Téma: Lee Jun Ki

10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 12:18:35 10/10
(4982/112922)
Most már nincs sok idõm ,de a Judy által feltett napló mellé ,megtaláltam az igen hosszú interjúját.
Lerövidítve, azt a rész kihagyva, ami magáról a seregrõl szól, felteszem este. Így is elég hosszú lesz.
10/10
k.sior 2011 okt. 28. - 12:16:43 10/10
(4981/112922)
Kíváncsi lennék az 5 kedvencedre. Nekem is vannak kifejezetten kedvencek, de nagyon nehezen tudnék választani, annyira imádom a zenéjét!!!
Ja és az elsõ 2 részt megnéztem és mintha valamiféle mágikus erõ hatna rám. Csodálatos a film, igaz még nagyon az elején járok, de azt hiszem, hogy nagy kedvenc lesz!!! :) Olyan varázslatos világba repítettek el... huuuuuuuuuuuu, gyönyörû sorozat lesz érzem!!! :)
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 12:11:40 10/10
(4980/112922)
Általában nagyon szép szájuk van. Igeeeeeeeeeen ez is hibátlan.

BYJ 2 paparazzit feljelentett zaklatásért,úgy látszik ez nem szokás, mert nagy port kavart. Nekik tûrni illik.
Volt egy mondata, amire sokszor gondolok."Arra vágyik,hogy egyszer egy kávézó teraszára kiülhessen és nyugodtan megihasson egy kávét.
Az ismertségért nagyon nagy áldozatot kell hozniuk.
Ahogy nézem most a Stranger Than Paradis-t, ami egy sztár énekesnõ sorsáról is szól,csak remélem,hogy fikció és sztori és nincs köze a valósághoz.Annyira megszabják,hogy mit tehet és mit nem.Nem lehet kapcsolata, a szerelmét pedig minden eszközzel, akár a legdurvább módon is el akarják szakítani tõle ,mert ez nem tesz jót a róla kialakított képnek.Addig jó árucikk, amig álmodozhatnak Róla.
Ismerjül Elvis vagy a Beatleas haszon szerzõ menedzsereit.
10/10
k.sior 2011 okt. 28. - 12:05:31 10/10
(4979/112922)
Ismét egy mosolyt fakasztó kép! :)

Hogy van vajon a Drága??? Remélem sokat erõsödött már!!!
10/10
k.sior 2011 okt. 28. - 12:02:37 10/10
(4978/112922)
Most pedig bocsánat, ha valakit kihagyok, de most nem szeretnék minden hsz.-ra külön reagálni, mert túl sok lenne belõlem. :)

Szóval, szuper képekkel és videókkal ajándékoztatok meg ismét bennünket! Köszi Nektek!!! :)
Ani,a videód... hát azon én viszont sírtam, mit sírtam, bõgtem. Olyan igaz rám minden egyes szó, ami elhangzik és levan írva benne. Köszönöm Neked!!! A kissrác pedig tüneményes! :)

Taylor, örülök, hogy ismét benéztél ide! :) Nem jó, hogy nem vagy toppon mostanság, de hidd el lesz majd jobb is!!!
Köszi a filmet! Én is 2x láttam, mint Lili. Nagyon megrázó film és szerintem is az egyik legjobb háborús dráma, pedig én a német filmeket nem szeretem, de itt hatalmasat alkottak!!!

Judy, Fürjrigó jó volt olvasni Benneteket!!!

