Téma: Kung-fu

3/10
zee944 2008 jún. 22. - 17:24:48 3/10
(30/150)
Szerintem nem adták. Én csak ezt az újabbat láttam régen is.
3/10
zee944 2008 jún. 22. - 17:22:37 3/10
(29/150)
Mennyit beszéltem én a színészi tehetségrõl? Épp csak megemlítettem. Olvasd talán el újra, mert úgy érzem, mintha csak a trágárságra figyeltél volna.
8/10
Perdikkas 2008 jún. 22. - 17:12:55 8/10
(28/150)
Azt hiszem, ezt most megbeszéltük...akkor talán vissza is térhetnénk a sorozathoz:-)
Pl. újra megkérdezem, csak hogy el ne sikkadjon itt a sok hosszú hsz. között: A '72-'75-ös Kung-fu-t(szintén Carradine-nal) adták már Magyarországon? Látta már vki?
8/10
Perdikkas 2008 jún. 22. - 17:09:10 8/10
(27/150)
Nem vagyok az eufemizmus híve, én is általában nevén nevezem a dolgokat. De az ember általában magából indul ki, így én is. Én is szoktam trágár kifejezéseket használni, persze forumokon azért kevésbé, csak akkor ha muszáj. Megértem azt is ha Carradine-ban nem látsz semmilyen színészi tehetséget. Ha ez a véleményed, hát ez, ebben nincs semmi kivetnivaló. Csak azért ragadtam klaviatúrát, mert a jelzõid meglehetõsen durvák voltak. Mint mondtam, magamból indulok ki, én pedig csak akkor szoktam ilyen jelzõket osztogatni, amikor vki engem személyesen sért meg vagy hasonló. Attól hogy látok egy szerintem tehetségtelen színészt, még nem szoktam ennyire kifakadni, hiszen mit ártott nekem azzal, hogy a képernyõn van??? Semmit. Legfeljebb átkapcsolok, ha nem tetszik.

Egyébként nem állítottam, hogy tudnék rólad bármit is, és igy nem is ítélkeztem rólad bármiben is. A kritikám is csak annyi volt veled szemben, hogy feleslegesen ne dobálózz itt a "balf*szokkal" meg hasonlókkal. Persze ha beléd kötnek az más, de egy színész nem ártott neked semmivel. Jó, megszedte magát egy kis zsével az évek alatt, és lehet, hogy szerinted érdemtelenül és ez téged irritál. De ezt el lehet mondani máshogy is...anélkül, hogy az eufemizmus hívei lennénk. És persze jogod van a trágár véleményedhez, ahogy írtad. De másoknak is joga van ezt szóvá tenni...Ennyi az egész.
3/10
zee944 2008 jún. 22. - 15:51:59 3/10
(26/150)
Látom az eufemizmus híve vagy. "Sztem ez nem jó" - neked ettõl nem fordul ki a gyomrod? Tényleg ezt kellene írnom arról, amirõl (joggal) azt gondolom, hogy egy népbutító szemét? Ez nagyon gyáva hozzáállás.
Mondd el nekem, mit mutatott fel karrierje során Carradine? Mutatott bármi elkötelezettséget, igyekezetet, tehetséget, mûvészi szándékot? Válaszolok helyetted: nem. Sok filmet láttam, amiben szerepelt. Soha, sehol semmilyen bizonyítékát nem adta semminek, amit felsoroltam. Úgy tûnik, õ csak a pénzben és a hírnévben hisz.

Én ugye ne ítélkezzek Carradine felett, mivel nem ismerem személyesen (bár magáért beszél az egész mesés "karrierje"), ellenben engem nyugodtan lehet kritizálni :) Rólam még kevesebbet tudsz, így a célozgatásaid sem igen találnak. És hidd el nekem, jogom van a trágár véleményemhez, nem a trágárság a lényeg.

