4/10
Oh jajj 2016 nov. 28. - 10:44:08 4/10
(25/65)
Erre még ráfogtam volna, hogy a 3D szemüveg miatt, de a legtöbb HP filmet sötétnek tartom. Nem csak hangulatában, de szó szerint is. És ez szerintem nagyon nem tesz jót a filmeknek.
axis85 2016 nov. 28. - 10:06:01
(24/65)
Mert ugyan az a rendezõ... amúgy én is hallottam, hogy 3D-ben nagyon sötét az egész, ezért én 2D-ben néztem, úgy teljesen rendben van.
1/10
benvenuto1 2016 nov. 27. - 23:07:55 1/10
(23/65)
Túl magas ez a pontszám. Ilyen az infantilis sznobizmus.
4/10
Oh jajj 2016 nov. 27. - 22:10:53 4/10
(22/65)
3D vetítés volt, de az a szemüveg csak minimálisan sötétít. De szerintem te még nem láttál normálisan megvilágított filmet.
Balubocsi 2016 nov. 27. - 21:17:36
(21/65)
Szerintem Oh jajj elfelejtette levenni a napszemüveget. :-) :-) A film nagyjából rendbe volt, de a 12 éves korhatárt felemelném 16 évre!
4/10
Oh jajj 2016 nov. 27. - 20:00:49 4/10
(20/65)
Azt viszont megmondhatná valaki, hogy miért ennyire sötét, alulexponált, homálybaveszõ ez is, meg az utolsó néhány HP film is...
4/10
Oh jajj 2016 nov. 27. - 19:52:02 4/10 Előzmény Christiandobos
(19/65)
Szerinztem inkább egy HP + MiB keresztezés.
axis85 2016 nov. 25. - 13:37:36
(18/65)
Amúgy az poén (nem tudom van e jelentõsége, vagy direkt e, de az írónõt ismerve nincsenek véletlenek) hogy
SPOILER
Grindelwald álneve Percival Graves, Dumbledor teljes neve pedig Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore.
Robzombi 2016 nov. 23. - 20:32:49
(17/65)
Hát a véleményed alapján pont az következett be amitõl féltem.
6/10
Christiandobos 2016 nov. 23. - 10:00:43 6/10
(16/65)
A film után kissé csalódottan távoztam a moziból. Próbáltam nem túl nagy elvárásokkal beülni a filmre, de nehezen vonatkoztattam el a korábbi HP filmektõl. Alapvetõ probléma a filmmel, hogy a cselekmény két olyan szálon játszódik, amelyeknek semmi köze egymáshoz. A játékidõ fele azzal megy el, hogy elszabadult varázslények után kutatnak New Yorkban ami egy idõ után nagyon unalmassá válik. Emiatt a másik szál nagyon kidolgozatlan marad. Az elõzõ széria alapvetõen a jó és rossz, a fény és sötétség harcára épül. Az egyik oldalt a barátság, szeretet és mindazok a pozitív erények képviselik, amikkel a nézõ azonosulni tud, a másik oldalt a szenvedés, hatalomvágy, harag testesíti meg. Ennek a két oldalnak áll az élén Harry és Voldemort, akik tulajdonképpen egymás ellentétei, mégis rengeteg közös tulajdonsággal bírnak, sorsuk összefonódott. Ez szimbolizálja, hogy minden emberben ott van a fény és sötétség egyaránt, csupán rajtunk múlik melyiket választjuk. Ezzel szemben ebben a filmben a fõszereplõknek nincs motivációjuk, a pozitív és negatív hõsök semmilyen módon nem kapcsolódnak egymáshoz, sõt Salmandernek nincs is igazán köze a történet fõ szálához, õ majd csak a végjátékban próbál kicsit beleavatkozni az eseményekbe. Másik problémám a filmmel, hogy teljesen elvesztette a ez eredeti Harry Potter filmek hangulatát és varázsát. A korábbi részekben éles kontraszt volt a muglik és varázslók világa között, ez adta a HP univerzum erõsségét, valóban úgy éreztük, hogy egy másik világba csöppenünk a film által. A Roxforti kastély, Roxmorts, az Abszol út,a táj (stb.) erõsen hozzájárultak varázsvilág sajátos hangulatának megteremtéséhez, ehhez képest ebben a filmben gyakorlatilag összemosták a két világot, New York belvárosába képtelenség visszahozni a HP univerzum sajátosságát és varázsát, nem is sikerült a készítõknek. A végjátékban pedig szerintem keresve sem találhattak volna kommerszebb helyszínt a metróalagútnál. Valahol az egész filmre jellemzõ volt, hogy elcsépelt és hatásvadász eszközökkel operálnak: bõröndcsere, öt percenként aranyos kis varázslények (amitõl olyan érzése van az embernek, mintha a Harry Pottert keresztezték volna a Pokémonnal), banki betörés, minden épületnek romokban kell hevernie a film végre, mert ettõl lesz látványos a film. (?!) A Harry Potter nem errõl szól! Nagyon ledegradálták a mondanivalóját, a korábbi motívumok elvesznek, oda lett a hangulat. Olyan érzésem volt a film végére, mintha valami tucatjával gyártott kommersz Marvel filmet néznék, ami miatt nagyon csalódott vagyok. Nem mondom, hogy borzasztó a film, inkább átlagosnak mondanám, nem messze nem hozza azt az élményt, amire a Harry Potter évekig képes volt.
