honnley 2008 jan. 29. - 14:53:11
(278/858)
***SPOILER***
Végül is nem volt olyan rossz. A vége nekem nem nagyon tetszett. Szerintem másképp is meglehetett volna írni, nem tudom, hogy csak v.hogy jobban. Az nem izgat, hogy meghal, ez jó csak mégis...
Delonge 2008 jan. 29. - 08:44:57
(277/858)
ez a tipikus magyar fórum... ez van.. mi már csak ilyen BÖSZMÉK vagyunk.
10/10
Peetya911 2008 jan. 28. - 18:45:13 10/10
(276/858)
:D am, igen
az a suv nem egy jeep volt hanem ford :) igy ertettem :D


Masik: Imadom ezt a klassz kis magyar szinvonalat. Minden oldalon szapulnia kell valakinek valakit. Nem hogy normalisan megbeszelnek, elmondanak a velemenyuket, ha valamiben nem ertenek egyet akkor azt normalis modon megbeszelnek. Ha valaki teved akkor nem kirohognek es mindenfele "nem igazan kellemes" jelzokkel illetnek... eljen...
savernake 2008 jan. 28. - 14:47:58
(275/858)
????? Kitelepítették? Lezárták Manhattant, nem? Pont emiatt tört ki a pánik. Menekültek volna az emberek, WS-nek majdnem sikerült is kimenekítenie a családját...A hidakat felrobbantották, akinek addig nem sikerült elmennie, ottragadt a szigeten. És meghalt az emberek 90%-a. Hová tüntek a tetemek???
savernake 2008 jan. 28. - 14:03:40
(274/858)
Szerintem egész jó film. Csak van benne néhány olyan dolog, amit nagyvonalúan kikerültek. Pl. mi lett azzal a rengeteg halottal? New Yorkban több millióan élnek, akik a sztori szerint nagyjából egyszerre haltak meg, ugye? A járvány kitörése és a történet kezdete közti idõben (kb. három év)mi történt?
agapi 2008 jan. 28. - 12:00:41
(273/858)
Bárki bármit mond, ez egy nagyon jó film volt!!!!!
smvsp 2008 jan. 28. - 08:27:47 Előzmény Delonge
(272/858)
Kedves Delonge!

Nem mondom, hogy aki nem ért hozzá, ne személyeskedjen mert ... inkább mondom.

Az AM bár a rádión egy sávot jelöl, ha megszakadsz, akkor is egy adásmód. Amplitúdó Modulált. Amit a rádió mûsorszórásban hosszú-, közép- és rövidhullámú adásoknál használnak. Az FM (Frekvencia Modulált) adásmódot pedig az URH adásoknál.

A sávoknak egy típusa nem lehet, mivel a sávok típusa hosszú, közép, rövid és ultrarövid.

A filmben WS sem azt mondja, hogy AM sávban sugároz, hanem azt, hogy az összes középhullámú frekvencián.

Remélem ezzel a kis adalékkal hozzájárultam technikai tudásod szintjének emeléséhez.
Delonge 2008 jan. 27. - 21:22:47
(271/858)
Igen, ez igy igaz... végre egy olyan film amiben zombik vannak és mégsem arról szól hogy másodpercenként 50 zombit lekaszabol a föszereplö, fröcsög a vér, és akkor hú de jó a film.... A másik dolog a zombikkal kapcsolatban, lehet hogy én néztem tul kevés zombis filmet, vagy én vagyok elég beszari a zombik kinézetét illetöen, de amikor egyszercsak felorditott a zombi és az ocsmány képére egy total zoomot nyomott a kamera én valahogy elég félelmetesnek találtam... legalább is ha élöbe találkoznék vele valószinü a gatyám telefosnám, nem pedig kiröhögném hogy "jaj hagyjál már, a resident evil-ben nálad sokkal félelmetesebbet láttam"....
yogibear81 2008 jan. 27. - 21:17:16
(270/858)
Hali!