Azért tartom ártalmasnak, mert erõsen felvizezi és frázisokká egyszerûsíti a filozófiát. Az ember egy idõ után hajlamos legyinteni rá, hogy ezt már ezerszer hallotta és nem is fogja érdekelni, fõleg, ha még gyerek. Tudod mi ártalmatlan? A Knight Rider. Az az. Egyébként - természetesen - maga a sorozat sokkal kevésbé húzza ki nálam a gyufát, mint Carradine. Igazából nem fáradnék azzal, hogy kommentáljam, ha nem lenne felháborító a "mester" kung-fu tudása. A legmókásabb egyébként az, hogy ezt a problémát te is látod, csak meg akarod magyarázni. Nem a lassítás miatt ilyen, hanem amiatt lassítják, mert ilyen. Ennyi.
8/10
Perdikkas 2008 jún. 22. - 13:50:45 8/10
(25/150)
Mit tegyek, szeretem ezt a jelzõt:-)
Amúgy figyu, minden hozzászólásban lehet olyat találni, ami valakinek valamiért nem tetszik, mondhatnám azt is, hogy kiveri a biztosítékot...de akkor legalább annyit tegyél meg légyszi, hogy ne csak az én hsz.-ba kössél bele, hanem mondjuk bigpapáéba vagy zee944 hsz-ba is...kösz
8/10
Perdikkas 2008 jún. 22. - 13:38:11 8/10
(24/150)
valentini66: Nem tudod véletlenül, a '72-'75-ös Kung-fu sorozatot, amiben Carradine Kwai Chang Cain nagyapját játszotta a Vadnyugaton, azt adták már nálunk? Jó lett volna, ha azt is adják, elvégre gyakran hivatkoznak arra is.
8/10
Perdikkas 2008 jún. 22. - 13:33:45 8/10
(23/150)
Az még odáig OK, ha valakinek nem tetszik egy film/sorozat, és azt mondja, hogy "sztem ez nem jó". De akkor valóban adjon annyit magára, hogy betart egy bizonyos mértéket a kritikájában! Az, hogy Carradine egy "igénytelen balfasz", akit nem tudni, hogy miért engedtek képernyõre,az már kicsit sok! Nyilván nekem is vannak a filmvilágban olyan színészek, akik esetleg nem anyira szimpatikusak vagy nem tartom annyira tehetségesnek, de ez még nem ok arra, hogy odamenjek egy fórumra és "lebalf*szozzam" a színészt. Ha valaki, pl. egy színész, emberileg olyan, akkor megérdemelheti ezt a jelzõt is, de pusztán a színészi képességei(esetleg annak hiánya) miatt nem! Emberileg meg nem hinném, hogy bárki is is ismerné õt annyira, vagy hallott volna róla olyat, ami feljogosítaná erre a trágár véleményre. Szóval lehet nem sokra értékelni Carradine színészetét, de az efféle jelzõk, pusztán ezért, akkor is túl erõsek!

Ami a sorozatot illeti...Aláírom, valóban vannak benne megmosolyogtató részek is. Idõnként tényleg nagyon lassúaknak tûnnek a mozdulatai, még akkor is, ha nem éppen mai sorozat('93-'97). A gyorsaság nem feltétlenül azon múlik, hogy ma már felgyorsult a tempó...hiszen a '60/'70-es években is Bruce Lee mozdulatait pl. sokszor le kellett lassítani, hogy a nézõ egyáltalán láthassa.
Az is biztos, hogy Kwai Chang Cain mozdulatait néha tényleg szándékosan lassítva mutatják, így talán néha hatásosabb is. Szerintem ez így is jó, ahogy van...ezt is meg lehet szokni.

