laucicus 2008 jan. 06. - 00:11:50
(98/858)
nekem nagyon tetszett a film. több okból is:
volt benne minden. szóval kevés humor, dráma, akció és horror.

***SPOILER***

nem tagadom néha nehéz volt megállnom sírás nélkül. szóval amikor meghalt a kutyája is az egyetlen lény aki mellette állt, hát nem csodálom h elborult az agya.
meg az is tetszett benne h a végén meghal a fõhõs. most õszintén hány horrorban halnak meg a fõhõsök? én eddig 1ról tudok az a 28 Nappal Késõbb. de lehet h még van ilyen de ritka!
jó vannak hibái persze, de sztem egy elég jól összerakott film volt, a szerep meg kimondottan jól áll Will Smith-nek.
elvileg terveznek ennek 2. részt ezt olvastam, de kár h Will már nem lehet benne.
mindent összetéve a mozi embereinek a hangulatát figyelembe véve elnyerte a közönség tetszését (fõleg Sam:))
10/10
Prutti 2008 jan. 05. - 23:27:06 10/10
(97/858)
***SPOILER***

Seemann ha belegondolsz õ volt az egyetlen barátja, "társa" akivel több mint 1000 napig volt együtt. Ez neki körübelül úgy fájt mintha a tstvére lett volna az meg csak rontott rajta, hogy neki kelett meglnie.
10/10
Prutti 2008 jan. 05. - 23:09:40 10/10
(96/858)
Jonny. Szerintem is alapvetõen jó film és biztos én is még többször meg fogom nézni. Az út meg a többi nos azok apróságok voltak amin javíthattak volna. De ezen felül szerintem fantasztikus és nagyon jól felépített film. Amúgy kevés olyan horror film van amire azt mondhatod, hogy ez megtörténhet, de ze az!:D
10/10
Jonny 2008 jan. 05. - 23:01:08 10/10
(95/858)
Ez a film fantasztikus volt, most délután néztem meg a moziban, és én semmi kivetnivalót nem találtam benne. Egy csomó baromságot leírtak itt alattam, fogalmam sincs miért kell kritizálni ezt a filmet, nem ilyen kis apróságokon nem kéne fennakadni, mint például hogy túlságosan elhanyagolt az út. Egyépként sok olyan hibát felsoroltak amire egyépként lenne magyarázat, csak elsõ ránézésre nem mindig tûnik fel.
Azt hiszem nekem sem volt elég egyszer ez a film, biztos megnézem még párszor.

EZ EGY FANTASZTIKUS FILM!!! AJÁNLOM MINDENKINEK!!!
Seemann 2008 jan. 05. - 22:50:22
(94/858)
Gyengusz. Pedig milyen jól indult. És milyen aranyos az a deutscher Schäferhund, és milyen jó színész. Kár érte.

***SPOILER***

Alapvetõ hülyeség hogy a kutya halála után éjszaka beleront a zombikba. Egy orvos aki arra tette fel életét hogy antiszérumot találjon hirtelen vérbosszút áll a dzsippel. Róla el tudom képzelni, de arról a szereprõl amit próbált eljátszani sajnos nem.

Valaki említette az õzeket és az elején felvonuló oroszláncsaládot. Nos igen. Egy szó mint száz, gagyi. Béna. A zombik valamivel jobbak, de... alig. Hol van a jó öreg Stan Winston. Inkább neki kéne munkát adni. Ezvan. A "bobmerlis" vonalat pedig nem kellett volna erõltetni, egy értelmetlen, tipikusan butajenki szál.
10/10
Prutti 2008 jan. 05. - 22:08:58 10/10
(93/858)
SPOILER

Mégvalami:

Az oké hogy harapással fertõzõdnek de nem hiszem, hogy a zombik nem ölték meg áldozatukat. Habár talán még a vírus kezdetekor nem voltak annyira erõssek, hogy embert öljenek és talán kutyákat öltek és nem mindíg sikerült... Kinek mi a vélleménye?:D
10/10
Prutti 2008 jan. 05. - 22:02:08 10/10 Előzmény Bigpapa
(92/858)
****SPOILER****

