Téma: Kung-fu

10/10
offtopic
valentini66 2008 aug. 03. - 22:26:18 10/10
(50/150)
sziasztok!

Bizony, készülök az elsõ Kungfu weblappal.

Szólni szeretnék, hogy augusztus 12-tõl hétköznap is lesz Kung Fu. 15:30-kor. Õsszel meg visszarakják? Ez az állandó pakolgatás szörnyû.

Perdiktas kérdezted, hogy a 70-es évekbeli Kung Fu volt-e nálunk. Sajnos nem volt nálunk. Az egyik német adón ment. Nagyon jó a 70-es években készült Kung Fu.
9/10
Lilyanjudyth 2008 aug. 03. - 12:28:12 9/10
(49/150)
Halika :)

Én is sorban állnék a dologért... ha megoldható lenne a kunyerálás valahogy. *pirul*

Egyébiránt készül az elsõ magyar .hu-s Kung Fus rajongói oldal - remélem, téged is sokszor látlak majd arra. :)
Petterson 2008 aug. 03. - 08:36:55 Előzmény miche
(48/150)
Priviben írtam neked választ :)
miche 2008 júl. 28. - 23:00:20 Előzmény Petterson
(47/150)
Szia Petterson!
Nagyon örülnék ha sikerülne valahogy. dc-t nem ismerem sajnos. Esetleg msn-en? ez a címem: mukszi@hotmail.com
Petterson 2008 júl. 26. - 16:15:21 Előzmény miche
(46/150)
szia! Nekem megvan. Hogy tudom eéjuttatni hozzád? DC-n meg tudom osztani.
miche 2008 júl. 19. - 18:28:34
(45/150)
Sziasztok! Nem vette fel valaki a mai részt? Gyûjtöm a sorozatot, de a mairól sajnos lemaradtam. :(
Vinogradov 2008 júl. 17. - 15:08:02 Előzmény encsimencsi
(44/150)
A Szupercsapat - a Kung-Fu-val ellentétben - tényleg idõtlen!
3/10
offtopic
zee944 2008 jún. 29. - 09:49:03 3/10
(43/150)
Honnan tudod, hogy milyen sikereket érek én el? :)
Köszönöm a biztatást, csinálom.
encsimencsi 2008 jún. 28. - 23:22:33
(42/150)
A legtöbb film, vagy sorozat, amit gyerekkoromban szerettem, ma már elég viccesnek tud hatni. De ez még mindig nagyon jó. Persze nem mai csirke, de attól még lehet szeretni. Nem a szuper rendezésért, vagy a mittudoménmiért nézzük, hanem egyszerûen csak jó nézni.
És van még egy ilyen sorozat: A Szupercsapat. Egyszerûen idõtlen :D
linia 2008 jún. 28. - 21:49:18
(41/150)
Sziasztok!
Én nagyon szeretem a sorozatot. Sokkal színvonalasabb,és értelmesebb, mint a ma furó sorozatok egy része.

zee944-nek csak ennyit üzennék: Jobban tudsz kunfuzni? Akkor rajta! De amíg negyedannyi sikert nem érsz el mint akit leszólsz, addig inkább maradj csöndben.
simonics.heni 2008 jún. 28. - 20:43:20
(40/150)
De jó!!!
Régen ez volt a kedvenc filmem:) :)
9/10
Lilyanjudyth 2008 jún. 28. - 20:08:16 9/10
(39/150)
Vajon ezek után - ami itt folyik - érdemes tovább csinálni az oldalt? Hm. *hangosan gondolkodik*
Vinogradov 2008 jún. 28. - 16:45:25
(38/150)
Úristen, nem hittem, hogy még az életben látom!

Nem tudom, mióta megy, de azt tudom, hogy gyerekkorom egyik meghatározó élménye volt a Kung Fu - valahol a gigantikus méretû videokazettákon csereberélt Robotzsaru részek után, de ha jól emlékszem még a nagy Sliders-õrületem elõtt néztem, meg rajongtam érte - ez úgy valamikor 1997-98-ban lehetett.

Íme a sorozat, az igazi, hamisítatlan, immár retrospektív, sõt patinás gagyi.

A sorozat, amelyben David Carradine (ez persze nem kisebbíti elévülhetetlen színészi érdemeit - lásd pl. Kill Bill 2.) és a nagy Lo Si mester komoly, elmélyedt tekintettel hatalmas baromságokat tudott mondani.
A sorozat, amelybõl szerintem a magyar közvélemény megismerhette a "Shaolin pap" kifejezést, s így feltámadhatott a keleti kultúrák iránti érdeklõdése, amelyet majd az übergagyi rajzfilmsorozat, a Dragonball kezd el kielégíteni (ahelyett, hogy igényes animékat vásároltak volna - tényleg '98-ban pl. már kijött a Cowboy Bebop, nem?).
A sorozat, amely - nem szégyellem - gyerekkorom egyik nagy kedvence volt...
Vagy ezt már írtam?

e tNa mindegy, szóval hálát adok az égnek, hogy eljutottunk a Lost, a Dexter és a Heroes korszakába, ugyanis ezek a sorozatok borzalmasak voltak.

