Téma: Lee Jun Ki

-Teri- 2017 dec. 20. - 16:44:41
(111482/112922)
Nagyon jól tennék a pszichiáterek ha kivetnek maguk közül azt a kontárt aki Jonghyun-t "kezelte".

https://www.koreaboo.com/news/psychiatrist-outraged-at-jonghyuns-doctor-for-failing-to-help-him/
-Teri- 2017 dec. 20. - 16:36:55
(111481/112922)
Szia!

Az én álltalános iskolai lány osztálytársam a húszas évein elején feladta a küzdelmet. :(
Maryu 2017 dec. 20. - 15:15:43
(111480/112922)
Szia Teri!
Jól tetted. Semmi baj. Nagyon szomorú, hogy ilyen fiatalon valaki eldobja az életét. Én is átérzem a bánatodat.

A depressziót nekem sajnos nem kell bemutatni. Közelrõl volt hozzá szerencsém. Hál Istennek nem én szenvedtem benne (habár az ember soha nem tudhatja, hogy mit hoz a holnap), a gyerekkori barátnõmet érte utol ez a betegség. Sajnos az õ családjában ez a betegség elõfordult. Éjszakákon át hallgattam õt telefonon. Úgy hogy reggel 6-kor kelnem kellett, hogy dolgozni tudjak menni, Gondolhatod mennyit tudtam aludni hónapokon át. Nem mertem letenni a telefont, nehogy kárt tegyen magában. Egyébként is, ha letettem rögtön visszahívott. Ha próbáltam tartani benne a lelket és mondtam valamit, rám förmedt, hogy nem kíváncsi a véleményemre, csak hallgassam õt. Nagyon nehéz idõszak volt. Szerencsére mostanában jól van.
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 14:22:38 10/10
(111479/112922)
Így emlékeztem, de még szervezik a facén, majd látod.
-Teri- 2017 dec. 20. - 14:07:41
(111478/112922)
Én gondolkodtam rajta. Biztos a 17 óra? Én valahol 15.30-t olvastam.
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 13:53:38 10/10
(111477/112922)
Igen, megfelelõ szakember segíthet a lelkében megfelelõ kapaszkodót találni.

Ez egy életveszélyes állapot volt, ennek megfelelõ szakértelemmel kell felé fordulni. Még az se mindegy, mit eszik ilyenkor.

Nem merném a gyógyszert egyértelmûen rossznak tartani. Lehet az is kell, hogy elinduljon egy jobb irányba. De utána már, hogy tud errõl lejönni, az más kérdés.
Neki nem erre pszichiáterre lett volna szükség.
Sajnos senki nem segített más megoldás felé elindítani.
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 13:41:47 10/10
(111476/112922)
Hátha, talán, elgondolkodnak a továbbiakon.

Pénteken 5-kor lesz gyertyagyújtás a Hõsök Terén.
Megy valaki?
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 13:39:16 10/10
(111475/112922)
Volt már ilyen fordítása.
Nekem se tetszett, mert ennyi év után már simán kihallom a tájszólást és a másként ejtett szavakat.
Nem tudom, mit akar ez a sorozat elmondani!!!
hanguktaekwondoo 2017 dec. 20. - 13:08:38
(111474/112922)
A depresszió feladat. A legnehezebb feladat, amit egyén kaphat.
Általában azoknak szánják Fentrõl, akik már megfelelõen érettek arra, hogy önmagukat pozitíva irányba átalakítsák.

Ezáltal tudatos emberré válnak: egyre tudatosabban élik meg az érzéseiket, a reakcióikat, ami szintén segít nekik kikeveredni ebbõl az örvénynek tûnõ,
ám, ha feladatként fogják fel és fogadják el, akkor felfelé centrifugáló, egyre feljebb emelõ helyzetet.

A depresszió közvetetten gyakran hasonlít Alice Tükörországban egyes jeleneteire
-amikor úgy érzed, az átmeneti javulás után még mélyebbre zuhansz, az valójában nem visszaesés
hanem felhívás egy újabb akadály leküzdésére
hiszen az elõzõt már vetted.
Most jön egy nehezebb.
Ahogyan az elsõ osztályos gyereket is elõbb csak a betûkkel ismertetik meg, aztán bíbelõdik a szavakkal
majd jön a nagy küzdelem az olvasás
és a szövegértés.