Nos én ma néztem meg talán fél órája jöttem ki a moziból.
Bigpapa:
1Ha megfigyelted Will mindíg ecetet öntött a házánál, hogy elfedje a szagát. Namár most a sziget szinte teljes lakossága megfertõzõdött illetve a karantén miatt bennragadt és áldzatul esett. Nos Will a dvd kölcsönzót nem öntögezte ecettel így a szagát nem volt mi elfedje. És egy városnyi zombi keres és kutat a táplálék utén és így felfedezhették, hogy járt erre és nem egyszer. Mivel nem volt ott élélem kitalálhatták hogy netán valami másért járt oda. De ha egy másik bábut vittek volna el Will akkor is odamegy.
2. Lehet Willnek volt egy állandó útvonala így csak kikelett tenni egy pontra ahol észreveheti. Á kötél már más tészta:D nem tudom. lehet Will nem bontotta le és azon az elven áthelyezték. A dg azért nem volt kint mer mivel ha Will nem azon az utvonalon megy a kiktöbe ahogy szokott akkor hiába az egész továbbá a Nap miatt nem nagyon lett volna ez kivitelezhetõ:).
Jó eleinte biztos nem evvel törõdött de ha már 1001 napja vagy ott begojózol ha nem csinállsz valami rendszert. Látod minden nap felkelt kondizott délben a kikötõnél volt este bezárt stb... Egyszerûen le kelett magát kötnie.
Nos az én vélleményem:
Baromi jó volt a film besorolhatatlan, talán a The Descent es A Barlang élményével vethetõ össze de ez az is túlszárnyalta. És talán 1 kis kaptár feeling de csak a zombi kucsák miatt.
Remek élmányt nyujtott a hanghatások is eszméletlenül jók voltak de 1-2 dolgon fenn akadt a szemem:
1.Az út. NAmármost 3 év alatt hogy túd olyan mértékben felrepedni? Willen kívül kocsi nem nagyon járt rajta. Namármost nállunk roszabb minõségüek az utak és nem nagyon javítgatnak. Ídõjárás viszontagságai? Hát... Na mind 1 ez még "elfogadható"
2. Nos Will halála méltatlan volt szóval Will sejthette, hogy a nõ nem ecetezte le a bejáratot szóval 1 nap alatt nem hiszen hogy nem jött szóba...
3. Nem hiszem, hogy a lények nem vették észre, hogy Will bújtatja a nõt és a gyereket.
4. Szeretnék én is egy ilyen plexi üveget...
5. Amikor meghal Will lánya, felesége. Nos hogy lehet az hogy 1-2 zombi irányíthatatlanná tesz 1 helikoptert?! Nos aki nem tudná a farok rotor pont arra való, hogy semmilyen esetben ne pörpgjön...
Nos régebben valaki szídta az animációt /szörnyket/
Szerintem egész jó volt jól megjelenítették rajta ahogy átalakultak habár az Alfa tényleg hasonlított Voldemortra:D
Nos ennyi pofázás elég volt:P

Én ajánlom mindenkinek!
val17 2008 jan. 05. - 21:53:43
(91/858)
Üdv! Ez a film borzasztó volt. Vicc az egész inkább csinálta volna meg a Men in Black 72-öt talán még az is jobb lett volna. Mostanában nem sikerült így beválasztanom. Ezt a filmet akkor sem fogom megnézni soha többet ha a videótékában a két kikölcsönzött film után kapok egy 3.-at ajándékba és az pont ez a film lesz. A Voldemort kinézetû zombi a HP-ben sikert aratott de ebben már kicsit túlzás volt. Nem nagy beruházású film. Úgy látszik már az éneklésbõl nem sok pénz csúszik be nekik ezért kapott valami szerepet hogy ne haljon éhen. Egyszóval egy nagy rakás volt a film senkinek nem ajánlom. Max ha a tékában már csak 300.- lesz és kiveszi egy osztály így csak 10.- lesz kb a bukó fejenként...
Bigpapa 2008 jan. 05. - 21:05:40
(90/858)
****SPOILER******

Akkor leírom, nekem mi volt fura. Oké, hogy az alfa zombi lekoppintotta a Will csapdás módszerét, de 1. honnan tudta, hogy az a baba (abban a qrva nagy New Yorkban) érdekelni fogja a Willt, 2. Honnan tudta, hogy ez arra fog menni, hogy rögzítette a kötelet...stb.?Valaki írta, hogy ,ha valóban ilyen rafkós volt ez a manus, akkor miért nem õ vette fel a kapucnis pulcsit és kapta volna el Will-t?
Nekem csak az nem tetszett a csili-vili verdákkal, hogy nem tudom magamról elképzelni, hogy egy zombikkal teli világban, én azzal bacom el a napomat, hogy kisuvickoljam a verdámat. Olyan, amilyen. :)))
Amúgy a kutyát két kutya játszotta.Abby volt a fõszereplõ és a Kona nevû a dublõre. Mindenesetre, félelmetesen okos kutya. Legutoljára talán a Jerry Lee volt ilyen okos.
palbence 2008 jan. 05. - 20:34:28
(89/858)
mégnéztem ma este, le a kalappal, beváltotta a hozzá fûzött reményeim, csak ajánlani tudom.
10/10
kobax 2008 jan. 05. - 18:20:29 10/10
(88/858)
Spoiler

A film elején van egy snitt, ahol mutatják, hogy W.S. 3 generátort üzemeltet. Az pedig elektromosságot jelent. Ha pedig áram van, akkor tud tiszta vizet is csinálni, meg melegvizet is...
k11zoltan 2008 jan. 05. - 17:58:33
(87/858)
És mi a helyzet a csapvízzel?
10/10
kobax 2008 jan. 05. - 17:41:36 10/10
(86/858)
SPOILER!