Szakikám, csak annyit írnék a nyugdíjas bulira... nagyon jó szöveg, jót kacagtam én is. :))) Az is igaz viszont, hogy sajnos én soha nem leszek nagymama, de viszont nem is érzem még magam nagyi korúnak. Lehetne inkább úgy, hogy vegyes korosztály fog Junki lábai elõtt heverni??? :)))
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 11:54:58 10/10
(4977/112922)
Az utolsó 10 percnél megszakadt a felvételem és nem tudom a végét.Mondjátok el.
Nem életem legjobb filmje,de én általában kedvelem ezeket a csendes filmeket.Szerettem a srác családjának melegét.
Ámultam a részegen hazatérõ csajszit fogadó türelmén és drukkoltam legyen egy szép szerelmük.
A természet hangjaira vadászni, milyen jó lehet, erre még soha nem gondoltam.
10/10
k.sior 2011 okt. 28. - 11:39:40 10/10
(4976/112922)
http://www.youtube.com/watch?v=SUrV_w9Ptfg

Kifejezetten spoileres és a második perctõl azért már sóhajtozni is lehet. :)


Lili lézerszemûjét pedig megszavazom a legszebb szájú koreai színésznek (persze akiket én eddig ismerek azok közül). Tökéletes a szája, remélem genetikusan ilyen Neki!!! :)
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 11:33:39 10/10
(4975/112922)
Sziaaaaaa!
Kövek, potty.. potty...

Tudod most válogattam ki az 5 legszebb számot a 9 órásra duzzadt kedvencekbe a the Legend-bõl, így ez megy most,de várom a vidit. Nem csak a fülnek,hanem a szemnek is kell az élmény::))
10/10
k.sior 2011 okt. 28. - 11:23:01 10/10 Előzmény Lili49
(4974/112922)
De jó, örülök, hogy jól esett a vidi.
Most meg elfelejtettem hozni kezdésként egy kis Legendet, de mindjárt bepótolom az elmaradásom! :)
10/10
k.sior 2011 okt. 28. - 11:19:53 10/10
(4973/112922)
Sziasztok!

Jelentkezem Drága Lili! :)
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 10:45:39 10/10
(4972/112922)
Ani, meghallgattam még egyszer a zenét, amit felraktál és arra késztetett,hogy ezt leírjam Nektek.

Tegnap, itt nagy magányomban rájöttem, talán újból naplót kellene vezetnem. Elõvettem JJH-os ellemzõ énemet, amit nem nehéz:::))))
Gondolkodtam a múltkori Judyval való beszélgetésünkön és le is írtam, meg is tudtam fogalmazni magamnak, miért vagyok én a koreai filmek és zenék közelében. Letudnám nektek írni bõvebben is,de találtam egy szót, ami mindent kifejez.

Magamra gondolva, sokkal inkább el voltam foglalva a mindennapok harcával és annyira keveset tartja az ember magát karban belûlrõl.Engem ezek a filmek segítettek, saját magamat is jobban megismerni és,hogy még Benneteket is hozzá kaptalak ez a fantasztikuma az egésznek.
Csak fejtegettem!!! Ne haragudjatok!!! Csak a szavamat akartam leírni.
LÉLEKBALZSAM
7/10
kje 2011 okt. 28. - 10:36:02 7/10
(4971/112922)
Az én kérdeseim költõiek csak.
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 10:09:25 10/10
(4970/112922)
Nem tudom futna-e rá,hogy ott aludjunk,de végig nézni kötelezõ.
7/10
kje 2011 okt. 28. - 09:58:32 7/10
(4969/112922)
Most látom, hogy egy kicsit sok lett, bocsánat.

Engesztelésül
7/10
kje 2011 okt. 28. - 09:56:03 7/10
(4968/112922)
Itt szállást is lehet foglalni:

Warrior Gods Guard Enchanting Relics at Shilla Millennium Park Statutes of the 12 animals of the Chinese zodiac at the entrance to Shilla Millennium Park With swords and spears in paw, statutes of the 12 animals of the Chinese zodiac stand in line and boast a commanding presence at the entrance to Shilla Millennium Park.

The park is located in a large tourist complex around Bomun Lake in Gyeongju, the ancient capital of the Shilla Dynasty, a city studded with cultural and historical sites.