Odaát éppen akkor fogytak ki az ötletekbõl, és kellett valamivel kitölteni a sok mûsoridõt, idehaza, meg általában üzembiztosan a leggagyibb sorozatokat vették meg (ha másban nem is, ebben üzembiztosan mindig következetesek voltak az akkor induló kereskedelmi televíziók - kivéve talán a Sliders-t és még egy tucatnál nem több sorozatot, melyek ma is idõszerûek és ki tudja, némelyik talán örökérvényû is).

Lássuk csak...
1997. - miért nem tudták megvenni a '97-es Bolygó neve: Föld-et, amit csak 2000-ben játszottak elõször - akkor is az m1.
1998. - vagy miért nem vásárolták meg mondjuk az Esti meccseket, az Esmeralda, vagy a Paula és Paulina helyett.
(Szerintem a magyar tévézés szégyene: tíz év után az AXN-nek kellett ELÕSZÖR MAGYARORSZÁGON megvenni a kilencvenes évek egyik legsikeresebb vígjátéksorozatát.)

Ettõl függetlenül nem tagadom le, hogy régen néztem és szerettem ezt a sorozatot, sõt a mai részen is nagyon jól szórakoztam.
Sõt, másoknak is ajánlom, hadd szórakozzanak egy jót...
De az azért ettõl még hozzáteszem, hogy ilyen gagyikat adnék én éjszaka az értékes és nehezen hozzáférhetõ filmek helyett, nem pedig az ÉRTÉKES SZOMBAT DÉLUTÁNI MÛSORIDÕBEN!
1/10
Bigpapa 2008 jún. 28. - 14:14:13 1/10
(37/150)
*Wesley Snipes*
1/10
Bigpapa 2008 jún. 28. - 14:11:56 1/10 Előzmény Perdikkas
(36/150)
Semmi gond.Nem kell olvasni a kritikákat, ha nem tetszenek. De pont azért fórum a fórum bogaram, hogy az emberek elmondhassák a jó és rossz véleményüket egy egy filmrõl. És bizony ezekkel vagy egyet lehet érteni, vagy, ha a te véleményeddel nem egyezik, akkor egyszerûen elengeded a "szemed" elõtt!
Van egy kaszt akik nem támasztanak olyan elvárásokat egy filmmel, vagy sorozattal szemben, hogy azok legalább tartalmas forgatókönyvvel és igényes kidolgozással készüljenek. Eme emberkéknek készültek ezek a sorozatok, mint az Elveszett ereklyék fosztogatói, Xena, és ez a Kung-fu is. A David Carradie-ról sokmindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy bámulatos mozgáskoordinációval rendelkezik, s minden mozdulatával lenyûgözõen bemutatja nekünk, laikusoknak, a Kung Fu szépségeit :))))))

Aki jó ellenpélda erre, az Wesley Snips. Neki hihetetlen dinamikája van, ráérez minden akcióra, valóban elhiteti a nézõvel, hogy birtokában van rengeteg küzdõsport stílusának. Pedig nem így van. Sportolt,de nem komolyan.
Carradine verekedését lassan csinálják, ez látszik minden mozdulaton, majd mesterségesen még bele is lassítanak, hogy hidd azt, hogy ezért lassították be. Látszik, ha megnézed, hogy egy ütésben és egy rúgásban sincs dinamik, nincs bennük erõ és semmi folytonosság, ami a kung fu sajátossága.
8 éves korom óta küzdõsportokkal foglalkozom és rossz látni, amit ez a színész Kung Fu gyanánt mûvel a képernyõn! Ezt hidd el! És ugyan így bántja a szemét annak is,aki legalább egy évig csinált valami küzdõsportot.
Elhiszem, hogy tetszik neki a Buddhizmus, tetszik neki a keleti filozófia, hiszen sokkal tisztább és egyszerûbb, mint ahogy mi, európaiak élünk. De attól még, hogy otthon mini oltárt emelek, füstölõzöm, és a csakráimra ható zene szól, még nem leszek Kung fu harcos! :)))
3/10
zee944 2008 jún. 25. - 21:42:40 3/10 Előzmény japmas
(35/150)
Bizonyára igazad van és csak az elvtelen rajongás megengedett minden szeméttel szemben. Aki tévéfilmeket gyárt, annál a felsõbbrendûség eleve adott, gondolom.

