Mara60 2007 aug. 23. - 15:31:31
(31/71)
Nekem már az egész elmúlt részben az volt a benyomásom, hogy Ludmilla a tettes. Annyira bõszen akart alibit szerezni Laurának, és éppenséggel olyat, ami neki is alibit jelentett volna. Ahogy a barátja ránézett, mikor megkérte, hogy tanuskodjon hamisan, az nagyon sokatmondó volt. Manon nevelõanyja pedig éppen az õ alkalmazottja volt, és a házvezetõnõ könnyen elmondhatta neki, kivel találkozott az utcán.
A rész végén már teljesen biztos voltam az ötletemben, de aztán az elõzetes engem is összezavart.
Meadow 2007 aug. 23. - 15:11:11
(30/71)
nemrég újból láttam a mai rész elõzetesét és tisztára olyan volt mintha egy összefogott hajú nõ venné le a maszkot...mint ludmilla??
csak arra nem tudok még rájönni,ha Õ lenne az,milyen okból tizedeli az embereket....?
Mjuk az a srác akivel eggyütt volt kezdte el mondani,hogy tudja ki a gyilkos!
lehet rájött nála valamire vagy látott valamit..na majd ma minden kiderül)))
brill 2007 aug. 23. - 08:46:33
(29/71)
Sziasztok! Én is gondoltam a szakácsnõre, fõleg az utolsó gyilkosság után, pontosan az általad leírtak miatt. De mi a helyzet a nagymamával(Luisa anyjával), aki ha jól emlékszem, szintén 26 évesen halt meg, Luisa elõtt 26 évvel. A film kezdetén több dátum hangzik el az átokkal kapcsolatban... Volt egy másik francia krimi, a Vérvörös nyár, ott is a régmúltban gyökerezett a gyilkosságok indítéka. Engem kicsit erre a sorira emlékeztet a mostani. Szóval a gyilkosságok hátterében idõsebb embernek (is) kell állnia...
kiskrimis 2007 aug. 21. - 19:38:39
(28/71)
Üdv Mindenkinek!
Nekem is elnyerte a tetszésemet a sorozat, bár az elsõ rész kicsit lassan indult, de így a harmadik részre egészen belendült az egész, egyszóval tetszik. Hogy ki lehet a gyilkos? Szerintem, és most lehet, hogy kicsit hülyének fogtok nézni, de a fiatal rendõrférfi (Agnes társa) és Ludmilla szakácsnõje, Solange. Persze, az még nem derült ki, hogy miért lehetnének õk, de szerintem van benne logika, mert Suzanna, aki ugye Juliette/Manun nevelõanyja Nizzában létérõl egyedül Solange tudott, amikor összefutottak a kaszinó elõtt.Solange-nak lehetett alkalma a kártyákat Laurának juttatni amíg Ludmillánál lakott, és érdekes módon elmaradtak a kártyák, amikor Laura elköltözött Ludmillától. Õ, mivel már évtizedek óta a Rinaldi családnál szolgál biztos, hogy az átokról is tud, így ráhúzhatja arra a gyilkosságokat. Sõt, tovább megyek, és azt mondom, hogy szerintem õ akarta 26 évvel ezelõtt megölni Louisa Fontane-t egy autóbaleset által, és vele együtt a magzatot is. De mivel a magzatot nem sikerült megölni, vagyis Laura életben maradt az apja döntése nyomán, így gondolt egyet a szakácsnõ, és még mindig az átokra ráhúzva 26 évvel késõbb újra próbálkozik. És mi az indíték? Itt jön képbe a rendõrtiszt, aki szerintem a fia lehet, az apja pedig vagy Max Fontane, vagy Fred Balair, a kaszinótulajdonos. Egyszóval Solange féltékeny, a fiú meg hallgat az anyjára, meg valószínûleg õ is féltékeny és haragos az apjára. És a tényleges gyilkosságokat így õ követi el, illetve a nyugalmazott rendõr az õ parancsára követte el; megölte Matthieu-t, mert valószínûleg látott valamit, vagy rájött valamire, megölte Vicent titkárnõjét, mert tudott valamit, és rossz idõben volt rossz helyen, rálõtt magára Vincent-re is(bár ez ugye többé kevésbé valószínû, hogy a nyugalmazott rendõr volt)mert õ meg rég elfelejtett ügyeket hánytorgatott fel,és is rájött valamire, megölte/megölette a fényképészt is, aki szintén látott valamit,és megölte Antoaine-t, Ludmilla szeretõjét, aki nagy ostobán kikiabálta, hogy tudja ki a gyilkos, és nem lehetett tudni, hogy csak nagyot mond, vagy tényleg rájött valamire, miközben Ludmilla házában járt-kelt, így neki is halnia kellett, valamint valaki megölte a nyugalmazott rendõrt is...Ja, és persze valaki megölte a harmadik rész végén Suzanna-t is, és csak Solange tudhatta, hogy Nizzában járt, és õ tudhatta azt is, hogy hol lakik. Megmondhatta a rendõrnek, aki elment utána, és leszúrta. És ez beleillik abba is, hogy többen gondolják úgy, hogy a gyilkos férfi lehet.
Szerintem túl nagy szerepet játszik ez a két karakter ahhoz, hogy ne alakítsák nagyban a történet menetét, illetve végkifejletét. Bár az is lehetséges, hogy csupán túl élénk a fantáziám és túl sok krimit láttam már életemben, és a megoldás ettõl jóval egyszerûbb, én pedig teljesen rossz irányba bonyolítottam el az egészet. Ti mit gondoltok? Lehetséges ez, vagy csak nyakatekerés?