Még egy apróság a kutyáról: valaki azt írta, hogy miért kell W.S.-nek megfojtania a saját kutyáját, miért nem tudja meggyógyítani, mint a zombinõt?
A helyzet az, hogy W.S. a film utolsó néhány percéig abban a hitben él, hogy egyetlen szérum sem hatékony.
Csak az utolsó percekben veszik észre, hogy a fogva tartott nõ gyógyul, a kutya meg jóval elõbb változik (illetve csak változna) át.
10/10
kobax 2008 jan. 05. - 16:29:57 10/10
(85/858)
Azt hiszem, hogy én sose írtam le, hogy ez a film: horror.
(Ha mégis, akkor Cavintont nekem.)
Mert nem az.
Azt viszont fenntartom, hogy lélektani dráma, sci-fi és horror keveréke.

SPOILER!

Egyébként az a jelenet elég ütös volt, és tényleg nagyon jól játszotta W.S., amikor, miután a kutya meghalt, másnap a videótékában a bábúhoz beszél, mondván, megígérte egy barátjának, hogy megszólítja õt...
Az azért elég komoly volt.

Apropó kutya: én azért kicsit (nem tudom, hogy miért) de megdöbbentem, amikor kiderült a kutya teljes filmbéli neve...

Az imdb-n olvastam, hogy a kutyát egyébként Abby-nek hívják igazából, és W.S.-nek úgy megtetszett, hogy a forgatás végén meg szerette volna tartani, de a tréner nem adta oda neki.
Nem csodálom, hogy megszerette, mert tényleg csúcs aranyos kutyus - ez szerintem visszajön a vászonról is, és látszik rajta, hogy roppant intelligens.
7/10
fecsa-Gyõr 2008 jan. 05. - 15:59:52 7/10
(84/858)
Üdv!
Elõször is, mi a horror? De inkább ne menjünk bele.
De a zombik (mutánsok)általában 18+ os filmekben szerepelnek, ami jelen esetben is igaz. Legalábbis szerintem.
Nyilván nem csak a szarvasok meg az oroszlánok élték túl a katasztrófát, csak épp õrájuk gondoltak aktuális szereplõként a filmesek.
Aztán itt is van az én legnagyobb problémám a filmmel kapcsolatban.
Mint a szarvasok, az oroszlánok, a mutánsok, mind-mind számítógépes animáció által lettek életre keltve.
Ok, a szarvasok még egész jók is voltak, de az oroszlánokon nagyon látszott, hogy nem valódiak.
A mutánsokról ne is beszéljünk. Szerintem nagyon gáz, hogy minden nagyobb költségvetésû filmben animált szereplõknek kell lenniük.
Ráadásul ennyire gagyin megvalósítva.
Nade ezt leszámítva a film szerintem ütõs.
Tetszett... Egyszer...
10/10
e-baby 2008 jan. 05. - 15:30:06 10/10
(83/858)
Sziasztok! Nekem a többiekkel ellentétben nagyon is tetszett a film. Sztm semmi baj sincs se a fõszereplõvel, sem a történettel. Sõt,igenis elgondolkodtató a film. Pont annyi érzelem és mondanivaló , pont annyi borzongás és pont annyi izgalom van a filmben,hogy nem lendül át valami hülye kis kitalációba, vagy valami sci-fi-be. Volt aki itt a hozzászólók között furcsálta,hogy hogy lehet a fekete fõszereplõ mellé német juhász kutyát rakni... tényleg ez a legnagyobb problémája????
jelisarose 2008 jan. 05. - 14:31:37
(82/858)
Nekem tetszett.Szerintem (ha valaki nem azért nézi, hogy minél több vért,zombit stb. lásson és egy pillanatra se tudjon megpihenni a sok akció közt)akkor abszolút nézésre ajánlatos film! Én például kifejezetten szeretem az ien kóbórlós, 'hogyan éljünk túl valamit'-es dolgokat:)
pacica 2008 jan. 05. - 13:41:58
(81/858)
***SPOILER***

Miért ölte meg a kutyust ha lent tartott a pincében egy zombit akin kísérletezett, hogy immunis legyen a vírusra vagy mi a szösz. Akkor ennyi erõvel a kutyát is megtarthatta volna és a végén meggyógyul mert a zombi csajjal is az lett. Szóval túlélte volna, de inkább megfolytotta. Érdekes.
10/10
kobax 2008 jan. 05. - 11:48:21 10/10
(80/858)
Hát, igen, pont errõl beszéltem én is.
Ha most nagy hirtelen, pár hét alatt kihalna New York és az elõvárosok kb. 15 millió lakója, maradna utánuk némi készlet...
Fõleg egy embernek, száz élet is kevés lenne, hogy mindezt felélje.
Ha meg lerobban a kocsija, biztos vagyok benne, hogy max. 2 utcával arréb találna egy ugyanolyat.
antimason 2008 jan. 05. - 11:03:25
(79/858)
Ja igen. 3 éve él egyedül, próbabábukkal rendezi be a tékát, és akár hiszitek, akár nem, szerintem unalomûzõként van arra ideje, hogy lemossa a kocsiját... Vagy akár minden nap más kocsival furikázzon, hisz parkol pár tízezer az utcákon. Vannak autószervizek is, stb. Ennyire nehéz mindezt elképzelni??? Egyébként mind Ford volt. És a Mustang V8 hangja frenetikus volt!