offtopic
napraforgó 2014 okt. 16. - 10:49:38
(53/4273)
OFF
Nem, most egy darabig semmi újba nem kezdek, sem mexikóiba, sem törökbe, sem hottentottába. Kicsit besokalltam, pihenek néhény hónapot, aztán majd meglátom.
napraforgó 2014 okt. 16. - 09:24:13
(52/4273)
Szép napot mindenkinek!
Örömmel olvastam a tájékoztatódat a kertévékrõl.
Én a RTL Klubtól már nem nézek semmit, még az X faktorból is kiszálltam. Nem sokat vesztettek velem, mert eddig sem küldtem sms-t soha, semmire.
A TV2-n maradt a Sztárban sztár, miután a Maricruznak végre valahára vége lett.
Az utolsó bekezdésed szép álom, remélem nem utópia és egyszer megvalósul. Én már évek óta puffogok magamban, hogy miért nem válogathatom össze magam azokat a csatornákat, amiket nézni akarok.
De sajnos kénytelen vagyok elõre összerakott csomagok közt válogatni, így van egy rakás sport- és rajzfilmcsatornám, amiket eleve ki-skippeltem és csak a maradék film- és természetfilmcsatornákat nézem.
malvinkicska 2014 okt. 16. - 06:59:17
(51/4273)
Igazad van amiket leírtál de most mégis hiányzik belõle valami, ami elõbbre vinné a történéseket, az biztos a színész gárda ragyogó, a hely a téma, na majd látjuk hova alakul, az természetes nézni fogom érdekel a dolog, azért jó, hogy itt meg tudjuk beszélni, ki mit lát és hogyan.
8/10
Érsekvári 2014 okt. 15. - 22:08:40 8/10
(50/4273)
Valahol éreztem az elsõ rész után (írtam is ) sokan nem erre vártak a Gümüs után . Ott aztán mindennap ment a keverés kavarás nagy volt a familia . A fõhösünk is csak Gyöngyével volt elfoglalva meg a romantikával. Itt most nagyban másról szól minden . Szerintem jó a téma a szinészek is jók , a 70-es évektõl elöbbre lépett a sorozat ,igazán mai környezetben mai korban játszódik . A lány Cemre idegesítõ kezd lenni (az anyja is a folytonos utasításaival ).Kezd elbizonytalanodni Güney-el kapcsolatban és Kuzey iránt talán érez már valamit ... lehetséges. Lassan talán kezd kibontakozni milyen irányt vesznek a dolgok , most nyaralgatnak hülyéskednek, de mi lesz otthon a hétköznapokon ? Nézem , mert érdekel hogyan alakul a történet.
offtopic
ildimix 2014 okt. 15. - 20:58:45
(49/4273)
Megnéztem a hétfõi részt. Sajnáltam Günejt amikor legyilkosozta a család jogtalanul. Megértem, hogy haragszik a testvérére.

Kíváncsi vagyok a testvér elviszi magával a lányt vagy a gazdag lánnyal utazik el?

Nem gondoltam volna, hogy a gazdag lány apja beleegyezik a házasságba ha arról lenne szó és szerintem összefognak jönni.

1 kicsit vontatottnak tartom a sorozatot remélem ugrani fognak az idõben.
Nincs valahol leírva a részek tartalma elõre?
malvinkicska 2014 okt. 15. - 16:08:38
(48/4273)
Õszinte leszek elég lassú ez a sorozat sok benne a semmit mondó beszélgetések nekem, aztán a Cemre hisztis csaj, milyen féltékeny, igaz Banu tesz is róla. A Cemre anyja Gülten nem ismerek rá mi egy vehemens hisztis anya, úgy egészében várom hova jutnak de én jobbnak véltem, amiket olvastam róla , vagy az ízlés világom változott a török sorozatok iránt. Az elkövetkezõkbe remélem kellemesen fogok csalódni. Azt is megjegyzem százszor ez, mint az a sok celeb.
10/10
ccaty 2014 okt. 14. - 14:07:07 10/10
(47/4273)
A két kereskedelmi csatorna teljesen elszállt.

A minap olvastam, hogy az állami döntésig nem kérhetnek a szolgáltatóktól (T-home, UPC stb.) semmilyen ellenszolgáltatást a mûsorokért.

Így csak-csak észbe kapnak és végre figyelembe veszik a nézõk akaratát is, mert még jó ideig fõleg reklámokból adódó bevételükbõl lesznek kénytelenek megélni.

Ilyen üzletpolitika mellett nem marad fizetõképes nézõjük. Mit is jelent ez?

