10/10
isobel88 2012 júl. 03. - 11:41:28 10/10
(13/33)
Nekem nagyon tetszett! Aki olyan filmet keres, ami tanulságos, és nagyszerû mondanivalója van, annak szívbõl ajánlom! Szerintem egyáltalán nem unalmas: vannak vicces részek, plusz egy szerelmi szál. Nálam bekerült a kedvenc filmek közé :)
1/10
tefnut 2012 ápr. 18. - 13:51:34 1/10
(12/33)
Úristen! Mi a Sz*r ez? hát hiába, minden moscokból lehet csinálni valamit. Ez nézhetetlen unalom. Erre filmet csinálni. -1. kifordul a belem az ilyentõl.
Meridol 2012 márc. 24. - 14:52:44
(11/33)
Akkor megyek és beszerzem a könyvet!/úgyis sok mindent elolvasok eredetiben/De ne áruljatok el semmi hogy miben más !
kasoko koscivaka 2012 márc. 24. - 14:49:18 Előzmény Szilvi_34
(10/33)
Ezzel egyetértek, én csak azt gondolom, hogy a könyv részben azért is volt olyan jó, mert úgy fejezõdött be, ahogy. A film nem tudom hogy fejezõdik be, de sejtésem szerint (amit a hozzászólásod is megerõsít) egészen máshogyan.
megjottem 2012 márc. 21. - 15:41:20
(9/33)
Egy dolgot nagyon sajnálok:
Ewan skót. A film Skóciában játszódik. Hol van Ewan skót akcentusa? (Nagyon szeretem.) Néha felüt, de én többet akartam!
Meridol 2012 márc. 20. - 17:13:55
(8/33)
Ezen nem veszünk össze. Amugy ne errõl szóljon a topik.
offtopic
fredi60 2012 márc. 20. - 12:34:25 Előzmény Meridol
(7/33)
Mit tesz a korkülönbség.... :)
Számomra Obi-Wan mindig is Alec Guinness volt, maradt... és lesz!
Meridol 2012 márc. 19. - 22:24:19
(6/33)
Ha anyám nem hivja fel a figyelmemet erre a filmre, valószínüleg elsiklok fölötte mert ugyan ki hinné hogy ez a cím nem egy paródiát rejteget.?Mégis mi ez az egész? Annyira abszurd nem? Bár ha kedvenc Jedi lovagom Ewan McGregor/ adja meg a választ akkor rohanás a moziba!
Adott egy jemeni sejk aki skóciai birtokán megszereti a lazachorgászatot és az a képtelen ötlete támad hogy saját hazájában a lazactenyésztre adja a fejét. DR Fred Jones a projektre felkért halbiológus ezt mindaddig áprilisi tréfának veszi amíg meg nem hivja a sejk a kastélyába az ügyintézõ-titkárnõ /Emily Blunt/ Harriettel együtt. Mivel házassága már egyenlõ a nagy semmivel , Harriet katona barátját meg Afganisztánba vezénylik és ott eltûnik, az abszurd projekt mellett a 2 magányos embernek is szurkolhatunk.Ewan /Obi-Wan/ McGregort rég nem láttam ennyire aranyosnak ebben a félszeg, tétova, mereven konzervativ ember szerepében. tesze-toszasága annyira bájos hogy néha szerettem volna a fülébe súgni hogy Hé!, szedd össze magad és mondd el mit érzel!./ Amúgy a skót akcentusát mindig is imádtam!/
A történet olyan lassan csordogál mint a 2 fõszereplõ kapcsolata de Ewant és Emily-t annyira jó figyelni a vásznon hogy én szemet hunyok felette. Bár néha megkérdeztem volna a rendezõt hogy És mi van a lazacokkal? Már egy ideje nincs róluk szó!

Kellemes délutáni mozizás volt. Ellazitott de még gyönyörködtetett is. És hogy is sikerült -e a lazac projekt Jemenben? Nos.. többé-kevésbé igen de ha engem kérdeztek, én maradok a jól bevált tonhalkonzervnél!
Szilvi_34 2012 márc. 19. - 18:24:06 Előzmény kasoko koscivaka
(5/33)
A film is tökéletes, és a könyv is külön élvezet!!!
A könyvben kb 42-43éves lehet Fred, a filmben is valós ez a kor! Harriet nem baj, ha csak fele idõs, pl: más a Napsütötte Toszkána c. film is, mint a könyv, mégis szenzációs.
Kellenek ezek az elemek, amig Amerikában készítik ezeket a filmeket! :)
7/10
Gerion 2012 márc. 18. - 19:51:13 7/10
(4/33)
Amíg a vígjátékelemek a dominánsak, addig nagyon jó, a film vége felé viszont erõsen sablonos romantikus filmmé válik sajnos.
kasoko koscivaka 2012 márc. 15. - 12:13:38
(3/33)
SPOILER szerûség

Remélem hûek maradnak a történet során a könyvhöz (ami szerintem zseniális), mert ha erõltetik a szokásos hollywoodi happy endet, azzal NAGYON elronthatják az egészet.
A könyvben Fred majdnem kétszer olyan idõs, mint Harriet, ez a filmben már eleve nincs így, pedig bizonyos okokból ez egy fontos elem.

SPOILER szerûség vége
Pheithó4 2012 márc. 15. - 08:03:41
(2/33)
Azért elég fura, hogy a film címe magyarul lazacfogás, a film elõzetesében pisztrángról beszélnek. Nem mindegy! Kicsit lehetnénk azért pontosabbak!
Ford Mustang 2012 jan. 08. - 23:19:15
(1/33)
Magyar címe 'Lazacfogás Jemenben' lesz.

Amerikai bemutató március 9.

<--- promokép