10/10
Prutti 2008 jan. 07. - 19:46:29 10/10
(118/858)
Igaz:D NEm azt mondtam, hogy nem volt halálos a robbanás, hanem inkább lökés szerü volt mint "daraboló". Ha vissza olvasod megérted ez mire írtam:P

U.i.: Köszi, hogy kijavítottál:D
10/10
Mogyesz 2008 jan. 07. - 19:43:09 10/10
(117/858)
Szerintem ez a film már régóta az egyik legjobb ebben a mûfajban.Már a bemutató után alig vártam,hogy lássam és a moziban sem csalódtam.Nekem egy kicsit a Számkivetett c. film jut róla az eszembe,bár az egy kissé más mûfaj,de az után is kb. így éreztem magam.Sztem nagyon jó a film,nálam tuti,hogy polcra kerül!!
7/10
fecsa-Gyõr 2008 jan. 07. - 19:40:12 7/10
(116/858)
Ha szerepelne is a második filmben, ha lesz, akkor nem vszínû hogy zombiként, mivel immunis a vírusra :)
SPOILER :
Egyébként szerintem nagyon is halálos volt a robbanás, szóval az esélye kevés.. :)
9/10
Bartuc 2008 jan. 07. - 18:30:48 9/10
(115/858)
Hát, azt kell hogy mondjam, ez egy igazi kultfilm. Lehetett volna, ha nem k*rják el ennyire a végét.

***SPOILER***

Onnantól sz*r az egész, hogy meghal a kutya (ilyen szemétséget egyébként régen kaptam forgatókönyvíróktól, de sebaj), és öngyilkos akar lenni, nameg megjelenik a csaj. Egyáltalán nem hiányzott, hiteltelen is volt, az az ethan gyerek azt se tom minek volt ott, nem emléxem, hogy egy mondat szerepe is lett volna a filmben, a befejezés meg aztán végleg vmi iszonyat blõdli amerikai sz*r volt. Ha úgy lett volna vége, ahogy a könyvben, vagy esetleg úgy, hogy vmi fontos csata vagy történés után egyszerûen kisétál a képbõl egy monológ keretében, éreztetve, hogy nem nyerte meg a háborút, és egyetlen célja ezentúl is a túlélés, ha sosem találkozik más emberekkel, legalább egy fél órával hosszabb a film, és végül, de nem utolsó sorban elfelejtik ezt a sok CGI szörnyûséget,és legtöbbször csak sejtetik a dark seekereket, ahelyett, hogy megmutatják õket (lásd Jelek), akkor azt hiszem sosem felejtettük volna el. Ilyen történettel és hangulattal, amit a film elsõ felében alkottak a készítõk, hihetetlen jó filmet lehetett volna csinálni. Will Smith-re sem lehet panasz, meggyõzõen jól teljesített, csak hát a készítõknek nem a popularitás irányába kellett volna elmenniük. Mindegy, végülis így sem bántam meg, hogy beültem a moziba, csak bosszant, hoyg egy hatalmas ziccer maradt ki.
trill 2008 jan. 07. - 14:25:34
(114/858)
Nagyon szépen köszönöm az elõttem szólónak, hogy lelõtte a poént. :((((
10/10
Prutti 2008 jan. 07. - 07:32:51 10/10
(113/858)
Nos Hello.
***SPOILER***
Szerintem összehasonlíthatatlan a kaptárral. Eleve ha csak azt nézzük, hogy a fim egy 1956-os regény alapján készült.
A filmben azért lett legenda mivel elhozta a gyógyulást az embereknek és ezért az életét áldozta. A regényben azért lett legenda (már ha érdekel:D) mert õ volt az egyedüli ember a "gögök" közt.
A kutya szerintem is jó volt:D a másik, azért kelett, hogy legyen némi "párbeszéd" a filmben.
CJ 2008 jan. 07. - 03:12:05
(112/858)
Sztem naon jó a film mert alapból birom a Will Smith-t.És tényleg zorallabb mint a Kaptár.Érzelmek meg minden benne van a filmben és elég komoly a története viszont én jobb befejezést vártam de ez i bejött
Nekem rohadtul tetszett.:)
TaurusHUN 2008 jan. 06. - 22:37:02
(111/858)
EMBEREK!!!
Nagyon tömören: lassú-lassú-lassú-híííííí-lassú-lassú-lassú-híííííí-lassú-lassú-hííí-mi volt ez???