Üdv!
U.i.:Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült!:)
Meadow 2007 aug. 21. - 17:48:50
(27/71)
van ebben a levezésben nagyon sok ésszerû dolog)már várom hogy kiderüljön ki a tettes,de sztem a mattihew anyjának,pont olyan rövid haja van,mint annak aki levszi a maszkot....amúgy tök vicc hogy a laurára akarták terelni a gyanút....)
sylvi91 2007 aug. 21. - 10:43:15
(26/71)
sziasztok!!! sztem is nagyon hasonlít Cameron Diazra,mondjuk ezt már régebben is írtam de örülök, hogy van egyet értõ velem!!!!!
Andrea Potter 2007 aug. 20. - 21:00:54
(25/71)
Nekem a bemutatóban úgy tûnt, hogy egy pasi veszi fel a maszkot, tippem 2 van: Laura apja, vagy a kaszintulaj.
Meadow 2007 aug. 20. - 00:10:16
(24/71)
nekem személy szerint a matthiew anyja/laura apjának a felesége,akinek a neve nem ugrik be/ tûnik a gyilkosnak.úgy érzem azért csinálhatja a gyikosságokat,mert bosszút akar állni vmi régi bûnért.....
annita 2007 aug. 19. - 21:52:06
(23/71)
Sziasztok! Elõször engem is a Dolmenre emlékeztetett, amúgy az izgisebbnek tûnt, de a végét sztem elcseszték, már a közepén tudtam, h a világítótornyos pasi a legsárosabb a dologban. Most nem tudom, de tuti, h vmi családtag... Én csak a Mathieu-t sajnálom, õ volt a legjobb arc akk is... :( mindenesetre várom a befejezõ részt, kíváncsi vagyok :)
valaki10 2007 aug. 18. - 14:06:06
(22/71)
Sziasztok!
Nagyon izgalmas a film, biztos az utolsó pillanatokra fogják hagyni a rejtély megoldását.
Sajnos a legelsõ rész elsõ fél órájáról lemaradtam. Valszeg ezért teljes homály, hogy milyen tûzvészrõl beszélnek folyton. És milyen kápolnában megégett nõi holttestrõl van szó?
Valaki lenne olyen kedves, hogy elmagyarázza? Szerepeltek ezek az elején, amirõl lecsúsztam? Mert úgy látom, ez fontos része a nyomozásnak, és lehet, hogy enélkül a végét sem fogom megérteni...

Köszi!
Andrea Potter 2007 aug. 17. - 21:30:51
(21/71)
Õszinén megmondom, a tegnapi rész után elõször én is azt gondoltam, h Ludmilla a lány igazi anyja, de most már nem tudok eligazodni semmin. Nagyon szeretem a krimiket, sok Agatha Christie könyvet olvastam, azokban sokkal könnyebb rájönni a megolásra. De ennél a sorinál még ötletem sincs. :( A Dolment tavaly én is néztem, és nekem az ugrott be elõször, mikor megláttam ennek a bemutatóját. És nem mondok újat, meg nem majmolás, stb, de ez a csak tényleg kiköpott Cameron Diaz, csak francia kiadásban. :D De most komolyan. Ugyanolyan széles szája van, meg fogsora. Meg az egész feje. CSak CD szerintem gömbölydedebb. :D
cinti12 2007 aug. 17. - 20:44:08
(20/71)
Nagyon szépen köszönöm hogy leírtad!
Még a neveket egy kicsit kavarom lol
De kösziiiiiiiiii!!!
Ari vagy!
:P
IMOLA88 2007 aug. 17. - 16:44:40
(19/71)
Nem lehet letolteni valahonnan ezt a filmet??
IMOLA88 2007 aug. 17. - 16:40:44
(18/71)
Ezt a filmet csipem nagyon klassz jovoheten sajan nem fogom latni a befejezo reszt mert el leszek utazva majd meselje el valaki mi volt benne vagy esetleg ha valaki felveszi akkor szoljon.
cinti12 2007 aug. 17. - 13:08:46
(17/71)
Legyen szíves valaki leírni ide a hozzászóláshoz hogy mi volt a tegnapi részben!
Ma reggel felkeltem és egybõl eszembe jutott hogy elfelejtettem megnézni!
És most itt vagyok!
Könyörgöm valaki írja le!
Nagyon szépen köszönöm!
Cinti
Mara60 2007 aug. 17. - 11:54:40
(16/71)
Egyetértek. Ami azt illeti, nekem a karakter egyébként is több, mint gyanus.
Meadow 2007 aug. 13. - 21:06:06
(15/71)
milyen igazad van,ha ezt nem írod le fel sem tûnik))úgy látok,nézek de nem látok!
Meadow 2007 aug. 12. - 18:49:30
(14/71)
hát én megnéztem most felvételrõl a második részt és majdnem bealudtam.kezd ellaposodni pedig eleinte nagyon bejött.
remélem a 3és4ik rész ennél klasszabb lesz.
Jojcsi 2007 aug. 09. - 16:12:43
(13/71)
Ez a film nem két részbõl áll?Hanem rendes sorozat?Nekem eléggé tetszik.Az elõzetest nem láttam csak itt a neten akadt meg a szemem a Laurán, mivel engem is így hívnak XD
Nah mindegy,én is valami testvéri vagy vérszerinti dologra gondoltam,de ma este ugyis kiderül:)
robinh 2007 aug. 09. - 04:42:27
(12/71)
sztem tök ugyanaz mint a tavalyi. már csak a beharangoz alapján is.