antimason 2008 jan. 05. - 11:00:14
(78/858)
Jó pár buta hozzászólást olvasok, ezért pár dolgot elmondanék.

Ott ahol a film játszódik, több millióan éltek a kihalás elõtt. Tehát van több millió liter üzemagyag a kuatkon, a parkoló autókban, stb. A több millió háztartásban, több ezer kisboltban, több száz áruházban, és több tucat szupermarketben van elég konzerv amibõl a készleteit is tudja fedezni. Lõszert és fegyver is talál több ezer fegyverüzletben. Gondolkodni Béláim, gondolkodni! A fõzombi lemásolta WS csapdáját és sikerült majdnem visszavágnia. A 9-ik (ha valaki nem tudna számolni 8. után 10. elõtt), pedig nem volt a filmben! Lehet, hogy valóban a forgatás alatt készült promo fotók közül az egyik.
AyumiCica 2008 jan. 05. - 09:30:36
(77/858)
Én eleinte nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem... Kicsit lassú volt, kicsit uncsi, de ha jobban belegondolok jó volt és tetszett. Maga a történet sztem érdekes volt, bár tény és való, hogy jobb filmet is kihozhattak volna ebbõl a történetbõl.

Mivel nem akció filmnek készült ezért nem zavart, hogy nem volt benne sok pörgõs jelenet. Egyszer mindenképpen megéri megnézni, ha nem is moziban akkor otthon biztos :)

Amúgy a 9es kép nem a kádas kép, hanem mikor ül W.S. a laborban és ott áll mellette valami pali....na erre én sem emlékszem, hogy ez mikor lett volna....
10/10
kobax 2008 jan. 05. - 09:13:51 10/10
(76/858)
Tegnap este végre megnéztük a párommal.

Nekünk nagyon tetszett.

Úgy érzem, hogy ebben a filmben a sok drága jelenet (pl. a kihalt New York), meg a digitális trükkök (amik azért, el kell ismerni, tényleg elég bénára sikerültek, fõleg a zombik, amik úgy néznek ki és mozognak, mintha egy PC-s játékból lettek volna kivágva), szóval ezek csak a körítés.
A film lényege nem ebben rejlik, hanem az egyedül maradt ember tragédiájában, meg a filmen végig érezhetõ feszültségben.

Ez nem egy tipikus "végtagleszakadós", "vérfröcskölõs", "folyton ijesztgetõs" horror, hanem a lélektani dráma, a sci-fi és a horror keveréke.
Nem egy lélekemelõ film, sõt, egyenesen letargikus, de épp ez a lényege.
W.S. szerintem mára felnõtt a feladathoz. Az egykori "Fresh Prince" és "Jim West" eléggé hitelesen alakítja a magányba lassnként beleõrülõ embert.

Szerintem jól megoldották azt, hogy a szereplõk (mármint W.S. és a kutya) játékával, a hangokkal, a fényekkel és az operatõri munkával végig fenntartsák a feszültséget.
Rég ültem olyan filmen, amin szerintem az ember egész játékidõ alatt a karfát szorongatja, és úgy érzi, hogy bármelyik percben történhet valami komoly.

Én olvastam a könyvet. Ennek alig van köze ahhoz, a címet és a sztori alapjait leszámítva, de ettõl függetlenül nagyon jó atmoszférát tudtak teremteni a filmben, és mindkét fõszereplõ nagyot alakít - idõnként a kutya tényleg lejátssza W.S.-t a vászonról...

Igazából a végkifejlettõl féltem kicsit, hogy azt nagyon elrontják, de szerintem az is jó lett, még ha kicsit el is kapkodták. És szerencsére nem a szokásos hollywood-i csöpögös nyáltenger happy end, hanem azért ott is összeszedték magukat az alkotók (már persze amennyire az amcsik össze tudják magukat szedni).

Az amerikában már-már kötelezõ reklámok (itt fõleg a Ford irányába) meg szerintem nem annyira súlyosak, hogy ettõl ne lehetne élvezni a filmet.

Aki meg úgy érzi, hogy a csili-vili, tiszta autók hiteltelenek, és a felhalmozott készletek sem helyesek, azok abba is belegondolhatnak, hogy 3 év baromi hosszú idõ, fõleg, ha az ember totál egyedül van egy metropoliszban. Azt hiszem bõven van ideje (még ha csak nappal is) és lehetõsége készleteket felhalmozni, meg - fõleg unalmában - nemhogy két autót, de százat is csili-vili állapotba tud hozni ennyi idõ alatt...