Ez gyakran 180 fokos fordulatot és nagyon sok munkát igényel, ami a folyamat során gyakran tûnik sziszifuszi melónak
-olyasfajta illúziók gyötörhetik a küzdõt, hogy nincs értelme és marhaság az egész.
Ilyenkor a központi integratív terület bulizik, mert az ego, amely legritkább esetben szolgálja a lélek emelkedését és a szellem munkáját, állandóan befigyel, hogy vele foglalkozzanak.
Az ego egy rossz, elkényeztetett, hisztis, egyben rettegõ gyerek, akit gyengéden, ám következetesen móresre kell tanítani
-a pórázt mindig nekünk kell tartani. Ha nincs rajta póráz olyan, mint egy elvadult, hájas tacskó, aki megköveteli, hogy állandóan ringassák a seggit.

Sajnos, a ma általánosan pszichológiának és pszichiátriának nevezett szakterület rendkívül hibásan közelíti meg ezt az állapotot és kinevezte betegségnek, amit mérgekkel próbál terelgetni.
Ám fontos tudni, hogy a depresszió nem betegség, hanem ÁLLAPOT,
mely azt az illúziót vetíti a tudatba, hogy fogva tartja a lelket.
Valójában ez nincs így, csupán az egyén érzi ezt és ilyen módon.

Mivel betegségre hasonlító tünetek jelentkeznek nála lelki és gyakran fizikai szinten, ezért így könyveli el magát
és a fehérköpenyes társadalom túlnyomó többsége is ezt a gondolati sémát alkalmazza az ún. kezeléskor, ami nem más, mint tünetelnyomás.

A gyógyszernek nevezett mérgek azonban csak ELEINTE csökkentik és csak a tüneteket
-a tünetek egy rövid megkönnyebbülés után újra és agresszívabban térnek vissza-
ilyenkor, úgymond, beállítják a gyógyszert, illetve módosítják az adagot.
nem ritkán emelik; sõt, gyakorlatilag errõl van szó :-)

Az idõnkénti közérzet javulást az egyénnel rendesen megfizettetik: a máj és a vese, vmint a vérkeringés hatalmasat szív évek -évtizedek alatt és kialakulnak a járulékos cuccok, melynek eredménye a még több receptre felírt méreg.
A kör pedig bezárul, mert a zilált idegrendszer, mely egyszerre szenved az állandó dózistól és a megoldatlan alapproblémától -melyet pszichoterápiával csupán feltérképezni lehet, de megoldani nem- úgy érzi, képtelen maga mögött hagyni az adott, immár halmozott állapotot.

Tehát bárki, aki tartós depresszió jeleit tapasztalja magán, ne kezdjen el labdacsokat dobálni magába, hanem tudatosítsa magában, hogy egy szellemi -lelki feladatot kapott.
Zarándokoljon el egy jó kineziológushoz, aki feltárja a probléma idejét és körülményeit.
Õ nem fogja a küzdõt kihúzni onnan, ahonnan magának kell kikapaszkodnia, de abban segít, hogy hová kell nyúlni elõször és leginkább a belsõ takarítás megkezdésekor.

A depresszióból ki lehet és ki is kell jönni, mert ez életfeladat annak, aki szembesül vele.
Életeldobás vagy tehetetlen -lusta önfeladás esetén köv. inkarnációban súlyozottan jelentkeznek a megoldandó dolgok,
mert a fõ cél itt is, mint minden folyamatnál: a tanulás.

A depresszió elleni egyetlen hatékony és végeleges módszer a tudat pozitív irányba történõ módosítása MEGHATÁROZOTT meditációs gyakorlatokkal, melyeket naponta legalább kétszer, következetesen kell végezni, hosszú hónapokon, akár éveken keresztül.

Nem csodaszer, a labdacsok azonnali hatását nem nyújtja
-igaz, azok számtalan negatív következményeitõl is megszabadítja az egyre tudatosabbá váló embert.
A személyiség közben átalakul, megfényesedik és lassan ledobja magáról a negatív hordalékot, valamint azok árnyait
nagyjából, ahogy vedléskor a kígyó teszi.

Tehát, ami Fent az Lent
a legnehezebb feladat egyben a legszebb is.
Csak fel kell ismerni
és eszerint cselekedni.