Hát nekem tetszett, igaz én nem is azt kerestem minden percben hogy most éppen mire hasonlít mire nem ,meg hogy van e hegy , vagy nem.Föleg az a megfontolás jött be hogy nem az a szokásos "minden zombit kinyírunk" -film , Will Smith meg sztem naon jól játszott.
ZAVI 2008 jan. 27. - 14:26:58 Előzmény Goszi777
(269/858)
Én ezzel a véleményel értek szinte szóról szóra egyet, teljesen hasonlót gondolok én is. Ez egy erõltetett hollywoodi zagyvalék pár látványos jelenettel, sok hatásvadász elemmel (kutyus és halála, shrek, családi lelkizések), sok más filmbõl szedett ötlettel (sõtétben jönnek-silent hill, evakuálási jelenet a családdal, katonasággal-világok harca, elég elcsépelt zombik támadnak, kihal az emberiség.) Semmi felépítése nincs, honnan hova akar eljutni, csomó valószínûtlenség (1 óra múlva persze felbukkan másik túlélõ,addig senki már évek óta, és a vége is elég röhejes. max egyszer nézhetõ hollywoody mozi. Az Én, a robot sokkal jobb, izgalmasabb, elgondolkodtatóbb volt, ha már Will Smith.
Delonge 2008 jan. 27. - 14:06:49
(268/858)
Nos kedves okostojás "smvsp", Az "AM" egy tipusa a sávoknak. A sáv pedig frekvencia tartomány. Na de erröl ennyit.
Igen igazad van, hogy a jel erössége Neville jeladójának erösségétöl függ. De én akkor sem hiszem hogy pár kilóméterre küldte volna csak az adást mivel az elég reménytelen probálkozásnak tünt volna. És a csaj egy nap alatt odaért a "hegyhez". Bár igaz korábban azt mondta hogy az ut egy részét még sötétedés elött meg tudják tenni, ehhez képest ö naplementekor már meg is érkezett. Gondolom, nem éjszakáztak egy estét sem a kocsiban hiszen a zombik akkor elkapták volna a grabancukat. És akár volt hegy akár nem, (bár emlékeim szerint egy szerpentin szerü uton mentek a Ford-dal) a csaj akkor is azt mondta Nevill-nek hogy a HEGYEN VAN EGY KOLONÓNIA. innentöl kezdve ha nem volt hegy, akkor csak egy ujabb baki.
Ez a "mcdidi" gyerek, meg amit itt összehordott a fórumon... HAHAHA. az egyszerüen nevetséges... még ha igaza is van.. akkor is.. ez nem az a fórum ahova a bolygó megmentésének terveit kell benyujtani, **moderálva**
smvsp 2008 jan. 27. - 07:52:20
(267/858)
Ráadásul az AM az adásmód nem frekvencia :)
mcdidi 2008 jan. 26. - 19:47:41
(266/858)
Legenda vagyok c. filmet néztem meg a barátnõmmel.

A film fõszereplõje Will Smith, szerintem jót alakított. Maga az élmény félelmetes volt. Ijesztõek voltak a váltások, és volt olyan hogy a mellettem lévõ üres székbe fordultam arccal. A kezemet az arcom elé téve mindig kikukucskáltam az nem volt hatásos.
Ez a film engem a jövõre emlékeztetett. Üres város, betonút között megtalálható élet (növények), és sehol senki. A globális felmelegedés, okozhat ilyen véget, és hiába figyelmeztetnek minket, nem változik semmi. Az autók ugyanúgy pöfögnek a kerozin égetõ gépek ugyanúgy repkednek, és a dohányosok ugyanannyit szívnak mint eddig, sõt egyre több gyerek is csatlakozik a nikotin fogyasztó táborhoz.
Mondjuk ha a felsoroltak egyik napról a másikra nem lennének, akkor sem tudnánk visszafordítani azt amiben sajnos már régen benne vagyunk. Maximum lelassítani a folyamatot.

Ebben a filmben nem voltak halottak, az emberek átváltoztak, mert valaki kitalált valamilyen szert a rák ellen aminek visszafordíthatatlan hatása lett az emberi életre vonatkozóan.
Elgondolkoztam, hogy vajon ember tehet Isten akarata ellen bûntetlenül?
A válasz naná hogy: NEM.
Istent akar játszani sok ember, a mindennapi fõnök, aki azt hiszi a beosztottja felett áll, a gazdag a szegény ellen, a génmanipulátorokról nem is beszélve, persze a sort még folytathatnám. Olyan ez mint a széllel szembe vízelés.
Minden próbálkozás kudarccal és kemény karmával végzõdik, számtalan példa áll elõttünk, amióta világ a világ.

Elképzelem a Mindenhatót, ahogy figyeli mindennapi viselkedésünket, és közben tekeri a fejét, mert látja valamit nagyon nem jól csinálunk. L

Ami a legfontosabb a szeretet. Minden pillanatban, mindenki felé. A fõnökre akire haragszunk, a férjre, aki tegnap talán félrelépett, és nehéz megbocsátani, a feleségre, mert nem azt a nõt látjuk, akit elvettünk, a gyerekekre mert csíntalanok, a padtársunkra mert csúfolkodik, a chates beszólógatókra, a szomszédra mert a lépcsõházba szellõztet, és még sorolhatnám....