Ha egy filmrõl a bemutató elõtt már ennyi vélemény van, annak két oka lehet:
1. Transformers, Star Wars, stb. egyéb nagyszabású film jön, aminek van fan-klubja, így már a megjelenés elõtt van mindenknek véleménye, elképzelése, elvárása, vagy
2. Már sokan látták. (nem moziban)

Special én január 1-én találtam rá egy p2p oldalon, a legelsõk közt. Erre sem vigyáztak eléggé. Szinte kifogástalan minõségben került fel a netre, bár majdnem az a kategória, mely megérdemli ezt a sorsot. De azért mégsem, mert szerencsére nem Kaptár szintre süllyedt a film. Mûfajilag sokminden: sci-fi/thriller/akció és ami ritka ezek mellé, a dráma.
A végét kicsit összecsapták, de jó, hogy 92 percben (stáblista nélkül annyi) letudták az egészet, mert 120 percesen ez a film bukta lett volna (lehet így is).
Azért azt díjjazom, hogy az amcsik végre csináltak egy olyan világvégés, zombis filmet melyben nem a hullaszámra összpontosítottak, hanem emberközpontúbb lett!
A cím nem valami nyerõ. Hol a legenda? Max legenda lettem, hisz a legenda egy múltban történt esemény, a film meg k_rvára nem a múltban játszódik.
Egyébként 6/10-es film, mert izgalmas és aranyos volt a kutya.

A kutya:
A kutya nagyon nagy ötlet volt. Egyrészt, hogy a fõszereplõ ne egyedül legyen, másrész mert a kutya mindíg aranyos bármilyen filmben, harmadrészt a halála hatásvadászat. Lehet, hogy kegyetlenül fog hangzani, de a filmbeli halála (csak nem ölték meg a film kedvéért) emeli a film színvonalát, komorságát, komolyságát, hiánya pedig a magány éreztatését.
10/10
cartzje 2008 jan. 06. - 21:41:41 10/10
(110/858)
elõször én ugy fogtam fel a csapdás részt hogy amikor ugye will csapdát csinált egy zombinak akkor a másik zombi meglátta. és ugye amikor eljött az este az zombi már várta õt 2 kutyával nem messze tõlük. szal szerintem a zombi csapdája volt. különben a film nagyon tetszett
10/10
Prutti 2008 jan. 06. - 19:52:47 10/10
(109/858)
Hú azt véletlen neked írtam bocs:)
laucicus 2008 jan. 06. - 17:42:54
(108/858)
amúgy meg áldom azt aki a filmbe belerakta Bob Marley-t. akartam vmi új zenét hallgatni már és Bob tökéletes erre:)
laucicus 2008 jan. 06. - 17:40:46
(107/858)
http://www.port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=9085
érdemes elolvasni
sztem a 2. részen még felesleges gondolkodni nem biztos h lesz csak felvetés volt, mi lenne ha. perse erre új sztori meg minden aztán kitudja.
a labor robbanása meg igen valószínû ahogy a többiek írták lehetséges h vmi gyúlékony berobbant. azért ott elég sok mûszer és miegymás volt. a konyhát is simán berobbantotta egy részben ez miért ne lehetne lehetséges?
10/10
kobax 2008 jan. 06. - 14:59:41 10/10
(106/858)
SPOILER

A 2. részben (már ha lesz egyáltalán) W.S. legfeljebb Frankenstein dr. teremtményeként térhetne vissza, ennek a résznek a végén ugyanis eléggé cafatokra szaggatja egy gránát...