Naponta kétszer negyedóra vagy húsz perc a lelki egészség záloga.
El lehet gondolkodni, kinek, mennyit ér a nyugodt, derûs és méreg- és vegyületmentes élet.
Természetesen, vannak, akik a gyógyszeres terápiát választják; minden nagykorú embernek joga van eldöntenie, miben bízik.
De, ismétlem, a gyógyszeres terápia csak és kizárólag a tünetek ún. enyhítésére van berendezve
és ennél többet nem tud nyújtani.

Amennyiben depresszióval vagy pániktünetekkel küzdõ ismerõs van, érdemes ezt elolvastatni vele. Ha kérdés merül fel, szívesen válaszolok.
-Teri- 2017 dec. 20. - 12:54:36
(111473/112922)
Én most azt a dalt hallgatom amit ma töltöttek fel Kang Sung Hoon csatornájára.
https://www.youtube.com/watch?v=hczJX762frc

Jonghyun-t képtelen vagyok hallgatni és nézni.
10/10
Milida 2017 dec. 20. - 12:34:08 10/10
(111472/112922)
Gondolkoztam, hogy mit írjak, de én nem vagyok az a magamból kiíró típus. Ha valami bajom van mindig Zoránt hallgatok. Mindig van egy dala, ami "odavaló". Most nekem éppen ez:

https://www.youtube.com/watch?v=4Xn_RvQUrCg
-Teri- 2017 dec. 20. - 12:06:51
(111471/112922)
Ránéztem a petícióra és most tart 342.685 -nél és folyamatosan nõ. Azt írják az alján, hogy a Dél-koreai kormány Szórakoztató Ügynökségének lesz elküldve.
Jó lenne ha ott az ügynökségnél valaki felkarolná ezt az ügyet akárcsak a "JYJ" törvény kapcsán.
bori4 2017 dec. 20. - 12:02:08
(111470/112922)
Ez a személyiségfejlesztés jegyében koporsóba fekvés és sírfelirat megfogalmazása nálam is kissé kiverte a biztosítékot... de már nem mertem leírni, vagy szóvá tenni, mert annyi minden nem tetszett mostanában, hogy magam is elbizonytalanodtam. Újabb sirámommal nem akartam senki untatni.
Most tényleg - egy 17-18 évesnek miért sírfeliratot kell gyártani, mi a frász bölcsessége lehet az addigi életérõl????
És mindez egy idõsek otthonának az alagsorában, ahol tucatjával sorakoznak a koporsók... ez is olyan életszerû???!!!!! Vagy ott tényleg koporsókkal van tele a "pince"???
A sorozat nagymamája vélhetõen valami vidéki tájszólással, vagy akcentussal beszél - amit a fordító visszaad - borzalmas olvasni, mert ez szerintem nem autentikus hanem "csúnya" beszéd - most nem a trágárságot értem alatta, mert nem az, hanem olyan nem szép, mûveletlen beszéd... Hát nem tudom, még soha nem láttam így fordítani koreai vidéki emberek beszédét, de engem nagyon zavar....
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 10:43:38 10/10
(111469/112922)
Mikor én néztem még csak 104 ezer volt.
Talán egy picit jelenthet ez is, hogy hagyják emberként élni õket.
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 10:39:30 10/10
(111468/112922)
Lehet ilyen is van. Ez ugyan Jonghyunra nem igaz, mert ateista volt.
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 10:37:09 10/10
(111467/112922)
Ezek után biztos, hogy halasztom a sorozatot.
10/10
Lili49 2017 dec. 20. - 10:35:22 10/10
(111466/112922)
Sziasztok!

Én is így vagyok. Ki kell írni magamból.
Lilonak mindig vannak olyan információi, amiket én nem olvastam.
Az egyik ilyen, hogy még interjúban is beszélt az öngyilkosságról. Persze általánosságban, de minden ilyen egy segélykiáltás...mentsetek meg!
Hihetetlen, hogy ezeket nem vették nagyon komolyan.
Amit az orvos mondott a lehetõ legrosszabb volt. Ilyen a személyiséged, fogadd el, vagy változz meg. Ezt nem is értem, adja vissza a diplomáját.
Persze van, hogy senki nem tud segíteni, de õ kérte, szinte könyörgött a sok jelzéseivel.


Amit írtál Gong Yoonál, hogy fizikai fájdalmai voltak .Ez is a depresszió egyik formája, mikor nem csak a lelke, de a teste is produkál fájdalmat.