Szerintem 10 pont. De ez persze mind csak magánvélemény, nem kell vele egytérteni.
dbsgbrll 2008 jan. 05. - 07:12:40
(75/858)
Nekem tetszett. Láttam már horrort sokat, ez kissé más volt. Talán az üvöltözés a zombiktól túl hangosra sikeredett, ilyen hang nem jöhet ki ember szájából, még ha fertõzött, akkor sem, de különben "hitelesnek" éreztem és régen szorítottam ennyit a karfát a feszültségkeltõ jeleneteknél. Nekem talán jobban megy a beleérzés szokatlan helyzetekbe, na meg ide azért nagyon kellett a fantázia is...
Will Smith-el szerintem semmi baj nem volt, el kéne már felejteni, hogy a tudós sztereotípiájába csak a fehér, koros, lehetõleg szemüveges és szakállas, fehérköpenyes ember fér bele, rengeteg ifjú titán törekszik babérokra, nem sikertelenül. Ami az oroszlánokat illeti, a nõstény támadása fergeteges volt, a frászt hozta rám!
apache 2008 jan. 05. - 01:19:22
(74/858)
Ja hát igen, kihalt város jo, kutya pedig annak ellenére hogy fogalma sem volt hogy egy filmben játszik, végig játszotta a szerepét - mintha halott lenne, mintha sebesült lenne, stb. stb.
Ez a kettõ jó volt. És kész.

A galériában lévõ 9-es kádas képrõl pedig: benne van a filmben, az eleje felé, pont miután legelõszõr mutatja hogy behúzza a vas ajtókat meg redõnyöket(kutyafürdetés után nem sokkal), a kutyával belefekszik a kádba.