Azt, hogy a labor nem tud ekkorát robbanni, azt meg nem én írtam. Egy orvosi laborban azért szerintem is van nem kevés tûzveszélyes dolog...
ZlaDek 2008 jan. 06. - 13:14:31
(105/858)
*** SPOILER ***

Az alfa zombi csapdájáról csak annyit, hogy szerintem az Will csapdája, csak a magánytól már annyira szét volt esve, hogy nem vágta le, hogy azt ö rakta oda...
10/10
Prutti 2008 jan. 06. - 13:06:48 10/10
(104/858)
Szerintem a 2. rész zombi üldözésekrõl ill. gyógyításukról fog szólni. Továbbá lehet Will majd zombiként fog benne szerepelni, de ki tudja. Amúgy nagyon jól állt neki ez a magányos farkas dzerep nem biztos, hogy ilyen jól tidna alakítani a 2-ben, habár õ Will.:D A gránátról gondolj bele még is csak 1 labor lehet belobbant valami gyúllékony, mert elég nagy túzcsóva volt és inkább ilyen lökés hullám ment végig és nem szakadtak darabokra.
10/10
kobax 2008 jan. 06. - 10:27:47 10/10
(103/858)
Fura, hogy állítólag terveznek második rész...
Ezt mondjuk én sehol sem olvastam, de a sztorit se nagyon tudom elképzelni.
Megmutatják, ahogy egyenként beoltják a zombikat az ellenszerrel, vagy mi?
FanSir 2008 jan. 06. - 04:38:48
(102/858)
A filme maga jó volt szerintem!
Egyébként a szamár szinkronja tudomásom szerint Eddie Murphy volt nem Will Smith, a másik meg az hogy egy labor robban akkorát egy kézigránáttól na de mind1 a filmet viszont mindenki nézze meg.
10/10
Jonny 2008 jan. 06. - 00:37:37 10/10
(101/858)
Nem azért mondom h kötekedjek de a Shrekben Szamár szinkronhangja: Eddie Murphy :)
10/10
Jonny 2008 jan. 06. - 00:31:00 10/10
(100/858)
Passzol Neville szerepébe Will Smith, mármint tényleg nagyot alakított a filmben.
Dikk 2008 jan. 06. - 00:24:05
(99/858)
Nah én kb 2 órája jöttem ki a moziból. Sztem elég jól összelettek szedve a dolgok. Megtalálhatták benne a magukét az akció kedvelõk a penge mániások és még sorolhatnám. Engem igazábol legjobban a zene tetszett. Bob Marley nagyon beleillett abba az 1-2 jelenetbe és mikor a végén a stáblistánál megszólalt a redemption song c száma, könnyezett a szemem.

***SPOILER***

Aztán... voltak azok a kicsit betépett jelenetek pl mikor beszélget a próbababával vagy mikor azt kéri az egyiktõl h köszönnyön hát elég sz*r érzés fogott el ahogy annak lenni kell... tehát a filmnek ezt a részét is helyénvalónak találom. A végén még istent is belekeverték persze nem olyan szinten mint M. Night: Jelek c. fimjében... sztem azt nem kellett volna vagy ha igen akkor már az elejétõl fogva vinni kellett volna a isten-cselekmény összefüggés szálát is. Azon a részen meg röhögtem mikor WS a szamár hangját utánozta a Shrekbõl... merugye õ a szamár szinkronhangja ha vki nem tudná... szval a szerzõ humora is benne van. És az egésznek van mondanivalója is, amit a legjobban a filmben elhangzott "Light up the darkness!" mondattal lehet jellemezni. Sztem naon ottvan ez a film és mindenkinek tom ajánlani de egy kézigránát nem robban akkorát hogy tûzbe borítsa az egész labort!