Téma: L'ecsó

André 2007 okt. 31. - 00:48:39
(31/151)
Sziasztok!
Én is láttam már ezt a rajzfilmet! SZerintem nagyon jó! :) Nem tudja véletlenül valaki, mikor jelenik meg dvd-n?
10/10
Semprini 2007 okt. 02. - 22:20:19 10/10
(30/151)
Végre sikerült megnéznem moziban és nem okozott csalódást (ellentétben pl. az Oscar-nyertes Táncoló talpakkal, ami elég gyengécskére sikeredett...:-P)
Tehát: a L'ecsó szerintem az utóbbi évek egyik legjobb komputeranimációs filmje, és nálam biztos dobogós helye van az eddigi 8 Pixar-mozifilm közt is. (Mondjuk a Némó és a Hihetetlen család mellett harmadik - esetleg második.)
A sztori annyira bájosan valószerûtlen, hogy az embert óhatatlanul is kirángatja a hétköznapok nyûgébõl és elvarázsolja - már aki vevõ az ilyesmire. Egy patkány, aki szakácsmûvészetével(!) lenyûgözi a francia konyha rajongóit - ezt tényleg csak animációs filmen lehet feldolgozni. A film képi megvalósítása lenyûgözõ - a patkányok bundájától Párizs megjelenítéséig és az animált ételféleségekig valóban egyfajta vizuális orgia. A humor talán visszafogottabb, mint a korábbi alkotásokban, és a sztori is lassúbb folyású, és eléggé bõ lére van eresztve, de végülis megérdemli a maximális pontszámot.
Én biztosan meg fogom nézni még párszor...

100%
rapanui 2007 aug. 22. - 11:55:17
(29/151)
helló:-)

De mi nem állatmesét néztünk, hanem embermesét, ahol az egyik szereplô bôrébe, egy patkányba bújt.....ennyi:)

Amúgy most vettem meg DVD-n a Bogáncsot, de van Lutra is VHS-en, Kele-rôl videón vagy dvd-n sajna nem tudok...

peace

rapanui
vidra25 2007 aug. 19. - 14:28:53
(28/151)
Na sziasztok!

Hát nem gondoltam vlan hogy ekkora port kavarok. Én csak egyszerúen nem szeretem azokat a filmeket ahol az állatokat beszéltetik. Nem mondtam hogy utálom a patkányt, csak van olyan állat amit jobban szeretek nála. A méh pedig azért is nagyon hasznos állat. Nem sok gyümölcsöt ennél nélküle. Persze TESCOS szar mindig akad.
A pestist pedig akkor is a patkány hurcolta, a bolhával együttt. Ha tehetett róla ha nem.
Inkább nézzétek a lutrát vagy a kelét Ezek tényleg az állatokról szólnak.

Üdv.:
Vidra
martens 2007 aug. 18. - 16:46:11
(27/151)
szia mindenki.