Egy kis _spoileres_ érdekes dolog: az a fõzombiféle milyen ügyesen lekoppintotta már a csapdát, de odáig nem jut el az agya h felöltözzön és ugy menjen ki a napra, vagy valamit a feje fölé tartson a nap ellen... Meg kicsit elgondolkoztam hogy hová spájzolhatott el annyi üzemanyagot a 2 vadi új verdájához, hogy 3 évnyi minden napos autózás után se kelljen spórolni. Na meg kiváncsi vagyok arra az ezredesre aki 3 évre elég lõszert tart a ruhásszekrényben, meg körbe van aknázva a háza. És még lehetne sorolni..
Bigpapa 2008 jan. 05. - 01:08:07
(73/858)
"És szarvascsordák rohangálnak,akikre Stohl Buci pedig egy kuvasszal együtt vadászik rájuk. " Ezt jól megmondtam. :))))) Szóval szarvascsordák rohangálnak, akikre a Buci, egy kuvasszal együtt vadászik.
Bigpapa 2008 jan. 05. - 01:02:23
(72/858)
Nekem nem azért nem tetszett, mert sokat vártam tõle, hanem mert nem volt jó film. Nem olvastam a könyvet, nem is fogom. Játszhatta volna tõlem a Törõcsik Mari is, akkor sem várok semmit. Játszott már jó filmben (nem akció) a Will, és nagyot alakított. Ez nem kifejezetten rajta múlott. Minden filmbe beleélem magam, én mit tennék a fõszereplõ helyében. Én fejbelõttem volna magam 1 év után. Lehet, még hamarabb is. :))))
Gyanítom, hogy amcsiban nem azért ekkora nézettség,mert oltári nagy sztori, hanem a kihalt New York miatt. Én is húznék a moziba, ha valaki csinálna egy sci-fit,ahol Budapest kihalt, a duna ki van száradva, a hidak beleomlottak a mederbe és fû nõ a Hungária körút közepén, meg bokor. És szarvascsordák rohangálnak,akikre Stohl Buci pedig egy kuvasszal együtt vadászik rájuk.
Szóval az én esetemben nem arról van szó, hogy lövöldözõs akcióra vártam, csak egy jobb sztorira. Kis ráfordítással meg lehetett volna csinálni. Jaaa, és nem így összecsapni a végét. Mint, ha kifutottak volna az idõbõl :))
amozijo 2008 jan. 05. - 00:48:21
(71/858)
bocs, "blockbuster"...
amozijo 2008 jan. 05. - 00:46:11
(70/858)
Bár a filmet csak szerdán nézem meg. Engem pont azét érdekel a film, mert kíváncsi vagyok, hogy sikerül az egyéni, egyszemélyes drámát feloldania a "horror" mûfajában és fordítva. Az a baj, hogy a mûfajok elnevezése eleve adott kodrendszereket hivatottak hordozni. Arra valók, hogy az emberek (mint az írást, megtanuljuk...) kész sablonokat kapnak, a célból, hogy tudják, mi az ami érdekli õket, illetve, hogy nagyjából mi az amit kapni fognak. Tehát, ha azt mondják horror, akkor az embernek szörnyek, vér, hulló végtagok, ijesztgetés jut az eszébe. És eldönti, most ez kell-e neki. Ennek viszont meg van az a hátránya, hogy félreazonosítjuk a filmet. Nyílvánvalóan e mögött propaganda is van, meg üzletpolitika, hiszen "blocskbuster" filmról van szó (micsoda egy hülye szó...). De én erre azt mondom, vagy tájékozódjon az ember, vagy ülljön be úgy egy filmre, hogy üres az elméje, és levetkõzi az elõitéleteit. Különben meg nem kell szapulni értelmetlenül, átgondolatlanul semmit sem.
amozijo 2008 jan. 05. - 00:31:03 Előzmény Trancemaster
(69/858)
Az akció és a dráam nem megy együtt??? Te nem vagy észnél. Akkor biztosan nem szereted az ilyen filmeket, mint a Szemtõl-szemben és még lehetne sorolni. Ha pusztán akciót látnál, az még neked is lapos lenne, ezt ismerd el... na mindegy.
Az "akció" és minden sokkal hatásosabb, ha emberközelivé van téve, ezt pedig csakis úgylehet elérni, ha van jellemábrázolás, hitelesített karakter, akivel lehet azonosulni, akinek lehet érteni, érezni a tettei jelentõségét, ha megismered a helyzetét, ha jó a karakter, a jellem akkor lesz igazán jó az akció. különben az egész nem más mint öncélú, lapos, üres látvány...
Bigpapa 2008 jan. 05. - 00:29:27
(68/858)
Csütörtök éjjel néztem meg a moziban.
Pffú..mit is mondja? Borzalom? Nem jó szó.
Ami tetszett, hogy jól megcsinálták a kihalt New Yorkot. És itt vége is. Ebbõl a sztoriból valami frenetikusan nagy filmet is ki lehetett volna hozni, megkockáztatva a happy endet is. A film végig lapos, a bemutatóban majdnem minden érdekes jelenetet lelõttek. Rohadtul idegesített az, hogy bénák voltak a digitális trükkök (állatok, zombik).Amikor az oroszlán megjelenik a falkával, azt hittem, Simba jött az Oroszlánkirályból. A zombik pedig baromi bután néztek ki. Nem voltak félelmetesek, viszont úgy mozogtak, mint amikor a Star Wars II-ben a Joda fénykardozik Dooku gróffal. Az vicces volt, ez meg idegesítõ.:))) A Will Smith lakásában a festmények viccesek voltak, kiváncsi vagyok, hányan figyelték..
Beleéltem magam, milyen lehet, biztos szar.
Akinek a játékával elégedett voltam, az a kutya. Õ baromi jól játszott. Nagyon szép és aranyos végig. Látszik, hogy nagyon okos kutya. Jó választás volt. Sokszor le is játsza Willt a vásznon.
Ami elég idegesítõ a filmben, az a sok reklám. A kaja, amit esznek, az, hogy az elején a Mustang Gt úgy csillog, mint a salamon töke és a végén a Jeep is. 3 év alatt még a szalonban is 3 méter por állna rajta. Oké, nem olyan feltünõ, mint voltak a reklámok a Familia kft-ben, de akkor sem szabadott volna ennyire nyilvánosan.
Van pár dolog, amit nem értettem a zombi csávó vadászata résznél, de azt nem mondhatom, mert sokan még nem látták.
Összegzés. Semmit sem veszítesz, ha ezt dvd-n nézed meg, az ágyadból. Bánom, hogy pénzt adtam érte.
bano 2008 jan. 04. - 23:37:40
(67/858)
Az egyik legrosszabb film volt amit valaha láttam, néhány akció jelenet volt benne a többi csak idõhúzás, majdnem elaludtam közben.
Szerintem ne nézzétek meg moziba, a végén érdeklõdésre való tekintettel csinálnak belõle második részt is.
7/10
szaszab 2008 jan. 04. - 19:10:00 7/10
(66/858)
Szerintem azért nem tetszett egyeseknek mert túl sokat vártak.
Egy Will Smith film csak Blockbuster lehet semmi más?
Mert nekem ez inkább tünt mûvészi kidolgozású horror sci-fi nek mint akciódús bad boys stílusu michael bay-jerry bruckis popcorn mozinak...
A könyvet meg nem követik. és akkor mi van?
Akinek az kell olvassa azt, de normális adaptációról ne is álmodjon.
King könyveit sem tudják soha jól megcsinálni pedig a Dark tower elég faszás lenne...
A digitális vetítés elég vicces volt az elején hogy láttuk hogy dvd rõl nyomják! :) Mint akár otthon csak egy kicsit nagyobb vásznon és jobb hangtechnikával.