The statues, which give off an imposing air, take their forms from the 12 animal guards at the tomb of Kim Yu-shin, a general in the 7th century when Shilla reigned. Kim spearheaded the unification of the Korean Peninsula by the dynasty, proving his capabilities as a warrior in numerous battles.

The park was used as a set for the hit TV drama "The Great Queen Seonduk." Visitors can see the outdoor set fitted with a palace, hanok (traditional Korean house), ports, martial arts training spots and markets.

A set for the hit TV drama "The Great Queen Seonduk"
As tourists stroll down a path lined with pine trees, a looming "Emile Tower Bell" (Seongdeok Daewang Sinjong) eventually comes into view. At roughly 17 meters in height, the structure is four times larger than the original and serves as the park's top landmark.

Other treats on offer include Hwacheongji, a replica of the pond built by Emperor Xuanzong of the Chinese Tang Dynasty for his favorite mistress, Yang Guifei. It was reproduced by a Chinese expert in cultural heritage to show a representative structure built in a main overseas city when the dynasty was flourishing. The copy was built on a reduced scale, meaning it is about one-quarter the size of the original, which is located in Xian in northern China, also home of the famed Terracotta Warriors.

Walking along the pine forest path takes visitors to a craft village where they can enjoy hands-on experience of traditional craft-making. The village houses workshops for metal, cloth-dying, glass-making, carpentry and pottery. Additionally, there are statues bearing amusing facial expressions -- allegedly representing the appearance of the Shilla people.

The next stop on the tour is a replica of the village once inhabited by Shilla nobles. It was reproduced according to Samguksagi (a historical record of the Three Kingdoms of Koguryo, Baekje, and Shilla) to show the social system and lifestyles prevalent during the period.

A replica of a village inhabited by Shilla nobles
The sizes and designs of the various houses differ depending on the owner's social status, which was designated based on the Golpum system (Shilla's ranking system). The houses of high-ranking nobles are larger and more luxurious than their neighbors. Even the number of steps leading up to the front door varies according to owners' status, which indicates the strictness of the system.

The final part of most tours of the park is Lagung, a traditional hanok hotel that should not be missed. It consists of 16 houses, which are connected by as many corridors, and boasts the woodwork of master craftsmen. Each house is equipped with spa facilities where guests can relax and re-energize after their day's trek.

By Liu Xia
englishnews@chosun.com / Oct. 25, 2011 11:23 KST


A Google fordítóval:

Warrior Gods Gárda Varázslatos emlékei a Shilla Millennium Park alapszabályát a 12 állat a kínai állatöv a bejáratnál, hogy Shilla Millennium Park karddal és lándzsákkal a mancsát, alapszabálya a 12 állat a kínai állatöv sorban állnak, és büszkélkedhet parancsoló jelenléte a bejárat Shilla Millennium Park.

A park található, a nagy turisztikai komplexum körül Bomun tó Gyeongju, az õsi fõvárosa Shilla dinasztia, a város kirakott kulturális és történelmi helyek.

A szobrok, amelyek segítségével ki impozáns levegõt, hogy alakja a 12 állat õrök sírjánál Kim Yu-shin, általános a 7. században, amikor Shilla uralkodott. Kim szorgalmazták egyesítésével a Koreai-félsziget a dinasztia, bizonyítva, õ képességeit, mint egy harcos, számos csatában.

A parkot használták meg a hit TV dráma "The Great Queen Seonduk." A látogatók megtekinthetik a kültéri ellátott palota, hanok (hagyományos koreai ház), a kikötõket, harcmûvészeti képzés foltok és a piacok.

A készlet a találati TV dráma "The Great Queen Seonduk"
Mivel a turisták sétáljon le egy utat bélelt fenyõfák, a fenyegetõ "Emile Tower Bell" (Seongdeok Daewang Sinjong) végül jön a képbe. A nagyjából 17 méter magas, a szerkezet négyszer nagyobb, mint az eredeti, és szolgál a park felsõ mérföldkõ.