Jonghyun-ról azt is mesélte valaki, hogy részegen elment a családjához és zokogva kérdezte... õk boldogok?
Õ is az szeretne lenni, de nem tudja, hogyan kell.
Még gondoljatok bele a sok mocskolódásba amit kapnak a neten!!!

Ah In veszekedését olvastuk a feministákkal. Sokat tudok róluk, mert szinte napi téma Lilo-val. Egy hatalmas, erõs negatív csoport.
Nem is hiszitek el, hogy mit mûvelnek Koreában.

Mikor Jonghyun azt nyilatkozta, hogy a dalok szerzésénél elképzel magának egy múzsát, akkor rázúdultak, hogy tárgyként kezeli a nõket.
Vagy mikor egy meleg egyetemistának írt biztató szavakat, akkor a gúnytárgya lett.

Ezek még a sok egyéb mellett. Nem igaz, hogy ezek csak úgy leperegnek az emberrõl.
Bár mennyire tudja, hogy a híresség ezzel is jár.
-Teri- 2017 dec. 20. - 09:26:29
(111465/112922)
Jó látni, hogy Minho tartja magát, de a gyász mindenkinél másképp zajlik, remélem késõbb se fog összeomlani.

https://www.youtube.com/watch?v=GmqsOM9gxwg
-Teri- 2017 dec. 20. - 09:18:01
(111464/112922)
Szia!

Teljesen egyetértek veled. A lányom most 16 éves ezért közelrõl látom,hogy milyen lelki gondokkal kell megküzdenie egy kamasznak. Nem is olyan régen láttam egy német tudományos mûsorban, hogy kamaszkorban az elménk érzelmi központja még nem teljesen fejlett, ezért a kamaszok nem tudnak uralkodni az érzelmeiken. Hiába mondjuk neki, hogy ne sírjon, vagy, hogy uralkodjon magán, egyszerûen nem képes rá.
-Teri- 2017 dec. 20. - 09:03:40
(111463/112922)
Sziasztok!

A depressziósak azért lesznek öngyilkosak mert már nem tudják elviselni a lelki fájdalmakat. Sajnos ez nem olyan, hogy beveszel egy fájdalomcsillapítót és elmúlik.
Nem tudom, hogy voltál-e már úgy, hogy nem tudtál elaludni mert csak kavarogtak a gondolatok a fejedben. Pl. én ma hajnalban köszönhetõ egy kedves szomszédnak felriadtam, és kb. csak egy óra múlva tudtam visszaaludni. Hiába mondtam az agyamnak, hogy nekem aludnom kell, hiába próbáltam alkalmazni az elalvási technikákat, az elmémben az érzelmek átvették a hatalmat és csak Jonghyun-ra tudtam gondol, a szórakoztatóiparra, a tehetetlenségünkre stb.
Na pont ilyesmin mehetett keresztül Jonghyun is minden este, csak azzal különbséggel, hogy az õ gondolatai sötétek és negatívak lehettek. Van az a pont amikor az elméd racionális oldal felett átveszik a hatalmat a sötét gondolatok. Szeretnéd, hogy ne így legyen, de nem tudsz ellene tenni.

A depresszió pedig egy nem egyszerû kérdés. Több fajtája van és mindegyiket más kép kell kezelni. Nem beszélve a bipoláris zavarról ahol a depresszív és a mániákus vagy a kevert fázisok váltják egymást. Pl. ennek a betegségnek már a tizenéves korunk vége felé is lehetnek tünetei, de sajnos ilyenkor ez be tudják a tinédzserkornak, és nem diagnosztizálják idõben.
A legújabb kutatások szerint a depressziót az agy kémiai egyensúlyának felborulása okozza.

Viszont ami igen fontos, hogy egy depresszióban szenvedõnek a biztatás és a bûntudatkeltés semmit sem ér. Minden esetben orvosi segítségre van szüksége, ami gyógyszeres kezelést és terápiás kezelést is jelent. És ami nagyon fontos, hogy egy depresszióst nem szabad magára hagyni amíg nem lép a gyógyulás útjára.
A közeli hozzátartozói pedig az tehetik, hogy meghallgatják, komolyan veszik és elviszik szakemberhez.

Szerintem már a szorongás elsõ tüneteit komolyan kell venni, hiszen a szorongás egy ponton depresszióba is átcsaphat.

Bocsi, hogy egy kicsit hosszú voltam, de nálam most ilyen a gyász. Ki kell írnom magamból.