A Forbidden Kingdom egyetlen erénye, hogy valódi harcmûvészek játszanak benne, különben egyszer nézhetõ gyerekfilm. A wuxya mûfajban sokkal jobb filmek születtek már, amiket másnapra virradóra nem feltétlenül felejt el az ember.
magyar krokodil 2008 jún. 25. - 09:40:59
(34/150)
hûûû, ez a sorozat akkor ment, mikor kb 10 éves lehettem és lány létemre imádtam. szerintem sok mai gyerek fogja most nézni...és szerintem többet tanulhatnak belõle, mint sok mai "mesébõl", ami a nap 24 órájában nézhetõ az egyes mesecsatornákon
10/10
japmas 2008 jún. 25. - 01:59:02 10/10
(33/150)
NOSSS...
Komolyra fordítva a szót!
Szeretem az önjelölt mûkritikusokat!
Elmesélek egy történetet, ebbõl szerintem sokan megértik, akik nem, azok ne keseredjenek el, nyílván nem is hozzájuk szólok!
Sikerült megtekintenem FORBIDDEN KINGDOM –címû filmet egy-két hete.
Ez az a film, amit most Jet Lee és Jackie Chan készített együtt legutoljára.
Meséltem egy barátomnak(gyerek korunk óta Õ is Kung Fu-zik), hogy végre hozzájutottam és remélem, ha haza megyek, meg tudom nézni! J
Mire Õ kijelentette, hogy az Unokabátyja látta és azt mondta, hogy ez mekkora egy nagy fa*ság és repkednek benne, meg ilyenek! Szóval egy nagy Sz*r az egész!
Megnéztem és végül is NEKEM NAGYON TETSZETT!
SZERINTEM EGY JÓ MOZI ÉS CSAK AJÁNLANI TUDOM! J
Majd elmeséltem ezt Neki is és hozzátettem..
Szeretem az ilyen önjelölt mûkritikusokat, akik azt sem tudják mirõl van szó, de fikáznak, mert ettõl nagyobbnak érzik magukat! (És ezt nem bántásnak szánom, de van aki nem tudja másban kiélni magát és nem tud semmilyen területen alkotni! Ezekbõl lesznek az idõs nénik és bácsik akik állnak az ajtóban, hogy mikor csapódik a lépcsõház kapuja, majd kiabálnak kifelé, hogy „NE CSAPKODJA!”)
Megkérdeztem a barátomat, hogy látta-e a HERCULES címû filmet?!
Mondta, hogy persze! Az milyen jó! De az mennyi és milyen díjakat kapott!
Mire én megkérdeztem Tõle, hogy pedig abban is vannak tengeri szörnyek, villámokat hajigáló pasasok, akik felhõn lovagolnak, és bikafejû lények, stb..
Ezek sem valóságos dolgok!?
Jó-jó, de ez mitológia! Mondta Õ!
Igen, feleltem, ez görög mitológia, amaz pedig a kínai mitológia megfilmesített változata új ruhában!
Szóval nem feltétlenül a valóságalapot kéne ebben keresni szerintem!
Amúgy pedig Bruce Lee biztos hitelesebb lehetett volna és ügyesebb is!
Nála jobb nem igen volt eddig!
De ha nagymamám sárga lett volna és csilingelne, Õ lenne a villamos!
Felesleges a pocskondiázás!
GYEREKEK! MA MÁR TÖBBSZÁZ CSATORNA KÖZÜL VÁLASZTHATSZ!
Üdv.:
Japmas
10/10
japmas 2008 jún. 25. - 01:40:20 10/10
(32/150)
Sziasztok!
IGAZUK VAN!
EZ EGY NAGYON ROSZS FILM! FUJJ!!
Ezt tiszteletben kell tartanunk, hogy õk inkább átkapcsolnak
Chuck Norris - Walker: Texas Ranger címû filmecskére, amiben sokkal jobb színészek játszanak! :)
Ne haragudjatok, de nem lehetett kihagyni! :):):)
8/10
Perdikkas 2008 jún. 22. - 17:56:39 8/10
(31/150)
A trágárság valóban szemet szúrt. De nyugodj meg, alaposan átolvastam a korábbi hsz.-aidat. Tudom, hogy elsõsorban azért gyûlölöd annyira(lehet, hogy erõs a kifejezés, de a korábbi heves véleménynyilvánításaid után nekem így tûnik), mert szerinted (és még jópár fórumozó szerint) semmi köze sincs a kung-fu-hoz. Szerinted erõfeszítést sem tett arra, hogy egy kicsit is hitelesnek tûnjön és ennek ellenére mégis bölcs guruként mutatja magát a sorozatban. És neki, mint színésznek(a filmbeli karakterrel ellentétben) csak a pénz és a hírnév számít. Tömören kb. ennyi a véleményed. Úgyhogy legyél nyugodt, elolvastam alaposan, amit írtál, ennek tudatában írtam a válaszomat is. OK, lehet, hogy nem túl precízen, mert a színészi képességeit is emlegettem, amit te így konkrétan, szó szerint kevésbé említettél, de akkor értelemszerûen helyettesítsd be a lényeget mondandómba. Szerintem így is helytálló, amit írtam...de ez nyilván eltér a te véleményedtõl.Elég is errõl ennyi...