csak anynit szeretnék modnani hogy enma patkányopk terjeszteték a pestist hanem egy patkány bolha latin nevén zenopsylla cheopis(asszem igy kelll leirni)
Redfield 2007 aug. 18. - 11:40:04
(26/151)
ebbe már több ráció van, de akkor se értem, hogy milyen jogon nézed le ennyire a patkányt. A galambok is terjesztenek betegségeket, meg más szárnyasok is olykor, stb... de nem õk tehetnek róla. Ez persze sosem fontos, a LÉNYEG, hogy el legyenek ítélve. Azok a felelõsök, rájuk van mutatva az ujjacskákkal, azokat írtsuk, azokba rúgjunk bele, stb... hát sztem meg az ember kapja be.
Redfield 2007 aug. 18. - 11:37:13
(25/151)
Ne haragudj, de ez tényleg szánalmasasan rossz hozzáállás. Mert tényleg, például az emberek hogy lehetnek ilyen alapon "cuki"-k? Vagy az már hótmindegy, akkorisazvanhogyapatkánydögöljönmeg?
sipka 2007 aug. 18. - 09:35:12
(24/151)
Azért annyira nem kell felhúzni magad..... Nincs feliratosan elõadás és kész!!!! (Bele kell törödni.) Remélem ezért nem leszel öngyilkos.... Mivel én nem Budapesten élek, így a f#szom se tudta, hogy néhány rajzfilmet eredeti hanggal is lejátszanak egy-egy moziteremben!!! Talán Nostredamusnak hittél, hogy mindent tudjak?! Az én szülõvárosomban nincs ilyesmi mint a te általd emlegetett Momparkban. S azért nem fogok Budapestre felvonatozni, hogy lássak egy filmet feliratosan. (Még csak az kénne.) Ha mindent eredetiben szeretnél megnézni, akkor költöz el Amerika valamelyik államába. (Ott még elönyt is élveznél, mivel ott sokkal hamarabb leadják a filmeket, mint nálunk.) Szóval nem kell itt leszólni az embert bizonyos kifejezésekkel: hogy "Jó reggelt" meg stb. Elmondtam a véleményemet, hogy mit gondolok a mozikba vetitett filmek erdetiben való leadásáról, aztán ENNYI! Elolvastad, le reagáltad, és most már írjon valaki a filmrõl is valamit, mert már szóba lett hozva a patkányok szerepe a társadalomban, illetve ez a felirat dolog is....
poronty 2007 aug. 18. - 07:38:51
(23/151)
Ha bárki is azt hiszi, hogy egy forgalmazó bevételtõl esik el, ha egy gyerekfilmet (vagy bármilyen filmet) EGYETLEN moziban legalább egy vagy két héten keresztül angolul is vetíttet, az még életében nem volt egy ilyen vetítésen, pl. a MOM Parkban. Jó reggelt -- Budapest világváros, rengeteg külföldi lakik itt és látogat ide! És a magyarok közül is sokan szívesen elmennek a feliratos verzióra. Amúgy mindezt tök fölösleges is magyarázni, mert korábban a gyerekfilmek zömének MINDIG volt legalább egy moziban eredeti nyelvû vetítése, mivel a többi forgalmazó mindezt nagyon jól tudja. Szóval ez az egész nem egy spanyolviasz, hanem csak egy kis józan ész.
DVD-t pedig nem veszek, majd letöltöm angolul, ha már egyszer a moziban nem tudtam megnézni. Franc se kíváncsi a magyar szinkronra.
sipka 2007 aug. 17. - 18:57:08
(22/151)
Ennek a filmnek a forgalmazója a "Fórum Hungary". De nem kell ezen csodálkozni, hogy ezt a filmet szinkronizáltan játszák le szinte mindenhol. Mivel ez egy animációs rajzfilm. S a rajzfilmek legnagyobb törzsközönsége a kis gyerekek, akik még nem tudnak olvasni. Mivel ha feliratozva adnák le, akkor a gyerekek nem értenék, s nyilván emiatt el sem mennének a szülõkkel megnézni az adott filmet. Így a mozik elesnének egy bizonyos bevételtõl, ami elégé agasztó lenne. Általában csak azokat a filmeket szokták eredetiben leadni a mozikban, amelyek 12 éven, 16 éven illetve 18 éven felülieknek szól. Szóval ha megakarod tekinteni a "L'ecsó" címû filmet eredeti hanggal, akkor bizony meg kell várni a DVD megjelenést. (Én is várom, hogy megtekintsem végre feliratosan.)
poronty 2007 aug. 17. - 17:35:32
(21/151)
Már harmadik hete megy, és még mindig nem adják egyetlen helyen se angolul? Mompark vagy valami?? Melyik amatõr forgalmazóé ez a film?
sipka 2007 aug. 17. - 15:14:32
(20/151)
Ilyeneken nem érdemes veszekedni. Oké: valakik szerint a patkány egy kártékony kis mocsadék!!!! (Húúú remélem a "Barátok közt"-ös Ricsi ezt most nem olvassa :) De szerintem ennek az állatnak is vannak gondolatai, illetve a fennmaradásához szükséges élet ösztöne. Tehát nem kell azért bántani, mert néhány embert megharap, azon indokból mert félti az életét. S attól, hogy ezek koszos lények, és egy csomó fertözést terjesztettek szét a világban, nem igazán lehet okolni õket. Mivel hol a pics#ba mosakodjanak meg. Nekik nincs szappanuk, meg samponjuk, hogy lemossák magukról a szennyet, amit napközben felszedtek magukra. Tételezük fel, hogy az egyik napon patkánnyá változom. Éldegélek ahogy tudok, megeszem a bogarakat is, mivel nincs mit beburkolnom. Majd tiszta redva leszek, és ez a mocsok ami rajtam terpeszkedik, egy idõ után átalakul valami élösködõ betegségé. S mivel ezt nem lehet csak egyszerûen lemosni, így rajtam marad és terjesztem a lakókörnyezetemben. S mivel nem vagyok szívesen láttot egyén sehol sem (mivel fertözõtt vagyok), ezért elöbb utóbb felemészt a betegség, vagy valamelyik mocsok humanoid kiírt a seprûjével. A méheket szóba hozva, azt írta valaki, hogy hasznos állatok. Én is úgyan ezt gondoltam, amíg meg nem csipet egy a lábamon..... Azóta keressem azt a kis mocsadék rovart :) Mondjuk, lehet, hogy ö se élte túl a szúrást, mivel tudvalevõ, hogy ha a méh megszúr valakit, akkor ö is elpusztul :( A méhecskével kapcsolatosan, nem sokára lesz a szintén animációs rajzfilm mûfajú: "Mézengúz". Ennek a plakátját raktam fel. Remélem ez a film is jó lesz...
vidra25 2007 aug. 17. - 14:46:22
(19/151)
Azért a vakondot ne hasonlítsd már a patkányhoz légyszíves. Se a medvét, se a kígyót, se a méhet. Amúgy a méh hasznos állat. Nagyon is. Egyébként is imádom az állatokat. Csak azt nem szeretem amikor beszéltetik szerencsétleneket a képernyõn. Tudja is valaki hopgy mit gondolnak rólunk meg a világról. Legalább ezt ne akarjuk elvenni tõlük. Az ember meg csak had irtsa egymást. Ha erre képes.
rapanui 2007 aug. 17. - 12:32:45
(18/151)
helló:-)

