Téma: Kung Fu Panda

offtopic
Pandamanci 2011 jan. 21. - 12:06:32
(141/161)
Engem így csúfolnak, de még nem láttam. Kicsit eddig, eddig, eddig vagyok már az édibédi, írtójópofa animációs filmekkel:(
James Uram Benson Madame 2011 jan. 21. - 12:02:08
(140/161)
Csak tegnap lattam, de oriasi! Alig varom a 2. reszt. Pedig nem csipem az eloszereplos kung fu filmeket es a Madagaszkart egyenesen gyulolom. De ez szellemes, latvanyos es a karakterek mind egyenisegek.

Valtogattam a dvd-n a hangot, Po magyar hangja el van cseszve (miert nem Kerekes Jozsef lett?), de Dustin Hoffmann es Tahi-Toth hangszine tok hasonlo, nem veletlen hogy ok sokszor "talalkoztak" mar korabban is. Koszegi Akos mondjuk mar kezd kicsit unalmassa valni.

Szoval mivel ez ugyis sokszornezos film, majd egyszer vegignyomom angolul is.


SPOILER
Egy dolog zavart, hogy azt hittem, feny derul ra, miert fogadta orokbe a leveses a pandat, hiszen el is hangzik, hogy "neha nem is hiszem el, hogy a te fiad vagyok" - es hat nyilvanvaloan nem az. Gondoltam, kiderul hogy valami isteni eredetu gyerek, mint a Herkulesben ;) De lehet, hogy a 2. resz kibontja ezt a szalat.
Csekély értelmû medvebocs 2010 nov. 27. - 21:45:11
(139/161)
kasy 2010 nov. 13. - 20:38:10
(138/161)
A második rész magyar szinkronos elõzetese: http://bit.ly/cL8FKO
Csekély értelmû medvebocs 2010 okt. 31. - 08:45:50
(137/161)
szinkronhang(ok)
Gáspár András (Po magyar hangja)
Tahi Tóth László (Shifu magyar hangja)
Kõszegi Ákos (Tai Lung magyar hangja)
Zsigmond Tamara (Tigris magyar hangja)
Kassai Károly (Majom magyar hangja)
Kõkényesi Ági (Vipera magyar hangja)
Szabó Máté (Sáska magyar hangja)
Versényi László (Umbre mester magyar hangja)
8/10
tyrichie 2010 okt. 25. - 20:26:00 8/10
(136/161)
Aranyos és mulatságos film.
8/10
zee944 2010 jún. 23. - 20:46:07 8/10 Előzmény Charles Foster Kane
(135/161)
Ha ezt te nem írod meg, akkor én.

Emlékeztetnélek két poénra, amin szakadtam:
"- Nincs jó meg rossz hír! Csak hír van. [...] Na, ez rossz hír."
+ az akupunktúrás jelenet vége.
8/10
zee944 2010 jún. 23. - 20:42:40 8/10
(134/161)
Kénytelen vagyok megkövetni a Kung Fu Pandát. Azt hiszem, párszor már leköptem korábban úgy, hogy csak néhány részletet láttam belõle, meg ismertem a sztorit. Bosszantott már maga a bohóckodás ténye a témában, másrészt az, hogy az amerikaiak már megint olyasmihez nyúlnak, amihez semmi közük nincs. Jackie Chan meg ne adja a hangját a majomnak angolul, húzzon haza Hong Kongba, és gondolkozzon.

"Véletlenül" mégis elkezdtem nézni, és minden ellenállásom szertefoszlott. Vicces, hangulatos, a kínai hagyományokhoz és legendákhoz pedig tüchtig módon közelít. Azt, úgy és annyit ragad meg belõle, amennyit kell, minden a helyén van. A karakterek, a koreográfia, a helyszínek, a képi hatások, a sztori, a zene. Nagyon tetszett az egyértelmû Jackie Chan-tisztelgés (a húsgombócos-evõpálcikás jelenet a Rettenthetetlen hiénából).