Ami a sorozat bölcselkedéseit illeti, bár nem értek a K-i filozófiához, de aláírom, hogy így laikusként néha nagyon furcsának, mondhatnám paródiaszerûnek hatnak. De ha végignéztétek (volna) a tegnapi részt, akkor láthattátok, hogy a sorozatba belecsempészték egy kicsit önmaguk kritikáját is. Amikor Kwai Chang Cain fia pl. azt kérdezi, hogy "Mégis mit csináltál 15 évig? Várj, megmondom: Biztos kerested az élet értelmét és a lélek és az univerzum kapcsolatát..." Persze nem pont így hangzott, és kicsit elcsépeltnek is tûnhet, de sztem jó poén volt. A NY-i világban ezt neveznék gyakorlatilag semmittevésnek, csak így K-iesen szebben hangzik:-))
Meg a végén is, ahogy mondja az apjának hogy a fény elûzi az árnyékot(persze megfelelõ K-ies körítésben), akkor mondja Cain, hogy "Én ilyet sosem mondtam!"
Válasz: "Tudom, de olyan szépen hangzott."
Szóval a tegnapi részben én azt éreztem, hogy a filmesek kicsit önkritikát is beleírtak, és a néha zavaros bölcselkedéseket is kicsit pellengérre állították...

Aki olyan jól tájékozott a K-i dolgokban, az persze ennél szakszerûbben is meg tudja ítélni a sorozat bölcselkedéseit, de én akkor sem ítélném meg olyan szigorúan. Zee944-nek az a kritikája, hogy még ártalmatlannak sem nevezhetõ, mert a hamisság látszatát kelti, én szintén nem osztom, mert mitõl lenne ez ártalmas??? Ha valakiben kicsit is felébredt a kíváncsiság a K-i dolgok iránt a sorozat alatt, akkor úgyis alaposabban utánanéz. Ha meg nem, akkor sem lesz butább, mint elõtte volt. A nézõ ezzel semmiben sem károsodott.

Szóval szerintem nem rossz sorozat...nem rosszabb, mint bármelyik más sorozat. Persze mint minden sorozatban, ebben is lehet hibákat találni, ha valaki nagyon kötözködni akar,de melyik sorozatban nem lehet???
És tényleg nem muszáj ezt nézni...sõt TV-t sem muszáj nézni a kultúrsznoboknak.
A normális kritikát elfogadom, de ha valaki nagyarccal idejön hogy ossza az észt, az nem feltétlenül szimpatikus dolog.

bigpapának: nem hinném, hogy bárkinek is "ultranagy kielégülést" nyújtana a film, mint ahogy fogalmazol...nem ezért nézzük, de az biztos, hogy szerintem kellemes kikapcsolódást nyújt. Kellemesebbet, mint a kritikádat olvasni:-)
És eltaláltad, az ereklyevadászokat is örömmel nézem a tv2-n...az, hogy te ezt cikinek találod, az meg aztán végképp a legkevésbé sem érdekel:-)))
3/10
zee944 2008 jún. 22. - 12:50:23 3/10
(22/150)
Sokkal jobban kungfuzok és olvastam néhány könyvet a keleti filozófiákról, de nem ez a lényeg. Nem én tetszelgek a képernyõn mint bölcs kung fu mester, hanem ez az igénytelen barom. Neki kellene legalább jelzésértékûen néhány mozdulatot megtanulnia, hogy legalább egy minimális tiszteletet mutasson a munkájával vagy a kungfuval szemben, elvégre itt már legalább 20 éve ráosztották a szerepet. De szó sincs ilyesmirõl. Ez a fickó csak a túlélésre játszik, arra bazíroz, hogy nulla erõfeszítéssel mindent megússzon.
10/10
valentini66 2008 jún. 22. - 11:27:28 10/10
(21/150)
Sziasztok!

Nem kötelezõ tv-t nézni!!!!!! Lehet olvasni. Carradine hatszor annyit tud a keleti filiozófiáról, mint amit sejtetek. Írhatnátok normálisabb hangnemben. Már ne is haragudjatok, de ahogy fogalmaztatok, az szörnyû. Fõleg, zee-re gondolok. Akik így kritizálnak, azoktól kérdezem, hogy kungfuztok, hány könyvet olvastál zee a keleti filozófiáról? A 70-es évekbeli kung fu nagyon jó David Carradine-nal. Ez a film régen készült, ma más a tempó. Felgyorsult világban élünk. Lehet, egy-egy jelenetnél direkt csinálták a lassítást.
3/10
zee944 2008 jún. 21. - 19:20:31 3/10
(20/150)
Tudom, hogy elegen mondták elõttem, ezért nem lenne szükség további kritikára, de ma megint belenéztem, és egyszerûen képtelen vagyok megállni. A keleti filozófiák csak jelzésszerûen jelennek meg a sorozatban, közhelyes, felvizezett, nagyon amerikaias, semmi köze valódi értékekhez. A hamisság miatt így még ártalmatlannak sem tudom nevezni, pedig ha nem lenne keleti köntösbe bújtatva, ennyit el lehetne mondani pozitívumként.