10/10
Norbert0520 2016 nov. 21. - 14:43:33 10/10
(15/65)
Szerintem nagyon jól sikerült kis film ez! Jó a történet, kifejezetten kellemes számomra a zenei aláfestés , a színészi teljesítmény illetve a látványvilág is rendben van !
csincsilla72 2016 nov. 21. - 11:24:24
(14/65)
A HP filmek látványosak voltak, de pocsék gyerekszereplõkkel, akik késõbb sem mutattak komoly fejlõdést. Õket, nagy bánatomra, késõbb sem cseréltek le. Itt viszont végre kapunk egy jó látványvilágot, jó rendezést és igazi színészi játékot. Tetszett!
Harry Potter nélkül sokkal élvezhetõbb volt.:-)
6/10
Adamo 2016 nov. 21. - 11:02:10 6/10
(13/65)
Sajnos egyáltalán nem hozza azt a hangulatot, mint a Potter filmek. Nekem a probléma még abban is állt, hogy egyik fõszereplõ sem szerethetõ szerintem.
10/10
T42 2016 nov. 20. - 21:49:40 10/10
(12/65)
A HP filmeket nem szerettem.. a könyveket igen, de a filmeket nem. Szegényesnek éreztem a könyvekhez képest.
Ezt viszont élveztem. Azt hiszem megnezem ujra. Ez inkább felnötteknek szóló mesefilm.
Vagabundusz 2016 nov. 20. - 21:18:37 Előzmény Bósás
(11/65)
Közel nincs olyan hangulata mint a HP filmeknek. Akár az elsõ "vidám" vagy a komor hangulatú részeket nézzük. Látvány jó, de egészét tekintve meg sem közelíti a HP filmeket. Amennyiben szerinted le van zárva rendesen, te még nem láttál lezárt filmet :)
6/10
Csumbi 2016 nov. 20. - 00:34:45 6/10
(10/65)
Most, a kritika elején leszögezném, hogy spoileres, szóval óvatosan. Amikor megjelent anno az elsõ elõzetes, egybõl tudtam, hogy ezt a filmet moziban kell nézni, hisz gyerekkoromban nagy Harry Potter rajongó voltam, és örültem, hogy végre visszatérhetünk ebbe a csodás világba, de az kellett tapasztalnom, hogy sajnos nem a legjobbra sikerült ez a visszatérés. Kezdem a pozitívumokkal: a karakterek mind nagyon jók voltak, még a mellékkarakterek is elég szerepet kaptak, sõt párról ki is derült, hogy igazából õk a központi oszlopai a történetnek (mint pl. Ezra Miller karaktere, akirõl kiderült, hogy õ volt a felelõs a városban uralkodó káoszért). A képi világ nagyon jó volt (bár lehetett volna több látványosabb jelenet is), és a zenék is nagyon rendben voltak, de ezek az elõnyök sajnos eltûnnek a súlyos hibák mögött. A történet eléggé chlichésre sikerült (gondolok itt a már Men in Blackbõl jól ismert emlékezet törlésre meg hasonlókra), és több logikai buktató is volt a sztoriban (itt gondolok például Graves igazi énének és erejének eltitkolása, vagy Credence késõi cselekményeire). Ezen kívül meg kell említenem azt, hogy nem tett jót ez az 5 éves kihagyás a szériának. Mint már korábban említettem, nagy rajongója voltam/vagyok Harry Potternek, de mégis kb. a párbeszédek felét nem értettem (ezzel a legtöbb ismerõsöm is így volt). Puffogtatták a varázsigéket meg a szakszavakat, és a végére már mindenki fogta a fejét a moziteremben, hogy mi is történik most valójában. Lehet, ha 3 évvel ezelött hozták volna ki ezt a filmet (amikor még nagyban élt a Harry Potter kultusz), akkor nagyobbat szólt volna, és talán érthetõbb is lett volna, de így sajnos egy nagy katyvasz lett az egész. Összességében én egy gyenge 10/7-et adok a filmnek.
axis85 2016 nov. 19. - 23:55:37
(9/65)
SPOILER