Egyvalami mégis zavar. A titkos tekercs a sárkány szájában. SPOILER ON. Az ötlet zseniális. Ezer éves, de zseniális. Az alkotók is tudták, hogy ezt át kell venni, és pont ez a bajom. Mert itt most annyira ez volt a sztori kulcsa, akkora a hangsúlyt fektettek rá, hogy egy darabig nem lehet majd újra elsütni. SPOILER OFF. Márpedig újra látni ezt az ötletet egy élõszereplõs, kosztümös kungfu filmben csodás lett volna. Már vártam rá egy ideje. És ez most sajnos elmarad.

8/10
The Man Who Laughs 2010 jún. 22. - 22:32:18
(133/161)
Ez baromi szórakoztató volt. Igaz, hogy filmjeiért a Pixar kapja fõként az Oscarokat, fõleg az utóbbi években, nekik sikerült tovább lépni egy szinttel a Wall-eval és az Up-pal. A Dreamworks meg megmaradt a gyermetegebb filmeknél, de

De a Dreamworks tud valamit és azt profin tudja. Márpedig Homage filmeket csinálni, ezt meg is mutatták a tökéletes Shrek 1-ben, ahol a tündérmesék volt a téma, majd jött a Cápamese ami a mafla filmeket idézte, de ez már nem vitte el az arany szobrot és egészen tavalyig nem sikerült olyan jó filmet csinálniuk mint a Shrek.

Tavaly pedig bekung fu-zot a mozikba A Nagy Kövér Panda. És milyen jól tette. Hiszen ez a stúdió legjobb filmje a zöld ogre elsõ kalandja mellett. Ez utal a téma, mint ahogy az a címbõl is sejthetõ a wuxia/kung fu és a Karate kölyök szerû mester-tanítvány filmek világa.

Na akkor a filmrõl is pár szót.

Nagyon jó lett. A látvány letaglózó, nem kell ide 3D. A verekedések nagyon látványosak lettek. A viccek is jók, de ami nagyon tetszett az az, hogy e mellé kapunk komolyabb jeleneteket is (Shifu és Tai Lung harca). A hangok is jó választások voltak. Õsszegésében az eddigi legjobb, kínai filmmûvészethez szóló tisztelgés (mondjuk hasonló témában csak a Forbiden Kingdomot láttam, amit szintén roppantul élveztem, de a sablon amcsi tinis szál, hogy nyugaton is ellehessen adni, nálam kicsit lehúzta az amúgy szórakoztató filmet).

Muszáj megjegyeznem, hogy ez azon kevés filmeknek az egyike, ahol a játékadaptáció is egész jól sikerült.

Várom a folytatást és remélem nem esik a színvonal.

8,5/10
Charles Foster Kane 2010 máj. 07. - 14:40:00 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(132/161)
Istenem, megütötte a bábút, az visszalengett és leütötte!!!!!!!!!!!!!! Sose látott humor! Kiszámíthatatlan! Lehengerlõ! Elképesztõ!!!
Charles Foster Kane 2010 máj. 07. - 14:25:31
(131/161)
Valahogy engem megnyugtat ez a XY-küzd-a-céljárt-majd-eléri forma. Szóval elvoltam vele. Viszont egy hete láttam, és egy poénra sem emlékszem, ez azért gáz.
Rika 2010 ápr. 18. - 17:18:27
(130/161)
Szóval ne nézzem, és ne mondjak véleményt, ha nem tetszik a film?:D
Könyörgöm, miért kéne mindenkivel egyetértenem?
Én csak azt mondom, hogy egy kis munkával sokkal jobb lehetne. Az oroszlánkirály sem mûvészfilm, mégis vicces, kedves, megható, kidolgozott, kerek egész(jó mondjuk van modnanivalója, és nem fél év alatt hozták össze, ohne speciális effekt stb.) Persze, mindig ütköznek a vélemények.
És ha egy filmnek van ok-okozati összefüggés, és van valamennyi értelme is(hacsak pont nem erre játszik rá, és pont nem egy óriási katyvasz akar lenni), az sohasem árt. Fõleg egy rajzfilmnél.
Nem volt különösebben vicces, szórakoztató, vagy érdekes. Nekem elég összecsapottnak tûnik.
Petterson 2010 ápr. 18. - 17:07:56 Előzmény Rika
(129/161)
Hmm... ez nem mûvészfilm... amúgy nem kötelezõ nézni, egyébként te vagy az elsõ, akitõl azt hallom hogy nem jó a film.
10/10
freddie07 2010 ápr. 07. - 22:35:22 10/10
(128/161)
Kedvencem, abszolút kedvencem ez a mese, márvagy hatszor láttam. Ütõs poénok, szerintem remek szinkron, bár eredeti hangon is jó, ami meg a történetet illeti, 6 részesre tervezik, úgyhogy szerintem kezdésnek bõven elég volt ennyi. Mégegyszer fantasztikus a film.
10/10 mindenkinek csak ajánlani tudom
AvatáR Gil Maerth 2010 ápr. 06. - 17:36:55
(127/161)
NAGYON NAGY !!!!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
fõleg akkor nevettem óriásit amikor a zérus szintet akart és megütötte a bábút :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Elõtte:
Mester:- Nálunk nincs olyan hogy zérus szint
utána.
Mester:- Úgy látom szükségünk lesz egy zérus szintre :)