Egyéb kezeli az ajánlat tartalmaz Hwacheongji, megegyeznie a tó által épített császár Xuanzong a kínai Tang-dinasztia számára a kedvenc szeretõje, Yang Guifei. Ezt reprodukálni egy kínai szakértõ kulturális örökség mutatni egy reprezentatív építmény egy fõ tengerentúli városba, amikor a dinasztia virágzik. A másolat épült csökkentett méretû, ami azt jelenti, körülbelül egynegyede méretét az eredeti, amelynek székhelye a Xian Kína északi részén is otthona a híres Terrakotta Warriors.

Séta a fenyves erdei ösvényen a látogatóknak, a vízi jármû faluba, ahol élvezhetik a gyakorlati tapasztalatokat a hagyományos kézmûves-döntéshozatalban. A falusi házak mûhelyek fém, textil-festés, üveggyártás, ács-és kerámia. Ezen kívül vannak szobrok viselõ szórakoztató arckifejezések - állítólag képviselõ megjelenése a Shilla emberek.

A következõ állomás a turnén egy másolata a falu egyszer lakta Shilla nemesek. Ez volt reprodukálni szerint Samguksagi (történelmi rekord a Három Királyság a Koguryo, Baekje és Shilla), hogy a szociális rendszer és életmód jellemzõ idõszakban.

A replika a falu által lakott Shilla nemesi
A méretek és minták a különbözõ házak függõen a tulajdonos szociális helyzete, amely a kijelölt alapuló Golpum rendszer (Shilla a rangsorolási rendszer). A házak magas rangú nemesek is nagyobb és luxus, mint szomszédaik. Még a lépések számát vezetõ bejárati ajtó függ tulajdonosi állapot, ami azt jelzi, a szigorú rendszer.

Az utolsó rész a legtöbb túra a park Lagung, egy hagyományos hanok szállodában, hogy nem szabad elszalasztani. Ez áll 16-házak, amelyek kapcsolódnak az annyi folyosók, és büszkélkedhet a faáru a mesterek. Minden ház fel van szerelve fürdõ létesítmény, ahol a vendégek pihenhetnek, és új lendületet után napi trek.


Röviden: itt forgatták a Sillát, a turisták elõtt meg van nyitva, mászkálhatnak össze-vissza és még szállás is van. Na, eltöltenétek ott 1-2 napot, nagymamák?
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 09:55:55 10/10
(4967/112922)
Siorka légyszi jelentkezz,eléggé nyugtalan vagyok miattad!!!!!!!
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 09:48:32 10/10 Előzmény ani.net54
(4966/112922)
Húúú Ani ez,de szép volt,ha egyedül lettem volna, sírva nézem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 09:42:43 10/10 Előzmény taylor88
(4965/112922)
Szia!

Ezt a filmet már 2× láttam és tényleg a nehéz témaja ellenére, fogva tart.Annak nagyon örülök,hogy a YT-on megtaláltad.
10/10
Lili49 2011 okt. 28. - 09:24:33 10/10
(4964/112922)
Sziasztok!

Az agy karbantartója,nem csoda ha jönnek a jó ötletek!!!! Kje olyan nem lehet,hogy Te nem jössz Velünk!!!!!


Most meghallgatom miket raktatok fel.
7/10
kje 2011 okt. 28. - 09:20:31 7/10 Előzmény szakire
(4963/112922)
Szép napot és szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Hát ez nagyon jó volt, a nagymamáknak szerencsére van humoruk!
A lottózással kapcsolatban:

A tegnapi napra írta a mandalanaptáram ezt a bölcsességet:

"A szerencse nem más, mint a felkészültség találkozása a lehetõséggel."

Törtem a fejem, mit jelent és te megvilágosítottál: lottót kell venni!!!! :))))

Látjátok, milyen szépen sárgulnak ilyenkor a gingko fák Szöulban?