A filmrõl itt olvashattok, szerintem nézzétek meg.
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?...ty_id=20


A fõszereplõ egyetlen társa a kutyája maradt, aki elszaladt mert a vacsorát kergette. Egy metroaluljáróba rohant le, ahol a mutánzsok - mint a denevérek - elvoltak a sötétben mint a befõtt. Egy pillanatra volt egy kép ami széjjel szórt bankjegyeket mutatott. A nagy menekülésben mindenki mentette a legfontosabbat, és lám volt olyan akinek a pénz jelentette az életet. Ami ott hevert önmagában, elhagyatottan, értékét veszítve.

Will bemutatja a kedvenc dalát, ami nagyon beleillett az egészbe, azt is megkerestem.

Bob Marley - One love
http://www.youtube.com/watch?v=uteBX4_wxXk&feature=related

Nagyon hatással volt rám ez a film. A barátnõmmel egy darabon együtt jöttünk, és kibeszéltük a filmet, majd elbúcsúztunk. Ahogy a lépcsõházban voltam, kinéztem az ablakon, és elképzeltem a környezetemben egyedül magamat, pont úgy ahogy a fõszereplõ Neville.
Félelmetes lenne.

Javaslom legyen bennetek szeretet a másik ember felé, és figyeljetek oda arra is akiben nincsenek érzelmek. Mert higyjétek el a látszat csal, a szeretet mindenkire hatással van. Ez az egy érzés, ami mindenkiben ott van, vagy a felszínen, vagy többé-kevésbé elfojtva.
Neszfor 2008 jan. 26. - 18:44:08
(265/858)
Az eleje nagyon jó volt a filmnek (talán a bábu szétlövése kicsit eröltetett volt), komolyan. A kissé sablonosnak tûnõ sztorit ügyesen oldotta meg a csapat, kár, hogy az öngyilkos-jelenet után rá kell döbbennünk, hogy a Legenda vagyok is egy újabb sablonblockbuster, aminek a végét a producerei találták ki. Pedig sokkal többet is ki lehetett volna hozni a filmbõl, ha jobban átgondolják a forgatókönyvet és eltûntetik azokat a Múmia filmekbõl importált zombikat. Kár, pedig többet vártam a Legenda vagyoktól (most nézem, milyen hülye ez a cím), így viszont csak felbosszantott pár hálivudi muki az elbaltázott befejezéssel. Ráadásul a film elõtti reklámok között volt pár arcpirítóan gyökér trailer is, ami rossz kilátásokat vetett elém a mozi sorsát illetõen...
Delonge 2008 jan. 26. - 17:40:55
(264/858)
a csaj emlitette hogy van egy kolonia a hegyen... jobban is figyelhettél volna.. valamint Will azt mondta hogy az egész AM frekvencián sugároz... na most én itthon az AM-en még román adókat is befogok... szóval nem hiszem hogy amerikában ez a frekvencia sáv pár mérföldes hatótávolságban lenne... És mér kell hogy legenda legyen? akkor adjanak más cimet a filmnek....
Delonge 2008 jan. 26. - 15:10:37 Előzmény henisz
(263/858)
Na majd én jól megmondom a véleményem. Sztem a film teljesen jó, egyáltalán nincs vele gond hogy több müfajt összekevertek. Az egyetlen gond a filmmel, hogy gondolom a készitök ugy gondolták hogy mennyire elcsépelt a szokásos befejezés mikor a föhös a végén megmenti a világot és mindenki happy... Azt hitték hogy ezzel a befejezéssel (nem irom le hogy mi az) majd mekkora sikert aratnak, hogy na majd ök megmutatják hogy nem ugy van ez mint egy átlagos Bruce Willis filmben. Sztem ezzel eléggé elk*rták a végét... nincs a szokásos befejezéssel semmi gond, söt... ne akarjanak ilyen baromsággokkal variálni, mert csak jól elk*rják a végét. A film amugy télleg jó. Bár egy kicsit érdekes hogy mindennap leadta a rádióadását, és a sok köcsög a hegyen meg b*szott felvenni vele a kapcsolatot, ott éltek mindenbe belesz*rva fent a hegyen, és még csak meg sem probálták megoldani a helyzete, Will Smith barátunk pedig egyedül probálta meg menteni az egész helyzetet. Azok ott a hegyen meg csak verték a f*szukat.. sok k*csög...
henisz 2008 jan. 26. - 11:41:02
(262/858)
Mikor beültem a moziba nem voltak nagy elvárásaim ezzel a filmmel kapcsolatban. Azthittem ez egy sci-fi lesz, megfûszerezve sok ijesztegetõs székbõl felugrós résszel, de kellemesen csalódtam benne.

