Téma: Lear király

1/10
CinkaPanna 2011 febr. 05. - 23:50:12 1/10 Előzmény ilsignororso
(6/6)
Szerintem is nézhetetlenül rossz elõadás,sajnos:((Színészek jók, de ez a rendezés teljesen tönkretette a tragédiát.Borzasztó volt,nem tudom ajánlani!:(
1/10
ilsignororso 2011 febr. 01. - 18:02:56 1/10
(5/6)
Én továbbmegyek. Az elõadás nézhetetlen volt. A színpad megcsúfolása. Az amúgy komoly kvalitású színészek láthatóan szenvedtek a rájuk nem illõ szerepekben. A karakterek megmunkálása a szöveg elmondásában kimerült. A fordítás hatásvadász és trágár. Én híve vagyok a modern színháznak, de aki elõször itt találkozik Shakespeare mûveivel, az azt hiheti, hogy az ember egy komplett õrült. Annak tudom ajánlani a darabot, aki azt szeretné tudni, hogyan NEM szabad ezt az elõadást színpadra vinni.
varvolgyi 2011 jan. 31. - 16:32:19
(4/6)
Sajnos nekem ez a darab nagyon nem jött be. Kítûnõ színészek, jó rendezõ aztán soka szöveg,a színészek kenik a szavakat Kulka hadar és hisztérikus. Nagy Mari, aki bizonyos szerepekben tényleg kítûnõ volt, nem illik ide. Elnézést kérek tõle, de kicsit ( nagyon) öregrecske erre a szerepre.Már évekkel ezelõtt megfogadtam,hogy Shakespearet színházban többet nem nézek. Sem eredeti sem modernított formában!
tündérbogyó 2010 júl. 30. - 12:52:29 Előzmény lostbabe
(3/6)
elolvastam ezt a kritikát, tulajdonképpen akár egyet is érthetnék vele (bár, amíg a cikk írója nem figyelmeztetett, semmit sem vettem észre ezekbõl a "hibákból", sõt, életem legnagyobb színház-élményeként tartottam számon ezt az elõadást...).
egy dologban viszont mindenképpen vitatkoznom kell a kritikussal: szerintem Kulka János egész zsenijével formálta meg ezt a szerepet. õ a legtehetségesebb mai magyar színész - úgy érzem, ebben a darabban is tökéletesen játszott.
7/10
offtopic
Gabriella54 2010 máj. 31. - 16:01:34 7/10 Előzmény lostbabe
(2/6)
Tudtam, hogy Nyíregyházát kell választanunk!

Most nyitok az ottani Lear király-elõadásnak topicot, ha van kedved, kukkants be :)