Edmond Dantes 2015 szept. 25. - 10:14:55
(199/259)
"3 az 1-ben" :-) egyszerre válaszolok a 3 hszodra.

Akárhogy Is: beírásod 99%-100% a filmekrõl szól. Film/Oszkár története telis-tele jó film/közepes alakítások vs gyenge-közepes film/kimagasló alakítás(ok) kombókkal. Találomra: Meryl Streep Vasladyje Oscart ért egy gyenge?-közepes filmben. (Anno kicsit túlpontoztam.) Szóval X film és Y színész(ek) alakítása két világ: a színészt sztem önmagában NEM a film milyensége minõsíti.

Korai fontos szerepét (Rimbaud) lehagytad, az ikonikus Teljes napfogyatkozásban, nem sokkal Gilbert Grape után, utóbbi bizony Oscart ért (volna). Véres gyémánt dettó, Aviátorért tuti (Bafta és GG meg is kapta), Tégláért is, csak ott túl sok sztár tolongott, mindenkit mindenre jelöltek, aztán "nagy bölcsen" egyik se kapott semmit. Djangoban Tarantino és Waltz valóban elvitte a showt: LdCról (és mellesleg Foxxról) szimplán "megfeledkeztek" az ítészek. A nagy Gatsby nekem finom és látványos paródia, remek film, de úgy látszik, nem muszáj minden remek filmet díjazni...pl mert remake. WS farkasa: ld itt 228 :-) nem ismétlem.

"Hozza a kötelezõt": ezek szt az õ -gyakran- osztályon felüli/elsõosztályú alakításai "kötelezõk", ebbõl akár az is következhet és olykor következik is h közepeske és/vagy egyszeri durranásért máris megy az Oscar X-nek, aki meg mindig "hozza a kötelezõt", annak meg köszönjük a szereplést, leülhet...díj nélkül.
Várjuk meg a Revenantot, Inárritu mégiscsak valaki, téma asszem nem igazán az én világom, megnézzük/meglátjuk.
breeder 2015 szept. 25. - 01:21:16
(198/259)
"DiCaprio pedig ebben a szerepében is hozza a kötelezõt!"

Ezt majd elfelejtettem, pedig odaírtam a Wall Street farkasa urán!
Kb ez a színészi teljesítményérõl a véleményem (és egy nagy fõhajtás) :)
Tõle még rém gyengus szerepet nem láttam.
De, a Rémecskék 3-at! :DDD De az nagyon régen volt. Abban még gyerek volt.
És a film sem valami nagy pukk.... :)
breeder 2015 szept. 25. - 01:12:39
(197/259)
Azonkívül nem tudom mit lehetne egy filmbéli szereprõl írni. Max annyit, hogy a színész ebben jó volt, a másik filmes szerepében kevésbé.

"Filmes Oszkár vs színész Oszkár"

Igen, ez jó kérdés! Erre magam sem tudom a választ.

Egy életmûdíj (Oszkár díj) sem rossz, de más kategória.
Nem ugyanaz, mint amikor egy színészt egy bizonyos szerepéjért honorálnak v. jutalmaznak Oszkár-díjjal. :)
breeder 2015 szept. 25. - 00:54:21
(196/259)
Összeáll, mert LdC nélkül egyik általam felsorolt filmet sem néztem volna meg.
Na most ha egy filmet csak egy színész miatt nézek meg, akkor az a fõszereplõt is minõsíti! :)

Persze egy kicsit átcsúsztam a filmek értékelésébe, de azt csak amiatt tettem, hogy akik esetleg nem látták egyiket vagy másikat, tudják milyen filmekben is játszott.
Edmond Dantes 2015 szept. 24. - 21:50:19 Előzmény breeder
(195/259)
Vigyázat! Te itt szép sorban a filmeket - n e m pedig LdC-t "osztályoztad": X film tetszett, Y film nem tetszett, jobban/kevésbé tetszett, régen/most/jobban/kevésbé tetszett stb. Majd a végén LdC-nek -nem pedig a filmeknek- adható/nem adható/adott/nem adott Oscarba fut a kommented. Ez így nem áll össze,el van csúszva a dolog! Filmes Oszkár vs színész Oszkár :-)
Én már korábban és többször is voksoltam rá, itt is, filmjeinél is, nem ismétlem :-)
breeder 2015 szept. 24. - 19:21:43
(194/259)
DiCaprio-nak elég sok filmjét ismerem és láttam, de vegyes véleménnyel vagyok róluk.