10/8
10/10
Istenasszony 2010 ápr. 06. - 07:27:35 10/10
(126/161)
Nagyon aranyos mesefilm, és tele van jó poénokkal. 10-es :)
Rika 2010 ápr. 05. - 23:50:48
(125/161)
Még valami. A film nagy gyengeségének tartom, ami el is rontja tulajdonképpen a cselekményt is(már amennyi van), hogy feleslges mellékszereplõk vannak.pl.
***spoiler***
cuki, hogy tésztagyáros kacsa a panda apukája, de azért, hoyg egy bölcsességet a szájába adjunk, tök fölösleges. az ötök annyira nem voltak kibontva, hogy értelmetlen, hogy benne vannak, nem is nagyon csináltak semmit. még talán az öreg teknõstõl is érdemes lett volna megszabadulni, cserébe több bénázást kaptunk volna, meg mélyebb kapcsolatokat a szereplõk közt. túl sokat akar ez a film, de enm bírja. pedig szeretem az animációs filmeket.
Rika 2010 ápr. 05. - 23:38:43
(124/161)
Lehet bennem van a hiba,de egyátalán semmi vicceset nem találtam benne.
Nézhetõ, de azon kívül, hogy béna a szinkron és cuki a panda, semmi különös.
Pera007 2010 ápr. 05. - 22:26:21 Előzmény Bobby1
(123/161)
Én is megnéztem ezta filmet, és pozitívan csalódtam.....Ez a fim persze fõként gyerekeknek készûlt, de a nézése közben nem éreztem azt, hogy ez most nagyon giccses. Ez véleményem szerint 2 dolog miatt lehet...Az egyik, hogy az animáció szerintem nagyon jó lett, igaz az elõttem szólü nagyon leírta ezt a technikát, de ha lehet ilyet mondanom, ez egy másfajta animáció a régiekhez képest, ami lényegében a kicsit eltúlzott mozdulatsorokon alapúl. De ha ez nem tetszet ajánlom figyelmedbe, a Fel! és a Wall-E filmeket. Ami mind tartalom mind mondanivaló alapján felsõrendû animációs film. A másik ok, hogy ez fogyaztható film minden korosztálynak, hogy a poénos jelenetek mellé tisztes mennyiségû akciót is összeraktak a készítõk. A film zenéje a már ol ismert kínai dallamokat idézi, de még is egyedinek hat. Engem nagyon jó kedvre derített ezen az esõs estén, így hát nem is akarok nagyon hibát keresni benne. 10/8-at simán megér...
ReignMan 2010 ápr. 05. - 21:40:54 Előzmény Zsákos ember
(122/161)
Ez pont olyan volt, mint egy Family Guy rész, csak Peter Griffint pandabõrbe bújtatták. Még visszaemlékezések is voltak...:)