A galériában a 9.kép tényleg érdekes mert nem ismerõs számomra a filmbõl. lehet hogy a rendezõ utasítja ws-t , nem?
Seemann 2008 jan. 04. - 18:00:18
(65/858)
Ezt a filmet ott tették tacsra, amikor Will Smith-t szerzõdteték a fõszerepre. Egyszerûen hihetetlen, nem meggyõzõ orvosi köpenyben.:) Ilyen fejjel, valamiféle ócska niga akcentussal ezt nem lehet eladni. A másik: egy németjuhász és W.S.? Antirasszisták miért nem jelentkeztek eddig?
10/10
kobax 2008 jan. 04. - 15:52:48 10/10
(64/858)
Na, ha minden igaz, ma este végre megnézem...

Azt hiszem, még soha nem beszéltem, vitáztam ennyit filmrõl azelõtt, hogy egyáltalán láttam volna:)
dolfy 2008 jan. 04. - 15:49:06
(63/858)
C kategoriás zombis horrorfilm lenne ha nem Will Smith játszaná a fõszerepet es nem lenne tele vizuális effektekkel.Így B kategóriás a film. Minden esetre nem az a film, ami maradandó emlékeket hagyna bennem.
sanc 2008 jan. 04. - 15:30:49
(62/858)
Szevasztok!
Nekem egy kicsit a vége a Stephen King- Végítélet sorozatát juttatta eszembe!
Lapos lett a történet a végén.
Sajnos.
De a képek fantasztikusak.
Olyan monumentális minden, ahogy azt Egyetlen túlélõ láthatja csak!
Felerõsítendõ vele a fõszereplõ magányosságát!
8/10
alor 2008 jan. 04. - 14:10:48 8/10 Előzmény kobax
(61/858)
kobax: Sztem nem zombik vannak a filmben, bar bampirnak sem mondanam. En kulfoldon lattam, es ott a beharangozoban vampirokrol beszeltek.
A konyvre en is kivancsi lennek. Biztos jobb a vege, mint a filmben. Nem tudod, le lehet tolteni netrol, m fogalmam sincs honnan szerezhetnem be a konyvet.


Sztem a film ott lett "uncsi", mikor megjelent a no es a gyerek. Azelott pedig jo volt az az esemenymentes feszultseg, amikor az ember erzi, hogy most minden nyugodt, de pengeelen tancol.
Sztem nincs igaza annak, aki hianyolja az akciot, mert ez valoszinuleg nem is annak keszult, inkabb drama/thriller, a feszultseg a fontos, nem az akcio. (En spec. nem szeretem az akciofilmeket).
Hm...A kutya megolese sztem lelektani fogas volt. Meg kell olnie, mert elkapta a virust, raadasul ugy, hogy ot vedte.
Dannius 2008 jan. 04. - 09:52:20 Előzmény Csacsa88
(60/858)
Nagyon jó film lett... Egy kicsit az Ember Gyermeke koppintásának érzem (annyira nem lehet mondani mert elvileg regényadaptáció), abban is a reménytelenséggel kezdõdik aztán fokozatosan akciódúsabb lesz, a vége pedig a leginkább hasonlít, de nem lövöm le a poént!
Clyde 2008 jan. 04. - 01:38:55 Előzmény kobax
(59/858)
http://us.imdb.com/title/tt0480249/faq#.2.1.27

SPOILER !

kobax, ezt írtam, az imdb-n van egy külön szekció, ahol a fontos különbségeket elolvashatod (ha rámész a spoilerekre..)

Én azóta megnéztem a filmet - érdekes különbségek.

Valóban, nincsenek élõ vámpírok - a könyvben mi történik? Baromira felkeltette az érdeklõdésemet, röviden megírod (akár mélre) mi volt? Ott is meghal a végén? Akkor az utolsó gondolata, hogy I am legend, vagy csak egyszerûen, a gondolataival van vége a könyvnek, a többi meg ránk van bízva?

Sztem azért a fõszereplõ szempontjából nem annyira happy end - persze, értem, mire célzol, nagyon is amerikai, és valóban elég reményt keltõ.

zombi-vámpír-dark seeker - manapság jobb biológiai vírusról, génmutációkról beszélni, de azt megjegyezném, hogy a filmben nem hangzik el a zombi szó. Ez sztem nagyon is jó (és asszem, a 28 nappal/héttel, meg hasonló filmekben is kerülik, talán jobb is, az élõhalott, sírból feltámadó az vhogy Romero és tsai)

Örülök, h írtad, h gyári munkás eredetileg, ezen gondolkoztam is,h vajon regényben mi lehetett.. Na, jócakát mindenkinek!