Sorba véve:

- Ez a fiúk sorsa (1993): Sajnos ezt még nem néztem meg, úgyhogy nem tudok róla véleményt alkotni, hogy jó film-e vagy sem.
- Gyorsabb a halálnál (1995): Láttam, de nem kifejezetten tetszett. Pedig elég nagy western rajongó vagyok!
- Gilbert Grape (1993): Szintén nem láttam még.
- Egy kosaras naplója (1995): Jó film, érdemes megnézni.
- Rómeó és Júlia (1996): Elõrevetíti a Titanic-os szerepet. De nem rossz film. Romantikus filmek kedvelõinek kifejezetten ajánlott megtekintésre.
- Titanic (1997): Sokan szuper giccsnek tartják. Én egyszer végignéztem, és slussz. Se nem rajongok érte, se nem szólom le azokat, akiknek ez a film a kedvencük.
- A vasálarcos (1998): Kb olyan, mint A három testõr filmek. Szokásos kosztümös rendezés, amiben a gonosz király éhezteti és sanyargatja a népet.
- A part (2000): A története életszerû,a szereplõk is egész jól játszanak benne, mégis a helyszín és a zene miatt lesz átlag feletti a film.
- New York bandái (2002): Kicsit szürreális tartalmú történet. Ha viszont ettõl eltekintünk, egy értelmes, jó filmet kapunk, ami többszöri nézésre is alkalmas.
- Kapj el, ha tudsz (2002): Huszonéves fejjel nagyon tetszett. Legutóbb megtekintve kevésbé. A története egyébként piszok jó, és mivel igaz történet alapján készült, mindenképpen figyelemre méltó ahogy Spielberg vászonra vitte.
- Aviátor (2004): Sajnos még nem láttam.
- A tégla (2006): Jó a története, jók benne a szereplõk is, nekem valahogy mégsem állt össze a film teljes egésszé. Akinek hasonló érzése van, annak a Szigorúan piszkos ügyek címû (eredeti mûvet ajánlom). Hozzáteszem, mint remake, A tégla sem rossz. Sõt!
- Véres gyémánt (2006): Bluray-n néztem meg. Elõször abbahagytam a sok kegyetlenkedõs jelenet miatt, aztán végül sikerült végig megnézni. Mint kalandfilm és mint dráma is kiváló mû!
- Hazugságok hálója (2008) és Szabadság útjai (2008): Ezeket sem láttam még.
- Viharsziget (2010) és Eredet (2010): Mind a kettõ átlag feletti rendezés. A Viharsziget szerintem alapmû! Az eredet viszont kegyetlen látványos film. Talán emiatt is kapott magasabb pontszámot.
- J Edgar (2011): Nem láttam még.
- Django elszabadul (2012): Inkább paródia, mint komoly western (vagy azt is lehet mondani, hogy komoly western, csak modern felfogásban tálalva). Szokásos tarantino-s piff-puff, hullanak az emberek, mint a legyek rendezés. Hozzáteszem, Waltz nagyon megérdemelten kapott a szerepéjért Oscart!
- A nagy Gatsby (2013): Abszolúte jó film. Persze tele van giccsel, ennek ellenére élvezetes, lendületes, és egyben érdekes film A nagy Gatsby.
- A Wall Street farkasa (2013): A sok káromkodást és vulgáris jelenetet leszámítva a film nagyon is elgondolkodtató! DiCaprio pedig ebben a szerepében is hozza a kötelezõt!