Ekkora ostoba hozzászólást már régen olvastam, már megbocsáss(vagy ne is)

Ilyen erôvel ne nagyon nézzük meg a dzsungel könyvét, mert a medve, a tigris, a kigyó is már mind kiírtottak egy fél földgolyóra való lakosságot?
Vagy ne nézzük a kis vakondot, mert undirítisz, vagy maját méhecskét, mert sokan allergiásak a méhcsípésre, vagy tudod mit?
Ne nézzünk olyan filmeket sem, amikben emberek szerepelnek, mert az EMBEREK kipusztítottak már 2x5 földrésznyi embert.......vagyvagyvagyvagyvagy.....soroljam még?

peace

rapanui
börzsöny 2007 aug. 17. - 10:45:47
(17/151)
Tegnap néztem meg, és kellemesen csalódtam benne.
Ez egy mese, s természetes hogy itt a "rossz" és a "jó" egy kicsit másképp értelmezendõ, mint a valóságban. Egy patkányt ruháztak fel olyan emberi tulajdonságokkal és normákkal, ami - sajnos - a legtöbb emberbõl hiányzik. Nem az a lényeg, hogy Remy egy patkány, hanem az, hogy milyen. Van célja, van bátorsága és van esze. Kékes színe kiemelte a többi patkány közül, s ezzel is szimbolikusan jelezve õ más, mint a többi csatornalakó szemétzabáló. Ezt kell felismerni, s nem megbélyegezni, hogy õ egy patkány. Na és? Ne a külsõ alapján itélj, ismerd meg milyen belülrõl és utána dönts róla.
És ez akkor is egy mese. Kár belekeverni és magyarázni a való élet dolgait és fölösleges is. Csak elrontja ezt a jó...lecsót! :-)
vidra25 2007 aug. 16. - 16:31:55
(16/151)
Ne haragudjatok de egy patkány hogy lehet cuki? A középkorban végül is csak fél európa halt ki miatta. de azért nagyon cuki. Majd találkozz vele egyszer amikor a gyerekedet rágja szét.
Black Adam 2007 aug. 15. - 21:15:31
(15/151)
Igen jó flm volt, különleges, vicces, de volt komolysága is.
És Igen elõfórdulhat, hogy az elõzetesben más a Szinkronhang, mivel ezeket gyorsan kell sznkronizálni és gyorsan bevágnak valakit, az adott szereplõhöz, ami késöbb a magyfilmben már egy "normális"-abb hang váltja fel, a végleges Szinkronhang.
leahla 2007 aug. 09. - 20:52:26
(14/151)
Egyszerûen imádtam :) ahogy a fûszereket morzsolta a kis mancsaival...
amúgy az elõfordulhat, h a bemutatóba más volt a mosogatófiú magyar hangja?
kisale 2007 aug. 08. - 12:58:59
(13/151)
Mi tegna néztük meg a férjemmel, és mindkettõnknek nagyon-nagyon tetszett!
Roppant aranyos kis mesefilm! Aki teheti, nézze meg!
Spóra 2007 aug. 06. - 23:24:41
(12/151)
jah én si!! mi holnap nézzük meg a bnõmmel!! nagyon jó volt az elõzetese szal sztem tuti siker:D