik,hogy Spielberg végre thrillert is rendez, ez nem a õ mûfaja mégis megállja a helyét.Nekem Spielberg inkább Hook meg Jurassic Park és a Kapj el ,ha Tudsz.Mindegy ,hogy sírsz a Shindleren,félsz a Cápától,vagy várod az ufókat esetleg az összes az E.T.-tõl, a lényeg mindig a pénz.Jó sok.
10/10
Redfield 2007 máj. 02. - 19:56:54 10/10
(14/220)
Szerintem baromira nem D.Sz. túloz. :)
Ez a film a legélvezhetõbb Dick-adaptációk egyike, igazán jól bemutatott jövõképpel, (látványilag és atmnoszféra terén is), izgalmas, lendületes cselekménnyel, és a krimi-szál is üdítõen jó volt, nem erõltetett, nem annyira szakállas húzás. (ez mondjuk: az író érdeme). Egyedül a befejezés az, ami kicsit túl "jóra" sikerült sztem is, de már nem is emlékszem rá, bennem az maradt meg, ami tetszett, és ez a film többi része volt. Egyáltalán nem rombolta le amit odáig felépített, és Spielberg-tõl szerintem ne is várjunk nagyon negatív befejezéseket.
Zolkó 2007 máj. 02. - 15:01:06
(13/220)
Azért a mesteri az túlzás. Jó film, jó történet, de ennél nem több.
5/10
zszoltan 2007 máj. 02. - 12:18:27 5/10
(12/220)
Amennyire én visszaemlékszem rá, az egész történet a befejezés elõkészítése lett volna. Ezért nagy gáz, hogy pont az nem sikerült. Ezzel a filmmel is csak az történt, mint bármelyik kupolával, aminek épp a záróköve nincs a helyén...
10/10
Redfield 2007 máj. 02. - 11:39:32 10/10
(11/220)
én de. :)
5/10
zszoltan 2007 máj. 02. - 11:33:56 5/10 Előzmény kevinspéci
(10/220)
Szerintem se igazán sikerült az alkotóknak megragadniuk és kifejezésre juttatniuk a mondanivalót. Pedig amúgy jó sztori lenne ez. De én se igen fogom másodjára megnézni.
Bov 2007 máj. 01. - 19:56:13
(9/220)
sztem egyszernézhtõs film.. érdekes történet, mégse tetszik...
túl mû nekem :$
Emesee 2006 okt. 14. - 15:17:18
(8/220)
Helo, én megint megnéztem és még akárhányszor megtudnám nézni!
nagyjudit2 2006 okt. 13. - 20:27:00
(7/220)
sziasztok!!!ímádom ezt a filmet!!!100-szor megtudnám nézni!!!!Spielberg filmek mind-mind a NAGY kedvenceim!!!mindenkinek ajánlom!!
Andi16 2006 okt. 13. - 18:48:29
(6/220)
én sajna csak egyszer látam de én is meg nézem most mjd még 1 párszor mert nagyon jó film.
marmyk 2006 okt. 13. - 15:49:29 Előzmény Newcastle United
(5/220)
Hát a novella se teljesen ugyan az : ) Sõt nekem a fõszereplõ a novellában (számomra) egy unszipatikus emberke rettentõ erõs üldözési mániával : ) Nem szeretem Spielberget, de ez a filmje tetszet és többször is, megnéztem. Számomra eltalálta a színeket, a hangulatot.
kevinspéci 2006 okt. 13. - 11:36:06
(4/220)
Múltkor, mikor nyomatták vagy 40 percig bírtam. Utána már nagyon nagy hülyeségnek tûnt.
De azér' ma megint hozzákezdek, szerintem. Ne mondja senki, hogy fel se próbálom fogni e remekmû magvas mondanivalóját borsónyi elõagykezdeményemmel. :)
Emesee 2006 okt. 06. - 20:07:08
(3/220)
Imádom ezt a filmet!
Spilberg tud valamit! Szperül meg van csinálva, és azt szeretem benne legjobban, hogy sok olyan rész van amibõl ha már csak 1-2 percet kihagysz lemaradsz az egészrõl! Pörgõs, és az egészet követni kell, nem lehet csak bele-bele nézni!
Ajánlom mindenkinek aki még nem látta, aki meg igen, az nézze meg még egyszer! :-D
Newcastle United 2006 aug. 31. - 14:22:09
(2/220)
Nem igazán jött át Philip K. Dick világa.
Skaff 2006 júl. 07. - 12:45:36
(1/220)
Jó film,ilyen üldöztetõs kalanod ,kicsit jövõben játszódik épp ezért érdekes