Összegezve.
DiCaprio szerintem kaphatna Oscart meg nem is.
Ha életmû díjjal kellene jutalmazni a filmjei miatt, akkor 102 %, hogy kijárna neki egy Oscar, ha viszont az egyéni alakításokat nézzük, akkor szerintem egyáltalán ne csodálkozzunk, hogy nem kapta még meg az aranyszobrocskát.
Mint köztudott Edward Norton sem kapta még meg, pedig 1)- korosztályának egyik legjobb színésze 2) - neki is vannak kegyetlen jó filmjei. :)
10/10
marie1 2015 szept. 18. - 21:05:48 10/10
(193/259)
Tök jó olvasni, hogy ennyien szeretik DiCapriot. Nem is ragozom a témát, mert elõttem sokan megtették. Tényleg fantasztikus színész, korunk legjobbja. Fiatalabb korában nyálas szépfiúnak gondoltam, de a kor jót tesz neki. Zseniális filmekben fantasztikusan alakít. Sajnos a magánéletében nem ennyire magabiztos és szerencsés, de ezt megítélni nem is dolgom. Mint színész, kiváló. Ez a lényeg. 10 pont!!
Edmond Dantes 2015 júl. 17. - 11:07:15
(192/259)
Csavarok egyet: és ha az a csávó Õ = Leo lenne? :-)
Edmond Dantes 2015 júl. 01. - 10:34:08 Előzmény filoszemitabélus
(191/259)
Ja és persze én már megírtam itt-ott a véleményemet róla, filmeknél is, itt pedig 228
Edmond Dantes 2015 júl. 01. - 10:32:49 Előzmény filoszemitabélus
(190/259)
Nana, azért akadnak favágók is :) de nincs ebben semmi meglepõ: a) a világ színes b) a vélemény szabad c) mindig vannak csakazértis-csakazértsem vélemények. A Mona Lisát is többen tartják rondának mint engem, pedig esküszöm, õ a szebb:) Pár hónapja egy oszlopos fórumtársunkkal bonyolódtunk vitába LdCval kapcsolatban egyik filmje kapcsán, ahol egy-egy +/-80 éves (!) kollégájával vetette össze LdCt, nyilván Leo biztos "vereségének" tudatában vagy hiszemében (hozzájuk mérve) + gyakori/állandó szinkronhangja, az egyébként kitûnõ színész Hevér Gábor is elõkerült valahonnan mint Leo képességeinek korlátaira mutató (szerinte) Isten elõtti bizonyság. Jól meg is kaptam-kaptuk a magamét-magunkét egy másik régi, ám egyoldalú rajongómtól: "szétoffoljátok a topikot". Hát igen, egy világhírû film világhírû fõszereplõjérõl eszmecserélni, az naná h szétoffolás. Képzeld mi lenne, ha Leo játszaná pl Sault, ott lenne csak szétoffoffoffoff...De ugye abban is szeretnéd? ;)
Amúgy sztem elfogadná az Oscart, nem az a félnótás fajta mint 1-2 kollégája, aki ezt tette.
genyanett 2015 jún. 30. - 22:18:30 Előzmény JasonStatham
(189/259)
Igen a kapj el ha tudsz is nagyon jó. Különösen, mert Tom Hanks is szerepel benne. :)
filoszemitabélus 2015 jún. 19. - 10:27:04
(188/259)
Azon ritka szituáció állt itt elõ, hogy megegyeznek a vélemények Leonardo di Caprio-ról. Tényleg nagy fába vágná a fejszéjét az, aki vitatni akarná Leo zsenialitását. Rossz alakítást még nem láttam tõle. Mindent el tud játszani. Szelíd arcvonási ellenére hitelesen eljátszik kõkemény titkos ügynököt, könyörtelen zsoldost. És a filmjei nézése közben eszünkbe sem jut, hogy LdC-t a színészt látjuk a vásznon, annyira hiteles minden alakítása.
A helyében ezek után már el sem fogadnám az Oscar díjat!
10/10
offtopic
JasonStatham 2015 jún. 16. - 07:06:41 10/10 Előzmény genyanett
(187/259)
Nézd meg a Viharszigetet, meg még az Eredet se egy rossz film. Illetve a Kapj el, ha tudsz is tetszett nekem.
genyanett 2015 máj. 31. - 21:06:52
(186/259)
Bár tudom, hogy több filmje volt a Titanic elõtt, mégis nekem az volt a meghatározó.
Egy ideig azt hittem neki nem is áll más szerep jól, mint az ilyen nyálas kis hõsszerelmes. De pár éve láttam a Váras Gyémántok, A tégla és a Wall street farkasa címû filmeket és azt mondtam.....hûûûûûûû bacca meg, mekkora színész. Hihetelenül hitelesen játszott ezekben a filmekben.
10/10
robirobi 2015 máj. 13. - 12:54:30 10/10
(185/259)
A mai amerikai színjátszás legnagyobbika.
Csak jó filmjei vannak. Mostanában megnéztem pár fiatalkori etûdjét, na azok is megállják a helyüket! Utoljára a Kosaras naplója futott , hogy ez is mekkora ütõs film!!!
A fanyalgóknak ajánlom a Dühös szeretõ c. amerikai szennyet, most ment a Film+-on, kiakasztott az igénytelenségével. Érdekes hogy Leonardo soha nem játszott ilyen gagyikban.
10 pont
Edmond Dantes 2015 ápr. 29. - 10:26:27
(184/259)
Muszáj ide másolnom a minap látott A Wall Street farkasa Leora vonatkozó szakaszát ld ott is.
Õ is megérdemli meg én is ha már ennyit fáradoztam :)