Jó lett. Az egyetlen bajom vele, hogy olyan, mint egy tv sorozat elsõ része. Bevezettek egy történetbe, és véget is ért. Épp csak betekintést kaptunk a 20-as évek amerikai varázsló világába, és az új karakterekbe, aztán snitt, és várhatunk legalább egy évet, hogy megértsük, merre haladunk.

Nagy csavarok nem voltak benne, Graves-rõl az elejétõl süt, hogy valami nem stimmel vele, szegény Kredenc, vagyis Credence meg olyannyira kettyós, hogy mikor kiderül, a gondokat egy elfojtott varázserõ okozza, szerintem mindenki rögtön rá mutogat a nézõtéren. Eddie Redmaynet nagyon szeretem, jó színész, de valamiért sok filmjében játszik úgy, mint ha a karakter enyhe ért-fogy, vagy durván gátlásos lenne. Itt is ezt hozza,néha idegesít is vele.

Alapvetõen rengeteg potenciál van ebben az univerzumban, a filmben csak meglebegtették a lehetõségeket. Ott vannak a címben szereplõ állatok (akarok már látni egy durrfarkú szurcsókot), a HP-ben csak említett de a varázsvilágban fontos karakterek egész armada (Nicholas Flamel példának okáért), a varázslóvilág különbözõ, földrészenként eltérõ törvényei (mint hogy a 20 évek Amerikájában muglik-bocsánat magnixek és varászlók nem házasodhattak, míg Nagy Britanniában igen) stb. Szóval azzal az érzéssel jöttem ki a moziból, hogy: Többet, többet, többet!!!

Mindent összevetve, jó ötlet kitágítani ezt a világot, csak ne tessék elrontani. Bár, amíg Rowling keze benne van, bizakodó vagyok, az írónõ nagyon tudatosan és gondosan tervezte meg ezt a világot eddig is.
10/10
T42 2016 nov. 18. - 21:52:35 10/10
(8/65)
Jó volt a történet, a forgatókönyv és a sok felnõtt szereplõ miatt is ( talán a felnõtt rajongók kedvéért volt a többség 30-40 év körüli ) , nem mondanám gyerekfilmnek...persze nagyon sok a HP utalás, de ez nem baj :-) Dan Fogler, Colin Farrell, Ezra Miller is nagyon jo.
10/10
blonderman 2016 nov. 18. - 00:47:18 10/10
(7/65)
Harry Potter fanoknak kötelezõ!! 10/10
Robzombi 2016 nov. 17. - 13:32:11 Előzmény Bósás
(6/65)
SPOIERES LEHET !!!!!!!

Én még nem láttam, de "Bõvebben: az utóbbi pár Potter filmre simán ráver hangulatban"

Nem nehéz hiszen az útsó HP részekben már nem a elsõ 2 ,3 rész kalandos "vidám" hangulata volt a jellemzõ. Amit Chris Columbus annyira remekül valósított meg. És nagyon érzõdött rajta a stílusa. (Ezért is szeretem még annyira Az ifjú Sherlock Holmes és a félelem piramisa-t. Reszkessetek betörõket , Egy bébiszitter kalandjai stb. Hanem a nyomasztó feszült hangulat.

EZ az elsõ rész ,és az ismertetõt olvasva inkább kalandozásokról szól. Bevallom még könyvben sem olvastam el. De szerintem csak a film után fogom.

http://port.hu/cikk/mozi/tagulo-univerzum-legendas-allatok-es-megfigyelesuk-kritika/article-43113

Szomorú hogy a kritikánál nincs semmi link ami rögtön ide a fórumba vezetne.

A kritikát olvasva nekem kevésbé fog tetszeni, hiszen én épp azt szerettem a hp világában hogy fantázia dúsabb mesebelibb.
Nem nagyon szeretem mikor túlzottan próbálnak a realisztikusságra törekedni. És visszafogottabb a látványvilág.

Legalábbis én így értelmeztem a kritika egy részét.

Ahhoz hasonlítanám amit az új Dredd filmnél csináltak hogy kevésbé volt futurisztikus a világ, és inkább a közeli jövõt célozták meg.
Vagy félre értettem és itt nem ez a helyzet ?