8/10
Mása1 2020 júl. 24. - 12:10:15 8/10
(18/118)
Szerintem nagyon jó sorozat. Jók a karakterek, bár néha bosszantóak. Az első két évadban több az ötlet, a 3-4. évad viszont pörgősebb. Szóval jó mind a 4 évad. Hibák vannak, de nem kell keresni őket. Különben is a hibák egy része a karakterek tökéletlenségéből adódik, ezért bosszantó, de érthető és jó.
szenbanyasz@gmail.com 2020 júl. 10. - 18:49:09
(17/118)
Abban egyetértek több előttem szólóval, hogy az úgymond "tökéletes" rablási mesterterv és pláne a kivitelezés számos nyilvánvaló logikai hibát tartalmaz, így ha valaki az 1-2. évadban látottak alapján próbálná kirabolni mondjuk nálunk az Állami Pénzverdét, valszeg a biztiőrök elintéznék, de ha nem, akkor egy környékbeli közlekedési rendőr, még mielőtt a TEK kiérne. Dehát sajnos a valóság ilyen kiábrándító: a mai kor biztonsági rendszerei mellett lehetetlenség kirabolni még az Állami Pénzverdét is...

AZONBAN: ezzel együtt is kifejezetten izgalmas és szórakoztató sorozat, több okból is. Jó, összetett karakterek vannak benne, és közöttük izgalmas csoportdinamika alakul ki, amikor bezárkóznak a Pénzverdébe. A Professzor külön játszmája kint a nyomozónővel is izgalmas. Nekem az is tetszett benne, hogy ilyen mediterrán módon túl vannak csordítva benne az érzelmek, az ilyen jelenetek, amikor hatalmas szarba keverednek, de közben arról beszélnek, hogy "most akkor szereted, vagy nem", ez szerintem ad neki egy ilyen "helyi ízt", ami az amerikai sorozatokban nincsen. És amúgy az alapötlet tényleg jó - függetlenül attól, hogy lehetetlen (lásd előző bekezdés).
9/10
itsme1 2020 júl. 09. - 08:23:43 9/10
(16/118)
Természetesen minden történetbe bele lehet kötni, akit ez szórakoztat, az keresse csak tovább a hibákat! Ezzel együtt a film folyamatos feszültségben tart, és jól adagolja az információt. Remek karakterek
(kivéve Tokió, szerintem ő nagyon gyenge, már-már idegesítően rossz játékkal, de ez legyen az én bajom).
kid joe 2020 máj. 03. - 19:19:39
(15/118)
Az első két évadot a hibák és logikátlanságok ellenére szerettem. A harmadikat is szódával, a negyedikben viszont már nagyon zavaróak a hibák, és az élvezhetőség rovására megy, pedig nem vagyok a kákán is csomót kereső típus. Plusz eléggé önismétlő lett bizonyos szempontból, nem tudom, mit tudnak majd még felmutatni a már biztos 5-6. évadban.
György Kádár 2020 ápr. 26. - 08:21:07
(14/118)
5 perceként van benne súlyos hiba.
holl 2020 ápr. 24. - 07:32:17
(13/118)
Amilyen jo volt az elso ket evad, annyira szornyu a harmadik, a masodik resznel abba is hagytam. De az elso ket evadot erdemes vegignezni, azokkal onmagaban mar egy kerek, kulonleges, jol kitalalt bunugyi tortenetet kapunk.
letitbe 2020 ápr. 13. - 13:48:54 Előzmény UncleSam
(12/118)
+ Alapvető, hogy az igazgatót és egyéb parancsot osztható vezetőket elkülönítjük a többi túsztól.
4/10
Corson 2020 ápr. 07. - 04:03:16 4/10
(11/118)
jópofa limonádé, ahol folyamatosan történik valami érdekes. komolyan nem igazán vehető, mert a csavarok kedvéért beáldozzák a logikát, a karakterek éppen aktuális jellemét, de még az egész alapjául szolgáló kerettörténet is ingázik az évek alatt mesterien kitervelt rablás és az amatőr, összecsapott improvizáció között. bár mikor, bár melyik szereplő pillanatok alatt buta, lúzer, kedves karakterből okos, vér profi, gonosz mesterbűnözővé válik és viszont. néha a fizikai törvények sem működnek, meg a logika is szabadságra megy. a lényeg, hogy a poén/csattanó kijöjjön. minden annak van alárendelve. ha az ember elfogadja, hogy egy fordulatos szappanoperát néz, ami sitcomszerűen éppen az adott "poén" köré épül fel, akkor simán elmegy a háttérben. sőt, kólával és sok popcornnal még az előtérben is.
gmanarts 2020 márc. 18. - 12:02:54
(10/118)
Még a Prison Break is egy Dosztojevszkij-műnek tűnik emellett. Persze a maga módján szórakoztató, de annyira erőltetetten akarja másolni, imitálni a nyugati eszményképeit, hogy totál komolyan vehetetlenné válik.
10/10
tomy88trance 2020 jan. 30. - 20:05:57 10/10
(9/118)
Legjobb bank rablós film amit láttam ever ,jó tudom ez sorozat ,de értitek gondolom. Kell hozzá bizonyos értelmi szint,hogy értse az ember és ne találjon sok mindent logikátlannak (mint ahogy előttem páran) Van amit tényleg tovább húznak mint kellene és amiket leírtak abban van is valami,de túl hamar vége lenne,ha első lövésre el terülne mindenki ,ezt szerintem nyugodtan írjuk annak a számlájára ,hogy ez egy sorozat és nem halhat meg mindenki egyből és kellenek bizonyos alternatív megoldások,hogy sorozat lehessen és legyen miről mesélni . A csavarok szerintem nagyon jók és sok a kiszámíthatatlanság is.
10/10
Andricful 2020 jan. 26. - 21:49:14 10/10 Előzmény UncleSam
(8/118)
Érdemes végignézni a 3. évadot, sajnos az utolsó részbe sűrítenek bele sok érdekes jelenetet és csavart.
1/10
UncleSam 2020 jan. 13. - 21:58:06 1/10 Előzmény BBalázs
(7/118)
Én is ugyanezt érzem a 3. rész közepén tartva. De inkább akkor nem is nézem tovább.