A nézhetõ mûsorokat mindkét csatorna a délutáni, vagy a késõ esti idõpontra idõzítette.
Nem tudom, hogy a kereskedelmi TV-knél milyen munkafegyelem van, de a mezei dolgozóknak még rugalmas munkaidõ mellett is reggel 8 és délután 5 óra között van a hivatalos munkaideje.

Ezért, hát a kereskedelmi TV-kben leadott olyan mûsorokat, amely esetleg nagyobb (fizetõképes) nézõközönséget vonzhatna, csak a nyugdíjasok, munkanélküliek nézhetik meg.

Igen ám, de a reklámokban szereplõ cuccokat nem fogják megvásárolni (nincs rá pénzük). Ezért az alacsony IQ-val rendelkezõk is ki tudják következtetni, hogy a hirdetõknek is van esze és nem ezeknél a csatornáknál fognak hirdetni.

Magam részérõl ha pedig kíváncsi leszek egy-két engem érdeklõ sorozatra, akkor REKLÁM NÉLKÜL megnézem valamelyik online weboldalon, legyen az akár külföldi is.

... egyszerûen ez azt jelenti, hogy a kereskedelmi adók közelébe sem kell, hogy kerüljek. Eljön majd az idõ, amikor magunk választhatunk csatornákat, no akkor a kereskedelmi csatornák fognak könyörögni a szolgáltatóknak, hogy vegyék be õket a kínálatba.

Jáj, de érdekes lesz.
8/10
Érsekvári 2014 okt. 14. - 10:45:59 8/10
(46/4273)
Nagyon jó , hogy sokáig nézhetünk sorozatokat , a téli idõszakban többet jut rá idõ .
Nem vagy ufó , én is nézek török nyelven sorozatokat . A KARADAYI,a KARA PARA ASk, másképp nem látható .
Még a nyáron felfedeztem a show tv-n egy sorit FATIH HARBIYE a címe. Az elsõ évadot lenyomtam és most szeptemberben folytatódik a 2 évaddal. Nem vagy egyedüli mohikán a témában .
8/10
Érsekvári 2014 okt. 14. - 10:36:18 8/10 Előzmény malvinkicska
(45/4273)
A Szulejman kezdési idõpontja november 19 lesz , több hírben és újságban közölték ,ez már biztosnak látszik .
Azóta én sem nézem az rtl-t nagy ívben elkerülöm ezt a csatornát.
malvinkicska 2014 okt. 14. - 09:12:58
(44/4273)
OFF kíváncsiságból bele olvastam a celeb fórumon írt véleményekbe, nagyon sok a negatívum, még azt is kétlik, nem Dél-Afrikában vannak, ezért kár volt annyi mûsort levenni a képernyõrõl, azt írják dög unalom, én már hetek óta nem nézem a retek klubot, az RTL2-õt csak azért , mert ott megy a karibi szerelem, és az jó kis sorozat.
8/10
Érsekvári 2014 okt. 13. - 19:02:56 8/10
(43/4273)
A napi adás ellenére tényleg lépésbe haladnak az események .
Szerintem azért érezzük így , mert itt van egy szabott adásidõ , pedig részemrõl is akár 2-3 részt is eltudnék viselni.
Talán megszoktuk a korlátlan netezés szabadságát .
Egyébként a mai részben kiélezõdõtt újra meg újra a két testvér közötti viszály , a szerelem vonalon is felborul a nyugalom , ezt boritékolni lehet .Kivanc -Kuzey minden karakterbe megállja a helyét . itt is hitelesen játsza szerepét ,igazi belevaló pasi.
malvinkicska 2014 okt. 13. - 18:09:37
(42/4273)
Azért történtek dolgok igaz nem olyan tempóban, mint mi szeretnénk, ez nem limonádé, nyálas valami, szépen lassan ki alakulnak a dolgok. Kuzey ezzel az öklözéssel ki van ebben látja jónak magát, hiába félti a családja, nem törõdik vele, itt is észlelhetõek azok a dacos vonásai, csak itt most más a téma.
feketeagi 2014 okt. 13. - 10:56:13
(41/4273)
sziasztok, hétvégén megnéztem a heti részeket, az elsõ két rész nem igazán jött be, de szerencsére nem adtam fel, a többi rész már sokkal jobban tetszett, mondjuk Gümüsnél is így volt ott sem tetszett az eleje.
Nagyon jó kis sorozat lesz ez, komolyabb, mint a Gümüs, nem lesz egy könnyed sztory.........
Nekem most a szinkronnal nincs különösebben bajom, szerintem egész jók.

Annyira még én sem kattantam rá, hogy elõre nézzem törökül, annyira még nem kapott el a történet...