Leonardo di Caprio pedig a filmezés olyan magaslatain jár itt is, sokadszor, ahová más agyondicsért, agyondíjazott színészek, jó, ha egyszer-kétszer eljutnak...egész életükben. Ezt a magától értetõdõ, sodró erejû, egy (gránit!)tömbbõl faragott alakítókészséget értékeli a szakma, amikor újból és újból jelöli "a" díjra...és ugyanezt fájlalhatja, irigyelheti a hollywoodi szakma, amikor újból és újból galádul nem neki adja azt...hanem pl Jean Dujardinnek, aki, mondjuk 1925-ben egy lett volna a 200 némafilmes sztárocskából, 2012-ben meg rögtön Oscart ért egy db míves pantomimjátéka...rá egy évre, ebben a filmben pedig kapott is "jutalmul" egy ötperces szerepet...Van ilyen. Én már csak maradok LdC-nál. Én is õt irigylem...mint a komplett Akadémia. 10/8 a filmnek 10/10 Leo.
10/10
cellasto 2015 ápr. 12. - 14:33:18 10/10 Előzmény csontosmeggymag
(183/259)
igazad lehet..ha egy ilyen nyálgép mettyú akárkinek odaadják vele szemben,akkor már tényleg elgondolkodik az ember azon,hogy jobb,ha meg sem kapja Leo ezt az"elismerés"-t...
10/10
offtopic
JasonStatham 2015 márc. 28. - 20:47:07 10/10
(182/259)
a tömegnövelõ szerek azok ugyanaz mintha csirkét ennél rizzsel. benne vagyok a testépítésben úgyhogy tudom.
10/10
csontosmeggymag 2014 ápr. 24. - 18:16:20 10/10
(181/259)
Én örülök, hogy idén sem nyert Oscart. Annyi rossz színésznek ítélték már meg, hogy az a szobor egyre inkább elértéktelenedik. Szerintem L.D. korunk egyik legjobb színésze és nagyon jók a filmjei. (Ezt külön kell kiemelni, mert sok jó színész játszik számomra élvezhetetlen filmekben.) Azt nem merném kijelenteni, hogy õ a legjobb színész a világon, de azt igen, hogy õ a legjobb oscar-díjat nélkülözõ színész.
10/10
convar 2014 jan. 13. - 08:15:27 10/10 Előzmény horleus
(180/259)
"ezért 19 éves korában megkapta a Golden Globe díjat"

Azért csak jelölték.