Tulajdonképpen azért tetszett, mert erõteljes volt a drámai vonal, Will Smith fantasztikusan jól megformálta a rábízott szerepet. Mikor szenved szívszaggató módon teszi, mikor poénkodik rekeszizmainkat megtornáztatja, mikor akciózik dinamikusan teszi :)

Igazából egy nagy hibája van a filmnek, hogy a végét olyan csúnyán elrontották. Ha kerekítenek valami jó kis befejezést neki, akkor egy szinte tökéletes kis film lehetett volna belõle, de így sajna csak 75%-os :(
1/10
Goszi777 2008 jan. 25. - 17:27:09 1/10
(261/858)
Én is azon kevesek közé tartozom itt a fórumon, akinek nem tetszett a film.
Szerintem nagyon gyenge. A fõ probléma vele, hogy maga a rendezõ, meg az író sem tudta eldönteni, hogy mit akar a filmmel. Ez se nem dráma, se nem horror, se nem sci-fi, inkább ezeknek a szerencsétlen keverése.

Maga a téma is rettentõen elcsépelt, világvége, megfertõzõdött mutánsok, kb olyan érzésem volt, mintha egy 3D-s PC-s játékot néznék a vásznon.
Annyi újdonság van benne, hogy itt most a fõhõsünk egyedül bolyong. Természetesen egy kutya is vele van, akit meg kell halatni a film közepén, hogy a moziban legyen egy kis elérzékenyülés.

Igazából nekem a fõ gondom tényleg az, hogy teljesen kidolgozatlan a film, erõltetett a mondanivalója, unalmas, valamint nagyon gyenge és összecsapott a vége.
Pedig Will Smith-t szeretem, az Én a robot is nagyon bejött, ez szerintem egy agyonreklámozott tartalmatlan B kategóriás darab.
7/10
Mákostonhal 2008 jan. 25. - 16:29:51 7/10
(260/858)
Hehh, most olvasom, hogy két ember rejtõzik a Mackósajt név mögött. Vajon ki kicsoda? Nagyon látszanak a különbözõ vélemények, remélem azért jól megfértek egymás mellett ilyen ellentétes hangnemû hozzászólásokkal. Ahogy nézem a Mackósajt nevet, az egyik szemem sír, a másik nevet. Találjátok ki, melyik kire vonatkozik. Miért nem írkáltok ide külön?
7/10
Mákostonhal 2008 jan. 25. - 16:06:06 7/10
(259/858)
Érdekes történetet hallottunk. Sõt, konkrét portrélefestést! A háttérben azonban más szálak mozognak. 2-3 havonta járok moziba, vagy hetente az osztállyal. Nem szeretem, ha kritizálnak, valóban. Egyébként meg senki sem, hacsak nem egy mazochista típus. A kritikusok, felnõtt emberek ehhez már hozzászoktak, én azonban egyik sem vagyok, csak egy fórumozó, ugyanúgy, mint te. Ha veled nem ért valaki egyet, te is vitázol nem igaz? Nagyon jóízût röhögtem a hozzászólásodon. Van egy pár nagyon jó barátom, meg úgy 10 ember akikkel még úgy elvagyok. Kifejezetten jó lelki kondícióban vagyok, nem szomorkodom, és nem ugrálok senkinek, de kösz, hogy aggódsz értem. Nem csak mûvészfilmeket nézek. A kedvenceim a szerzõi filmek, de nézek sok mûfaji filmet is. Az a ruhaösszeállítás érdekes, nekem más az izlésem, hogy mi néz ki jól egy csajon, de ahogy gondolod, nem kötök bele. Mindenesetre stylist már nem leszel. A világban tényleg van pár faszság, de mivel semmi sem tökéletes, miért ne lenne? Pancser? Hát sok mindennek hívtak már, de ez még új. Nem is tudod, milyen banális önkinyilatkoztatásokat teszel te itt. De tudod mit? Minek pofázzak a neten keresztül? Ha kiváncsi vagy a valóságra, keress meg a részletekkel. Tudod, privát üzenet. Ha benne vagy, találkozhatunk is. Majd utána döntsd el, hogy igazad volt-e a kilétemmel kapcsolatban.