David Carradine képtelen arra, hogy bármilyen harcmûvészetre emlékeztetõ mozdulatot tegyen. Szomorú, hogy engednek képernyõn/mozivásznon szerepelni egy ilyen igazi, igénytelen balfaszt.
1/10
Bigpapa 2008 jún. 21. - 16:31:35 1/10
(19/150)
Ez 16 éve még elment, bár akkor is halálra röhögtem magam, ahogy a David Carradine lassított felvételben (normál üzemmódban) verekszik. Elég vicces. Amúgy meg vagy 100x látszik, hogy egy egy rúgásnál lerepül a papucsa:)))))))))))de aztán a következõ jelenetben rajta van. Biztos valami gumival odakötötte a nagylábujjához ,ami visszarántja a talpára :))
Az a vicces a filmben, hogy semmi köze a Kung-fu-hoz :)))
Szóval akinek ez a film valami ultranagy kielégülést jelent, az biztos élvezi az Ereklyevadászokat is :))))))))))) Pedig az sem kisebb csapás ;)
1/10
oncogito 2008 jún. 21. - 15:44:53 1/10
(18/150)
Ez a sorozat katasztrofálisan rossz.
Carradine soha életében nem találkozott kung-fu -val.
Szinte már nevetséges.
Parodiának is rossz.
MadGame 2008 jún. 21. - 11:51:56
(17/150)
Pedig ahogy látom, itt rendesen ki van írva és a cím is ua. Lehet, hogy csak elnyomtatták...
MadGame 2008 jún. 21. - 11:50:41
(16/150)
Ma lesz a második része. Miért van az, hogy a jövõheti újság azt írja az akkori részre hogy I/36 ??
Kojiro 2008 jún. 21. - 09:32:19
(15/150)
Leslie Nilsen is játszik benne? :)
10/10
valentini66 2008 jún. 15. - 15:53:34 10/10
(14/150)
Igen, más a szinkron. A soriban is lesz változás. Carradine hangja fog megváltozni.
10/10
valentini66 2008 jún. 15. - 15:52:13 10/10
(13/150)
sziasztok!

Tegnap, amit adtak, az egy nagy film. Elõször egybe adták nálunk. A német adón ketté vágták. Most nálunk is. A német adón volt addig, hogy Peter meglátja az apját, mikor az apja kihozza az öreget az égõ házból. Némettel kevertem. Bocsánat. Remélem, rendesen leadja az RTL.
8/10
Perdikkas 2008 jún. 14. - 21:00:38 8/10
(12/150)
Nekem is tetszett annak idején, úgyhogy igyekszem most is megnézni. Csak a hülyék ne egyszerre adnák a tv2 sorozatával:-((

Arra már nem is emlékeztem, hogy az elsõ részekben mások voltak a szinkronhangok...Én csak a Kristóf Tibor-Viczián Ottó-féle párosra emlékeztem, kíváncsi vagyok, mikor jön majd a csere. Bár sztem a Juhász Jácint-Weil Róbert hangok is jól passzolnak a színészekhez.

Hátha jövõ szombaton az elejébe még beszúrják azt, ami most kimaradt..vagy ilyet ne is reméljünk a kereskedelmi adóktól? :-)
norton15 2008 jún. 14. - 20:11:59
(11/150)
Nekem tetszett a sorozat, amikor régebben adták.:) David Carradine, naháááát.:)