Narcos és Narcos Mexico nagyon jó sorozatok.
1/10
UncleSam 2020 jan. 13. - 21:56:00 1/10
(6/118)
Jó sok hiba van a filmben.


A pénznek szánt speciális papírt sehol sem így szállítják. Így bejutni pénznyomdába nem lehet, hogy ma a társam lebetegedett és ma az a valaki mellettem jött velem. A túszokat sosem hagyják magukra, max ha meg vannak kötözve esetleg. Nincs bekalkulálva, hogy a rendőrök lőhetnek. Arcot nem mutatunk, max ha utána megölik őket. Veszekednek rablás közben? "Amatőrnek kell tünnünk" Miért? Profik?

Szóval hemzseg a film hibáktól és maga a sztori amatőrségtől egy fél éves előkészítés után...


3/10
BBalázs 2019 dec. 01. - 23:36:37 3/10
(5/118)
Spoiler
Voltak izgalmas jelentek és egy jó sorozat lehetett, volna ha nem rontják el a számtalan logikátlan jelenettel. (Akár egy rossz brazil szappanopera...) A tettesek mindig megmenekülnek, tűzharcban golyóállóak, a rendőrségnek persze looser módon sosem sikerül semmi és még sorolhatnánk. A WC-ből nem hallatszik ki semmi, akár bomba is robbanhatna.Megtudhatjuk, hogy a tűzharcközben kirobbantott falat/ajtót is képesek lehetünk behegeszteni pár perc alatt, amit a rendőrség persze tétlenül néz nem tudom miért kell elrontani egy jó storyt ilyen amatőr hibákkal

Kár volt érte, egy jó akció sorozat a Narcos-nál kezdődik.
10/10
Sandor Clegane 2019 aug. 05. - 00:40:58 10/10
(4/118)
nagyon jó,izgalmas sorozat,Denver nevetése a legkirályabb,várjuk a 2. évadot nagyon
gkrisztian77 2019 jan. 27. - 19:10:52 Előzmény Anna Dé
(3/118)
Spoiler te barom?
10/10
Anna Dé 2018 dec. 07. - 01:07:29 10/10
(2/118)
A Netflix már bejelentette hogy folytatják a sorozatot .. kár hogy Berlin nélkül. A legjobb karaktert nyírták ki a végén, bár neki így is úgy is vége lett volna. Jó kis sorozat, kicsit sok benne a szerelmi szál, de ezt leszámítva nagyon klappolt minden. Jó volt a felépítése, a csavarok benne .. na hát mit is mondjak még, ezek a spanyolok tudnak, na. :)
10/10
aTOMLondon 2018 jún. 24. - 17:03:46 10/10
(1/118)
Most fejeztem be az utolsó részt és még a hatása alatt vagyok. Végre egy sorozat, ami kiszámíthatatlan. A jók a rosszak, vagy a rosszak a jók? Nézöpont kérdése. Minden rész egy külön izgalom. Van benne dráma, szerelem, akció, erotika, jellemfejlödés. Kevés a klishé. Minden karakter jól kidolgozott különálló személyiség. Érzelmeket, szimpatiát, undort, és haragot is kiváltanak a nézőből. Engem a fotelbe szegezett. 12+9 rész. A végéig izgulhatunk, mi lesz a szereplökkel. Túlélik-e? Megmenekülnek?

Maybe Spoiler. Azt sajnálom, hogy már nem lehet folytatása. A spanyolok tudnak izgalmas sorozatot csinálni. Csak így tovább!!!

Végül...
Spoiler nélkül ajánlom az építészeknek az Intrót. Ilyen egy tökéletes épület model. ;)