Azért félelmeim itt is vannak, mert ez is elég hosszúra sikerült, a végét remélem nem fogják nyújtani itt is mint a rétestésztát.
8/10
Érsekvári 2014 okt. 13. - 00:22:21 8/10
(40/4273)
Iagazad van a Menekse -Uluc Bayraktar rendezés.
Török címeket írtam Dudaktan Kalbe-Ssív Útjai .
Ask-i Memnu -Tiltott szerelem .
SPOILER ! Szegény Ali ( Riza K) a 40. részig él csak . SPOILER VÉGE ! 80. részes a sorozat . Csak ennyit tudok róla .
reay 2014 okt. 12. - 22:50:18
(39/4273)
Beszéltetek a Hazugságok gyûrûjében c. sorozatról, na az volt még egy bohózat, amit azzal mûveltek. Most ahogy olvastalak benneteket, hirtelen azt hittem, hogy az Egy ellopott életrõl van szó, nem tudom azt nézte-e valaki rajtam kívül. Akció-dráma sorozat volt a supertv2-õn, börtönös részekkel, néhol egészen kiváló színészi alakításokkal. Nem értem a magyarok miért nem tudnak ilyen sorozatot csinálni, csak végtelen hosszúságú, bugyuta Szomszédok utánzatokat gyártunk.
reay 2014 okt. 12. - 22:41:05
(38/4273)
Én elvagyok vele a TSZ-ben, de annyira azért nem csípem mint Nihalt és Firdeust. :)
8/10
Érsekvári 2014 okt. 12. - 22:20:18 8/10
(37/4273)
Rákerestem a sorozattal kapcsolatos infokra és érdekes dolgokat találtam . Nekem is újdonság Hilal Saral aki a sorozatot rendezte nõ .Õ rendezte a Menekse ile Halil , ASk-i Memnu , Dudaktan Kalbe ,Kurt Seyit ve Sura,Fatmagülün sucu ne sorozatokat is . Itt a port.hu oldalon nem is szerepel a neve a sorozatnál mint rendezõ. A másik a két forgatókönyvíró is nõ . Melek Gencoglu és Ece Yöreng . Van egy másik kíváló írópárosuk is színtén nõk akik a Karadayi-t írták
Valószínû azért kapta a sorozat a Tûz és Víz címet , mert a Rtl-n reggel megy egy kalandfilm aminek a címe Észak- Dél .
Megkapta a sorozat 2011-ben a legjobb sorozat díjat.
Kivanc a legjobb TV-sor színész díjat és a leginkább kedvelt TV-sor színésze díjat is.
Legjobb sorozat zenéje díjat Toygar Isikli kapta.
2012-ben az év legjobb sorozata lett és Zerrin Tekindor ( Gülten Cemre anyja )a legjobb színésznõ .
sorozatkedvelõ 2014 okt. 12. - 17:44:45
(36/4273)
Mankos , malvinkicska!Mindkettõtöknek köszönöm a választ!
8/10
Érsekvári 2014 okt. 12. - 14:57:52 8/10
(35/4273)
Szia ! Ha jól emlékszem még nem láttad a sorozatot csak készültél a neten megnézni . Most itt a remek alkalom , hogy szinkronnal megy. Mivel csak 3-4 részig jutottam a neten leálltam akkor ,de jól tettem így kerek a történet.
az eleje amikor kijön Kuzey a börtönbõl meg a családi konfliktusok miatt elég lehangoló volt , de most pörgõsebbek lettek az események. Ali azaz Riza Kocaoglu alakítása itt hogy tetszik , mert írtad kiváncsi vagy rá . A Fesztbaum Béla hangja szerintem telitalálat , illik hozzá. A szerepe szerint józan életü , optimista és ugymond vigyázza Kuzey lépéseit pláne az elõzmények miatt . Remélem végig az õrangyal szerepben tetszeleg majd és óvja barátját , ami nem lesz egyszerû feladat Kuzeyt megismerve .
Sok díjat besöpört a sorozat 2011-2013 között , az év sorozata lett .
malvinkicska 2014 okt. 12. - 14:29:20
(34/4273)
OFF Igaz nem tõlem kérdezted de tudom a címe Hazugságok Gyûrûjében most pont harmadszor kezdték el , mindig lehetetlen idõpontban, vasárnap hajnalonként 5-ó körül szokta kezdeni a sorozat baráton fen van 2 rész magyarul a többi törökül senki nem foglalkozik vele, gondoltam írni kellene a tv2-nek legalább rakják fel, ha már így adják a részeket. A másik gondolatom úgy sem számít a nézõ, mert ha igen legalább, reklámozná de azt már nem. A Szulejman sorozattal akarta versenyeztetni a TV2 de ez nem jött be neki. Azt elfelejtettem kb egy éve vacakolnak vele, sok a pénz le szinkronizálva és erre a sorsra jutott.